Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 78

Thread: Alan Wake 2

  1. #41

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    εχει πολλες επικες στιγμες, αλλα οταν φτασεις σε "εκεινο" (θα καταλαβεις), το επικο επιπεδο πες μας αποψη.
    Νομίζω μόλις το πέρασα .
    Gave me the creeps.
    Έβγαλα τα headphones να φανταστείς
    Θα σου στείλω DM για επιβεβαίωση.
    By the way έχω παίξει κάπου 20 ώρες και είμαι 65-70% .
    Πως βγάζουν τους χρόνους ολοκλήρωσης απορώ.
    Τρέχοντας ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    panos74gr (27-12-2023)

  3. #42
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Με αυτά που διαβάζω, χρειάζεται έντονος διαλογισμός, πειθαρχία, κάθαρση συναισθημάτων, γιόγκα και φενγκ σούι για να μην προβώ σε αγορά.

    Η εσωτερική πάλη είναι δύσκολη...

  4. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    panos74gr (28-12-2023)

  5. #43
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Χρόνια πολλά παιδιά υγεία να έχουμε.

    Εγώ έχω 33 ώρες. Παιχνιδάρα με τα όλα του αλλά υπάρχουν λίγα θεματάκια όσο αφορά το performance mode. Βέβαια δεν τα δίνεις σημασία. Απίστευτα γραφικά. Η ιστορία φοβερή αν και αγκομαχώ να τα καταλάβω όλα λόγο το ότι δεν είμαι και professor στα Αγγλικά. Βάλτε κανένα Ελληνικό υπότιτλο ρε γμτ. Δεν βλάπτει. Έχουν άλλες χώρες που είναι είναι ξεχασμένες απο τον κόσμο. Έλεος.
    Τώρα στα του παιχνιδιού λογικά κοντεύω στα τελευταία chapters. Τα έχω βρει σκούρα με την Anderson στην παραλία. Δεν λέω τίποτα άλλο να μην θεωρηθεί spoiler και δεν ξέρω πως να το κρύψω κιόλας.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #44

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Χρόνια πολλά παιδιά υγεία να έχουμε.

    Εγώ έχω 33 ώρες. Παιχνιδάρα με τα όλα του αλλά υπάρχουν λίγα θεματάκια όσο αφορά το performance mode. Βέβαια δεν τα δίνεις σημασία. Απίστευτα γραφικά. Η ιστορία φοβερή αν και αγκομαχώ να τα καταλάβω όλα λόγο το ότι δεν είμαι και professor στα Αγγλικά. Βάλτε κανένα Ελληνικό υπότιτλο ρε γμτ. Δεν βλάπτει. Έχουν άλλες χώρες που είναι είναι ξεχασμένες απο τον κόσμο. Έλεος.
    Τώρα στα του παιχνιδιού λογικά κοντεύω στα τελευταία chapters. Τα έχω βρει σκούρα με την Anderson στην παραλία. Δεν λέω τίποτα άλλο να μην θεωρηθεί spoiler και δεν ξέρω πως να το κρύψω κιόλας.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μην απελπίζεσαι και προσπάθησε να κρατιέσαι ζωντανός . Έφαγα 1 ώρα να το περάσω χθες


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (27-12-2023)

  8. #45

    Default Alan Wake 2

    Λοιπόν το τελείωσα και εγώ χθε το βράδυ μετά από ένα σχεδόν 10ωρο session που ξεκίνησε το πρωί.
    Ούτε που θυμάμαι ειλικρινά ποτέ ήταν η τελευταία φορά που έπαιξα τόσες πολλές ώρες σε μια μέρα .

    Σίγουρα όχι τα τελευταία 10 χρόνια .

    Συνολικά μου πήρε 28 και κάτι ωρες .

    Εντυπωσιακό και άκρως εθιστικό , με αρρωστημένο σεναριο και πλοκή κάτι στο οποίο είναι εξπερ η Remedy αλλά που εδώ πάει ακόμα παραπέρα .

    Οποίο μα οποίο masterpiece του παρελθόντος και να πιάσεις από το last of us ως τα παλιά Halo αν ψάξεις θα βρεις ψεγάδια η κάτι που να χρίζει έστω και λίγο βελτίωσης τέλος πάντων .

    Έτσι και εδώ .

    Για μένα τα παιχνίδια βαθμολογούνται συνολικά σαν εμπειρία και σαν Feeling και επίσης για μένα είναι παιχνίδι της γενιάς όσον αφορά την εμπειρία που σου δίνει και αυτό το συναίσθημα του να μη μπορείς να αφήσεις το Controller και να πας να κοιμηθείς η να κανείς κάτι άλλο.

    Σε ρουφάει στον κόσμο του και σε εγκλωβίζει εκεί στην κυριολεξία να κάθεσαι να ψάχνεις με τις ώρες για απαντήσεις την ωρα που η μια ανατροπή διαδέχεται την άλλη σε ένα loop εξερεύνησης , shooting , αναζήτησης απαντήσεων και φόβου.

    Όλα τα υπόλοιπα τα συζητάμε , αν πχ ήθελε λίγο βελτίωση το shooting , αλλά τι να συζητήσεις αφού δεν είναι shooter …

    Συζητάμε και για το αν έπρεπε να είναι λίγο πιο ευκατανοητο σαν story , αλλά από την άλλη αυτό ακριβώς ήθελαν.
    Να σε στιψουν όπως στρίβει το μυαλό των πρωταγωνιστών και το σύμπαν του παιχνιδιού .



    Μπορώ να το συνεχίσω και άλλο αυτό αλλά δεν έχει νόημα .

    Αυτό που επιβεβαιώνω είναι ότι το παιχνίδι τολμάει και κάνει απίστευτες πρωτοτυπίες που αλλά παιχνίδια του είδους δεν θα τολμούσαν ούτε σαν σκέψη.

    Levels που σε αλλά games απλά θα σε έβγαζαν τελείως από το κλίμα , θα σου προκαλούσαν γέλωτα, (για το είδος πάντα) και θα ήταν η απόλυτη αφορμή για να αφήσεις το χειριστήριο και να πας για ύπνο , εδώ όχι μόνο υπάρχουν αλλά είναι τόσο καλοδουλεμένα , τόσο αψογα δεμένα με το story που εξελίσσονται σε αγαπημένα σου.

    Επίσης καλή τύχη σε όσους επιχειρήσουν να προβλέψουν την πλοκή .
    Ξεκινάς για κάπου και λες OMG εκεί θα γίνει της πτανας και αφού έχεις περάσει στην τσίτα όλο το level τελικά δε γίνεται τίποτα.

    Σε άλλες περιπτώσεις ένα απόλυτα φιλικό περιβάλλον μετατρέπεται σε εφιάλτη εκεί που δεν το περιμένεις .

    Καλή τύχη γενικώς

    Νομίζω γενικά ότι το είδος «ψυχολογικό θρίλερ» επαναπροσδιορίζεται ξεκάθαρα μετά από αυτό το game και ο πήχης πάει πολύ ψηλά .

    Αυτό που δεν μπορώ όμως να δεχτώ με τίποτα ότι υπήρξε Reviewer που του έβαλε κάτω από 9.
    Όσοι το έκαναν αυτό πρέπει να θεωρηθούν επικίνδυνοι για το χώρο να τους πάρουν την πέννα και το πληκτρολόγιο και να αλλάξουν επάγγελμα .

    That simple.

    Θα ξεκινήσω και δεύτερο playthrough σε NewGame + γιατί διάβαζα χθες στο site της Remedy ότι εκεί δίνονται περισσότερες απαντήσεις και για το φιναλε του παιχνίδιου, αφού ολοκληρώσω 2 παιχνίδια που παράτησα στη μέση για χάρη του .

    Χαλάλι .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 27-12-2023 at 20:13.

  9. #46
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Ρε συ Γιάννη!

    ΡΕ ΣΥ ΓΙΑΝΝΗ!

    Μας έκανες την ψυχή, θρίλερ με αυτά και αυτά!

    Πέρα από την πλάκα, πολύ χαίρομαι που διαβάζω τέτοια διθυραμβικά σχόλια και που ζήσατε το παιχνίδι τόσο έντονα. Μπράβο, μπράβο!

  10. #47

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Ρε συ Γιάννη!

    ΡΕ ΣΥ ΓΙΑΝΝΗ!

    Μας έκανες την ψυχή, θρίλερ με αυτά και αυτά!

    Πέρα από την πλάκα, πολύ χαίρομαι που διαβάζω τέτοια διθυραμβικά σχόλια και που ζήσατε το παιχνίδι τόσο έντονα. Μπράβο, μπράβο!
    Εν τω μεταξύ όσο κάνω edit το post τόσο πιο σαλάτα το κάνω στην προσπάθεια μου να αποτύπωσω ακριβώς το πως πέρασα με το παιχνίδι..
    Πάντως επίτηδες άφησα να περάσουν αρκετές ώρες πριν γράψω εντυπώσεις για να «καθίσει» το πολύ hype μέσα μου .
    Και τώρα που έχουν περάσει αρκετές περισσότερες δεν βλέπω να είμαι υπερβολικός κάπου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #48

    Default

    ειναι παιχνιδια που τα επαιξες και μετα απο λιγο καιρο τα ξεχνας. Αυτο εδω ειναι μια εμπειρια που θα την θυμασαι.

  12. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εξαιρετικο ποστ Γιαννη...

    Δυστυχως εγω ακομα δεν το εχω ξεκινησει. Θα το κανω. Αλλα κατι τοις με χαλαει η οχι και τοσο καλη μεταφορα του παιχνιδιου στο PS5. Ξερω οτι δεν ειναι τιποτα τραγικα τα πραγματα, αλλα με ενοχλει να βλεπω οτι σε καποια σημεια το παιχνιδι στο PS5 δεν τρεχει καλα (framerate οχι κατι αλλο) ενω στο ΧΒΧ παει τρενο.

    Δεν υπαρχει ομως περιπτωση να μην το παιξω και αληθεια ποστ σαν και το δικο σου με κανουν να περιμενω πως και πως.

  13. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εξαιρετικο ποστ Γιαννη...

    Δυστυχως εγω ακομα δεν το εχω ξεκινησει. Θα το κανω. Αλλα κατι τοις με χαλαει η οχι και τοσο καλη μεταφορα του παιχνιδιου στο PS5. Ξερω οτι δεν ειναι τιποτα τραγικα τα πραγματα, αλλα με ενοχλει να βλεπω οτι σε καποια σημεια το παιχνιδι στο PS5 δεν τρεχει καλα (framerate οχι κατι αλλο) ενω στο ΧΒΧ παει τρενο.

    Δεν υπαρχει ομως περιπτωση να μην το παιξω και αληθεια ποστ σαν και το δικο σου με κανουν να περιμενω πως και πως.
    Διάβαζα χθες ότι το patch της 11ης Δεκεμβρίου περιλάμβανε performance fixes .
    Μάλλον θα έχει βελτιωθεί.
    Και το DLC του Resident evil 4 που έπαιξα πρόσφατα στο xbox είχε μεγάλα θέματα με το frame rate αλλά το έσωσε κάπως το vrr..
    Η μοίρα των κονσολών δυστυχώς .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #51
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Να πω και 'γώ με τη σειρά μου τις εντυπώσεις μου από το παιχνίδι.

    Το έχω τελειώσει περίπου πριν από έναν μήνα και ο συνολικός χρόνος ήταν κάπου στις 33 ώρες αν θυμάμαι καλά.

    Σπάνια αγοράζω ψηφιακούς τίτλους εκτός PSVR αλλά ο συγκεκριμένος για μένα ήταν φουλ αναμενόμενος και έτσι λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία του έκανα την προβλεπόμενη για μένα κίνηση.

    Να ξεκινήσω από τα θετικά ; Τα έχουν πει παραπάνω και συμφωνώ στα περισσότερα ειδικά όταν μιλάμε για το τεχνικό κομμάτι το οποίο είναι πραγματικά σε πολύ υψηλά επίπεδα.

    Γραφικά, χειρισμός, μουσική, χώροι, sound design όλα περίφημα. Οι χαρακτήρες ενδιαφέροντες στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και ακόμη και οι χαρακτήρες που δεν είχαν κυρίαρχο

    αλλά συμπληρωματικό ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας πάντα είχαν κάτι να συνεισφέρουν και δεν ήταν απλοί npc που γεμίζουν τους χώρους.

    Ωραία όλα αυτά και 100% είναι ένας τίτλος που θεωρώ πως κάθε φαν του είδους θα πρέπει να παίξει.

    Είναι ένα παιχνίδι φτιαγμένο με πολύ όρεξη, αγάπη, χρόνο και προσπάθεια. Είναι εμφανές αυτό.

    Τι είναι αυτό όμως που εμένα με κρατά ώστε να πω ότι είναι ένα πραγματικό αριστούργημα του σύγχρονου gaming?

    Η έλλειψη χαρακτήρα παιδιά είναι αυτό που με απασχολούσε σε όλη τη διάρκεια.

    Δεν εννοώ η υπόθεση αυτή καθαυτή. ΟΚ και το TLOU μια ιστορία αγάπης είπε μέσα σε αυτόν τον κόσμο τον post apocalyptic κλο.

    Οπότε για να μη παρεξηγηθώ, δε μιλώ δηλαδή για την πρωτοτυπία της ιστορίας.

    Αυτή δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς καθώς το θέμα του συγγραφέα που γράφει και ότι γράφει συμβαίνει κλπ κλπ κλπ κλπ έχει ειπωθεί ξανά και ξανά στο παρελθόν με διάφορους τρόπους.

    Δε με ενοχλεί αυτό δηλαδή. Με ενοχλεί όμως ότι το παιχνίδι στο αισθητικό του κομμάτι είναι τόσο επηρεασμένο που σχεδόν κοπιάρει πλάνα, φωτισμούς, χαρακτήρες, διαλόγους και ατμόσφαιρα.

    Είναι τόσο αντιγραφή από Twin Peaks που καταντά ενοχλητικό. Είναι αντιγραφή επίσης σε μικρότερο βαθμό από True Detective στον πρώτο κύκλο.

    Όμως παιδιά το Twin Peaks το έχει ξεφτυλίσει. Ακόμη και το πως τελειώνει το κάθε κεφάλαιο και προτού περάσει στο επόμενο είναι σχεδόν copy paste.

    Το σενάριο δε θα το σχολιάσω. Το δέχεσαι όπως είναι με τα τεράστια κενά του. Το κάνει πάντα αυτό η Remedy προκειμένου να εντυπωσιάσει οπότε σε αυτόν τον τομέα δε περίμενα κάτι καλύτερο.

    Την κάνει τη δουλειά όμως μια χαρά και είναι σαφώς καλύτερο από το πρώτο Alan Wake που το είχα βρει παιδαριώδες.

    Είχε βέβαια και ένα σημείο το παιχνίδι που ήταν WOW ξεκάθαρα και τους έβγαλα το καπέλο για την τόλμη και τη φρεσκάδα τους.

    Κατά τα άλλα για μένα ισχύουν έτσι όπως τα έγραψα πιο πάνω.

    Σαφώς και σίγουρα να το παίξετε.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Dragonpaul (28-12-2023),Lefteris_X (29-12-2023),Valkyre (28-12-2023)

  16. #52

    Default

    σιγουρα εχει πολυ twin peaks μεσα του το παιχνιδι, αλλα εμενα δεν με ενοχλησε. Ισα ισα που το θεωρω ευπροσδεκτο για το gaming να υπαρχουν αυτες οι αναφορες. Και στο control υπηρχαν καποιες twin peaks στιγμες, εδω σιγουρα ειναι πολυ περισσοτερο.
    Εχουν βάλει και τις δικιες τους πινελιες και νομιζω υπαρχει υψηλη αισθητικη γενικοτερα.

  17. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    panos74gr (01-01-2024)

  18. #53
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    σιγουρα εχει πολυ twin peaks μεσα του το παιχνιδι, αλλα εμενα δεν με ενοχλησε. Ισα ισα που το θεωρω ευπροσδεκτο για το gaming να υπαρχουν αυτες οι αναφορες. Και στο control υπηρχαν καποιες twin peaks στιγμες, εδω σιγουρα ειναι πολυ περισσοτερο.
    Εχουν βάλει και τις δικιες τους πινελιες και νομιζω υπαρχει υψηλη αισθητικη γενικοτερα.
    Ναι δεν αντιλέγω σχετικά με το κομμάτι της αισθητικής.

    Εξάλλου η κριτική που έκανα για το παιχνίδι καταλήγει σίγουρα με θετικό πρόσημο.

    Αλλά θεωρώ πως ξεπερνούν το όριο της επιρροής.

    Κατά πολύ ! ! !

    Και όταν πασχίζεις διακαώς να θεωρηθείς groundbreaking ε αυτό είναι φάουλ.

    Γιατί η Remedy είναι ένα στούντιο που θέλει να το έχουν ως φουλ ψαγμένο και art.

    Για μένα είναι πολύ καλό στούντιο. Ψαγμένο ιδιαίτερα όχι, αν και σε ένα πρώτο επίπεδο ναι έτσι φαντάζει. Δεν είναι όμως.

    Αυτό αφαιρεί στο ότι το AW2 είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι ;

    Όχι βέβαια, απλά είναι λίγο επιφανειακό, σύμφωνα πάντα με αυτό που θέλει να πουλήσει ως προφίλ.

    Κλείνω ξανά με τον ίδιο τρόπο προς όποιον δεν το έχει παίξει ακόμα.

    Σαφώς και σίγουρα να το παίξετε.

  19. #54

    Default

    δε διαφωνουμε πουθενα

  20. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξεκινησα το παιχνιδι.

    Μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης, αλλα ειμαι πολυ νωρις ακομα.

    Εχω ομως θεματακια με την στοχευση και θα ηθελα την βοηθεια των βετερανων εδω περα. Εχετε καποια ρυθμιση που αλλαξατε και σας βοηθησε? Εγω οτι και να δοκιμασα δεν βρηκα ενα setting που να με βολευει. Ερχομενος και απο το Avatar το οποιο ειχε εξαιρετικα shooting mechanics, η διαφορα μου καθεται καπως βαρια.

    Επισης, παιζω στο νορμαλ και οι εχθροι μου φαινονται εξαιρετικα bullet sponges... φαση καμμια δεκαρια σφαιρες να πεσει ενας απλος εχθρος στο πατωμα... Κανω κατι λαθος (ναι χρησιμοποιω τον φακο)? Γενικα εχετε κανενα gameplay tip που να μου κανει λιγο πιο smooth το experience?

    Ευχαριστω πολυ!

    ΥΓ: Δεν θελω να ψαξω στο ιντερνετ αυτες τις πληροφοριες γιατι φοβαμαι πολυ για τυχον σποιλερς

  21. #56

    Default

    παντα σημαδευε στο κεφαλι. το weak spot ειναι μονο για το stun
    θα παρεις καλυτερα οπλα και αναβαθμισεις για αυτα στην συνεχεια.
    Last edited by tomic20; 06-01-2024 at 06:39.

  22. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ξεκινησα το παιχνιδι.

    Μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης, αλλα ειμαι πολυ νωρις ακομα.

    Εχω ομως θεματακια με την στοχευση και θα ηθελα την βοηθεια των βετερανων εδω περα. Εχετε καποια ρυθμιση που αλλαξατε και σας βοηθησε? Εγω οτι και να δοκιμασα δεν βρηκα ενα setting που να με βολευει. Ερχομενος και απο το Avatar το οποιο ειχε εξαιρετικα shooting mechanics, η διαφορα μου καθεται καπως βαρια.

    Επισης, παιζω στο νορμαλ και οι εχθροι μου φαινονται εξαιρετικα bullet sponges... φαση καμμια δεκαρια σφαιρες να πεσει ενας απλος εχθρος στο πατωμα... Κανω κατι λαθος (ναι χρησιμοποιω τον φακο)? Γενικα εχετε κανενα gameplay tip που να μου κανει λιγο πιο smooth το experience?

    Ευχαριστω πολυ!

    ΥΓ: Δεν θελω να ψαξω στο ιντερνετ αυτες τις πληροφοριες γιατι φοβαμαι πολυ για τυχον σποιλερς
    Και εγώ ειχα το ίδιο θέμα στην αρχή .
    Αν κυνηγάς τις αναβαθμίσεις θα βελτιωθεί αρκετά στην πορεία .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #58
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πολύ καλά λόγια βλέπω !
    Τελεια τέλεια !
    Πιστεύω κατά καλοκαιράκι να το πιάσω εκτός αν το βάλουν σε καμία συνδρομή δωρεάν sooner (Δεν το αγοράζω λέμε φτου φτου only digital lol )

  24. #59
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον παιδια το παιχνιδι μου αρεσει αρκετα, ιδιως σαν ατμοσφαιρα σεναριο κλπ, αλλα πραγματικα ωρες ωρες το gameplay και το game design γενικοτερα μοιαζει να ειναι στα ορια του απαραδεκτου. Αυτο που ο σχεδιασμος αρκετων στοιχειων του combat ειναι φτιαγμενο οχι με μια Α λογικη ρεαλιστικου, ακομα και αργου gameplay, αλλα περισσοτερο σχεδιασμου τυπου «να σου κανω τη ζωη αχρειαστα και βλακωδως δυσκολη» ειναι αρκετα εως πολυ ενοχλητικο.

    Εχει πολυ ωραιες ιδεες που εχουν σχεση με το level design και script design αλλα στο design του gameplay πασχει με εσκεμμενο τροπο, χωρις να καταλαβαινω το γιατι να ειμαι ειλικρινεις. Δηλαδη ενα παραδειγμα.. ποιος σκεφτηκε οτι ειναι καλη ιδεα οταν κανεις dodge μια επιθεση να κοιταει ο χαρακτηρας σου αλλου γι αλλου και μαλιστα να του παιρνει και ωρα να βρει που στο καλο ειναι ο εχθρος που μολις εκανε dodge.. i dont get it.

  25. #60
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτσι όπως το περιγράφεις είναι θέμα κακού/μέτριου προγραμματισμού: δεν υπάρχει το λεγόμενο "soft lock" (που δεν το αντιλαμβάνεται ο παίκτης) μετά από dodge animation στον εχθρό.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •