Results 1 to 14 of 14

Thread: Switchback VR

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Switchback VR






    φρέσκες εντυπώσεις.

    https://twitter.com/vr_oasis/status/...5Es1_&ref_url=

    Στην 1 ωρα περιπου
    .

  2. #2
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Gameplay
    Δεν το έιδα όλο γιατί σου σποιλεριάζει τα jump scares, το boss κτλ, αλλα φάνηκε να το απολαμβάνει (ή μπορει και οχι, δεν είμαι σιγουρος )





    btw το παιχνίδι δεν χρησιμοποιεί foveated rendering.
    .

  3. #3
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Συνέντευξη με τον Game Director



  4. #4
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Αυτο και το Behemoth ειναι οι τιτλοι που περιμενω περισσοτερο να δω στο VR.
    Δεν θελω να δω τα βιντεο για λογους spoiler. Εχει ανακοινωσει κανεις ποσες ωρες θα ειναι περιπου η διαρκεια του ?


  5. #5
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ωραίο βίντεο πολύ ενημερωτικό για το game και για το τι μπορούν να κάνουν με το psvr2 βάζουν και τη δημοσιογράφο να παίξει γενικά
    επιβεβαιωνει ότι το switchback θα είναι πολύ δυνατός τίτλος και πολύ προσεγμένος γενικά ανεβάζει το hype κι αλλο αλλά ναι αν δε θες καθόλου spoiler καλύτερα
    μην το δεις
    Για τη διάρκεια του παιχνιδιου δεν υπάρχει κάποια πληροφορία ακόμα
    Βλεποντας το βίντεο πάντως μπορώ να πω ότι μετά από resi και gran turismo είναι το τρίτο game που περιμένω περισσότερο στο Vr

  6. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    FurionMike (21-02-2023)

  7. #6
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Κι εγώ ανυπομονώ πολύ γι αυτό, πιο πολύ απ όλα σ αυτή τη φάση, γιατί το Resi 8 ηδη το εχω παιξε γενικοτερα, κριμα που πηρε το delay και δεν ειναι στο launch. Παιχνιδακια οπως αυτο, και οπως ηταν και το rush of blood ειναι μια χαρα να τα απολαυσεις σε VR.

  8. #7
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Έπαιξα το Switchblack χθες μετά τα μεσάνυχτα που ξεκλειδώθηκε.Ήταν από πιο αναμενόμενα του psvr2 για μένα.
    Δυστυχώς οι πρωτες εντυπώσεις είναι αρνητικές και αυτες ξεκινούν από το πρώτο πράγμα που βλέπεις πριν ξεκινήσει το παιχνίδι.Η οθόνη τίτλων είναι θολή λες και γυρνάς στο πρώτο psvr.Εντύπωση μου έκαναν και τα σχετικά μεγάλα loading για τα δεδομένα του ps5.Μεσα στο παιχνίδι η ανάλυση είναι χαμηλή,θα έλεγα πως είναι λίγο καλύτερη από το Rush of blood)κυρίως σε ότι βρίσκεται στο βάθος.Πολύ κακή εντύπωση μου κάναν οι πρώτοι εχθροί,κάτι ζόμπι που τα βλέπεις και δεν έχουν καμία λεπτομέρεια.Επίσης έντονο ήταν και το Mura,για να μη με ενοχλεί κατέβασα τέρμα τη φωτεινότητα.Δεν μπόρεσα να παίξω πολύ,κάνα 15 λεπτό μόνο,άρχιζα να ιδρώνω από τη ζάλη και το έκλεισα.Κανένα άλλο παιχνίδι στο psvr2 μέχρι τώρα δεν με ζάλισε έτσι.Μπορεί βέβαια να φταίει και η φύση του παιχνιδιού για αυτό.Η ατμόσφαιρα είναι καλή,σαν gameplay στα πρότυπα του Rush of blood.
    Ελπίζω να γίνει κάτι με την ανάλυση σε μελλοντικό patch,κρίμα το περίμενα καλύτερο τεχνικά.

    Υ.Γ Η εισαγωγή του παιχνιδιού όπου βρίσκεσαι σε ένα φλεγόμενο βαγόνι τρένου με φρίκαρε με όσα ζήσαμε τελευταία στα Τέμπη.

  9. The Following 5 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    cocous (16-03-2023),gonzalez (16-03-2023),Lefteris_X (16-03-2023),mania (16-03-2023),PDS (16-03-2023)

  10. #8
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Δυστυχως κι εγω απο τα reviews που ειδα, επιβεβαιωνονται αυτα που λες. Και σαν συμπερασμα δλδ, αυτο που διαβαζω, ειναι πως δεν ειναι το sequel του Rush of Blood που θα περιμενε κανεις.
    Δεν ξερω τι να κανω κι εγω τωρα. Εγω βαρεθει απο την αλλη να αγοραζω παιχνιδια με τη λογικη οτι μπορει να βελτιωθουν στο μελλον στον τεχνικο τομεα κτλ... Ειδικα αυτο τωρα που θα εχει και σχετικα μικρη διαρκεια, δεν εχει νοημα...

  11. #9
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    69%
    https://www.metacritic.com/game/play...-switchback-vr

    Δεν ημουν ποτε fan του rush of blood, οποτε και εδω δεν προκειται να δωσω πανω απο 10 ευρω σε sale. Eιδικα οταν απογοητευει και τους fans της σειρας.
    .

  12. #10
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πρέπει να προσπάθησαν πολύ ώστε ένα αποκλειστικό PSVR2 παιχνίδι να δείχνει τόσο χάλια.


  13. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    cocous (19-03-2023),gonzalez (19-03-2023),PDS (19-03-2023)

  14. #11
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Όταν και αν το φτιάξουνε τα ξαναλέμε!

  15. #12
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  16. #13
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μπαίνω και 'γώ ενθουσιασμένος να δω περί τίνος πρόκειται το major update και το μόνο που είδα είναι απλά ένα trailer.

    Μπράβο ρε Supermassive, το πουλάς περίφημα το προιον σου. Τουλάχιστον δε το παράτησαν και το υποστηρίζουν όπως πρέπει έστω και κάποιους μήνες μετά.

    Ευτυχώς στο κανάλι του PSVR2 Without Parole αναφέρει πως έχει πολύ καλύτερη ανάλυση πλέον και γενικά πως είναι μεγάλη η αλλαγή προς το καλύτερο.

    Γενικότερα όσο το ψάχνω δεξιά και αριστερά όλοι μιλούν για ένα πολύ μεγάλο και δυνατό update.

    Ήταν από τους τίτλους που περίμενα πως και πως με τη κυκλοφορία του PSVR2 αλλά οι απογοητευτικές κριτικές με είχαν κάνει να βάλω φρένο.

    Νομίζω πως μάλλον ήρθε η ώρα να το αγοράσω.

    Οι πιο κύριες βελτιώσεις ανάμεσα σε άλλες είναι :


    • Fixes for blurred / low resolution visuals
    • Fixes for textures and assets popping
    • Greatly reduced loading times
    • Enhancements to visuals, VFX and lighting
    • Improvements to textures and environment assets
    • Introduction of FidelityFX Super Resolution (FSR) and foveated rendering

  17. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    enstikto (22-07-2023)

  18. #14
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αναπάντεχα καλές κριτικές για το VR Skater στο PSVR2 . . .

    Έχω δει τρία τέσσερα reviews και εκτός του ενός που λέει ότι είναι μέτριος σαν τίτλος όλοι οι άλλοι μιλούν για ένα πολύ καλό παιχνίδι και δε το περίμενα για να είμαι ειλικρινής.

    Η λογική του είναι πως κινείσαι σε μια "ευθεία" τροχιά προκειμένου να αποφευχθεί το motion sickness και μάλλον αυτό λειτουργεί πολύ σωστά.

    Ωραία άμεσα controls, σωστή αίσθηση της ταχύτητας, καλό ταιριαστό soundtrack.

    Το μόνο μείον η τιμή που είναι στα 35 γαμώτο. Με το Firewall να περιμένει στη γωνία τις επόμενες μέρες κυκλοφορίας του δύσκολο το βλέπω να το αγοράζω τώρα αν και θα ήθελα πολύ να το παίξω.

    Παρακάτω και ένα review.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •