Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Grand Theft Auto: The Trilogy

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Grand Theft Auto: The Trilogy



    Check out the announcement trailer for The Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, featuring Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City, and Grand Theft Auto: San Andreas.

    Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition is coming in 2021 to PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch, and the Rockstar Games Launcher on PC.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #2
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν θυμάμαι αν το είχα βάλει, αλλά το γνωρίζαμε ότι θα ερχόταν η συγκεκριμένη τριλογία, την οποία φαίνεται να αναπτύσσει η Rockstar Dundee. Όλες οι σχετικές πληροφορίες στο άρθρο.

    https://kotaku.com/the-gta-remastere...omi-1847474620
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #3
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Vice city, ώρες επί ωρών ανοικτό, είτε για παιχνίδι, είτε για να ακούω την μουσική από τους σταθμούς.
    Απο τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών, σίγουρη αγορά.

  4. The Following User Says Thank You to Dimitris_ For This Useful Post:

    Brazhlias (11-10-2021)

  5. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Vice city, ώρες επί ωρών ανοικτό, είτε για παιχνίδι, είτε για να ακούω την μουσική από τους σταθμούς.
    Απο τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών, σίγουρη αγορά.
    Κι εμενα το vice city ειναι το αγαπημενο μου, παρολο που πρεπει να αναγνωρισω πως το GTA 3 ηταν αυτο που "πρωτοπορησε", ενω το San Andreas εμοιαζε καλυτερο σε ολα τα επι μερους κομματια.



    Ισως επειδη ηταν το πρωτο απο τα τρια που δοκιμασα να παιξω, ισως ειχε την χρυση τομη για τα προσωπικα μου γουστα. Το San Andreas μου εμοιαζε περισσοτερο πολυπλοκο και σκοτεινο, παρολο που σου εδινε περισσοτερες επιλογες.

    Πρεπει να εχουν περασει πανω απο 15 χρονια απο τοτε που το επαιξα και θυμαμαι ακομα σκηνες απο το παιχνιδι. Τη βιλα, μια αποστολη στο γηπεδο του γκολφ, μια αλλη με ενα τηλεκατευθυνομενο ελικοπτερακι. Με ειχε ακουμπησει τοσο πολυ το παιχνιδι, που την πρωτη φορα που ειδα drone, θυμηθηκα εκεινη την αποστολη στο Vice City.

    Ακομα και το κυνηγητο με την αστυνομια και τον στρατο, με τους κωδικους που επαιρνες το τανκς. Ηταν το κατι αλλο εκεινο το παιχνιδι σε gameplay, σε αισθητικη, σε σεναριο, σε ολα.

  6. #5
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mania (22-10-2021)

  8. #6
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Έγινε ωραία δουλιτσα για τόσο παλιά παιχνίδια.
    Το μόνο που μένει είναι να δούμε το soundtrack που δυστυχώς θα χει ελλείψεις πιστεύω όπως και στα τελευταία ports λόγω δικαιωμάτων. Θα ξαναπέσει λιώσιμο μεγάλο πάντως σε κάθε ένα από αυτά.
    Κρίμα που δεν γυαλισανε και τα liberty και vice city stories να τα παίζαμε κι αυτά ξανά.

  9. #7
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν δεν έχει (που σίγουρα δεν θα έχει) αυτούσιο εκείνον τον θρυλικό ραδιοφωνικό σταθμό το Vice City, τότε να το χέσω.

    Το San Andreas δεν το είχα αντέξει ούτε το 2004 που βγήκε (λίγο ασχολήθηκα μαζί του), λόγω της απαίσιας (για τα αφτιά μου) μουσικής. Κυριολεκτικά μου ενοχλούσε τα ώτα.

    Το δε GTA 3, πέραν του εκπληκτικού tech όταν είχε βγει δεν μου είχε κάνε κλικ.


    ΥΓ: Αμυδρά θυμάμαι μια ΣΠΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ αποστολή με τηλεκατευθυνόμενα ελικοπτεράκι, μέσα σε μια πολυώροφη πολυκατοικία-γιαπί-ακόμα. Πολλά νεύρα σπασμένα (από τα άθλια controls) και εκεί παράτησα εντελώς το παιχνίδι. Δεν θυμάμαι σε ποιο GTA ήταν 3/VC/SA. Τώρα που το σκέφτομαι, ουσιαστικά ασχολήθηκα με το GTA franchise στους τίτλους 4 και 5.

  10. #8
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αν δεν έχει (που σίγουρα δεν θα έχει) αυτούσιο εκείνον τον θρυλικό ραδιοφωνικό σταθμό το Vice City, τότε να το χέσω.

    Το San Andreas δεν το είχα αντέξει ούτε το 2004 που βγήκε (λίγο ασχολήθηκα μαζί του), λόγω της απαίσιας (για τα αφτιά μου) μουσικής. Κυριολεκτικά μου ενοχλούσε τα ώτα.

    Το δε GTA 3, πέραν του εκπληκτικού tech όταν είχε βγει δεν μου είχε κάνε κλικ.


    ΥΓ: Αμυδρά θυμάμαι μια ΣΠΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ αποστολή με τηλεκατευθυνόμενα ελικοπτεράκι, μέσα σε μια πολυώροφη πολυκατοικία-γιαπί-ακόμα. Πολλά νεύρα σπασμένα (από τα άθλια controls) και εκεί παράτησα εντελώς το παιχνίδι. Δεν θυμάμαι σε ποιο GTA ήταν 3/VC/SA. Τώρα που το σκέφτομαι, ουσιαστικά ασχολήθηκα με το GTA franchise στους τίτλους 4 και 5.
    Στο vice city ηταν και ηταν οντως σπαστικη αποστολη! Απο τις χειροτερες σε ολα τα παιχνιδια


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #9
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  12. #10
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Για εμένα που δεν έχω παίξει κανένα απο τα 3 ίσως να αξίζει, εαν η τιμή είναι λογική. Θα το έχω υπόψιν, αφού πρώτα δω και μερικά reviews.

  13. #11
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Απο την μια ειναι πολυ καλα παιχνιδια (ιδιως για την εποχη τους), απο την αλλη ειναι πολυ παλια παιχνιδια και κανενα remaster δεν μπορει να τα κανει (παντα για εμενα μιλαω) ευκολο να τα παιξεις στις μερες μας. Ισως σε ενα switch με την δυνατοητα του να παιζεις φορητα να ηταν πιο ευκολο.

    Βεβαια μπορεις να εισαι σιγουρος οτι αυτα τα παιχνιδια, καθοτι η Rockstar ειναι τοσο μα τοσο απαρχαιωμενη στο θεμα του χειρισμου, πανω-κατω εχουν τον ιδιο χειρισμο και την ιδια game design φιλοσοφια με το τελευταιο GTA... οποτε αν μπορεσεις και προσπερασεις το απαρχαιωμενο look και εισαι οκ με τον ουτως ή αλλως απαρχαιωμενο χειρισμο της Rockstar, τοτε θα περασεις καλα.

  14. #12
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι απλώς "μπορείς να είσαι σίγουρος" αλλά να είστε όλοι 100% σίγουροι καθώς η ίδια η Rockstar δήλωσε "controls όπως του GTA V / RDR 2".

    (απευθείας ο Δημήτρης / χρόνια πολλά κιόλας, πάνω απ' όλα υγεία, να χαίρεσαι την οικογένεια / αποκλείεται να τα παίξει!)

    Κι εγώ αποκλείεται να τα παίξω γιατί είναι πολύύύύύύύύύύύύύύ απαρχαιωμένα, άδεια πόλη εντελώς σε σχέση με GTA V και ακόμη περισσότερο με RDR 2.

    Ναι θα έλεγα σε ένα full blown remake του Vice City (San Andreas δεν άντεξα ούτε τότε λόγω της απαίσιας για τα γούστα μου μουσικής) με ανώτερα γραφικά από το RDR 2. Θα το πλήρωνα full price κιόλας (60 ευρώ, όχι 80).

    Όπως είναι όμως τώρα η κατάσταση, σόρρυ δεν θα πάρω.

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Conjure7 (26-10-2021)

  16. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σωστη παρατηρηση, δεν το προσεξα, αλλα επι της ουσιας το point ειναι οτι και που εκαναν το χειρισμο ιδιο με του GTAV, ε δεν θα τους πηρε και πολυ ωρα! Οι διαφορες ειναι πολυ μικρες!

    Συμφωνω σε remake θα μπορουσα κι εγω να τα παιξω, αλλα νομιζω δεν συμφερει (την Ροκσταρ) να κανει κατι τετοιο.

    Με αυτα και με αυτα αλλη μια φορα θελω να πω οτι ελπιζω... ΕΛΠΙΖΩ... επιτελους να εκσυγχρονισει η Ροκσταρ τον χειρισμο στα παιχνιδια της με το GTA6. Enough με το "press X to run" Rockstar... εχουμε αναλογικους μοχλους δεκαετιες τωρα φορ φακ σεηκ.... (αυτο ειναι απλα ενα μικρο παραπονο by the way, IMO ο χειρισμος πασχει απο ακρη σε ακρη)

  17. #14

    Default

    Τελείως κοφτά η θέση μου είναι αρνητική. Και συμφωνώ απολύτως με Λευτέρη. Δεν έχω καμία διάθεση να τα ξαναπαίξω, πολύ περισσότερο να τα ξαναπληρώσω. Επίσης πραγματικά και για μένα το αγαπημένο μου ήταν το vice. Κυρίως λόγω της ατμόσφαιρας και της μουσικής. Και εννοείται ότι μόνο το αυτό θα ξαναπλήρωνα. Αλλά να γινόταν εξ αρχής και με περισσότερο υλικό. Ειδικά στη μουσική.
    Πριν χρόνια λοιπόν, εξαιτίας αυτής της νοσταλγίας, το αγόρασα στο android. Το δοκίμασα ελάχιστα και το παράτησα. Ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή ξανά. Τώρα και κσλύτερα "μηχανάκια" android υπάρχουν και με μεγαλύτερη ευκολία συνδέεις dual shock και παίζεις.
    Από την άλλη κάποιος που δεν τα έχει παίξει κι είναι φαν ίσως... Πόσα να δώσει όμως;

  18. #15
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #16
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default





    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #17
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν το αξιζουν το χαρτζιλικι...

    ΙΜΟ παντα.

  21. #18
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    AAAsset flipping:

    GTA Trilogy Games Feature Refrigerators, Trees, And Other Assets Taken Directly From GTA 5

    https://www.gamespot.com/articles/gt.../1100-6497927/

  22. #19
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    AAAsset flipping:

    GTA Trilogy Games Feature Refrigerators, Trees, And Other Assets Taken Directly From GTA 5

    https://www.gamespot.com/articles/gt.../1100-6497927/
    Αίσχος!! Δεν έχουν διαφορετικά ψυγεία τα remasters? ΝΤΡΟΠΗ!!! :Ρ

    (Και που να μάθουν μερικοί gamers πόσα assets μοιράζονται τα παιχνίδια που έχουν UE. Χαμός σου λέω.)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #20
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αίσχος!! Δεν έχουν διαφορετικά ψυγεία τα remasters? ΝΤΡΟΠΗ!!! :Ρ

    (Και που να μάθουν μερικοί gamers πόσα assets μοιράζονται τα παιχνίδια που έχουν UE. Χαμός σου λέω.)
    Εδώ δεν μιλάμε για indies του χαμού στο Steam όμως.

    AAA game είναι και το τιμολογούν αναλόγως.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •