Results 1 to 6 of 6

Thread: CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII– REUNION (2022)

  1. #1
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII– REUNION (2022)





    CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII– REUNION will be released on PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X|S, Xbox One and Steam this winter.

    Website: https://ffvii.square-enix-games.com
    Twitter: https://twitter.com/FinalFantasyVII
    Facebook: https://www.facebook.com/FinalFantasyVII
    Instagram: https://www.instagram.com/FinalFantas...


    His legacy, gave life to FINAL FANTASY VII──


    Since its original release in 2007, CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII– has received wide acclaim for its deep and emotional story.


    This new version enhances the graphics to HD and updates all of the 3D models in the game. Full voiceovers and new music arrangements present this epic tale of strife and heroism, presenting FINAL FANTASY VII in a brand-new light. Enjoy a more beautiful and accessible CRISIS CORE, going way beyond just a simple HD remaster.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Σορρυ. Had to.

  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Προσωπικά δεν το έχω παίξει, πάντα ήθελα και το upgrade είναι τεράστιο οπότε milk away!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε συ, τεραστιο μπορει να ειναι με τα δεδομενα του PSP (το ειχα παιξει, απορρω πως δεν το επαιξες εσυ, αλλα απορρουσα και για το FFVII so...), αλλα δεν νοειται να λες το κυκλοφορω στις μεγαλες κονσολες με τετοια μοντελα χαρακτηρων και τετοια γραφικα overall... Δηλαδη σε καμμια περιπτωση δεν μου φαινεται δουλεια που δεν της αρμοζει ο τιτλος milkαρισμα.

    Εκτος και αν το δινουν 20 ευρω ξερω γω.

    Γενικα καπου πρεπει να μπει ενα φρενο σε αυτη τη φαση με τα δηθεν remasters. Τα ιδια ισχυουν και για TLOU κλπ. Προσπαθουν να βγαλουν ευκολο χρημα.

    Να ηταν remake να πω ναι. Ειμαι φουλ υπερ των remake.

    (τα παραπανω ισχυουν εχω παιξει/δεν εχω παιξει ενα παιχνιδι)

    EDIT: Εχοντας γραψει τα παραπανω, τωρα διαπιστωνω οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι για καποιο λογο δεν μπορεις να το παιξεις πουθενα αλλου περα απο ενα PSP και ποτε δεν βγηκε εστω σε απλη μορφη σε ενα PS3/4. Ενω το Vita επιτρεπει να παιζεις παιχνιδια του PSP για καποιο λογο το συγκεκριμενο δεν γινεται, μαλιστα ειδα δεν ειναι καν στο store? Με βαση αυτο το νεο δεδομενο, σιγουρα παραειμαι αυστηρος με την περιπτωση του οποτε αποσυρρω την ενσταση.

  5. #5
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default CRISIS CORE –FINAL FANTASY VII– REUNION (2022)

    Προσωπικά είμαι πιο excited για το συγκεκριμένο απ' ό,τι για το REBIRTH (κυρίως γιατί το trailer ήταν μεγαλύτερο και θα το παίξουμε πιο άμεσα).



























    Click to shrink...










    Και το combat φαίνεται ότι έχει αλλάξει αρκετά για να έρθει πιο κοντά στο REMAKE

    Original :




    Remaster :



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (18-06-2022)

  7. #6
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •