Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 121 to 136 of 136

Thread: Battlefield 2042

  1. #121
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Της μικρής/κοντής ψ**ης φταίνε οι τρίχες, όπως σοφά λέει ο λαός μας.

    Αν είχαν φτιάξει σωστά το BF θα είχε ξεπατωθεί στις πωλήσεις.

    Μυριάδες τα λάθη από τους διευθυντές, άλλα τόσα από τον dev.

    Βέβαια, ο πραγματκός dev ονόματι DICE δεν υπάρχει πλέον, μόνο το όνομα έχει απομείνει καθώς όλα τα αρχικά μέλη (που έκαναν τους παπάδες στα παλαιότερα BF) έχουν αποχωρήσει.

    Κυρία ΕΑ, έχοντας διαβάσει ΠΑΡΑ πολλά σχόλια, αγνοώντας φυσικά τα σχόλια ατόμων κάτων των 30-35 ετών γιατί πολύ απλά δεν έχουν αντίστοιχη πείρα, όλοι (οι μεγάλοι ηλικιακά) λένε τα ίδια:

    - Ρίξε σοβαρό development (δεν θα το αναλύσω, έχει ήδη αναλυθεί στο φόρουμ μας πολλές φορές) και σταμάτα να εστιάζεις "πως θα φτιάξω ένα παιχνίδι ώστε να σπρώχνει τον παίκτη μονίμως να αγοράζει το κατιτίς παραπάνω (skins κλπ)".

    - Αν θες κάνε το παιχνίδι συνδρομητικό, όχι F2P. Να έχεις τιμές για 1 μήνα, 3 μήνες, 6 μήνες, 12 μήνες. Που και που βγάζε και προσφορές.

    - Το παιχνίδι ΠΡΕΠΕΙ να εμπλουτίζεται ανά 3-4 μήνες με χάρτες (έστω 1-2 χάρτες), ειδάλλως ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ live service.

    Όλα τα άλλα που συζητούν τα μεγαλοστελέχη είναι παπαριές Γεωργίτσα μου.

    Δεν είναι δυνατόν ο απλός λαός να γνωρίζει και τα μεγαλοστελέχη να μην γνωρίζουν τι πρέπει να κάνουν.
    Last edited by Lefteris_X; 17-02-2022 at 22:08.

  2. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Conjure7 (17-02-2022)

  3. #122
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    Ρε μάγκες μια ερώτηση.... Έβαλα εχθές μετά από αρκετό καιρό το BF 2042 σε Ps5 και παρατήρησα ότι δεν υπάρχει καθόλου haptic feedback στις σκανδαλες παρά μόνο δόνηση στο dualsense όπως είχε στο dualshock. Έχω την εντύπωση ότι όταν το είχα δοκιμάσει όταν πρωτοβγηκε οι σκανδαλες είχαν αίσθηση ανάλογος τι όπλο έχεις πχ. σε θέμα αντίστασης

    Τόσο λάθος θυμάμαι?

  4. #123

    Default

    Δεν έχω ιδέα. Νομίζω δεν είχε κάποια υλοποίηση για το χειριστήριο. Σε multi-player fps πάντα αφαιρώ τη δόνηση.
    Όπως και να έχει το παιχνίδι είναι νεκρό, μέχρι να μπει νέο περιεχόμενο ή να αλλάξει κάτι ριζικά. Δεν πιστεύω ότι θα γίνει τίποτα από τα 2.
    Απολαμβάνω τους 2 προηγούμενους τίτλους bf. Ειδικά το V που είχα παίξει ελάχιστα.

  5. #124
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    Όντως έχει πεθάνει...10 λεπτά για να βρεις match....μια ματιά του έριξα να δω τι άλλαξε μετά από ένα update που είχε κάνει και delete κατευθείαν...

  6. #125
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το παιχνίδι ανεπίσημα έχει παρατηθεί από την DICE.

    Διέρρευσε ότι "'πήραν πολλά μαθήματα" (έτσι ακριβώς το διατύπωσαν) από τον τίτλο και ότι έχουν ήδη ξεκινήσει την ανάπτυξη του επόμενου BF, το οποίο μάλιστα ενώ ήταν αποφασισμένο πριν καιρό να βασίζεται πάνω στο 2042, μετά το φιάσκο κατέληξαν το νέο παιχνίδι να μην έχει καμία σχέση.

    Φαινόταν από χιλιόμετρα για όποιον έπαιξε την beta του 2042 ότι το παιχνίδι ήταν κάκιστο σε όλους τους τομείς και δεν θα σωζόταν με τίποτα.

  7. #126

    Default

    Γύρισα για λίγο MW2019 και δεν προλάβαινα να πάω στην κουζίνα να τσιμπήσω μια παγωμένη Heineken.
    Τόσο γρήγορα έβρισκε ματσάκια. Και με κλειστό crossplay.
    Σε ένα κόσμο όπου τα πάντα πρέπει να ολοκληρώνονται μέσα σε 10 λεπτά, στήσανε ένα game με αχανείς εκτάσεις και χρονοβόρα respawns .
    Εύχομαι να τους γίνει μάθημα μπας και δούμε κάνα fast paced game που ΙΣΩΣ να πλησιάσει ότι έχει χτίσει χρόνια τωρα το COD.
    Για ‘μένα , αν δεν υιοθετήσουν αυτήν την λογική είναι τελειωμένοι.

  8. #127

    Default

    Το θέμα δεν είναι να στήσουν κάτι σαν το cod. Υπάρχει λόγος που επιλέγεις το bf, έναντι αυτού. Όσο για τις πίστες οκ να είναι μεγάλες. Αλλά χωρίς ίχνος κάλυψης;!

  9. #128

    Default

    Γιατί όχι κάτι σαν το COD; Αφου έχει πιάσει το νόημα .Εξήγησε μου.

  10. #129

    Default

    Υπάρχουν πολλοί λόγοι που δεν προτιμώ το cod, παρόλο που το έχω παίξει κι αυτό. Τελευταία είχα πάρει και το mw και το cold War.
    Δεν μου αρέσουν οι μικρές πίστες σαν κλουβιά κι η έλλειψη καταστροφής σε αυτές. Πολύ περισσότερο που αναμασούν συνέχεια τις ίδιες. Τα γραφικά που είναι σαν Μίκυ μάους. Δεν μου αρέσουν τα όπλα που όλα φαίνονται ίδια και βαράνε σαν laser, χωρίς recoil. Δεν υπάρχει ρόλος και νόημα συνεργασίας, μεταξύ των παιχτών. Τα οχήματα είναι αστεία. Τώρα αν αναφέρεσαι στο warzone δεν μου αρέσουν καθόλου τα battle royal. Και τέλος οι άθλιοι servers του. Πάντα, μα πάντα, τόσα χρόνια, σε πετάει με ping γύρω στα 100ms. Ακόμα και σε 6 vs 6. Όταν στο bf παίζω με 48-52ms και μάλιστα με 64 παίχτες. Αυτά σε γενικές γραμμές, όσο πιο σύντομα μπορούσα.

  11. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-03-2022)

  12. #130

    Default

    48-52 ms δεν έχω δει ποτέ σε game (dedicated servers όχι custom ή p2p) . Το λιγότερο που έχω δει είναι 60 ms (Μιλανο).
    Ανέβασε μου σε παρακαλώ ένα screenshot που τον βρήκες . Με ενδιαφέρει πραγματικά .

  13. #131
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Γύρισα για λίγο MW2019 και δεν προλάβαινα να πάω στην κουζίνα να τσιμπήσω μια παγωμένη Heineken.
    Τόσο γρήγορα έβρισκε ματσάκια. Και με κλειστό crossplay.
    Σε ένα κόσμο όπου τα πάντα πρέπει να ολοκληρώνονται μέσα σε 10 λεπτά, στήσανε ένα game με αχανείς εκτάσεις και χρονοβόρα respawns .
    Εύχομαι να τους γίνει μάθημα μπας και δούμε κάνα fast paced game που ΙΣΩΣ να πλησιάσει ότι έχει χτίσει χρόνια τωρα το COD.
    Για ‘μένα , αν δεν υιοθετήσουν αυτήν την λογική είναι τελειωμένοι.
    Η λογική αυτή είναι λάθος. Το cod είναι ένα arcade style shooter με έμφαση στην ατομική επίδοση του παίχτη που επιβραβεύεται με τα kill streaks. Χρειάζεται μικρομεσαίες πίστες που να σπρώχνουν τους παίχτες σε gunplay μονομαχίες. Το bf είναι (ήταν μέχρι αυτήν την αηδία 2042) ένα class based, squad based sandbox shooter που έχει σαν στόχο το map control. Εκεί η gunplay επίδοση είναι δευτερεύουσα σε σχέση με το συνδυασμένο παιχνιδι των squad members. Η αγορά δεν θέλει άλλο ένα cod, θέλει ένα bf πιστό στο ρόλο του. Άλλωστε και το cod έχει πάρει την κατηφόρα εξ ου και η αλλαγή στρατηγικής για 2 έτη releases πλέον. Απλά το 2042 ξεχωρίζει στην αποτυχία καθώς είναι το χειρότερο mp fps που έχω παίξει ποτέ.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Conjure7 (27-03-2022),Sgt_Greco (27-03-2022)

  15. #132
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως επειδη τελευταια παιζω battlefield 1 και 5, βρισκω αμεσως παιχνιδι σαν να βγηκαν χθες.

    Ευχομαι το νεο battlefield να ειναι Next gen only.
    .

  16. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Conjure7 (27-03-2022)

  17. #133

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Η λογική αυτή είναι λάθος. Το cod είναι ένα arcade style shooter με έμφαση στην ατομική επίδοση του παίχτη που επιβραβεύεται με τα kill streaks. Χρειάζεται μικρομεσαίες πίστες που να σπρώχνουν τους παίχτες σε gunplay μονομαχίες. Το bf είναι (ήταν μέχρι αυτήν την αηδία 2042) ένα class based, squad based sandbox shooter που έχει σαν στόχο το map control. Εκεί η gunplay επίδοση είναι δευτερεύουσα σε σχέση με το συνδυασμένο παιχνιδι των squad members. Η αγορά δεν θέλει άλλο ένα cod, θέλει ένα bf πιστό στο ρόλο του. Άλλωστε και το cod έχει πάρει την κατηφόρα εξ ου και η αλλαγή στρατηγικής για 2 έτη releases πλέον. Απλά το 2042 ξεχωρίζει στην αποτυχία καθώς είναι το χειρότερο mp fps που έχω παίξει ποτέ.
    μα ούτε κι εγω θα ήθελα ένα ακόμη COD. Τι να το κάνω; Όσον αφορά τα 2ετη releases αποδεικνύεται ότι η Activision κατάλαβε ότι κάτι δεν παει καλά με το vanguard και -σωστά- παει να το μαζέψει.
    Ο άλλος που είχε 4 χρόνια μπροστά του (αν τα μετραω σωστα) να τους πάρει τα σώβρακα τί έκανε; Τιποτα. Μας ζήτησε κοντά 100 ευρώ για ένα παιχνίδι γεμάτο προβλήματα .

  18. #134

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    48-52 ms δεν έχω δει ποτέ σε game (dedicated servers όχι custom ή p2p) . Το λιγότερο που έχω δει είναι 60 ms (Μιλανο).
    Ανέβασε μου σε παρακαλώ ένα screenshot που τον βρήκες . Με ενδιαφέρει πραγματικά .
    Μόλις μπήκα στο παιχνίδι.

  19. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Sgt_Greco (16-04-2022)

  20. #135
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι εγώ στο ΒΦ1 παίζω στα 47 ms, που και που στα 48 και σπάνια στα 50.

  21. #136

    Default

    πολύ ενδιαφέρον conjure7, ευχαριστω.


Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •