Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 39 of 39

Thread: Marvel's Guardians of the Galaxy

  1. #21

    Default

    Μιας κ αγαπω τις μαρβελ ταινίες να πω οτι η φάση του παιχνιδιού ειναι carbon η φαση που βγαζουν κ οι ταινίες guardians of the galaxy.
    Το χουν πετύχει στο ακέραιο πιστευω κ αν δεν τις έχετε δει να τς δείτε πριν παίξετε κ θα μπειτε αμέσως στο κλιμα του παιχνιδιού.
    Το οτι μιλανε συνέχεια στο παιχνιδι κάνουν το ιδιο κ στις ταινίες. Σφαγη εξω στο σύμπαν κ να τρολαρονται μεταξυ τους αλλα σύγχρονος να προστατεύονται σαν οικογένεια στα δυσκολα κ ας ειναι ξένοι στην ουσία. Θα καταλαβαιτε πολλα περισσοτερα inside jokes στο παιχνίδι. Μου βγαλε απιστευτα καλη διάθεση το παιχνίδι κ οποιος αγαπαει marvel απλα δε πρεπει να το χάσει ειτε στα 50 ε ειτε στα 10.

    Τεχνικα δε κανει κατι wow ουτε φέρνει καποια καινοτομία αλλα πραγματικά νομιζω οτι οποιος το πιασει στς χερια θα περάσει καλα γτ εχει λιγο απο ολα με πολυ χιούμορ τρολαρισματος


    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to sndev For This Useful Post:

    panos74gr (02-11-2021)

  3. #22
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Θέλω να το παίξω αλλά προσπαθώ να αποφύγω το full price. Θεωρώ ότι αν κάνω υπομονή μέχρι τις γιορτές...
    Μου έχει κεντρίσει ιδιαίτερα το soundtrack που λέτε ότι είναι 80s και ο ρόλος του στο παιχνίδι. Είναι όλο "hard rock"; Γιατί αν ναι δεν καίγομαι...
    Τσέκαρε την λίστα των licensed songs εδώ

    https://www.radiotimes.com/technolog...me-soundtrack/


  4. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Conjure7 (02-11-2021),panos74gr (02-11-2021)

  5. #23
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    to Soundtrack του παιχνιδιου και ας μην το εχω παιξει ΤΑ ΣΠΑΕΙ

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tonybsg (02-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  7. #24
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και να πω οτι λείπουν μερικά... Δεν τα έχει όλα βλέπω...

  8. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    tonybsg (02-11-2021)

  9. #25
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και ενημερωτικά όταν βρίσκεσαι στο Milano μπορείς να επιλέξεις πιο τραγούδι θα παίζει στο background από το κασετόφωνο του πλοίου


  10. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    tsakali GR (09-11-2021)

  11. #26
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Διαβάζω ότι το Series S είναι πάλι χωρίς 60 fps mode. Επαναλαμβανόμενο pattern...

  12. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Διαβάζω ότι το Series S είναι πάλι χωρίς 60 fps mode. Επαναλαμβανόμενο pattern...
    Το ωραιο ειναι που το DF την αναφερει μονιμως ως... "next gen console"... δακρυα...

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (02-11-2021)

  14. #28

    Default

    Με αρρωστήσατε τελείως! Πήγα και το πήρα. Ρεπό αύριο / μεθαύριο. Θα λιώσω
    Ρε παιδιά τι φαν είναι αυτό;! Τί παρουσίαση; Πόσο δουλεμένοι διάλογοι και ατάκες; Και πόσο, μα πόσο, όμορφα πετάει τις μουσικές και δίνει εξτρά ρόλο στο παιχνίδι;
    Οκ. Ίσως υπερβάλλω, άλλωστε τα 2 πρώτα κεφάλαια έπαιξα, αλλά είχα καιρό να χαμογελάσω, παίζοντας μόνος, σαν χαζός και τελικά ίσως αυτή να είναι η επιτυχία του παιχνιδιού.
    Last edited by Conjure7; 02-11-2021 at 23:16.

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    enstikto (02-11-2021),jk_blue_tiger (03-11-2021),mihalis13 (04-11-2021),sndev (02-11-2021),tonybsg (02-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  16. #29
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν άντεξα και το πήρα και εγώ.
    Πήρα την cosmic edition για PS4 μιας και για PS5 δεν υπάρχει πουθενά

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Conjure7 (04-11-2021)

  18. #30
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πάει για goty μου παιδιά το παιχνίδι.... Περνάω τέλεια όσο παίζω!
    Είμαι προς το τέλος του chapter 7. Μου είχε λείψει πάρα πολύ να παίξω ένα linear παιχνίδι.
    Αλλά πέρα απο αυτό μου αρέσει πάρα πολύ ο κόσμος, οι χαρακτήρες, το χιούμορ, η μουσική και περνάω τέλεια.

    Το gameplay δεν είναι omg αλλά και πάλι περνάω καλά ενώ το βρίσκω και σχετικά challenging ακόμα και στο normal (δεν είναι walk in the park χωρίς να σου σπάει και τα νεύρα όμως).

  19. The Following 5 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Conjure7 (05-11-2021),mihalis13 (05-11-2021),panos74gr (05-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  20. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχθες πηρε patch το παιχνιδι και νομιζω οτι πλεον το framerate τρεχει απροβληματιστα εντελως στα 60 καρε.



    Ειμαι Chapter 5 θα πω εντυπωσεις αργοτερα. Το χιουμορ παντως του παιχνιδιου και το voice acting ειναι παρα πολυ ποιοτικα.

  21. #32

    Default

    Και οι μουσικάρες! Οι μουσικάρες παιδιά.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    enstikto (06-11-2021),mihalis13 (05-11-2021)

  23. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eχοντας παιξει πλεον αρκετα το παιχνιδι (μολις τελειωσα Chapter 8) εχω μια αρκετα ολοκληρωμενη εικονα.

    Προκειται για ενα πολυ καλο παιχνιδι πραγματικα. Παροτι δεν ειμαι φαν των Gardeners of the Galaxy (μονο τις ταινιες εχω δει), μπορω να πω οτι οι δημιουργοι πραγματικα ειναι φαν απο ακρη σε ακρη. Φαινεται οτι εχουν δουλεψει με πολυ μερακι προκειμενου να φτιαξουν οχι μονο ενα καλο παιχνιδι, αλλα και μια πολυ ωραια μαρβελ ιστορια με τους Gardeners.

    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ voice acting. Δεν εχω κατι αλλο να πω. Εχει πεσει δουλεια και αγαπη. Και το πολυ πολυ καλο ειναι οτι το voice acting συμπληρωνεται ενθουσιωδως απο το επισης εξαιρετικο γραψιμο. Σπανια γελαω με βιντεοπαιχνιδια, αλλα εδω περα καποιες ατακες με εχουν κανει να ξεραθω στα γελια. Ο καθε χαρακτηρας αντιπροσωπευεται υπεροχα και το καλο ειναι οτι ο ενας συμπληρωνει τον αλλο. Trust me το χιουμορ στο παιχνιδι ειναι πολυ καλο και ποιοτικο. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει το δραματικο στοιχειο στο παιχνιδι, ομως και αυτο υποστηριζεται εξισου αποτελεσματικα απο τους ηθοποιους.

    Τα γραφικα υπαρχουν σημεια που ειναι παρα πολυ ομορφα. Καθοτι προκειται για linear game, σου βγαζει την αισθηση οτι εχουν προσπαθησει να δωσουν λεπτομερεια οσο μπορουν και τους επιτρεπει το multiplatform πλαισιο πραγωγης. Υπαρχει πολυ φαντασια, αρκετες εκπληξεις και γενικα δεν εχω παραπονο. Δεν διεκδικει δαφνες προφανως, αλλα κανει τη δουλεια του καλα. Αφου εκανα πολυ back and forth με το quality vs performance, κατεληξα στα 60 καρε που πιστευω κανουν πολυ μα πολυ πιο απολαυστικη την μαχη και ξεδιπλωνουν το animation με ωραιο τροπο. Το low input latency των 60 καρε επισης κανει πιο απολαυστικο τον χειρισμο, εγω τουλαχιστον ενιωσα τη διαφορα.

    Η μουσικη ρε παιδια... τι να σας πω... οποιος λατρευει 80ς μουσικη (εγω ειμαι τοσο τρελαμενος που και τωρα το αγαπημενο μου "νεο" ειδος μουσικης ειναι η retrowave...) απλα θα ανατριχιασει. Εχουν διαλεξει πολυ ομορφα κομματια και οταν αρχιζουν και παιζουν την ωρα της μαχης, ενταξει τι να πω. Πορωση. Και το soundtrack, δηλαδη η μουσικη που γραφτηκε αποκλειστικα για το παιχνιδι, ειναι πολυ καλη και του ταιριαζει,

    παρολαυτα...
    ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ....

    ...αυτο το fake band STARLORD που εχουν φτιαξει για το παιχνιδι... ειναι τοσο καλο... ΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ... που εγω προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω οτι οι τυποι αυτοι, δεν συνηδειτοποιουν το ποσο μα ποσο καλοι ειναι, ωστε να γινουν πραγματικο και επισημο band. Παιδια τι τραγουδαρες???? Δεν υπαρχει απλα. Και ο τροπος που χηριμοποιουνται μεσα στο παιχνιδι ειναι ειλικρινα τρομερος. Δεν εχω κατι αλλο να πω αληθεια. Σιγουρα το OST και το VA θα μπει στο κινητο μου.

    Απο gameplay μεριας μου αρεσει επισης αρκετα, αλλα θεωρω οτι το button mapping δεν ειναι ιδανικο. Το παιχνιδι προσφερει εναλλακτικους χειρισμους αλλα δεν μπηκα στη διαδικασια να τσεκαρω αν εινια πιο βολικοι. Η μαχη ειναι φρενηρης, με τις δυναμεις των υπολοιπων Gardeners να προκαλουν ενα τρελο παλαβο χαμο τον οποιο ομως απολαμβανεις, ιδιως οταν αρχιζει και η προαναφερθεισα μουσικη... Δεν ειναι οτι ειναι κατι φοβερο η μαχη, αλλα η σκηνοθεσια αυτης, το κανει πορωτικο και απολαυστικο. Σε ορισμενες φασεις απλα δεν τελειωνα μια μαχη και συνεχιζα να χτυπιεμαι γιατι πολυ απλα δεν ηθελα να τελειωσει το κομματι που επαιζε...

    Η ιστορια φυσικα και ειναι ενδιαφερουσα, οταν εχουμε καλο γραψιμο, καλη ηθοποιια και αγαπη για το material. Φυσικα δεν εχω τελειωσει, αλλα ηδη ξερω οτι εστω καποιες απο τις επιλογες που κανεις αλλαζουν αρκετα το σκηνικο ωστε να αξιζει ενα δευτερο playthrough.

    Γενικα το παιχνιδι ηταν μια εκπληξη για εμενα καθως οτι Gardeners εχω δει ειναι στο σινεμα. Ωραιες ταινιουλες, αλλα δεν ηταν υλικο τετοιο που να με κανει να εχω καημο να το παιξω σε βιντεοπαιχνιδι. Ομως η εταιρεια αναπτυξης τυγχανει μεγαλου σεβασμου απο εμενα, και για μια ακομη φορα δικαιωνεται στα ματια μου.

    Φυσικα το παιχνιδι εχει θεματα. Εχω συναντησει αρκετα bugακια (οχι κατι τρομερο) και φαινεται οτι υπαρχουν rough spots στην παραγωγη. Ταυτοχρονα η πολυ αυστηρη linear φιλοσοφια του, δημιουργει μερικα προβληματα, οπως ας πουμε να σε "κλειδωνει" απο ενα επιπεδο με το που φτασεις ακριβως στο σημειο εκεινο που προχωραει την ιστορια. Εχω χασει καποια collectibles ετσι απλα επειδη ετυχε να μπω πρωτα στην πορτα Α αντι να μπω στην πορτα Β. Επισης το παιχνιδι μου φαινεται παρα πολυ ευκολο. Μεχρι το Chapter 7 δεν ειχα χασει ουτε μια φορα. Ανεβασα την δυσκολια στο Chapter 8 και παλι δεν εχω πεθανει ουτε μια φορα! Ειναι και αλλα θεματακια τα οποια ισως αναφερω οταν τελειωσω το παιχνιδι.

    Γενικα ειναι ενα καλο προιον που αξιζει τα λεφτα του. Φανς της μαρβελ και των Gardeners θα ξετρελαθουν με το παιχνιδι. Αλλα οχι μονο αυτοι...

  24. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (18-11-2021),Conjure7 (08-11-2021),enstikto (08-11-2021),mihalis13 (08-11-2021),panos74gr (08-11-2021),tonybsg (08-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  25. #34
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ανυπομονώ και εγώ να το παίξω μόλις τελειώσω με τα τρόπαια του Rachet.

    Υ.γ. Δημήτρη έκλαψα που σου έβγαλε το auto correct gardeners of the galaxy!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (08-11-2021)

  27. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν ειναι autocorrect Επιτηδες το εκανα και ηθελα να δω αντιδρασεις χαχα.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (09-11-2021),mihalis13 (08-11-2021)

  29. #36
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το ξεκίνησα κι εγώ χθες και έχω πάθει πλάκα. Αν και τα έχει γράψει σχεδόν όλα ο Δημήτρης πιο πάνω, το παιχνίδι είναι ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ!
    Με κάνει να αισθάνομαι ότι είναι μακρινός ξάδερφος του Mass Effect, όμως έχει πολύ πιο έντονη δόση ρετρίλας και ένα soundtrack που τα σπάει.

    Ειδικά για τη μουσική και το audio composition mix δεν υπάρχουν λόγια για το πόσο καλή δουλειά έχει γίνει, στην JBL 9.1 ηχομπάρα και νομίζεις ότι είσαι μέσα στο διαστημόπλοιο.
    Παίζει στα πρώτα 60" του παιχνιδιού να είχα αφήσει τον χαρακτήρα στο idle (πάνω στο κρεβάτι για όσους το ξεκίνησαν) απλά για να ακούω τις κομματάρες να βαράνε στο Walkman.

    Το hype στο θεό και με τα τοπία και τα γραφικά, τους αστείρευτους διαλόγους και το αυθεντικό space opera feeling... πραγματικά επιτέλους ένα movie based Marvel παιχνίδι που κάνει deliver σχεδόν σε όλους τους τομείς.

    Στις μάχες το βρίσκω λίγο rough με τα mechanics και την κάμερα, αλλά το γενικό feeling είναι σχεδόν flawless.
    Είμαι στο Chapter 5 και πραγματικά θέλω να προχωράω όσο πιο αργά γίνεται για να μην τελειώσει...

    Αν δεν το έχετε πάρει ακόμη, αγορά με κλειστά μάτια, πρέπει να το βάλετε στη συλλογή σας.

    Εδώ το εξαιρετικό soundtrack (η μπάντα των Star-Lord ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!): https://open.spotify.com/playlist/1I...0500758a1c407b
    Last edited by tsakali GR; 09-11-2021 at 13:30.

  30. The Following 7 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    BillyFlo81 (18-11-2021),Conjure7 (09-11-2021),enstikto (09-11-2021),mihalis13 (09-11-2021),panos74gr (09-11-2021),tonybsg (09-11-2021),Valkyre (09-11-2021)

  31. #37
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default







    Αυτο τωρα δηλαδη ειναι ενα fake band δημιουργημενο απλα για το παιχνιδι..

    Παμε καλα;!

  32. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (09-11-2021),tonybsg (17-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  33. #38
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τι δυσκολία θα μου προτείνατε; Hard ή Very Hard;
    Και εγώ τώρα κάθομαι και ακούω τα τραγούδια που αλλάζει ο star lord και δεν έχω βάλει το παιχνίδι να ξεκινήσει

    Υ.γ. άκυρο τώρα κατάλαβα ότι μέχρι hard έχει και πως η 4η επιλογή είναι custom.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 09-11-2021 at 19:55.
    Spoiler!

  34. #39
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπηκε καινουργιο mode στο παιχνιδι με ray tracing (30 καρε). Γενικα το τελευταιο πατς εφερε πολλες διορθωσεις και βελτιωσεις.

    δοκιμασα το νεο mode δειχνει να τρεχει σε λιγακι χαμηλοτερη αναλυση απο το 4Κ με τα ιδια settings και τρεχει και αυτο νερο. Ολα αυτα αποδεικνυουν οτι το κουτσουρεμενο 1080p performance mode ειναι εντελως afterthought και δεν ασχοληθηκαν καθολου μαζι του. Κριμα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •