Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 81 to 100 of 102

Thread: eFootball

  1. #81
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πάντως παιδιά οκ. Μάπα το καρπούζι. (E-football 2022) Κάθε χρόνο παίρνω απο ένα ποδόσφαιρο και παλαιότερα είχα δοκιμάσει και Fifa. Ακόμη και τώρα που ακούγεται καλό το Fifa εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει. Μου φαίνεται ψεύτικο και όχι στιβαρό. Στα σουτ ρε παιδί μου στο Pro τα νιώθεις καλύτερα. Γενικά είναι πιο βαρύ και όχι λες και πατάνε σε πέπλο οι παίκτες. Οπότε με βλέπω φέτος και πρώτη χρονιά να μην αγοράζω παιχνίδι ποδοσφαίρου και να παραμείνω με το Pes 2021 που ίσως είναι και το καλύτερο Pes που έχει βγεί εώς τώρα και πάντα προσωπικά το θεωρώ καλύτερο και απο το Fifa 2022 και οπτικά και σε gameplay και ας μην είναι next gen. Ήλπιζα στο καινούργιο E-football 2022 να είναι τούμπανο αλλά αυτοί το κατέστρεψαν εντελώς. Πραγματικά εύχομαι να το στρώσουν αλλά μου φαίνεται απίθανο να μπορέσουν να τα καταφέρουν. Αυτό πρέπει να ξανά γραφτεί από την αρχή με τόσα χάλια που έχει. Τι να πω. Μακάρι να κάνω λάθος. Το μόνο που μου άρεσε ήταν η κάμερα που έκανε ζουμ στον παίκτη απο μόνη της.

  2. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    mihalis13 (03-10-2021)

  3. #82
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Απορώ αν έχει βρει κανένας να παίξει on-line...
    Δεν έχω καταφέρει ποτέ να βρω αντίπαλο

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. #83
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ελα νταξει, τραγικο ειναι.
    Ειπα να μην γινω καφρος και να το δοκιμασω πριν φαει ακυρο αλλα οκ, και την καλυτερη διαθεση να εχεις δεν γινεται να μην δεις καποια πραγματα. Αφηνω στην ακρη τα γραφικα που ειναι για γελια, αμυνα δεν μπορεις να παιξεις και η πασα ειναι τραγικη. Τι να συζητησουμε μετα απο αυτο?
    Προτιμω να κατεβασω παλι το captain tsubasa.


  5. #84
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επιτέλους κατάφερα μετά να παίξω ένα online game.
    Δεν ξέρω.. πείτε με μαζοχα, πείτε με ανώμαλο αλλά είχα καιρό να ευχαριστήθω έτσι ένα on-line ματς.
    Σαφώς πολλά θέματα το παιχνίδι, αλλά το gameplay του μου άρεσε σαν πρώτη εικόνα.
    Ούτε σκορ 4-3 ούτε 100 σουτ όπως ήταν το Fifa 21.
    Δεν ξέρω, ίσως να ήταν και μαγική εικόνα το συγκεκριμένο ματς αλλά δεν μου φάνηκε τόσο άθλιο

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #85
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χθες μου έβρισκε άμεσα ματς, οπότε ελπίζω να διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα.
    Προσωπικά όσο παίζω τόσο μου αρέσει περισσότερο σαν παιχνίδι.
    Μου αρέσει αρκετά το gameplay του.
    Δεν ξέρω βέβαια φέτος πως είναι το FIFA αλλά δεν νομίζω να βελτιώθηκε τόσο πολύ σε σχέση με πέρυσι.
    Στο efootball παντως μου αρέσει και αυτή η "δυσκολία" στην πάσα. Επίσης είχα καιρό να δω σε ποδοσφαιρακι τόσο καλούς τερματοφύλακες.
    Γενικά σαν gameplay για εμένα είναι πολύ καλό.
    Αν είχε καλύτερα γραφικά, animations και σου έβγαζε κάτι το πιο τηλεοπτικό θα ήταν top για μένα.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Brazhlias (11-10-2021),gonzalez (11-10-2021)

  8. #86
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαι εγω θα πω οτι δεν ειναι τοσο κακο οσο περιμενα. Ο οπτικος τομεας ειναι τραγικος, αλλα δεν παιζει ασχημα. Υπαρχει potential να γινει κατι καλο.
    .

  9. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (11-10-2021),mihalis13 (09-10-2021)

  10. #87
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Το gameplay είναι πολύ καλό σε θεωρητικό επίπεδο κ είναι το μόνο που κάνει την προσπάθεια να σώσει την κατάσταση αλλά στην πράξη έχει κ αυτό προβλήματα...στην άμυνα η κατάσταση είναι τραγική κ απαράδεκτη ενώ ταυτόχρονα υπάρχει κ πρόβλημα με την ανταπόκριση πατάς για πάσα, τακλινγκ σουτ κτλ κ ο παίκτης εξακολουθεί να τρέχει στο πουθενα....
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  11. #88
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν ξερω πως θα καταληξει να ειναι μετα απο updates κτλ, αυτη τη στιγμη ειναι ενα demo που παιζει ασχημα. Αυτο που παντα εκανε το pro να ειναι ενα βημα πιο μπροστα (για μενα παντα) σε επιπεδο gameplay ηταν αισθηση της μπαλας και η σωστη απόκριση στην πασα. Η πασα σε αυτο δεν ειναι ακριβης και εχει καποια random στοιχεια στην καταληξη, ο,τι χειροτερο δλδ.


  12. #89
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Πάντως κι εμένα δε μου φάνηκε τόσο κακό - γούστα είναι αυτά, έχω παίξει πολλούς αγώνες πλέον, το παιχνίδι καταρχήν δεν έχει σχέση με τη b(p)eta που είχαμε δει το καλοκαίρι. Στους αγώνες που έχω παίξει online, θα συμφωνήσω με το Μιχάλη οτι γίνονται ωραία παιχνιδάκια, κυρίως όμως λόγω του ότι κανείς ακόμα δεν κατέχει πραγματικά το παιχνίδι (κυριαρχεί γενικότερα με σχετική αμπαλίαση που έχει γέλιο) και σίγουρα έχει και κάποιες βελτιώσεις που το κάνουν ενδιαφέρον.

    Το gameplay, είναι αρκετά διαφορετικά, στον πυρήνα του είναι Pro μεν, αλλά με πολλές διαφορές. Το σίγουρο είναι ότι δε με χαλάει ώστε να πω πχ δεν παίζω (αλλά ούτε και τρελαίνομαι), μ αρέσει που είναι πιο αργό - ακόμα και η αργή απόκριση των παιχτών δε με χαλάει. Θεωρώ οτι έχει προοπτική. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος βέβαια αν με bug fixes και patches, αν θα μ αρέσει περισσότερο από το 2021, το οποίο το είχα λιώσει πραγματικά και μου άρεσε πολύ. Σου αφήνει πολύ διαφορετική αίσθηση.

    Στα γραφικά δε θα σταθώ πολύ, είναι ούτε κρύο ούτε ζέστη, αλλά προσωπικά πχ ούτε τους θεατές είχα προσέξει, ούτε περίεργες εκφράσεις προσώπου μου έτυχαν που να δω και να γελάω. Από την άλλη, σε καμία περίπτωση δεν αποπνέει αυτή τη next-genila που λίγο καιρό πριν πίστευα οτι θα δω. Ούτε καν.

    Γενικότερα πάντως, δεν αλλάζει το γεγονός και συμφωνώ 100% ότι αυτό που υπάρχει αυτή τη στιγμή είναι ξεκάθαρα ένα demo στην καλύτερη περίπτωση - εγώ θα το έλεγα open beta. Δλδ πραγματικά αν εξαιρέσεις τα competitions, δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις online αυτή τη στιγμή που το θεωρώ ψιλοαπαράδεκτο.

  13. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Brazhlias (11-10-2021)

  14. #90

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Χθες μου έβρισκε άμεσα ματς, οπότε ελπίζω να διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα.
    Προσωπικά όσο παίζω τόσο μου αρέσει περισσότερο σαν παιχνίδι.
    Μου αρέσει αρκετά το gameplay του.
    Δεν ξέρω βέβαια φέτος πως είναι το FIFA αλλά δεν νομίζω να βελτιώθηκε τόσο πολύ σε σχέση με πέρυσι.
    Στο efootball παντως μου αρέσει και αυτή η "δυσκολία" στην πάσα. Επίσης είχα καιρό να δω σε ποδοσφαιρακι τόσο καλούς τερματοφύλακες.
    Γενικά σαν gameplay για εμένα είναι πολύ καλό.
    Αν είχε καλύτερα γραφικά, animations και σου έβγαζε κάτι το πιο τηλεοπτικό θα ήταν top για μένα.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Kαι εγω θα πω οτι δεν ειναι τοσο κακο οσο περιμενα. Ο οπτικος τομεας ειναι τραγικος, αλλα δεν παιζει ασχημα. Υπαρχει potential να γινει κατι καλο.
    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Πάντως κι εμένα δε μου φάνηκε τόσο κακό - γούστα είναι αυτά, έχω παίξει πολλούς αγώνες πλέον, το παιχνίδι καταρχήν δεν έχει σχέση με τη b(p)eta που είχαμε δει το καλοκαίρι. Στους αγώνες που έχω παίξει online, θα συμφωνήσω με το Μιχάλη οτι γίνονται ωραία παιχνιδάκια, κυρίως όμως λόγω του ότι κανείς ακόμα δεν κατέχει πραγματικά το παιχνίδι (κυριαρχεί γενικότερα με σχετική αμπαλίαση που έχει γέλιο) και σίγουρα έχει και κάποιες βελτιώσεις που το κάνουν ενδιαφέρον.

    Το gameplay, είναι αρκετά διαφορετικά, στον πυρήνα του είναι Pro μεν, αλλά με πολλές διαφορές. Το σίγουρο είναι ότι δε με χαλάει ώστε να πω πχ δεν παίζω (αλλά ούτε και τρελαίνομαι), μ αρέσει που είναι πιο αργό - ακόμα και η αργή απόκριση των παιχτών δε με χαλάει. Θεωρώ οτι έχει προοπτική. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος βέβαια αν με bug fixes και patches, αν θα μ αρέσει περισσότερο από το 2021, το οποίο το είχα λιώσει πραγματικά και μου άρεσε πολύ. Σου αφήνει πολύ διαφορετική αίσθηση.

    Στα γραφικά δε θα σταθώ πολύ, είναι ούτε κρύο ούτε ζέστη, αλλά προσωπικά πχ ούτε τους θεατές είχα προσέξει, ούτε περίεργες εκφράσεις προσώπου μου έτυχαν που να δω και να γελάω. Από την άλλη, σε καμία περίπτωση δεν αποπνέει αυτή τη next-genila που λίγο καιρό πριν πίστευα οτι θα δω. Ούτε καν.

    Γενικότερα πάντως, δεν αλλάζει το γεγονός και συμφωνώ 100% ότι αυτό που υπάρχει αυτή τη στιγμή είναι ξεκάθαρα ένα demo στην καλύτερη περίπτωση - εγώ θα το έλεγα open beta. Δλδ πραγματικά αν εξαιρέσεις τα competitions, δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις online αυτή τη στιγμή που το θεωρώ ψιλοαπαράδεκτο.
    Κλασσικες υπερβολες του ιντερνετ.

    Δεν λεω πως το παιχνιδι "σπερνει", και προφανως εχει προβληματα. Το θεμα ειναι πως αυτα μεγαλοποιουνται και γινεται η τριχα τριχια. Δεν ειναι δυσκολο, αρκουν δυο καλα memes. Μετα οι μισοι το κραζουν απο πλασιμπο και οι αλλοι μισοι χωρις να εχουν δει καν το παιχνιδι για συμπαρασταση.

    Προφανως χρειαζονται πολλες βελτιωσεις, το ενοχλητικο, ειναι πως βλεπω τους "influencers'' να το κραζουν χωρις καν να το εχουν παιξει, επειδη εχουν δυο 5 φωτογραφιες, που εχουν αναπαραχθει εκατο φορες η καθεμια, για να κανουν "costumers service". Διοτι ο λαος θελει αιμα γενικα.

  15. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    mihalis13 (11-10-2021)

  16. #91
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default eFootball

    Απο ενα σημειο και μετα ειναι και θεμα κριτικης σκεψης, οπως σε ολα τα θεματα αλλωστε αλλα και προσωπικου γούστου που ξεπερναει ολα τα υπολοιπα και ειναι το νουμερο ενα κριτηριο απο τη στιγμη που μιλαμε για παιχνιδια.
    Δεν ξερω τι ακριβως εχει γραφτει, απλα ξερω οτι υπαρχει ενα αρνητικο buzz γυρω απο το παιχνιδι.
    Το κατεβασα και επαιξα πανω απο 8 παιχνιδια, εβγαλα τα 2 αρχικα challenges και επαιξα και καποια ακομα οποτε εχω μια εμπειρια.
    Τα γραφικα ειναι χειροτερα απο περσι και με τα δεδομενα του σημερα μαλλον απαρχαιωμένα, η αμυνα ειναι ανυπαρκτη ( η πιεση με το x δεν λειτουργει), η πασα ειναι σε πολλες περιπτωσεις random.
    Συμφωνω οτι το ιντερνετ γενικα διψαει για memes, η συγκεκριμενη περιπτωση αν μη τι αλλο εχει βαση για αρνητικη κριτικη. Δεν τα βγαζουν απο το μυαλο τους, υπερβολες σιγουρα ακουγονται οποτε φιλτραρουμε αναλογως.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Brazhlias (12-10-2021)

  18. #92
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το παιχνίδι είναι ημιτελές από όλες τις πλευρές. Το θέμα είναι ότι είναι free 2 play και κάποια πράγματα θα τα χρεώσουν χωρίς να ξέρουμε τι, πότε και πόσο. Όταν λοιπόν δούμε το τελικό προϊόν γιατί ακόμα και η έκδοση αν παρατηρήσει κάνεις είναι 0.9***, τότε μπορούμε να κρίνουμε. Ένα ξέρω εγώ, φέτος ούτε pro θα παίξω έτσι όπως πάει ούτε fifa που το έπαιρνα τα τελευταία χρόνια /2 πάντα αλλά και φέτος ούτε /2 δεν το βλέπω να το παίρνω

  19. #93
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το κατέβασα να το δοκιμάσω, έκτρωμα πραγματικά, αν ήμουν ο Λεβαντόφσκι θα τους έκανα μήνυση, ούτε σε άδεια εστία δεν βάζει γκολ.

  20. #94
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    https://www.konami.com/efootball/en/...e_announcement


    Εντάξει...... τραγικοί, απαράδεκτοι.......κρίμα για εμάς που αγαπούσαμε την σειρά....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  21. #95
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλά ότι να ναι η φάση, από το κακό στο χειρότερο. Ας είναι καλά το 21 να παίζουμε κάνα online τουλάχιστον.

  22. #96
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Πάει και αυτό... Κρίμα, μια το nba jam, μια το nba live μια το προ...πανε όλα τα ωραία παιχνίδια που έπαιζα μικρότερος

  23. The Following 2 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-11-2021),Lefteris_X (05-11-2021)

  24. #97
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Σαν κατι να βελτιωθηκε μετα το patch. Εχει πολυ δρομο ακομα ομως…

  25. #98
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    https://www.sport-fm.gr/article/podo...teliko/4302703


    σαν να λεμε
    πινω μπαφους κ (παιζω) βλεπω pro
    Last edited by jimspy; 01-06-2022 at 07:12.
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  26. #99
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Βγηκε ανακοινωση οτι το master league θα βγει το 2023 και οι υπολοιπες ομαδες επι πληρωμη τελη του 2022. Μιλαμε για παρωδια πλεον…


  27. #100
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    To βαλαμε τις προαλλες με ενα φιλο ετσι μπας και παιξουμε εστω λιγο, ρε ουτε να αλλαξεις διαρκεια χρονου για το ημιχρονο δεν αφηνουν στο διπλο! 2 λεπτα το ημιχρονο σε αφηνει μονο! ξενερα και εκει...
    Μετα συζηταγαμε πιο ειναι το καλυτερο PES απο PS3 και μετα εποχη.. νομιζω το 2018 ? Εσεις τι λετε?

  28. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    hakoo (02-06-2022)

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •