Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Mass Effect (TBA)

  1. #1
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Mass Effect (TBA)






    Meanwhile here at BioWare, a veteran team has been hard at work envisioning the next chapter of the Mass Effect universe. We are in early stages on the project and can’t say any more just yet, but we’re looking forward to sharing our vision for where we’ll be going next.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αυτά είναι σούπερ νεα

  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -







    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #5
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βγάλε όσα Teaser θέλεις ΕΑ, δεν με ψήνεις εαν δεν δω κάτι ουσιαστικό.

  6. #6
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Liara T'Soni βλέπω, επικό post-war σκηνικό με κουφάρια Reapers βλέπω, μουσική που μου σήκωσε τις τρίχες από τα πόδια μου ακούω...

    Η λογική λέει περίμενε λίγο, η καρδιά όμως έλιωσε...

  7. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Leon_DiZ (11-12-2020),Valkyre (11-12-2020)

  8. #7
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδή έπαιξα πρόσφατα το Andromeda το οποίο δεν ήταν τόσο κακο όσο περίμενα, αντίθετα ήταν ένα αρκετά καλο παιχνίδι που το απόλαυσα..
    Οπότε περιμένω να δω και το επόμενο ME.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    drifterx (11-12-2020)

  10. #8
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Liara T'Soni βλέπω, επικό post-war σκηνικό με κουφάρια Reapers βλέπω, μουσική που μου σήκωσε τις τρίχες από τα πόδια μου ακούω...

    Η λογική λέει περίμενε λίγο, η καρδιά όμως έλιωσε...
    Kι εγω με το που ειδα Liara μου ξυπνησε κατι, αλλα το καλαθι που κραταω μετα βιας χωραει πασατεμπο μεσα...

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (11-12-2020)

  12. #9
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Επειδή έπαιξα πρόσφατα το Andromeda το οποίο δεν ήταν τόσο κακο όσο περίμενα, αντίθετα ήταν ένα αρκετά καλο παιχνίδι που το απόλαυσα..
    Οπότε περιμένω να δω και το επόμενο ME.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Ποτέ δεν κατάλαβα το hate που έφαγε το συγκεκριμένο παιχνίδι.

    Σίγουρα δε φτάνει την τριλογία, αλλά ήταν πολύ πολύ πολύ τίμιο και είχε κάτι να μου πει.

    Οπότε ΛΟΓΙΚΑ, περιμένουμε κάτι ακόμη καλύτερο. Άντε να δούμε!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kι εγω με το που ειδα Liara μου ξυπνησε κατι, αλλα το καλαθι που κραταω μετα βιας χωραει πασατεμπο μεσα...
    Αν είναι 1 πασατέμπο τότε υπάρχει πρόβλημα, αν είναι 1,5 κιλό πασατέμπο (που τρώω στην καθισιά μου βλέποντας ταινία) τότε είμαι αισιόδοξος!

  13. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    mihalis13 (11-12-2020)

  14. #10
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Ποτέ δεν κατάλαβα το hate που έφαγε το συγκεκριμένο παιχνίδι.

    Σίγουρα δε φτάνει την τριλογία,
    αλλά ήταν πολύ πολύ πολύ τίμιο και είχε κάτι να μου πει.
    Ακριβως για το bold εφαγε hate, συν κάτι άπειρα bugs στο launch.

  15. #11
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ακριβως για το bold εφαγε hate, συν κάτι άπειρα bugs στο launch.
    Ναι σίγουρα, αλλά άλλο να πεις δε φτάνει το τέλειο της τριλογίας και είναι ένα-δυο σκαλοπάτια κάτω και άλλο να διαβάζεις για μετριότητες, χάλια, σκουπίδια κτλ.

    Θα μου πεις βέβαια ότι εδώ έφαγε hate το 3ο μέρος για το τέλος του, που για μένα ήταν από τις χειρότερες καταστάσεις που βίωσε η βιομηχανία καθώς ανάγκασε τον δημιουργό να αλλάξει το όραμά του....

    Για τα bugs δεν μπορω να σχολιάσω, γιατί πρώτον υπάρχουν πολύ χειρότερα παραδείγματα και δεύτερον γιατί δε συνάντησα κανένα καθώς το έπαιξα κανα εξάμηνο μετά το launch, οπότε είχε στρώσει.

    Anyway, θεωρώ πως όποιος επηρεάστηκε από κριτικές κτλ, έχασε μια πολύ καλή εμπειρία.

  16. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    mihalis13 (11-12-2020)

  17. #12
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    To παιχνίδι το έπαιξα at launch, ειχε τα bugs του, αλλά δεν με πειραξαν, δεν ειδα κάτι game or immersion breaking στο ps4 pro. Το τελείωσα έχοντας γράψει 78 ώρες νομίζω (τόσο μου λένε τα stats στο ps5).

    Με πείραξε πολύ το ότι δεν ειχε καλή ιστορία & χαρακτήρες. Ήταν και τα 2 πολύ μέτρια. Αν ειχε λίγο πιο ενδιαφέρουσα ιστορία/χαρακτήρες θα ήταν μια χαρά για μένα γιατί οι άλλοι τομείς (γραφικά, ήχος, gameplay) ήταν αρκετά προς πολύ καλοί.

  18. #13
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Ναι σίγουρα, αλλά άλλο να πεις δε φτάνει το τέλειο της τριλογίας και είναι ένα-δυο σκαλοπάτια κάτω και άλλο να διαβάζεις για μετριότητες, χάλια, σκουπίδια κτλ.

    Θα μου πεις βέβαια ότι εδώ έφαγε hate το 3ο μέρος για το τέλος του, που για μένα ήταν από τις χειρότερες καταστάσεις που βίωσε η βιομηχανία καθώς ανάγκασε τον δημιουργό να αλλάξει το όραμά του....

    Για τα bugs δεν μπορω να σχολιάσω, γιατί πρώτον υπάρχουν πολύ χειρότερα παραδείγματα και δεύτερον γιατί δε συνάντησα κανένα καθώς το έπαιξα κανα εξάμηνο μετά το launch, οπότε είχε στρώσει.

    Anyway, θεωρώ πως όποιος επηρεάστηκε από κριτικές κτλ, έχασε μια πολύ καλή εμπειρία.
    Αυτό ήταν από τα πιο τραγικά που έχουν γίνει.. Αλλά δυστυχώς η κοινότητα μας είναι πολύ ανώριμη...
    Spoiler!

  19. #14
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ήταν πολλά σκαλωπατακια κάτω από την τριλογία σε όλα τα επίπεδα και βγήκε όταν η κοινή γνώμη είχε στραφεί ενάντια στην BioWare (κυρίως λόγω Witcher). Για 4 χρόνια τους "προειδοποιουσαν" 'φτιάξτε τα προβλήματα στο quest design σας' και έβγαλαν το Andromeda..

    Αυτό για το τέλος του Mass Effect 3 είναι μεγάλη συζήτηση καθώς απ ο,τι μάθαμε εκ των υστέρων το τέλος το αποφάσισαν 2 (?) άτομα από την ομάδα χωρίς να το συζητήσουν με τους σενάριο τάφους που είχε το παιχνίδι. Τραγικα πράγματα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #15
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    drifterx (11-12-2020),toninio (20-04-2022)

  22. #16
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Anyway, θεωρώ πως όποιος επηρεάστηκε από κριτικές κτλ, έχασε μια πολύ καλή εμπειρία.
    Ο κριτικος εχει να κρινει αυτο που έχει μπροστά του, όχι το τι μπορει να φτιαχτει μετα απο Χ μηνες. Εγω θεωρώ δίκαιες τις βαθμολογίες που πήρε, το story δεν ήταν κάτι το ιδιαιτερο, gameplay δεν ειδαμε κατι το wow, και ειχε και bugs στο launch. Καλό παιχνίδι δεν λεω, αλλα δεν νομιζω οτι ηταν ενα διαμάντι που το αδίκησαν.

  23. #17
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Επειδή έπαιξα πρόσφατα το Andromeda το οποίο δεν ήταν τόσο κακο όσο περίμενα, αντίθετα ήταν ένα αρκετά καλο παιχνίδι που το απόλαυσα..
    Οπότε περιμένω να δω και το επόμενο ME.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μιχαλη?επειδη ψηνομαι μελοντικα να του δωσω μια ευκαιρια ακομα.Απο θεματα perfomance πως παει το παιχνιδι?Παιζει σωστα?

  24. #18
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Η περιπτωση του ME3 ηταν κλασσικη περιπτωση offside εκ μερους των fans, ναι μεν ηταν λιγο χαζες οι επιλογες τελους, ηταν αρκετα πιο αδειο σε single player περιεχομενο απο τα 2 πρωτα αλλα ηταν ενα καλο παιχνιδι.
    Για το andromeda συμφωνω οτι γραφτηκαν καποιες υπερβολες, αλλα κατα βαση η κριτικη που δεχτηκε ηταν δικαιη. Πολλα προβληματα σε σεναριακο επιπεδο, το γραψιμο αρκετες σκαλες κατω, τεχνικα ειχε θεματα και το πιο σημαντικο για μενα, το παιχνιδι πραγματικα υπεφερε με τα loading times και μαλιστα το υπερτονισαν με κακοδιαχειριση στο development των quests. Κουραστηκα να περιμενω.
    Βtw το andromeda θα μπορουσε να επωφεληθει παρα πολυ απο ενα next gen patch, θα ηταν πολυ πιο ευχαριστο χωρις τα βασανιστικα loading times.
    Στα φρεσκα τωρα, ενα καινουριο mass effect παντα ειναι καλο νεο για οσους εχουμε απολαυσει το franchise αλλα ειναι απλα μια ευχαριστη πληροφορια και ως εκει. Δεν πειθει η Bioware πια, δεν πειθουν τα twitter posts απο veterans, γενικα δεν.
    Εχει πολυ εδαφος να καλυψει η Bioware, η κατασταση της αυτη τη στιγμη στη συνειδηση των fans ειναι μη αναστρεψιμη. Μακαρι να γινει η εκπληξη και να εχουμε κατι καλο.


  25. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    drifterx (12-12-2020)

  26. #19
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    giotios (08-11-2021)

  28. #20
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    There's also the next game in the Mass Effectβ„’ universe, which is now early in development. It's going to be a while before we can talk about it in more detail, but we can't wait to show you what we're working on!
    https://blog.bioware.com/2022/04/13/...nity-update-1/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    obione (19-04-2022)

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •