Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 192

Thread: Resident Evil 4 Remake [+VR]

  1. #41
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λιγο μπαχαλακι η φαση με το τεχνικο κομματι του τιτλου.

    Απο οτι φαινεται παρολο που και το ps5 και το ΧΒΟΧ τρεχουν στην ιδια αναλυση, η ΑΑ υλοποιηση στο ps5 το κανει να φαινεται αρκετα πιο θολο σε σχεση με το ΧΒΟΧ. Απο την αλλη το ΧΒΟΧ εχει χειροτερο framerate και ακομα χειροτερα εχει θεμα με την αμεσοτητα του χειρισμου και την στοχευση οπου κατι παιζει με τα deadzone.

    Γενικα μαλλον θελει λιγο δουλιτσα.

    Η καλυτερη επιλογή ειναι perfromance με Raytracing και απενεργοποιηση του chromatic aberation στο ps5.


  2. #42
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά από σήμερα μπορούμε να το κατεβάσουμε για όσους το έχουμε κάνει pre order. Όμως γι κάποιο λόγο μου κατεβαίνει μόνο η PS5 έκδοση και όχι τo επιπλέον περιεχόμενο. Ενώ απ'ότι είδα όσοι κατεβάζουν την Ps4 έκδοση κατεβαίνουν και τα υπόλοιπα. Μάλλον κάτι με τον server? Για να δούμε.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  3. #43

    Default


    Μεγάλη νύχτα σήμερα . Εγώ το πήρα από eneba 55 ευρω με ενα κουπονι που βρηκα αλλά μετά μου ήρθε mail αυτό για όποιον το θέλει .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    gonzalez (25-03-2023)

  5. #44
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε ποιο συστημα το πηρες Γιαννη?

  6. #45

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content] (24 Μαρτιου 2023)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε ποιο συστημα το πηρες Γιαννη?
    Xbox φίλε γιατί είναι fan της σειράς και η κόρη μου και πρέπει να μπορεί να παίξει και αυτή στο series s μέσω sharing.
    Όλα τα multiplat σχεδον πάνε εκεί .

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 24-03-2023 at 16:50.

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (24-03-2023)

  8. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Δεν ξερω σε τι βαθμο εχει θεμα το deadzone που λενε, παντως η ποιοτητα εικονας ειναι σημαντικα καλυτερη στο ΧΒΟΧ παρολο που τρεχουν στην ιδια αναλυση και στα 2 συστηματα. Μακαρι να φτιαξουν οτι προβλημα εχει η καθε εκδοση αν και κραταω μικρο καλαθι.

    Σημερα παραλαμβανω κι εγω οποτε θα επανελθω με εντυπωσεις.

  9. #47

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content] (24 Μαρτιου 2023)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^Δεν ξερω σε τι βαθμο εχει θεμα το deadzone που λενε, παντως η ποιοτητα εικονας ειναι σημαντικα καλυτερη στο ΧΒΟΧ παρολο που τρεχουν στην ιδια αναλυση και στα 2 συστηματα. Μακαρι να φτιαξουν οτι προβλημα εχει η καθε εκδοση αν και κραταω μικρο καλαθι.

    Σημερα παραλαμβανω κι εγω οποτε θα επανελθω με εντυπωσεις.
    Χθες μόλις κατέβηκε έπαιξα λίγο σε resolution mode + RT + hair strands on ,για να δω αν το σώσει το VRR .
    Σε πολύ γενικές γραμμές έπαιζε ψιλό καλά , αλλά που και που αισθανόμουν performance dips.
    Χωρίς VRR σίγουρα θα είναι πολύ πιο έντονο το θέμα με το frame rate.Μάλλον θα το γυρίσω σε performance RT πιο βράδυ που θα μπω.
    Θα το ψάξω όμως πρώτα γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το performance του παιχνιδιού και τις επιδόσεις του γενικά.
    Ότι διάβασα από σένα εδώ .
    Για το deadzone θα μπορώ να πω όταν έχω παίξει έστω ένα δίωρο .

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 24-03-2023 at 17:35.

  10. #48

    Default

    Κάποιες εντυπώσεις - διαπιστώσεις μετά από ένα γεμάτο 3ωρο.

    Το hair strands στο on επηρεάζει περισσότερο το performance από το RT.
    Δοκίμασα όλα τα modes , το sweet spot κατ έμε ειναι (μακράν) το Performance + RT.με hair strands στο off.
    DeadZone υπάρχει αλλά συνηθίζεται.
    Πρέπει όμως να φτιαχτεί γιατί με sniper ειδικά δυσκολεύει αρκετά τη στόχευση .
    Σαν Remake το παιχνίδι για όσο έχω παίξει είναι άψογο και ακολουθεί (σχεδον) πίστα το Original Game.
    Πανέμορφο και απολαυστικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Κάποιες εντυπώσεις - διαπιστώσεις μετά από ένα γεμάτο 3ωρο.

    Το hair strands στο on επηρεάζει περισσότερο το performance από το RT.
    Δοκίμασα όλα τα modes , το sweet spot κατ έμε ειναι (μακράν) το Performance + RT.με hair strands στο off.
    DeadZone υπάρχει αλλά συνηθίζεται.
    Πρέπει όμως να φτιαχτεί γιατί με sniper ειδικά δυσκολεύει αρκετά τη στόχευση .
    Σαν Remake το παιχνίδι για όσο έχω παίξει είναι άψογο και ακολουθεί (σχεδον) πίστα το Original Game.
    Πανέμορφο και απολαυστικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To hair strands ειναι μια βλακεια και μιση στις κονσολες γιατι ειναι αυτη τη στιγμη που μιλαμε glitched και δημιουργει περιεργους και μη ρεαλιστικους φωτισμους.

    Ξεκινησα το παιχνιδι στο Performance με RT και ειναι λοκαρισμενο στα 60 καρε (προφανως πεφτουν λιγο αλλα το VRR καλυπτει την οποια μικρη χασουρα εντελως). Απο την αποσταση που παιζω δεν ειναι δραματικη η κατασταση με την αναλυση, αφαιρωντας το chromatic aberation (που προτεινεται σε ολες τις εκδοσεις) βελτιωνεται αρκετα η κατασταση. Επαιξα λοιπον μεχρι το Chapter 2 σε performance και μετα λεω δε βαριεσαι ας το γυρισω σε resolution + RT να δω ποσο χωλαινει το θεμα. Προς εκπληξη μου επαιξα ολο το Chapter 2 και λιγο απο το Chapter 3 σε Resolution + RT και ηταν πολυ τιμιο. Σε πολυ λιγες περιπτωσεις ειδα πτωση στα καρε. Βεβαια εξακολουθω να πιστευω οτι σε καποια σημεια του παιχνιδιου στην πορεια θα εχει σοβαρο θεμα. Αλλα το αφηνω ετσι και θα επανελθω με νεοτερα.

    Στα του παιχνιδιου, οπως εχω πει πρωτη επαφη με Resident 4 δεν εχω παιξει ποτε το παλιο, δεν ξερω καν τι εχουν αλλαξει και ποσο (θα τα μαθω αφου το τελιωσω), αλλα οντως εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια. Πολυ ομορφη παρουσιαση, στιβαρο gameplay, με τη στοχευση κατι κανω σιγα σιγα, και γενικα δειχνει προσεγμενο σε ολους τους τομεις. Φαινεται οτι εχει δουλευτει πολυ. Μονο ψεγαδι ειναι οι τεχνικες ατασθαλειες σε ολες τις εκδοσεις, οι οποιες θεωρητικα ευκολα διορθωνονται και εμαθα βασικα οτι κατι θεματα που ειχε το RT του PS5 στο demo συγκριτικα με το ΧΒΟΧ τα διορθωσανε τελειως στην τελικη εκδοση, οποτε υπαρχει ελπιδα και για τα deadzone και ολα.

    Γενικα παντως στο resolution mode + RT ειναι μια χαρα δεν εχω θεμα.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (25-03-2023)

  13. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    To hair strands ειναι μια βλακεια και μιση στις κονσολες γιατι ειναι αυτη τη στιγμη που μιλαμε glitched και δημιουργει περιεργους και μη ρεαλιστικους φωτισμους.

    Ξεκινησα το παιχνιδι στο Performance με RT και ειναι λοκαρισμενο στα 60 καρε (προφανως πεφτουν λιγο αλλα το VRR καλυπτει την οποια μικρη χασουρα εντελως). Απο την αποσταση που παιζω δεν ειναι δραματικη η κατασταση με την αναλυση, αφαιρωντας το chromatic aberation (που προτεινεται σε ολες τις εκδοσεις) βελτιωνεται αρκετα η κατασταση. Επαιξα λοιπον μεχρι το Chapter 2 σε performance και μετα λεω δε βαριεσαι ας το γυρισω σε resolution + RT να δω ποσο χωλαινει το θεμα. Προς εκπληξη μου επαιξα ολο το Chapter 2 και λιγο απο το Chapter 3 σε Resolution + RT και ηταν πολυ τιμιο. Σε πολυ λιγες περιπτωσεις ειδα πτωση στα καρε. Βεβαια εξακολουθω να πιστευω οτι σε καποια σημεια του παιχνιδιου στην πορεια θα εχει σοβαρο θεμα. Αλλα το αφηνω ετσι και θα επανελθω με νεοτερα.

    Στα του παιχνιδιου, οπως εχω πει πρωτη επαφη με Resident 4 δεν εχω παιξει ποτε το παλιο, δεν ξερω καν τι εχουν αλλαξει και ποσο (θα τα μαθω αφου το τελιωσω), αλλα οντως εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια. Πολυ ομορφη παρουσιαση, στιβαρο gameplay, με τη στοχευση κατι κανω σιγα σιγα, και γενικα δειχνει προσεγμενο σε ολους τους τομεις. Φαινεται οτι εχει δουλευτει πολυ. Μονο ψεγαδι ειναι οι τεχνικες ατασθαλειες σε ολες τις εκδοσεις, οι οποιες θεωρητικα ευκολα διορθωνονται και εμαθα βασικα οτι κατι θεματα που ειχε το RT του PS5 στο demo συγκριτικα με το ΧΒΟΧ τα διορθωσανε τελειως στην τελικη εκδοση, οποτε υπαρχει ελπιδα και για τα deadzone και ολα.

    Γενικα παντως στο resolution mode + RT ειναι μια χαρα δεν εχω θεμα.
    Το lens distortion τελείως OFF Δημήτρη όχι μόνο το chromatic aberration .
    Αυτό διαβάζω τώρα .
    Να σαι καλά πάντως γιατί δεν το ήξερα και έχει μεγάλο impact στο image quality.
    Σε αυτά που γράφεις συμφωνώ απόλυτα και το resolution mode είναι playable το είχα αναφέρει εξάλλου πιο πάνω , απλά εγώ προτιμώ το σχεδον flawless performance + RT.
    Επίσης διαβάζω στο internet ότι για non VRR οθόνες συνίσταται η απενεργοποίηση του Ray Tracing.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (25-03-2023)

  15. #51
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πιστευω θα το ξαναγυρισω και εγω στο performance στο αμεσο μελλον. Απλα επειδη το ps5 εχει καλυτερη αποδοση (αλλα απο την αλλη χειροτερο vrr) ειπα να κανω ενα πειραμα. Δινω πολυ λιγες πιθανοτητες να πετυχει.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (25-03-2023)

  17. #52
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Cool

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post

    Μεγάλη νύχτα σήμερα . Εγώ το πήρα από eneba 55 ευρω με ενα κουπονι που βρηκα αλλά μετά μου ήρθε mail αυτό για όποιον το θέλει .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Να σαι καλα Γιαννη και για την ιδεα, χρησιμοποιησα και τον κωδικο, μεγαλη διαφορα στην τιμη στο Eneba - πρωτη φορα παιρνω απ αυτο το site, το χτυπησα κι εγω στο PC
    Μαζι με την εκπτωση βγηκε 42.5Ε εμενα... Δε συγρατηθηκα τελικα, δεν ειχα τι να παιξω και ειπα να το παρω

  18. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Giannis1979 (25-03-2023)

  19. #53

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Να σαι καλα Γιαννη και για την ιδεα, χρησιμοποιησα και τον κωδικο, μεγαλη διαφορα στην τιμη στο Eneba - πρωτη φορα παιρνω απ αυτο το site, το χτυπησα κι εγω στο PC
    Μαζι με την εκπτωση βγηκε 42.5Ε εμενα... Δε συγρατηθηκα τελικα, δεν ειχα τι να παιξω και ειπα να το παρω
    Να σαι καλά και καλή διασκέδαση φίλε


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    gonzalez (27-03-2023)

  21. #54

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content] (24 Μαρτιου 2023)

    Μεγάλο αρνητικό ως τώρα οι Βαλίτσες .
    Αν και έχω κάνει 2 φορές upgrade νωρίς στο παιχνίδι , η εικόνα της για το μεγαλύτερο διάστημα είναι αυτή.
    Δε μπορώ να κουβαλήσω τίποτα παραπάνω , και υποχρεώνομαι να καταναλώνω health items η να κάνω crafting που δεν χρειάζομαι για να πάρω κάτι άλλο που θα βρω.
    Στο original game υπήρχαν 3 βαλίτσες αν θυμάμαι καλά (M-L-XL)και με κάθε μια από αυτές έβγαζες και ένα region στο παιχνίδι χωρίς να έχεις πρόβλημα χώρου .
    Εδώ δεν έχω χωρο ούτε καν για sniper (όλα τα αλλά που κουβαλάω τα θεωρώ απαραίτητα) .
    Στα υπόλοιπα αν εξαιρέσεις ότι λείπει η περιοχή με τα τελεφερίκ στο χωριό (δεν μου ξεφεύγει τίποτα Capcom)
    το παιχνίδι ρίχνει σαγόνια πραγματικά .
    Έχουν κάνει απίστευτη δουλειά .
    Έχω ανάψει τσιγάρο και χαζεύω την εικόνα 2 εδώ και κανα δεκάλεπτο
    Και το έχω κάνει αυτό αρκετές φορές μέσα στο παιχνίδι .
    Εννοείται οι φωτό είναι ενδεικτικές αφού η ποιότητα πέφτει δραματικά στο tapatalk.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 26-03-2023 at 00:37.

  22. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εμενα με εκνευριζει λιγο η λογικη των cases/inventory/storage γιατι.. it just doesnt make sense. Μπορεις λεει να μεταφερεις στο storage οπλα και first aid sprays, αλλα μονο αυτα και τιποτα αλλο. Ουτε πυρομαχικα μπορεις, ουτε herbs ουτε τιποτα. Γιατι; Σου λεει βεβαια το παιχνιδι να πουλας οτι δεν χρειαζεσαι, αλλα δεν το καταλαβαινω το νοημα του να μην μπορεις να χρησιμοποιεις το storage επι οσοις οροις.. ηταν ετσι και στο original resi 4? Χαζομαρα μου φαινεται εντελως.

  23. #56

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κι εμενα με εκνευριζει λιγο η λογικη των cases/inventory/storage γιατι.. it just doesnt make sense. Μπορεις λεει να μεταφερεις στο storage οπλα και first aid sprays, αλλα μονο αυτα και τιποτα αλλο. Ουτε πυρομαχικα μπορεις, ουτε herbs ουτε τιποτα. Γιατι; Σου λεει βεβαια το παιχνιδι να πουλας οτι δεν χρειαζεσαι, αλλα δεν το καταλαβαινω το νοημα του να μην μπορεις να χρησιμοποιεις το storage επι οσοις οροις.. ηταν ετσι και στο original resi 4? Χαζομαρα μου φαινεται εντελως.
    Όχι καμμία σχέση .
    Το Original game σε ξεκινούσε με μια medium attach case στην αρχή και μετά αγόραζες άλλες 2 μια Large και μια XL.
    Ποτέ δεν είχες θέμα χώρου , με μια απλά καλή διαχείρηση - επιλογή όπλων (αναλόγως το προσωπικο σου play style) και items .
    Είναι πολύ σπαστικό αυτό που συμβαίνει εδώ.
    Κάθομαι και πουλάω πράγματα που σίγουρα θα χρειαστώ αργότερα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ ιδιο μου ακουγεται αυτο Γιαννη!

    Ηταν πιο μεγαλες οι βαλιτσες δηλαδη στο παλιο και δεν ξεμενες απο χωρο, ή επιαναν λιγοτερο χωρο τα αντικειμενα; Εδω η αληθεια ειναι ενα sniper να θες να βαλεις στην βαλιτσα και παπαλα

    Αν θελουν να σε περιορισουν να μην κουβαλας ολοκληρο οπλοστασιο, εμενα αυτο δεν με ενοχλει, ισα ισα που το βρισκω ρεαλιστικο.

    Το βασικο μου προβλημα ειναι γιατι να μην μπορω να στειλω οτι θελω στο storage.. αυτο μου φαινεται εντελως ηλιθιο. Αν εφτιαχναν αυτο θα ημουν οκ.

  25. #58

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content] (24 Μαρτιου 2023)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ ιδιο μου ακουγεται αυτο Γιαννη!

    Ηταν πιο μεγαλες οι βαλιτσες δηλαδη στο παλιο και δεν ξεμενες απο χωρο, ή επιαναν λιγοτερο χωρο τα αντικειμενα; Εδω η αληθεια ειναι ενα sniper να θες να βαλεις στην βαλιτσα και παπαλα

    Αν θελουν να σε περιορισουν να μην κουβαλας ολοκληρο οπλοστασιο, εμενα αυτο δεν με ενοχλει, ισα ισα που το βρισκω ρεαλιστικο.

    Το βασικο μου προβλημα ειναι γιατι να μην μπορω να στειλω οτι θελω στο storage.. αυτο μου φαινεται εντελως ηλιθιο. Αν εφτιαχναν αυτο θα ημουν οκ.
    Πρακτικά είναι το ίδιο ακριβώς σύστημα .
    Απλά στο Original υπήρχε επάρκεια αν στο σωστο timing έκανες upgrade τη βαλίτσα .
    Δες εδώ από το δικό μου game τι έχω μέσα στην XL
    Κουβαλάω μέχρι και RPG για κανένα mini η Κανονικο boss που θα βρεθεί στο διαβά μου .
    Το παλιό δεν είχε καν να στείλεις όπλα στο box είχες τα πάντα μαζί σου.
    Ήταν όμως πολύ συγκεκριμενα πράγματα αυτά που κουβαλούσες και είχες πλειάδα από αυτά .
    Τα όπλα επιλογής σου, σφαίρες , χειροβομβίδες και τα Recovery . That’s it.
    Στο Remake έχει προστεθεί Crafting , και κουβαλάς gunpowder, 3 διαφορετικά είδη από Resources , συν τα μαχαίρια που σπάνε και πρέπει συνεχώς να μαζεύεις .
    Όποτε δε σου μένει χώρος για τα βασικά .
    Το μεσημέρι στο chapter 9 μου έδωσε upgrade στη βαλίτσα και είμαι πλέον στα 13Χ8 (104boxes) λογικά θα δώσει και στη συνεχεία αλλά από χθες που ψαχνω στο Ίντερνετ γράφουν μόνο για τα perks και τα χρώματα τους ανάθεμα με και έχουν παίξει το παιχνίδι για να δουν το πρόβλημα που υπάρχει .
    Λογικά θα δώσει και στη συνέχεια και άλλο .
    Σε κάθε περίπτωση πάντως εγώ έφτασα ζόρικα μέχρι εκεί και δεν έχω ιδέα αν αργότερα δώσει μεγαλύτερη και ποσό μεγαλύτερη .
    Στο original η μεγάλη ήταν 120 boxes .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 26-03-2023 at 18:42.

  26. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (26-03-2023)

  27. #59
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον το παιχνιδι για οποιον εχει VRR τηλεοραση στο PS5 δουλευει πολυ καλα στο Resolution + RT. Πλεον ειμαι στο Chapter 7 και παιζει απροβληματιστα και ξερετε οτι ειμαι ευαισθητος με τα frames. Παραδοξως μονο η αρχικη περιοχη εχει σοβαρο και εντονο προβλημα. Σε ολο το υπολοιπο παιχνιδι μου μεχρι στιγμης, οι εμφανεις πτωσεις ειναι πολυ λιγες και μπορεις να τις συγχωρησεις, ιδιως οταν ειναι λιγακι πιο απαραιτητο το Resolution mode στην περιπτωση του PS5 που εχει soft εικονα.

    Παντως η capcom θελει λιγο χ3σιμο, γιατι κανει αυτο το οποιο φοβομουν με τα vRR κλπ. Αντι να φτιαξουν το παιχνιδι σωστα, αφηνουν τις τηλεορασεις να καλυψουν τις τσαπατσουλιες τους...

  28. #60
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Γενικώς υπάρχει από την capcom η φιλοσοφία «με ανώτατο όριο τα 60 fps, αφήνουμε ελεύθερο το frame rate και. . . yolo ότι μπορεί να βγάλει το engine με όσα σκαμπανεβάσματα γουστάρει στην απόδοση».

    Ε, ήρθε το VRR και δεν πολύ-φαίνεται η απαλεψιά-φιλοσοφία που είπα προηγουμένως.

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •