Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 192

Thread: Resident Evil 4 Remake [+VR]

  1. #61
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το.. «λαχανιασμα» στο παιχνιδι δεν παλευεται.. ποιος πραγματικα εκει στην capcom επαιζε τοσο καιρο στο testing το παιχνιδι και θεωρησε οτι ειναι καλη ιδεα αυτο το πραγμα; Η
    Spoiler!
    ειναι μαλλον ο πιο out of shape χαρακτηρας ολων των εποχων.. με εχει τρελανει..


  2. #62

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content]

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Λοιπον το παιχνιδι για οποιον εχει VRR τηλεοραση στο PS5 δουλευει πολυ καλα στο Resolution + RT. Πλεον ειμαι στο Chapter 7 και παιζει απροβληματιστα και ξερετε οτι ειμαι ευαισθητος με τα frames. Παραδοξως μονο η αρχικη περιοχη εχει σοβαρο και εντονο προβλημα. Σε ολο το υπολοιπο παιχνιδι μου μεχρι στιγμης, οι εμφανεις πτωσεις ειναι πολυ λιγες και μπορεις να τις συγχωρησεις, ιδιως οταν ειναι λιγακι πιο απαραιτητο το Resolution mode στην περιπτωση του PS5 που εχει soft εικονα.

    Παντως η capcom θελει λιγο χ3σιμο, γιατι κανει αυτο το οποιο φοβομουν με τα vRR κλπ. Αντι να φτιαξουν το παιχνιδι σωστα, αφηνουν τις τηλεορασεις να καλυψουν τις τσαπατσουλιες τους...
    Μέχρι να βγεις από την περιοχή που μπήκες στο chapter 7 θα σε πάει νερό Δημήτρη , δεν πρόκειται να καταλάβεις κανένα dip .
    Επειδή ξέρω το παιχνίδι και τις περιοχές που ακολουθούν , οι πλέον απαιτητικές είναι στα αρχικά και στα τελευταία chapter .



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 28-03-2023 at 02:35.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (28-03-2023)

  4. #63
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Oντως ακομα καλα το παει. Υπαρχουν καποιες πτωσεις εδω και εκει αλλα οκ το συγχωρω.

    Ο γολγοθας με τo inventory ειναι πραγματικος!

    Παντως συνεχιζει και μου αρεσει πολυ το παιχνιδι, παρολο που εχει καποια χαζα ενοχλητικα πραγματα. Χαιρομαι πολυ που δεν το εχω ξαναπαιξει και δεν ξερω τι να περιμενω. Τα γραφικα ειναι μεν πολυ ομορφα αλλα να ειμαι ειλικρινεις δεν βλεπω τον "ντορο" γυρω απο αυτα. Σαφεστατα η παρουσιαση ειναι εξαισια απο την σκοπια του remake, αλλα δεν ειναι καν στο τοπ 10 πιστευω των πιο εντυπωσιακων οπτικα παιχνιδιων που εχω παιξει σε αυτη τη γενια.

    Ααα κατι "σημαντικο"! Το "σοβαρο" προβλημα που ειχα με την σκοπευση σε αυτο το παιχνιδι λυθηκε παιδια! Εχω γινει εξπερ τωρα. Χτυπαω 85% accuracy στο τελος των Chapters! Το'χουμε λεμε...

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gonzalez (28-03-2023)

  6. #64
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Λοιπον το παιχνιδι για οποιον εχει VRR τηλεοραση στο PS5 δουλευει πολυ καλα στο Resolution + RT. Πλεον ειμαι στο Chapter 7 και παιζει απροβληματιστα και ξερετε οτι ειμαι ευαισθητος με τα frames. Παραδοξως μονο η αρχικη περιοχη εχει σοβαρο και εντονο προβλημα. Σε ολο το υπολοιπο παιχνιδι μου μεχρι στιγμης, οι εμφανεις πτωσεις ειναι πολυ λιγες και μπορεις να τις συγχωρησεις, ιδιως οταν ειναι λιγακι πιο απαραιτητο το Resolution mode στην περιπτωση του PS5 που εχει soft εικονα.

    Παντως η capcom θελει λιγο χ3σιμο, γιατι κανει αυτο το οποιο φοβομουν με τα vRR κλπ. Αντι να φτιαξουν το παιχνιδι σωστα, αφηνουν τις τηλεορασεις να καλυψουν τις τσαπατσουλιες τους...
    Επιβεβαιώνω. Παίζω σε Bravia X90J και όλα κυλάνε ομαλά. Σε πολύ λίγες στιγμές έχω drop. Resolution + RT και όλα τα ενοχλητικά κλειστά.
    Αυτό με το Hair όταν το ενεργοποίησα το input lag πήγε στο θεό. Δε παιζόταν.

    Έκανες κάποιες ρυθμίσεις στην στόχευση;
    Και εγώ τώρα που το συνήθισα πάω καλύτερα με το στόχο. Αρχή δε πετύχαινα τπτ!

  7. #65

    Default

    Παιδιά δοκιμάστε να παίξετε και με laser sights . Είναι πολύ πιο βολικό .
    Δεν παίρνουν όλα τα όπλα , παίρνει ένα handgun που αγοράζεις με trade από τον merchant και ένα magnum .
    Ίσως είναι και αλλά αλλά δεν τα έχω βρει .
    Είναι πολύ πιο εύκολη η στόχευση με αυτό .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #66
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Επιβεβαιώνω. Παίζω σε Bravia X90J και όλα κυλάνε ομαλά. Σε πολύ λίγες στιγμές έχω drop. Resolution + RT και όλα τα ενοχλητικά κλειστά.
    Αυτό με το Hair όταν το ενεργοποίησα το input lag πήγε στο θεό. Δε παιζόταν.

    Έκανες κάποιες ρυθμίσεις στην στόχευση;
    Και εγώ τώρα που το συνήθισα πάω καλύτερα με το στόχο. Αρχή δε πετύχαινα τπτ!
    Οχι δεν εκανα καποια ρυθμιση απλα «μπηκα στο νοημα» που λεμε. Επισης αρχισα να στοχευω πολυ στα ποδια γιατι ποτε δε βαριεμαι τα roundhouse kicks του Leon!

  9. #67

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content]

    Τέλος το πρώτο playthrough του έπους και χαλαρά και χωρίς βιασύνη ξεκινάω άμεσα το δεύτερο στο hardcore .
    By the way έμαθα θα βγει DLC το separate ways (ήταν free στο original και το ξεκλειδώνες όταν τελειώνες το βασικό παιχνίδι.
    Σε όποιον άρεσε συνιστώ να το πάρει είναι παρά πολύ καλό και συμπληρώνει απόλυτα την ιστορία του παιχνιδιού .
    Βασικά δεν έχω δει ποτέ dlc να «κουμπώνει»τόσο πολύ με το main story ενός τίτλου .
    Και είναι και αρκετά μεγάλο . 5-6 ωρες αν θυμαμαι καλα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 30-03-2023 at 01:38.

  10. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    sndev (31-03-2023)

  11. #68
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τέλος το πρώτο playthrough του έπους και χαλαρά και χωρίς βιασύνη ξεκινάω άμεσα το δεύτερο στο hardcore .
    By the way έμαθα θα βγει DLC το separate ways (ήταν free στο original και το ξεκλειδώνες όταν τελειώνες το βασικό παιχνίδι.
    Σε όποιον άρεσε συνιστώ να το πάρει είναι παρά πολύ καλό και συμπληρώνει απόλυτα την ιστορία του παιχνιδιού .
    Βασικά δεν έχω δει ποτέ dlc να «κουμπώνει»τόσο πολύ με το main story ενός τίτλου .
    Και είναι και αρκετά μεγάλο . 5-6 ωρες αν θυμαμαι καλα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγώ έφτασα τελευταία περιοχή και αύριο θα ασχοληθώ πάλι!
    Ρε παίδες μεγάλη σύγχυση με τα όπλα δε ξέρω ποια να πάρω κ ποια να αφήσω.
    Τα στάνταρ μου είναι το Shotgun και το Sniper. Με τα αλλά πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω. Για βασικό έχω το Red9, δυνατό αλλά με κούρασε λίγο…

  12. #69

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Εγώ έφτασα τελευταία περιοχή και αύριο θα ασχοληθώ πάλι!
    Ρε παίδες μεγάλη σύγχυση με τα όπλα δε ξέρω ποια να πάρω κ ποια να αφήσω.
    Τα στάνταρ μου είναι το Shotgun και το Sniper. Με τα αλλά πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω. Για βασικό έχω το Red9, δυνατό αλλά με κούρασε λίγο…
    Τα αναβαθμίζεις τα όπλα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #70
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δε χρειαζεται να τα κουβαλας ολα τα οπλα. Υπαρχουν υπεραρκετα save points που μπορεις να αλλαξεις εξοπλισμο αναλογα του τι θα σου ριξει το παιχνιδι μετα. Εγω συνηθως εχω το Blacktail, Stinger με scope, Magnum και το οπλο με τα βελη. Και το μαχαιρακι στανταρακι. Καποιες φορες απλα βγαζω το Stinger και βαζω το shotgun. Και τα δυο μαζι (stinger+ shotgun) δεν αξιζουν για εμενα λογο χωρου.

  14. #71
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τα αναβαθμίζεις τα όπλα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλά για τόσο άσχετο με έχεις
    Εννοώ πως δε ξέρω πιο να πάρω κ πιο όχι.
    Δε μπορείς να τα αναβαθμίσεις όλα στο max, πρέπει να διαλέξεις και λογο περιορισμού στο inventory!

  15. #72
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δε χρειαζεται να τα κουβαλας ολα τα οπλα. Υπαρχουν υπεραρκετα save points που μπορεις να αλλαξεις εξοπλισμο αναλογα του τι θα σου ριξει το παιχνιδι μετα. Εγω συνηθως εχω το Blacktail, Stinger με scope, Magnum και το οπλο με τα βελη. Και το μαχαιρακι στανταρακι. Καποιες φορες απλα βγαζω το Stinger και βαζω το shotgun. Και τα δυο μαζι (stinger+ shotgun) δεν αξιζουν για εμενα λογο χωρου.
    Stinger και Striker μαζί με έχουν ξελασπώσει απείρως!
    Μαζί πάνε αυτά είναι η ασφάλεια μου!
    Τα βέλη τα βρήκα πολύ ανούσια αργά κ δύστροπα. Για stealth μια δυο φορές μόνο!
    Δοκίμασε το RED9 είναι πιο βαρύ αλλά έχει αρκετή δύναμη!
    Τώρα είναι σε φάση ο θα πάρω κ το killer 7 και θα έχουμε ανακατατάξεις στα όπλα.

    Τι χορταστικό game ρε παιδιά! Όπως το θυμάμαι παλαιότερα… και καλύτερο!

    Έβγαλα ολα τα trophies στο ps3 και δεν είχε πλατίνα

  16. #73

    Default Resident Evil 4 Remake [+VR content]

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Καλά για τόσο άσχετο με έχεις
    Εννοώ πως δε ξέρω πιο να πάρω κ πιο όχι.
    Δε μπορείς να τα αναβαθμίσεις όλα στο max, πρέπει να διαλέξεις και λογο περιορισμού στο inventory!
    Όχι βρε απλά έχουν δει τα μάτια μου πολλά
    Άκουσε με αν θες να πας το παιχνίδι ξεκούραστα προτίμησε Όπλα που παίρνουν laser sight.
    Εγώ χρησιμοποιώ το πρώτο handgun του παιχνιδιού το SG-09-R.
    Είναι το αμέσως καλύτερο μετά το Red 9 αλλά το laser κάνει τεράστια διαφορά .
    Θερίζεις κεφάλια σε miliseconds όταν στην πέφτουν πολλοί μαζί , η διαφορά στο σημάδι με το κλασικό Crosshair είναι χαώδης .
    Χρησιμοποιούσα το punisher που και αυτό παίρνει laser αλλά το SG είναι δυνατότερο αν αναβαθμιστεί πλήρως .
    Το ίδιο ισχιει και για τα magnum.
    Προτίμησε το killer 7 που έχει attached laser sight .
    Πολύ σημαντικο και εδώ γιατί τα πυρομαχικά για το magnum είναι περιορισμένα και καλό είναι κάθε σφαίρα να πηγαίνει ακριβώς εκεί που πρέπει .
    Από καραμπίνες θα σου πω το Riot gun γιατί παίζει πολύ καλύτερα και σε μακρινές αποστάσεις .
    Το striker δεν μου αρέσει καθόλου.
    Τέλος για sniper δες ποιο σε βολεύει οποίο και να πάρεις κάνει δουλειά .
    Πριν λίγο έκανα ένα save και πούλησα όλα μου τα όπλα και έβαλα , Red 9 , striker , και το κλασικό magnum.
    Τα αναβάθμισα πλήρως και έπαιξα λίγο.
    Μπορεί το Red 9 να τους ρίχνει γρήγορα αν πετυχαίνεις στόχο αλλά κουράστηκα πολυ γρήγορα .
    Για το magnum ούτε λόγος .
    Στο xbox έχει σημαντικο deadzone το controller , σε εσάς θα είναι πιο εύκολη η στόχευση αλλά ακόμα και με το village να συγκρίνω η τα Remake του 2 και του 3 η στόχευση με laser είναι απείρως ανώτερη και ξεκούραστη.
    Αυτή τη στιγμή παιζω στο hardcore με αυτά τα 4 όπλα.
    Κανένα άλλο.
    SG-09-R, Riot Gun, Stringay sniper και Killer 7 magnum.
    Όλα πλήρως αναβαθμισμένα (θελω μόνο λίγα upgrades να τελειώσω το magnum.
    Και το παω νερό .
    Το Red 9 ήταν μακράν το αγαπημένο μου handgun στο παιχνίδι του 05.
    Πανέμορφο και ο τρόπος που γεμίζει ηδονικός .
    Εδώ όμως δεν παλεύεται και με stock δεν μου αρέσει καθόλου .
    Το ίδιο ισχιει και για το magnum με τον μύλο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 01-04-2023 at 21:22.

  17. #74
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Όχι βρε απλά έχουν δει τα μάτια μου πολλά
    Άκουσε με αν θες να πας το παιχνίδι ξεκούραστα προτίμησε Όπλα που παίρνουν laser sight.
    Εγώ χρησιμοποιώ το πρώτο handgun του παιχνιδιού το SG-09-R.
    Είναι το αμέσως καλύτερο μετά το Red 9 αλλά το laser κάνει τεράστια διαφορά .
    Θερίζεις κεφάλια σε miliseconds όταν στην πέφτουν πολλοί μαζί , η διαφορά στο σημάδι με το κλασικό Crosshair είναι χαώδης .
    Χρησιμοποιούσα το punisher που και αυτό παίρνει laser αλλά το SG είναι δυνατότερο αν αναβαθμιστεί πλήρως .
    Το ίδιο ισχιει και για τα magnum.
    Προτίμησε το killer 7 που έχει attached laser sight .
    Πολύ σημαντικο και εδώ γιατί τα πυρομαχικά για το magnum είναι περιορισμένα και καλό είναι κάθε σφαίρα να πηγαίνει ακριβώς εκεί που πρέπει .
    Από καραμπίνες θα σου πω το Riot gun γιατί παίζει πολύ καλύτερα και σε μακρινές αποστάσεις .
    Το striker δεν μου αρέσει καθόλου.
    Τέλος για sniper δες ποιο σε βολεύει οποίο και να πάρεις κάνει δουλειά .
    Πριν λίγο έκανα ένα save και πούλησα όλα μου τα όπλα και έβαλα , Red 9 , striker , και το κλασικό magnum.
    Τα αναβάθμισα πλήρως και έπαιξα λίγο.
    Μπορεί το Red 9 να τους ρίχνει γρήγορα αν πετυχαίνεις στόχο αλλά κουράστηκα πολυ γρήγορα .
    Για το magnum ούτε λόγος .
    Στο xbox έχει σημαντικο deadzone το controller , σε εσάς θα είναι πιο εύκολη η στόχευση αλλά ακόμα και με το village να συγκρίνω η τα Remake του 2 και του 3 η στόχευση με laser είναι απείρως ανώτερη και ξεκούραστη.
    Αυτή τη στιγμή παιζω στο hardcore με αυτά τα 4 όπλα.
    Κανένα άλλο.
    SG-09-R, Riot Gun, Stringay sniper και Killer 7 magnum.
    Όλα πλήρως αναβαθμισμένα (θελω μόνο λίγα upgrades να τελειώσω το magnum.
    Και το παω νερό .
    Το Red 9 ήταν μακράν το αγαπημένο μου handgun στο παιχνίδι του 05.
    Πανέμορφο και ο τρόπος που γεμίζει ηδονικός .
    Εδώ όμως δεν παλεύεται και με stock δεν μου αρέσει καθόλου .
    Το ίδιο ισχιει και για το magnum με τον μύλο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τέλος και από μένα σμρ. Το κατά ευχαριστήθηκα 30 ώρες με πήρε. Χορταστικότατο θα έλεγα, όπως κ το original!

    Με τα όπλα έκανα ακριβώς αυτό που πρότεινες. Το αρχικό όπλο το ευχαριστήθηκα περισσότερο από το Red9.
    Επίσης το laser έδινε τρομερή βοήθεια και νοσταλγία μαζί!

    Πάω τώρα για 2ο playthrough και σκέφτομαι professional! Θα κλάψουμε εκεί…

  18. The Following User Says Thank You to balabanis For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-04-2023)

  19. #75
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω ειμαι στο τελευταιο κεφαλαιο οποτε λογικα σημερα θα το τελειωσω κι εγω.

    Μια ερωτηση για το NG+, ξεκινας κανονικα με οτι αναβαθμισεις και οπλα εχεις? Εαν ναι το παιχνιδι φροντιζει να σου πεταει απο την αρχη πυρομαχικα για ολα τα οπλα, πχ rifle ammo?

    Γενικα ηθελα σε εναν ιδανικο κοσμο, να μπορεσω να παιξω το παιχνιδι με το CQBR και να μην σκεφτομαι και την παραμικρη σφαιρα που λεει ο λογος (οχι infinite ammo)

  20. #76

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω ειμαι στο τελευταιο κεφαλαιο οποτε λογικα σημερα θα το τελειωσω κι εγω.

    Μια ερωτηση για το NG+, ξεκινας κανονικα με οτι αναβαθμισεις και οπλα εχεις? Εαν ναι το παιχνιδι φροντιζει να σου πεταει απο την αρχη πυρομαχικα για ολα τα οπλα, πχ rifle ammo?

    Γενικα ηθελα σε εναν ιδανικο κοσμο, να μπορεσω να παιξω το παιχνιδι με το CQBR και να μην σκεφτομαι και την παραμικρη σφαιρα που λεει ο λογος (οχι infinite ammo)
    Ναι ότι είχες όταν τελείωσες το playthrough μεταφέρεται απευθείας στο NG+.
    Όπλα σφαίρες αναβαθμίσεις όπλων γενικά ότι είχε μέσα η βαλίτσα σου .
    Ναι και στο δεύτερο σου πετάει ammo για τα όπλα που διαθέτεις , κανείς και λίγο crafting αν χρειάζεσαι κάπου και είσαι μια χαρά.
    Αλλά φρόντισε να κανείς Save όταν σου ζητηθεί όταν τελειώσεις το παιχνίδι.

    @balabanis

    Εγώ παιζω δεύτερο playthrough στο hardcore, για να μπω professional χωρίς infinite ammo θεωρώ ότι χρειάζομαι τουλάχιστον και το TPM φουλ αναβαθμισμένο και τσίμα που προλαβαίνω να έχω και τα 5 όπλα στο φουλ σε 2 playthrough.
    Βέβαια άλλοι παίζουν και με vanilla όπλα αλλά δεν είναι πλέον αυτά για την ηλικια μου
    Χαίρομαι που βοήθησα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    balabanis (04-04-2023),Valkyre (04-04-2023)

  22. #77
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελος και απο εμενα!

    Φανταστικο παιχνιδακι, χορταστικοτατη εμπειρια και καλοφτιαγμενο οσο δεν παει. Αξιζει το καθε ευρω που δινεις!

    Νομιζω ειναι και για εμενα μαζι με το Resident Evil 2 τα καλυτερα της σειρας. Αυτο εδω μπορει να μην ειναι τοσο survival horror οπως ειναι ας πουμε το Resi 2, αλλα εχει πολυ ωραιο pacing, ανακατευει ομορφα την τραπουλα και γενικα προσφερει μια παρα πολυ πλουσια και γεματη εμπειρια.

    Στο PS5 αν εχετε 120hz tv βαλτε το στο Resolution + RT. Τρεχει υπεροχα με πολυ λιγες και πολυ μικρες εξαιρεσεις.

    Να πω οτι με πορωσε τοσο το Resi 4 που μαλλον θα πιασω πολλα παιχνιδια της σειρας, καποια για δευτερη φορα και καποια για πρωτη! Σιγουρα επισης θα ξαναπαιξω NG+ με το Resi 4!

    Μπραβο στην Capcom!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (04-04-2023),Giannis1979 (04-04-2023)

  24. #78

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τελος και απο εμενα!

    Φανταστικο παιχνιδακι, χορταστικοτατη εμπειρια και καλοφτιαγμενο οσο δεν παει. Αξιζει το καθε ευρω που δινεις!

    Νομιζω ειναι και για εμενα μαζι με το Resident Evil 2 τα καλυτερα της σειρας. Αυτο εδω μπορει να μην ειναι τοσο survival horror οπως ειναι ας πουμε το Resi 2, αλλα εχει πολυ ωραιο pacing, ανακατευει ομορφα την τραπουλα και γενικα προσφερει μια παρα πολυ πλουσια και γεματη εμπειρια.

    Στο PS5 αν εχετε 120hz tv βαλτε το στο Resolution + RT. Τρεχει υπεροχα με πολυ λιγες και πολυ μικρες εξαιρεσεις.

    Να πω οτι με πορωσε τοσο το Resi 4 που μαλλον θα πιασω πολλα παιχνιδια της σειρας, καποια για δευτερη φορα και καποια για πρωτη! Σιγουρα επισης θα ξαναπαιξω NG+ με το Resi 4!

    Μπραβο στην Capcom!
    Είναι μακράν το καλύτερο του Franchise Δημήτρη και πολύ μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα σε διάρκεια .
    Όπως ακριβώς ειπώθηκε, είναι χορταστικό.
    Αν και είμαι εναντίον του υπερβολικού action στη σειρά με το συγκεκριμένο παιχνίδι η capcom έπιασε αστραπή σε μπουκάλι .
    Της έκατσε .
    Κάθε προσπαθεία που ακολούθησε να φτιαχτεί κάτι ανάλογο απέτυχε παταγωδώς .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (04-04-2023)

  26. #79
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνώ ότι είναι από τα καλύτερα αλλά πραγματικά βάζω στην λίστα και το RE7 το οποίο ναι μεν διαφέρει αλλά σε κάνει να νιώθεις κάπως παίζοντας το.


    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Giannis1979 (04-04-2023)

  28. #80

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Συμφωνώ ότι είναι από τα καλύτερα αλλά πραγματικά βάζω στην λίστα και το RE7 το οποίο ναι μεν διαφέρει αλλά σε κάνει να νιώθεις κάπως παίζοντας το.


    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι συμφωνώ απόλυτα , απλά όλα έχουν ένα θέμα με τη διάρκεια .
    Εμένα και το village μου άρεσε πολύ (αν εξαιρέσεις τα γελοία boss (πλην benevolently).Και φυσικά η αρχική τριλογία .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (04-04-2023),panos74gr (06-04-2023)

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •