Results 1 to 17 of 17

Thread: Star Wars Outlaws

  1. #1
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default Star Wars Outlaws




    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    mihalis13 (13-06-2023)

  3. #2
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default Star Wars Outlaws

    Παρα πολυ ωραια γραφικα, αξιοπρεπεστατο animation, γενικα απο παρουσιαση με εντυπωσιασε μπορω να πω ειδικα απο τη στιγμη που προκειται για fullly open world παιχνιδι. Το shooting κομματι καπως μετριο, το κομματι με το speeder περιεργο, το κομματι με το spaceship εκπληκτικο.
    Top notch σε επιπεδο παρουσιασης, καπως rough σε επιπεδο gameplay. Ευχαριστη εκπληξη για μενα το συγκεκριμενο, δεν το περιμενα.


  4. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (13-06-2023)

  5. #3
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Εγώ παντως εντυπωσιαστηκα. Η αλήθεια είναι πως μιας κ η ubisoft είναι μάνα στα open world's κ τα όμορφα περιβάλλοντα, δεν περίμενα κάτι λιγότερα. Κ επιτέλους να δούμε ένα star wars από άλλη εταιρία κ να είναι πολύ καλύτερο.

    Spoiler!

  6. #4
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν είναι μάνα στα open world η Ubi, τότε η Ροκσταρ (που είναι κλάσεις ανώτερη) τι είναι;

    Πατέρας;

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    panos74gr (13-06-2023)

  8. #5
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ίσως κανα εξώγαμο κ αν. Προσωπικά διαφωνώ. Μην θεωρήσεις ότι δεν πάω την Rockstar ή τα παιχνίδια της (πέρα από το rdr2 που το βαρέθηκα,τα rdr1 κ το gta5 τα είχα λιώσει. Κ περιμένω τρελά το gta6), μιλάω καθαρά σε θέμα περιβάλλον, λεπτομέρεια, τεχνική.

    Spoiler!

  9. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω και ο Hakoo αγαπαμε Ubisoft και δεν κρυβομαστε να το πουμε!

    Δεν ξερω πως γινεται να το ειδε καποιος αυτο οσο και να μην γουσταρει UBisoft (που το εχω ξαναπει κραζουμε παραπανω απο οσο της αξιζει και της χρεωνουμε πραγματα που σε αλλους τα παραβλεπουμε) και να μην εντυπωσιαστηκε.

    Επιτελους ενα SW παιχνιδι που δεν παιζεις Jedi! Εμενα μου φανηκαν ολα ωραια. Ακομα και το shooting κομματι. Κλασσικη συνταγη Ubisoft με gameplay που σε αφηνει να επιλεξεις τι θα κανεις και πως θα προσεγγισεις τα objectives σου, πανεμορφος ανοικτος κοσμος με πλουσια ποικιλια απο οτι φαινεται και τρομερη λεπτομερεια (εγω ειδα παρα πολλα πολυγωνα).

    Θεματακι το framerate που επεφτε συχνα, και το lip sync που ηταν χαλια.

    Κατα τα αλλα οταν ειδα οτι μπορεις και να πιλοταρεις το σκαφος, μπορω να πω εγινα sold. Ας βγουν και τα reviews και αν επιβεβαιωθει παει για αγορα ευκολα.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2023),mihalis13 (13-06-2023)

  11. #7
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @ilias78
    Μάλλον μπερδεύεις την αισθητική/καλλιτεχνική προτίμηση με την τεχνική.

    Τεχνικά είναι πολύ ανώτερη η Ροκσταρ, από εκεί και πέρα η καλλιτεχνική προτίμηση είναι υποκειμενική. (πχ. το RDR2 τεχνικά είναι έτη φωτός ανώτερο από όλα τα παιχνίδια της Ubi)

    @Val

    Αυτό που είδα κι εμένα μου άρεσε. Βέβαια δεν είμαι και τόσο αντικειμενικός γιατί μου αρέσει εν γένει το Star Wars (όχι η νέα τριλογία βέβαια).

    Κάπως με ανησυχεί το ότι δεν είδα cover.

  12. #8
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ε ναι λοιπον θα το πω, Ubi I love you! lol
    Περα απο την πλακα, κατανταει νομιζω λιγο γελοιο αυτο που γινεται με την συγκεκριμενη εταιρεια. Παραεχει γινει “in” το κραξιμο και η ισοπεδωση με το στανιο σε ο,τιδηποτε βγαζουν. Προφανως και δεν ειναι Naughty Dog, δεν ειναι Rockstar, δεν ειναι Guerilla και δεν χρειαζεται να ειναι ολα τα παιχνιδια η αφροκρεμα του gaming για να εχουν θεση στην αγορα. Ηθελα να ξερα εχουν παιξει καποιο παιχνιδι της Ubisoft ολοι αυτοι που κραζουν by default?
    Εχουν τα κουσουρια τους οι σειρες τους αλλα συγνωμη το εχω πει και θα το ξαναπω, τα περισσοτερα ειναι αξιοπρεπεστατα, μεγαλες παραγωγες και τιμια προιοντα. Και καλλιτεχνικη δουλεια εχουν απο πισω, και gameplay wise ειναι fun to play (τα περισσοτερα) και value for money μιας και τα περισσοτερα ειναι ανοικτου κοσμου.
    Το πιο προσφατο που επαιξα ηταν το Gods and Monsters, συγνωμη αλλα ηταν αξιοπρεπεστατο, ενα πολυ ωραιο προιον. Κοπια του breath of the wild? Ε και, ηταν καλο το παιχνιδι τι να κανουμε.
    Τωρα ειναι δυνατον να βλεπει καποιος αυτη την παρουσιαση του outlaws (υποδειγμα του πως πρεπει να παρουσιαζεται ενα παιχνιδι btw) και να εχει μονο αρνητικα να πει απλα και μονο επειδη ειναι Ubisoft? Καπου μπαστα δλδ.


  13. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (13-06-2023)

  14. #9
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω τα εχω πει πολλες φορες. Τη ρετσινια την καταλαβαινω αλλα μεχρι ενα σημειο... δεν χρειαζεται πλεον ουτε να "σκουπισεις" τους κοσμους της Ubisoft ουτε τιποτα. Η εταιρεια σιγουρα ακουει τα παραπαονα και εχει δειξει οτι κανει αλλαγες. Επισης δε θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηρα παιχνιδι της Ubisoft και ειχε σοβαρα θεματα με bugs. Μπροστα της η CDPR παιρνει βραβειο πλεον...

    Επισης τιμολογιακα τουλαχιστον κραταει ενα Α επιπεδο. Το Assassins Creed Mirage (επισης αμεσο αποτελεσμα της κοινοτητας που ζηταγε να επιστρεψει στις ριζες του) το βρισκεις 45 ευρω παρακαλω... με ΑΑΑ γραφικα και σιγουρα αρκετες ωρες διασκεδασης μεσα.

    Εχει επενδυσει παρα πολλα αυτη η εταιρεια σε ανοικτους κοσμους και ειναι λογικο να προσφερει πολυ υψηλη ποιοτητα πλεον σε αυτον τον τομεα.

    Παραπονιομαστε για τα camps στα παιχνιδια της Ubisoft αλλα ειναι μια χαρα στο Horizon. Ειναι λιγο 2 μετρα 2 σταθμα σε αρκετα επιπεδα η φαση.

    Εγω ειμαι on board παντως με πολλα προιοντα τους. Μου αρεσει το approach "οριστε τα εργαλεια αποφασισε πως θα παιξεις" που εχουν. Και ναι αυτη τη στιγμη με αυτα που εδειξαν ειναι η πιο next gen friendly εταιρεια εκει εξω.

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2023)

  16. #10
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    @ilias78
    Μάλλον μπερδεύεις την αισθητική/καλλιτεχνική προτίμηση με την τεχνική.



    Τεχνικά είναι πολύ ανώτερη η Ροκσταρ, από εκεί και πέρα η καλλιτεχνική προτίμηση είναι υποκειμενική. (πχ. το RDR2 τεχνικά είναι έτη φωτός ανώτερο από όλα τα παιχνίδια της Ubi)

    @Val

    Αυτό που είδα κι εμένα μου άρεσε. Βέβαια δεν είμαι και τόσο αντικειμενικός γιατί μου αρέσει εν γένει το Star Wars (όχι η νέα τριλογία βέβαια).

    Κάπως με ανησυχεί το ότι δεν είδα cover.
    Μιλάω για την τεχνική στο οπτικό κομμάτι. Για το πως αποτυπώνουν το περιβάλλον. Το valhalla πχ μου αρεσε περισσότερο από το rdr2.

    Spoiler!

  17. #11
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν υπάρχει "αποτύπωση τεχνική". Αυτό που λες είναι η καλλιτεχνική απεικόνιση! Άρα είναι υποκειμενική η κρίση, που είναι σαφώς σεβαστή.

    Να στο πω με πιο απλά λόγια: εσένα σου αρέσει ο τρόπος που έχουν σχεδιάσει κάτι. Αυτό είναι δουλειά του γραφίστα. Όχι των προγραμματιστών.

  18. #12
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν μπορει η Ubisoft να βγαλει την λεπτομερεια που βγαζει η Ροκσταρ για τον απλο λογο οτι η Ροκσταρ βγαζει 1-2 παιχνιδια καθε 2 γενιες ενα πραγμα.

    Παρολαυτα και εχοντας πει αυτο, η λεπτομερεια που καταφερνει και βγαζει consistently η Ubi με καθε νεο παιχνιδι ειναι τρομερη. Αυτο που ειδα εγω εδω μου φαινεται πραγματικα οτι ειναι τιγκα στη λεπτομερεια, οπτικα παντα.

  19. #13
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμένα η Ubi πάντα μου έβγαζε αυτή την αίσθηση: πυκνά τοπία/μέρη, σχεδόν ψόφια από ζωή (αλλά τίγκα στους ρομποτικούς NPCs), πτωχά mechanics, πολύ μικρό interactive-ness.

    Σε πλήρη αντίθεση δηλαδή με την Ροκσταρ. Προτιμώ 1-2 παιχνίδια κάθε 500 χρόνια με ΤΙΓΚΑ στη ζωή κόσμο, mechanics και πλούσια γραφικά.

    Εντάξει, τα πάντα είναι θέμα προτίμησης καθαρά. Εμένα ποτέ δεν με είλκυσε η Ubisoft (και όταν λέω ποτέ, το εννοώ: από την εποχή των 16-bit έως σήμερα. Μόνο, ως publisher, την εκτίμησα για το πρώτο Rayman στο Jaguar/Saturn/PSX -καθώς τα υπόλοιπα ήταν άθλια- και τα "καινούρια" 2D Rayman Origins/Legends).

  20. #14
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Σε πλήρη αντίθεση δηλαδή με την Ροκσταρ. Προτιμώ 1-2 παιχνίδια κάθε 500 χρόνια με ΤΙΓΚΑ στη ζωή κόσμο, mechanics και πλούσια γραφικά.
    ).
    Καταλαβαινω τι λες αλλα ακριβως γι αυτο το λογο θεωρω οτι η καθε Ubisoft εχει χωρο στη βιομηχανία, παιζει ρολο και μαλιστα σημαντικοτατο. Ειναι απο τις εταιρειες που καλυπτουν τα χρονικα κενα με επαρκεια και αξιοπρεπεια, εχει βρει θεωρω τη χρυση τομη μεταξυ χρόνου αναπτυξης/ποιοτητας γι’αυτο τον λογο η πρωτη κουβεντα που εχω να πω γι αυτους ειναι «τίμιοι». Χρειαζονται κι αυτα τα προιοντα, αλλιως θα παιζαμε μονο sports games, indies και αρπαχτες μεχρι να περασουν 5 χρονια για να βγει το επομενο ND και Rockstar (καλα εγω rockstar ουτε κατα διανοια αλλα λεμε τωρα) game.


  21. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (13-06-2023)

  22. #15
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, οκ, εντούτοις εμένα δεν με ελκύει η Ubisoft.

    Δεν καταδικάζω πριν παίξω κανέναν τίτλο.

    Όμως, το στυλ που εργάζεται/παράγει παιχνίδια εμένα δεν με ελκύσει. Έχει πολύ generic-ίλα να το χαρακτηρίσω;

    Ίσως να παίζει ρόλο ότι δεν είμαι καθόλου άνθρωπος των τεχνών. Όχι απλώς δεν είμαι, αλλά με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Επίσης, δεν μου αρέσουν καθόλου ιππότες, cyber-καταστάσεις, μεσαίωνας, αρχαιότητα (οποιουδήποτε λαού).....δηλαδή τα theme που καταπιάνεται η Ubi.

    Έχω παρατηρήσει ότι αρκετοί προσπερνούν αυτό που ονομάζω generic-ίλα και τις όποιες τεχνικώς μέτριες προσπάθειες, επειδή τους αρέσουν όλα τα παραπάνω και το πως αποδίδονται. Συνεπώς λογικό δεν είναι να μην μου αρέσει σχεδόν τίποτα από την Ubi;

    Και έχω παίξει (για λίγο όμως γιατί δεν μου έκαναν κλικ) σχεδόν όλα τα Assassin, λίγα Far Cry (αυτό, πραγματικά μου είναι απεχθές), Watchdogs (παγερά αδιάφορο από την κορφή ως τα νύχια).......αλλά έχω παίξει και το The Crew (αίσχος mechanics, απωθητικό το open world για αυτοκίνητα / για το γούστο μου πάντα).

    Μοναδική εξαίρεση που το έλιωσα (από στόρυ δεν θυμάμαι τίποτα, ούτε με ένοιαζε κιόλας) το Black Flag. Πιο πολύ καταναγκαστικά, όχι επειδή μου άρεσε τόσο. Πιο σωστά: είναι το παιχνίδι της Ubi που είχε την λιγότερη αρνητική κριτική από μεριάς μου. Βαρετό όμως μέχρι αηδίας (και πάλι: για το γούστο μου, μην παρεξηγηθώ).

    Οπότε..........όχι, για εμένα δεν χρειάζονται αυτά τα προϊόντα.

    Και όλως περιέργως κάπως έτσι ήταν/είναι για εμένα, μετά την εποχή των 8-bit (που τότε έπαιζα σχεδόν τα πάντα), το gaming: μερικά sports, λίγοι ΑΑΑ άριστοι (υπερ-άριστοι) τίτλοι ανά τα χρόνια και that's it.

    Το ξέρω, αποτελώ εξαίρεση....ανάμεσα στους πιο ενεργούς gamer.
    Ανάμεσα στον απλό κόσμο (casual gamer), ε, έτσι είμαστε όλοι πάνω-κάτω.

  23. #16
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    https://n4g.com/news/2594088/star-wa...net-to-install

    Μετά το άβαταρ, αλλη μια μαλακία απο τη ubisoft.

    Βαδίζει άνετα στα βήματα της πιο μισητής εταιρείας στον χώρο μας!

    Μποϊκοτάζ και απόκτηση μόνο μεταχειρισμένο (αν αξίζει)

  24. #17
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ομοιως και εγω. Μεταχειρισμενο οπως εκανα και με το Αβαταρ.

    Αλλα για πιο μισητη εταιρεια θελει δρομο ακομα για να γινει στο δικο μου το βιβλιο. Εχω προχειρες τουλαχιστον 3-4 εταιρειες που δεν τις απειλει κανενας απο τις τοπ θεσεις.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •