Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 87 of 87

Thread: Star Wars Jedi: Survivor

  1. #81
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Βρε δε πα να διορθώσουν ότι θέλουν!

    Αν δε πέσει η τιμή όσο το περιεχόμενο του δισκακίου, ή αν δε βάλουν όλο το περιεχόμενο στο δισκάκι, δεκάρα τσακιστή δε θα δουν απο εμένα!

    (Παρόλου που θέλω!)

  2. #82
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το τσίμπησα τώρα στα 50€, λέω χαλάλι

    Ρε γμτ δηλαδή πόσο πιο χάλια ήταν αυτό στο release;

    Και ξέρετε, εγώ συνήθως ούτε γκρινιάζω ιδιαίτερα με τα τεχνικά χαχα

    Αλλά εδώ αντιμετωπίζω δύο θέματα:

    Το πρώτο είναι αυτό το θέμα:
    https://reddit.com/r/FallenOrder/s/ADdQwnlsMw

    Πολύ σπαστικό στους κλειστούς χώρους ιδιαίτερα

    Και το δεύτερο είναι το frame rate των cutscenes! Ενώ στο performance mode τρέχει νεράκι το gameplay, ξεκινάει το cut scene και είναι μικρότερο! Και υποθέτω όταν το μάτι έχει συνηθίσει στα 60fps, μετά στα καπάκια σου κακό φαίνεται πάρα πολύ


    Εντάξει κατά τ' άλλα αρκετά καλό όπως το περίμενα, ειδικά για sw fans άχαστο, δεν νομίζω ότι μιλάμε για goty material βέβαια

    Sent from my RMX3741 using Tapatalk


  3. #83
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Ξεκίνησα και εγώ το παιχνίδι, μεταχειρισμένο βεβαίως για να σβήσω το πάθος μου για καλό star wars παιχνίδι.

    Εκτός από το γνωστό 100αρι gigabyte κατέβασμα με το καλημέρα και η αναμονή μίας μέρας για να κατέβει (που ομολογώ ότι με βοήθησε να επινοήσω καινούριες βρισιές για να έχω στο ρεπερτόριό μου!), αυτό που έχω να σχολιάσω είναι ΠΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΤΕΧΝΙΚΑ είναι το παιχνίδι.

    Παίζω σε fidelity mode me 30fps (XAXAXAXAXA!) και ομολογώ ότι έχω πολλά χρόνια να δω τόσο χάλια τεχνικό τομέα.
    Από τρελά frame drops σε σκηνές με νερό (παίζει να έπεφτε και στα 15 fps ξερω γω), ως κάτι περίεργα artifacts σε εσωτερικούς χώρους που χτυπάνε πολύ έντονα μέχρι και στο δικό μου μάτι που πολλές φορές τα προσπερνάει.
    Τόσο άμπαλη ποια η respawn?

    Δε ξέρω, δε θυμάμαι το πρώτο παιχνίδι να μου έχει κάνει τόσο αρνητική εντύπωση..

    Μόνο μια εξαιρετική ιστορία θα το ξελασπώσει. Που μέχρι τώρα 8 ώρες μετά δε τη βλέπω. Για να δούμε.

  4. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Lefteris_X (22-01-2024)

  5. #84

    Default

    εγω πριν κανα διμηνο που το επαιξα στο ps5, σε performance mode δεν προσεξα κατι ιδιαιτερο. Μια χαρα επαιζε το παιχνιδι.
    ωραιο το παιχνιδακι. Μου αρεσε πολυ το level design του για open world παιχνιδι. Σε σχεση με το 1ο παιχνιδι η εξερευνηση ηταν και πιο ωραια και πιο rewarding.

  6. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    Lefteris_X (22-01-2024)

  7. #85
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Χμμ ίσως να φταίει το fidelity mode τότε?

    Το δοκίμασα το performance για 2 λεπτά, ξέρασα με το ντοκιμαντέρ που έβλεπα και το άλλαξα πίσω.

    Θα κοιτάξω να το δοκιμάσω περισσότερο.

  8. #86

    Default

    καλα δεν ειμαι ιδιαιτερα απαιτητικος παικτης , πρεπει να γινονται τραγικα πραγματα για να ενοχληθω και προσωπικα δεν παρατηρησα κατι.
    Ετσι και αλλιως σε 1080p παιζω οποτε χεστηκα για το fidelity.


  9. #87
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Ομολογώ ότι με το performance mode, τα πράματα φαίνονται λόγο καλύτερα στο μάτι μου.

    Τώρα αυτό που χτυπάει άσχημα, είναι μόνο το τραγικό texture pop-in από εποχές ps3. Μιλάμε για πλήρη εκμετάλλευση του ssd!

    Η ιστορία δε λέει να πάρει μπρος και είναι αυτό που με στεναχωρεί ιδιαίτερα.

    Όπως επίσης και το πήγαινε-έλα στους ίδιους πλανήτες.

    Αν δε γίνει κάτι συνταρακτικό, το fallen order είναι πιο ψηλά στα μάτια μου.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •