Results 1 to 20 of 20

Thread: Assassins Creed: Mirage

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default Assassins Creed: Mirage




  2. #2
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ευτυχώς επιστροφή στις ρίζες του.

    Στάλθηκε από το Redmi 10S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Στα κοντινά του basim, δεν σας φαίνεται να χαλανε πολύ τα γραφικά? Επιπέδου ps3?

    Spoiler!

  4. #4
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα γραφικα μου φανηκαν σε καποιες φασεις παρα πολυ καλα (ιδιως draw distance και world detail) αλλα ναι στα προσωπα εχανε. Βεβαια μετα ειδα οτι ειναι PS4/PS5 παιχνιδι, οποτε everything makes sense.

  5. #5
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ναι στα τοπία κ στο όλο περιβάλλον έδειχνε όντως πολύ όμορφο. Αλλά στα πρόσωπα έχανε. Έπεφτε πολύ. Ας ελπίζουμε στο event της ubisoft (νομίζω καπου στον Ιούνιο ειναι) να δείξουν κατι καλυτερο

    Spoiler!

  6. #6
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default


    Spoiler!

  7. #7
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  8. #8
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    το εχω pre order απο την ανακοινωση του

  9. #9
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Κυκλοφόρησε και αυτό, καλούτσικα τα reviews

    https://www.metacritic.com/game/assassins-creed-mirage/


  10. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (07-10-2023)

  11. #10
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Γιατι ειναι τοσο φθηνο το παιχνιδι; Τι παιζει; Σε σχεση με τα αλλα εννοω

  12. #11
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω την ιδια απορρια εχω εδω και πολλους μηνες με το συγκεκριμενο.

  13. #12
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Στην ουσία είναι ένα dlc του valhalla το οποίο το κυκλοφόρησαν ως standalone, γύρω στις 10-15 ώρες διαρκεί.
    Οπότε το λες και ακριβό γιατί ως dlc κανένα 20άρικο θα κόστιζε.

  14. The Following User Says Thank You to fistikis For This Useful Post:

    Valkyre (08-10-2023)

  15. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ σωστο.. τωρα ειδα οτι επι τοις ουσιας δεν προκειται για κανονικο φουλ παιχνιδι.

  16. #14

    Default

    Τι κλασικος παιχνιδαρος ειναι ρε παιδια. Μου θυμισε Origins αλλα και τα πρωτα με την λεπιδα και το full stealth στοιχειο. Δεμενο με λιγο loot και αυτο τα περισσοτερα ειναι πληροφοριες για το παιχνιδια κυριως ιστορικες λιγοτερο οπλα και cosmetics και ενδιαφερον ιστορια. Καλα τα ελληνικα εξαιρετικα και δινουν αλλη χρεια στο παιχνιδι.
    Spoiler!
    Spoiler!


  17. #15

    Default

    Assassin's Creed Mirage[100%]


    https://www.ubisoft.com/en-gb/game/a...s-creed/mirage

    Aκομα ενα AC παιχνιδι φτανει στο τελος του και θα μας παει πολλα πολλα χρονια μετα το Origins στο 861μχ στη Βαγδατη μια πολη που τοτε ηταν στις μεγαλες δοξες της και θα ακουλουθησουμε την ζωη του Basim ενος μικροκλεφτη οπου μετα την εισοδο του στους Hidden Ones η elite ομαδα των Assassins θα βιωσει και θα φτιαξει την δικη του μεγαλη ιστορια στο συμπαν του AC. 11 χρονια πριν το Valhalla λοιπον και κοντα 900 χρονια μετα το Origins ενα πολυ αξιολογο AC παιχνιδι που θα το χαρει ο καθε παικτης και θα το λατρεψει ο καθε fan του franchise. Επιτελους επιστροφη στις ριζες νιωθεις πραγματικα assassin σε μονιμη βαση με το hidden blade να πρωταγωνιστει μαζι με τα υπολοιπα κολπα που θα μας βοηθησουν που ειναι ακρως stealth οπως smoke bombs traps βελακια noisemaker αλλα και μικρα μαχαιρια ολα τεραστιες βοηθειες για να εξολοθρευσουμε οτι εχθρος βρεθει μπροστα μας. Το παιχνιδι σου δινει προφανως και σπαθι και dagger και οι μαχες δεν ειναι ευκολες αντιθετως καποιοι εχθροι προτεινονται αποκλειστικα για stealth ειδικα στην αρχη και γενικα ειναι ετσι φτιαγμενο που σε κανει να πας υποχρεωτικα stealth και να το κανεις mastered μεχρι το τελος.

    Η ιστορια εχει να κανει κλασικα με το Order που για ακομα μια φορα ψαχνει κρυμμενες δυναμεις στον κοσμο μας και αυτη τη φορα το artifact βρισκεται στη Βαγδατη. Το πως βρισκουμε στοιχεια με το ολο investigation πανελ που εχουμε και τα kills ολα ειναι υποδειγματικα η ολη διαχειρηση που κανει το παιχνιδι στην αποκαλυψη της ιστοριας μας λιγο λιγο ειναι στα πολυ δυνατα κομματια του παιχνιδιου.
    Βρηκα εξαιρετικο επισης οτι δεν εχουμε "κακα" side quest. Ολα ακομα και τα contracts ειναι ανω του μετριου και μαζι με τα collectibles που ειναι κυριως οπλα αναβαθμισεις στολες και ιστορικα σημεια του χαρτη για την Βαγδατη και τον κοσμο τοτε βρηκα το παιχνιδι να μην εχει καμια σχεση με το ατελειωτο loot των προηγουμενων παιχνιδιων κατι πολυ θετικο μιας και χρειαζονταν.

    Διαβαζοντας πριν το παιξω οτι το παιχνιδι ηταν να βγει σαν DLC του Valhalla ειχα μικρες προσδοκιες οτι θα ειναι αρπαχτη και τελικα πηρα το ακριβως αντιθετο ενα μετρημενο με σωστες βασεις ΑC παιχνιδι με δυνατο χαρακτηρα τιμιοτατη ιστορια και το παλιο κλασικο gameplay που νιωθεις assassin. Τα γραφικα αν και οχι next gen ειναι πανεμορφα εχουμε να κανουμε με κατι κινηματογραφικο τα cutscenes εκπληκτικα η Βαγδατη πανεμορφη και γεματη ζωη γενικως εχει πεσει μερακι και ειναι μια αξιολογη προσθηκη στο συμπαν του AC.

    Δεν ειναι πολυ μεγαλο αλλα ουτε και μικρο μολις 28 ωρες με πηρε για τα παντα ολα ο οποιος χρονος θεωρω οτι ειναι το ιδανικο για ενα παιχνιδι που θελει να πει την ιστορια του αλλα να μην γινει και βαρετο κανοντας συνεχως τα ιδια και τα ιδια. Πετυχε διανα η ubisoft ελπιζω να συνεχισει με αυτο το ρυθμο σε οτι μελλοντικα παιχνιδια θα βγαλει. Ενα τεραστιο ευχαριστω στην ομαδα Assassins Creed Greece η οποια μας προσφερε υποδειγματικους ελληνικους υποτιτλους απο τα μεγαλυτερα κεντρικα quest μεχρι τις ομιλιες των απλων NPC μπραβο τους πραγματικα και ενα μπραβο και στην Ubisoft που απο το πουθενα εδωσε κατι αξιολογο πανω στο franchise που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας. 8.6/10

    Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι
    https://postimg.cc/gallery/pTzDHrd

  18. #16
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το Μirage ειχε την ευτυχια να ειναι το παιχνιδι που εκανε λιγο expose την ολη "υποκρισια" (βαρια λεξη δεν την εννοω ακριβως απλα αυτη μου ηρθεετσι προχειρα) του κοσμου πισω απο την εικονα της Ubisoft.

    Βγαινει το Avatar massive open world αρχιζουν τα σχολια:

    "Bloated game"
    "let me guess you have to clear a ton of outposts"
    "Map sweeping, no thank you"

    Βγαινει το Assassins Creed Mirage, επιστρεφει σε μεγαλο βαθμο στις ριζες του, ειναι μικροτερο σε μεγεθος, και μαλιστα με χαμηλοτερη τιμη απο το συνηθισμενο και βλεπεις τους ιδιους να σχολιαζουν:

    "Αρπαχτη"
    "lol the game is like 30% the size of Valhala"

    Πιασε το αυγο και κουρευτο...

  19. #17

    Default

    Δε βγάζεις άκρη ναι εγώ το γούσταρα φουλ και είναι όσο πρέπει να βγαίνουν τέτοια παιχνίδια. Ακόμα και το Avatar είναι μικρό συγκριτικά με τις 170 ώρες του odyssey και τις 200 του Valhalla. Μερικοί δεν ξέρουν τι θέλουν. Ελπίζω η ubisoft να επιστρέψει σε όχι τόσο μεγάλα παιχνίδια να κόψει το ατελείωτο grind και να δώσει αυτό που είδαμε στο mirage. Ειναι σε καλό δρόμο και το crew motorfest που παίζω βλέπω δεν έχει καμία σχέση με το χάος των πρώτων 2 παιχνιδιών.

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #18
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω το βρηκα απίστευτα βαρετο παντως. Ολο τα ιδια και τα ιδια κανεις στα ιδια σημεια, ευτυχώς που ηταν λιγες ωρες γιατι ισως να το παράταγα, να μην το τελείωνα ποτέ. Μου θυμισε το mafia 3 σε αυτο το κομματι


    Εχω παιξει τα παντα απο ασασιν, μετα το unity αυτο ηταν το χειρότερο μου

  21. #19

    Default

    Το χειρότερο είναι το Valhalla και μετά το odyssey που είναι grind fest. Και το black flag είχε πολύ loot για τότε αλλά λόγο πλοίου πειρατείας και μαχών δεν το βαριόσουν καθόλου. Το mirage θυμίζει τα παλιά καλά AC δεν ανακαλύπτει τον τροχό αλλά ούτε και ειναι σκιά η απλώς DLC του Valhalla όπως διάβαζα πριν το παίξω.

    Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #20
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εγω το βρηκα απίστευτα βαρετο παντως. Ολο τα ιδια και τα ιδια κανεις στα ιδια σημεια, ευτυχώς που ηταν λιγες ωρες γιατι ισως να το παράταγα, να μην το τελείωνα ποτέ. Μου θυμισε το mafia 3 σε αυτο το κομματι


    Εχω παιξει τα παντα απο ασασιν, μετα το unity αυτο ηταν το χειρότερο μου
    Να σημειωσω οτι δεν εχω παιξει το παιχνιδι οποτε δεν ξερω.

    Αλλα αυτα στα οποια αναφερθηκαν ηταν επισης λογια απο ατομα που δεν ειχαν παιξει καν το παιχνιδι. Οποτε αυτο που ειπα στεκει πανω στο θεμα που ηθελα να θιξω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •