Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Farming Simulator 22

  1. #1
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default Farming Simulator 22

    Αντε να το ανοίξω το ρημάδι, αν και εδώ δεν έχουμε (ετσι νομίζω) πολλούς Virtual αγρότες. Το παιχνίδι το προηγούμενο το έχω λιώσει, και θυμίζω ότι το έχει δώσει δωρεάν το Plus πριν απο πολλούς μήνες.
    Εαν δεν έχετε τι να κάνετε την δευτέρα το βράδυ, θα κάνω απόπειρα για LiveStream (ας ειναι καλά η οπτική) την 1η επαφή με την νέα έκδοση. Ακολουθεί η πρόσκληση και σε video μορφή.


  2. #2
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Έλα ρε συνάδελφεεεεεε....χεχεχεχεχε....
    Εγώ πλάκα πλάκα δεν χόρτασα δουλειά με τα τρακτέρ και τα χωράφια στην πραγματικότητα θέλω και virtual.....μήπως έχω κάτι ψυχαναγκαστικό;;;;
    Το περίμενα πως και πως και η αλήθεια είναι ότι το έχω προπαραγγείλει από ένα κατάστημα αλλά δεν έχω ακόμα ενημέρωση,σήμερα κυκλοφορεί;
    Το προηγούμενο το είχα τιμήσει κι εγώ δεόντως και στο Pc και στο PS4 και τώρα πλέον και με την προσθήκη νέων τύπων καλλιεργειών βλέπω να με κρατάει περισσότερο από το προηγούμενο,εάν και τα γραφικά είναι αντάξια του ονόματος του και με τις δυνατότητές που δίνει φυσικά το PS5 τότε είναι ένα παιχνίδι που πολύς κόσμος θα τιμήσει νομίζω.....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  3. #3
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by gtakis View Post
    Το περίμενα πως και πως και η αλήθεια είναι ότι το έχω προπαραγγείλει από ένα κατάστημα αλλά δεν έχω ακόμα ενημέρωση,σήμερα κυκλοφορεί;
    Στις 22 κυκλοφορεί, αλλά επειδή είπες ότι το έχεις προπαραγγείλει σε κατάστημα, εαν έχεις τρόπο επιβεβαίωσε ότι θα πάρεις και το pre-order bonus, γιατί στο site αναφέρουν μόνο bestbuy , wallmart, target, gamestop για προπαραγγελια σε φυσικό μέσο. Εγω το έκανα ψηφιακό για να είμαι σίγουρος ότι θα το πάρω. Ρίξε και μια ματιά στο παραπάνω κανάλι και πές μου πως σου φάνηκε.

  4. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (11-11-2021)

  5. #4
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    https://www.astrongameclub.gr/Games/...tor_22_PS5_NEW

    Εδώ το είχα παραγγείλει με 41€,τώρα για το bonus δεν γράφει κάτι σχετικά,ίσως τους πάρω αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσω,τι περιέχει το pre order bonus?αν αξίζει και είναι στα ίδια λεφτά να ακυρώσω και να παραγγείλω το ψηφιακό εάν είναι....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  6. #5
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by gtakis View Post
    https://www.astrongameclub.gr/Games/...tor_22_PS5_NEW

    Εδώ το είχα παραγγείλει με 41€,τώρα για το bonus δεν γράφει κάτι σχετικά,ίσως τους πάρω αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσω,τι περιέχει το pre order bonus?αν αξίζει και είναι στα ίδια λεφτά να ακυρώσω και να παραγγείλω το ψηφιακό εάν είναι....
    Οχι είναι στα 50¤ στο store , το bonus content είναι το Claas Xerion Saddle trac και επιπλέον εξοπλισμός για αυτο (slurry) δες το τραιλερ.


  7. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (12-11-2021)

  8. #6
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οχι είναι στα 50¤ στο store , το bonus content είναι το Claas Xerion Saddle trac και επιπλέον εξοπλισμός για αυτο (slurry) δες το τραιλερ.

    Εντάξει δεν τρελαίνομαι και τόσο για να δώσω 9€ παραπάνω,θα αφήσω την παραγγελία ως έχει γιατί το δίσκο μπορώ να το δώσω και σε κάνα φιλαράκι να παίξει....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  9. #7
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Crossplay spot


  10. #8
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πρώτη φορά digital preorder, και σήμερα το πρωί το βρήκα κατεβασμένο, με τον timer.

    Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (21-11-2021),obione (21-11-2021)

  12. #9
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πρώτη φορά digital preorder, και σήμερα το πρωί το βρήκα κατεβασμένο, με τον timer.

    Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για πες εντυπώσεις......εγώ ακόμα περιμένω ενημέρωση.... αν με καθυστερήσουν βλέπω να ακυρώνω και να το παίρνω ψηφιακο

    Send from my S20+ using Tapatalk

  13. #10
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by gtakis View Post
    Για πες εντυπώσεις......εγώ ακόμα περιμένω ενημέρωση.... αν με καθυστερήσουν βλέπω να ακυρώνω και να το παίρνω ψηφιακο

    Send from my S20+ using Tapatalk
    Έχεις πολύ λίγη ώρα για pre-order πλέον για να πάρεις το bonus. Σήμερα 12 το βράδυ ξεκλειδώνει. Εντυπώσεις αύριο βράδυ στο live stream.

    Στάλθηκε από το Redmi 10S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #11
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Κάποιο λινκ για τα live σου;

  15. #12
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Κάποιο λινκ για τα live σου;
    για το live συγκεκριμένα όχι, γιατί το stream θα γίνει απο την κονσόλα, και έτσι δεν μπορω να το προγραμματισω απο πριν, ουτε να βαλω πληροφορίες και thumbnail. Το κανάλι μου είναι αυτό, https://www.youtube.com/channel/UCV5...5mFlrPmh_TZ15Q σήμερα στις 10 το βράδυ θα ξεκινήσω.

  16. #13
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πρώτες εντυπώσεις, απο το πολύ λίγο που το είδα χθες βράδυ. Τα γραφικά είναι ΠΟΛΥ ποιο καθαρά πλέον, και στο PS5 τρέχει στα 60. Οι ήχοι είναι εμφανώς βελτιωμένοι, και είδα ότι φυσά και αέρας που κουνάει τα φυτά μαζί με τα δέντρα. Εχει μικρές ωραίες αλλαγές και εκεί που δεν το περιμένεις, π.χ. το attaching των εργαλείων πλέον δεν κάνει ένα τσαφ και μπήκε, έχει ένα μικρό animation, και έναν ποιο ρεαλιστικό ήχο.

    Πάμε και στα κακά τώρα....

    Συνάντησα ήδη game breaking bug. Συγκεκριμένα στην σελίδα που πλέον ειναι το μαγαζί, στα κανονικά αντικείμενα σου γράφει X to Select, και στα used που αγοράζεις λεει X to Customise. Ε με κάποιο τρόπο, πήγα και αγόρασα κατι used, ή μπηκα και βγηκα δεν θυμαμαι ακριβώς, και μετά και στο κανονικό store έλεγε X to Customise. Οπότε απο το σημείο αυτό και μετά δεν μπορούσα να αγοράσω τίποτα. Reload είτε το παιχνιδι, είτε το save δεν το έφτιαξε, αναγκαστικα ΝΕΟ παιχνίδι απο την αρχή. Το έχω ήδη κάνει report στην Giants.

    Και κάτι τελευταίο, γιατί το PC gaming sucks....

    Το παιχνίδι όπως είδατε έκανε pre-load και απλά ξεκλείδωσε στην κονσόλα στις 12 το βράδυ. Στο Steam , όχι μόνο δεν έγινε pre-load, αλλά αυτή την στιγμή που μιλάμε δεν έχει βγει καν διαθέσιμο για κατέβασμα.

  17. #14
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Οπότε με εξαίρεση το bug που λογικά θα διορθωθεί το πρόσημο είναι θετικό....μια χαρά.....μάλλον βλέπω να ακυρώνω και να παίρνω το ψηφιακό γιατί δεν με έχουν ενημερώσει....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  18. #15
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by gtakis View Post
    Οπότε με εξαίρεση το bug που λογικά θα διορθωθεί το πρόσημο είναι θετικό....μια χαρά.....μάλλον βλέπω να ακυρώνω και να παίρνω το ψηφιακό γιατί δεν με έχουν ενημερώσει....

    Send from my S20+ using Tapatalk
    Μου απάντησαν ότι το έχουν φτιάξει, αλλα εγώ το ξαναπέτυχα. Οσο για το ψηφιακό, πλέον δεν έχει νόημα γιατί το pre-order bonus το έχασες. Οποτε κοιτα να γλυτώσεις τουλάχιστον απο την τιμή.

  19. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (22-11-2021)

  20. #16
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Έχω κάνα δίωρο που παίζω και έχω απογοητευτεί από το framedrope, συμβαίνει και σε άλλους; γιατί πραγματικά το παιχνίδι χάνει πολύ ειδικά όταν είσαι κόντρα στον ήλιο με έντονο φως στις επιφάνειες τότε πραγματικά γίνεται πολύ εκνευριστικό,είχα κάνει ένα χωράφι με lime και μετά κάθε φορά που περνούσα από δίπλα ήταν λες και έκανε αντανάκλαση στον ήλιο....από την άλλη σαφώς βελτιωμένο σε γενικές γραμμές,ίσως ο χειρισμός λίγο μπερδεμένος μέσα στο μενού μιας και αλλού επιλέγεις με το αναλογικό αλλού με το cross αλλά εντάξει συνηθίζεται..



    Δεν έχω βρει ακόμα πως μπορώ να καλλιεργήσω ελιές και αμπέλι,κάθε βοήθεια δεκτή...

    Επίσης νομίζω ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλη γκάμα από τρακτέρ ειδικά στην μικρή κατηγορία....θα ήθελα περισσότερα ειδικά στα αμπελουργικά-δενδροκομικα...

    Μου άρεσε πολύ το effect στο χώμα όταν κάνεις κάποια εργασία και γενικότερα τα textures στις καλλιέργειες..

    Επίσης πολύ ελλιπής οι ραδιοφωνικοί σταθμοί,3-4 με επαναλαμβανόμενα κομμάτια...

    Σε γενικές γραμμές πολύ καλύτερο από τον προκάτοχό και είμαι σίγουρος ότι όσο το ανακαλύπτω τόσο θα με ευχαριστεί... αρκεί να διορθωθούν φυσικά τα μικροπροβλήματα που έχει...

    Send from my S20+ using Tapatalk

  21. #17
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βγήκε νεο patch. Εκτός απο τα bug fixes έχει και νεα features αλλά και πολλά νέα μηχανήματα.

    While the Case IH Quadtrac with up to 692 units of horsepower makes a well-deserved comeback alongside its brothers, the Case IH Rowtrac and the Case IH Steiger, new brands are introduced, too. American manufacturer ABI Attachments makes his debut alongside Danish Kongskilde Industries and the Dutch company Vervaet. See the complete list of additions to the dealership below.


    • ABI 1600
    • ABI 550
    • Amazone T-Pack U
    • Bomech Trac-Pack
    • Case IH Steiger Quadtrac AFS Connect Series
    • Case IH Steiger Rowtrac AFS Connect Series
    • Case IH Steiger Wheeled AFS Connect Series
    • Fliegl Agrartechnik Noah TTW 140
    • Kongskilde GXF 3605 P
    • Kongskilde GXT 13005 P
    • Krone BiG Pack 1290 HDP VC
    • Krone GX 520
    • KUHN PRIMOR 15070 M
    • Landini Series 7 Robo-Six
    • Samasz Tornado 252
    • Vervaet Hydro Trike 5x5


    New additions

    • Added ability to enlarge ModHub screenshots when viewing the mod details
    • Added ability to remove buildings on all four farms of the Elmcreek map
    • Added AI support for reverse driving tractors (Vario 900 & Valmet 8750)
    • Added Mobile Home placeable
    • Added Old Barn placeable
    • Added option for free placement of placeables
    • Added option for higher fuel usage
    • Added option to place vines and olives with parallel snapping
    • Added yield potential and weed removing tool recommendation to the field info
    • License Plate on Erlengrat now fully customizable
    https://www.farming-simulator.com/ne...us&news_id=314

  22. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (19-12-2021)

  23. #18
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  24. #19
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Virtual αγρότες μου, σας έχω mega tutorial για το precision farming 22. Ελπίζω να το βρείτε χρήσιμο.


  25. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gtakis (29-04-2022)

  26. #20
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ξεκινάμε 3 Ιουνίου και κάθε Παρασκευή (ελπίζουμε) μέχρι τις 28 Οκτωβρίου που θα δούμε ποιος τελικά κέρδισε. Τα βιντεο στα δύο κανάλια θα είναι εντελώς διαφορετικά αφού πλέον παίζουμε αντίπαλοι. Πάντως αξίζει να δείτε το μικρό τραιλερ που έφτιαξα ακόμα και οι μη φανς του παιχνιδιου. Πιστεύω ότι θα γελάσετε, έστω και λίγο.


  27. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Kane (20-05-2022)

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •