Results 1 to 6 of 6

Thread: Stellar Blade 26 Απριλιου 2024

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default Stellar Blade 26 Απριλιου 2024




  2. #2
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Υπαρχει demo στο PS Store.

    Σας προτεινω να το κατεβασετε. Το παιχνιδι δειχνει οτι εχει φτιαχτει με προσοχη. Βγαζει πολυ καλη ποιοτητα τεχνικα και λειτουργικα. Οπτικα ειναι αρτιο και θα ελεγα εντυπωσιακοτατο με πολυ καλη ποιοτητα εικονας και πολυ καλο performance σε ολα τα mode που παραχωρει ο Dev. Συγκεκριμενα το balanced mode (default) πρεπει να ειναι το ιδανικοτερο ιδιως σε RR displays.

    Πολυ καλη δουλεια φαινεται, ωραια ατμοσφαιρα, ωραιες υπαρξεις, japan-ιλα στο φουλ και χωρις ιχνος "ντροπης" λολ. Θυμιζει πολυ NIER Automata, τουλαχιστον σε εμενα.

    Δειχνει souls like και αρκετα δυσκολο θα ελεγα αλλα ισως φταιει το Rebirth που εχω παιξει 127 ωρες και θελω να προσαρμοστω. Εχει παντως και story mode δυσκολια οποτε φανταζομαι και να κολλησεις θα βρεις τη λυση.

    Γενικα το ειχα στα υποψιν απο τη στιγμη που το ειδα πρωτη φορα, τωρα το εχω ακομα περισσοτερο, αλλα θελω και τα reviews για να κλειδωσω την αγορα.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (02-04-2024),hakoo (01-04-2024),Slay (03-04-2024)

  4. #3
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Λιγο souls, λιγο nier automata, σιγουρα ειναι πιο ενδιαφερον απο αυτο που ειχα στο μυαλο μου (εντελως αδιαφορο για την ακριβεια μου ηταν) πριν το παιξω.
    Τα γραφικα ειναι πολυ ωραια, καλλιτεχνικα εχει γινει μια αξιοπρεπης δουλεια. Τωρα ενταξει ο σχεδιασμος του χαρακτηρα μιας και πολυ συζητηση εχει γινει να πω την αληθεια δεν μου αρεσει. Οχι γιατι με προσβαλει και αλλα τετοια που κυριολεκτικα μπουχτισαμε αλλα γιατι μου ειναι πολυ παιδικο πια σαν θεαμα αυτο σε ενα παιχνιδι.
    Σιγουρα παντως φαινεται ενα αξιοπρεπες action game με αρκετο challenge και ενδιαφερον combat system.


  5. #4
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μα γιατι το λες; Η κοπελια εχει κορμι μαχητριας και το κουστουμι της φαινεται ρεαλιστικοτατο

    Τι δεν σε πειθει ακριβως δεν καταλαβαινω;

    Εμενα παντως περισσοτερο με χαλασε η επισης υπερβολικη βια αλλα περισσοτερο απο ολα ο σχεδιασμος των εχθρων ο οποιος μου φανηκε κακογουστος εντελως.

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (04-04-2024)

  7. #5
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Λεει δεν παω με το εικοσαποντο, ολοσωμη διαφανη φορμα και το μαλλι αλογοουρά να πολεμησω κατι εξωγηινα τερατα μιας και ειμαι η μοναδικη ελπιδα της ανθρωποτητας?


  8. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ κανεις λαθος! Υπηρχαν πολλες τετοιες αιθεριες 20αποντες ελπιδες αλλα εγιναν πουρες στην πρωτη μαχη!

    Aν παρει καλες κριτικες παντως μαλλον θα το τολμησω.

    ΥΓ: Η αλογοουρα μικραινει απο το μενου! Εχει επιλογη! Σε αφησα με το στομα ανοιχτο ειμαι σιγουρος! Οπως επισης κατι σωτηριο ειναι η επιλογη του α μαζευεις αυτοματα οτι πεφτει απο τους εχθρους κατι απαραιτητο να ενεργοποιηθει στο συγκεκριμενο παιχνιδι, οπου τα dropped items ειναι πραγματικα δυσκολο να τα δεις.

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (04-04-2024)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •