Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 141 to 144 of 144

Thread: The Last of Us: Part I

  1. #141
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγω έλεγα να το ξεκινήσω το remake όταν τελειώσει η σειρά αλλα τωρα με μπριζωσατε.. καλή ιδέα με το left behind!
    Επειδή δεν μπήκα ποτέ στον κόπο να σχολιάσω την κριτική για το remake να πω δυο πράγματα.
    Για το κοστολογιο,θα μπορούσαμε πολυ απλα να είχαμε μονο το βασικο παιχνίδι και οχι το dlc.ευκολα πολύ εύκολα..αλλα κανανε και αυτο ριμεικ.χρεωσαν παραπάνω αλλα εδωσαν και dlc
    .
    Νομιζω για μενα ηταν ξεκάθαρος ο λογος του remake και βγαινει ο καθε πικραμένος και κράζει και κοροϊδεύει.
    θα βγει για pc ένα το κρατούμενο και 2 η σειρά.. πόσο σίγουροι ηταν οτι θα γίνει καλη δουλειά που προέβλεψαν οτι θα εχει ζήτηση το παιχνίδι...τους βγάζω το καπέλο αν και θα ήθελα οι πόροι να πηγαιναν στο part 3 η στο νεο game.
    Ο εκτροχιασμός στο θεμα τής σειράς δεν μαρεσει θέλω να απέχω.. μάρεσει πως το πάει η σειρά...ανυπομονω για την συνέχεια


    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  2. #142
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Μόλις το τελείωσα τα γραφικά και ο ήχος σε άλλο επίπεδο !!
    Οπτικα είναι το καλύτερο game αυτή τη στιγμή σε Ps5 ανατριχιαστικά πολύ όμορφο και αυτό βοηθάει ακόμα ποιο πολυ στο immersion που ήδη ήταν τεράστιο
    στο συγκεκριμενο
    Η διαφορά με το remaster είναι χαώδης και ακόμα και με το Part 2 είχα περιέργεια να το δοκιμάσω και το κατεβασα πάλι η διαφορά είναι πολύ αισθητή
    Χαιρομαι που έβγαλαν αυτό το remake γιατί η διαφορά ανάμεσα στο 1 και στο 2 ήταν πολύ μεγάλη οπτικά και αυτή η σειρά το άξιζε
    πλεον όσοι νεότεροι το έχασαν μπορούν να απολαύσουν αυτή τη σειρά όπως της αξίζει
    Από την εποχή που βγήκε στο PS3 δεν το ξανα έπαιξα από τότε και το game μετά από τόσα χρόνια και με τόσες αλλαγές μου φάνηκε σαν να το παίζω πρώτη φορά
    και νομίζω το εκτίμησα ακόμα ποιο πολύ αυτή τη φορά από την πρώτη γιατί έχουν περάσει 10 χρόνια και πολλοί από εμάς τότε ήμασταν παιδιά lol
    Last edited by captainjacko; 21-02-2023 at 04:42.

  3. #143
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Βλέποντας επίσης την Ellie από μικρή ηλικία σε διάφορες στιγμές που είχα ξεχάσει από το part 1 και την εξέλιξη της μέχρι το ποιο πρόσφατο Part 2
    είναι εύκολα ο ποιο καλογραμμένος γυναικείος χαρακτήρας που έχω δει ποτέ σε video game
    Η σειρα στην τηλεόραση πολυ επιτυχημένη και προσεγμένη αλλά σαν το game δεν είναι είναι ειδικά στο κομμάτι της Ellie έχουν πέσει έξω τελείως στην πρωταγωνίστρια
    νομιζω ότι θα πρέπει να την αλλάξουν στη δεύτερη σεζόν ενώ έχουν κάνει τρομερή δουλειά σε όλα η σειρά δε σου βγάζει αυτό το συναίσθημα που βγάζει το game
    ο Joel αρκετά καλός σε σχέση με την Ellie αλλά και πάλι όχι ιδανικός

  4. #144
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    και εγω υστερα απο την πορωση που εφερε η σειρα δεν αντεξα καi το αγορασα και το ξανα τερματισα για 5η φορα και πραγματικα δεν βαρεθηκα ουτε στιγμη,
    χαζεψα για ακομη μια φορα με τα πανεμορφα τοπια, το απιστευτο voice acting που σε συγκριση με την σειρα και για μενα ειναι ανωτερο και γενικα οτι και να πουμε για αυτον τον τιτλο ειναι λιγο.
    Ηδη παιζω tlou2 ξανα και απλα παρακαλαω να βγαλουν καποια στιγμη ενα ισαξιο τριτο μερος το ιδιο καλο με αυτα.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •