Page 18 of 32 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 341 to 360 of 637

Thread: PlayStation Studios |OT|

  1. #341
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Η Insomniac εχει πάρει εργολαβία όλο το PlayStation. Η Naughty Dog λάμπει δια της απουσίας της
    Naughty Dog Working on Multiple AAA Games

    https://gamerant.com/naughty-dog-multiple-aaa-games/

    Αυτό με τα Uncharted μόνο σε εμένα φάνηκε κοροϊδία ολκής; Θα χρεώσουν €80 για 60 fps upgrade; Και η PCMR θα το τσιμπήσει με κανά 50άρι από Steam/Epic με unlocked fps;

    Δηλαδή δεν ξέρω, να τους έχει στηρίξει με τόσες αγορές (και συλλεκτικές) το κονσολοκοινό και να σου λένε «τώρα θέλουμε κι άλλα για ένα απλό 60 fps upgrade!».

    ΥΓ: Για MP δεν είπαν τίποτα, άρα υποθέτω πετσοκόφτηκε. Άλλη μια χαμένη ευκαιρία...

  2. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (10-09-2021)

  3. #342
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Solid η παρουσιαση, τιποτα συνταρακτικο βεβαια. Σε συγκριση με τα shows και τα events των αλλων βεβαια σε E3,Gamescom κτλ φαινεται αποκαλυψη.
    Σε συγκριση με δικα τους παλαιοτερα events ειναι solid και μεχρι εκει.
    KOTOR
    Spiderman 2
    Wolverine
    GOW Ragnarok
    τα highlights.
    Το παει αρκετα συντηρητικα η Sony απο αποψη ανακοινωσεων ελλείψει ανταγωνισμου, ακομα τα big guns δεν τα εχει βγαλει.
    Η ND δεν εχει δειξει τιποτα, η Sucker Punch μαγειρευει, η Santa Monica μαγειρευει κι αυτη μιας και το GOW ειναι με αλλο σκηνοθετη (ο barlog δουλευει σε αλλο παιχνιδι), η Bend μαγειρευει, η Guerilla σιγουρα εχει κι αλλο project. Μονο την Insomniac εχει βγαλει προς το παρον.
    Απογοητευση μονο σημερα οτι δεν ειχαμε καποιο νεο για την Bluepoint, εχω αρχισει να πιστευω οτι ισως δεν ισχυει τελικα, δυστυχως.


  4. #343
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραια η παρουσιαση.

    Μεγαλη απογοητευση για εμενα οτι η Insomniac ανακοινωσε μονο δυο ΑΑΑ projects. Το κωλοβαρεμα πρεπει να πηγαινει συννεφο στα γραφεια τους..

    Αυτο το Γιαοωνεζικο hack and slash μου εκανε εντυπωση. Δεν ειμαι σιγουρος αν με ενδιαφερει, θα δειξει οταν δω proper gameplay αλλα αυτο που ειδα μου εβγαλε κατι.

    Το Forspoken αρχιζει να με κερδιζει. Λιγο η καμερα και η φρενηρης δραση δεν ξερω αν θα μου ταιριαξουν αλλα θελω να ποστευω οτι και εδω με ενα proper gameplay demo θα καταλαβω περισσοτερα.

    Το GT7 δε ξερω νομιζω το 90% του τρεηλερ ηταν cinematic και τα πολυ μικρα gameplay segments δεν μου φανηκαν καθολου εντυπωσιακα ασε που ενιωθα οτι εριχναν frames.

    KOTOR δεν εχω παιξει, ενδιαφερον που γινεται remake, να δω ομως και τι σοι remake ειναι για να το αποφασισω.

    Alan Wake remaster δεν νομιζω να δοκιμασω. Βασικα εχω δει ολο το παιχνιδι στο youtube οποτε δεν βρισκω το λογο αλλα που ξερεις..

    Το GOW μου εκαναν εντυπωση δυο πραγματα που τα ακουσα στην συνεντευξη. Το ενα ειναι οτι δεν θα ειναι τριλογία τελικα αλλα αντιθετως θα κλεισει το Norse chapter σε αυτο το παιχνιδι. Το αλλο ειναι που ακουσα να το αποκαλουν sandbox. Ισχυει; Επισης ο Cory Ballrog ασχολειται με κατι ή ακομα κανει ασκησεις ηρεμιας μετα το GOW1;

    θα ηθελα να μαθω τι ειναι αυτη η μπουρδα το Abandoned αλλα δεν εμαθα.

    Επισης θα ηθελα να δω τον Κοντζιμα σε κατι εστω involved αλλα μαλλον αυτος εχει παρει τα κουβαδακια του για αλλη παραλια.

    Α και αυτο το Zhia πως λεγοταν μου φανηκε αρκετα συμπαθητικο. Θελω ομως επισης να δω περισσοτερα.

    All in all not bad. Αυτη η Insomniac μονο.. λιγη τσιπα δηλαδη.. που πας με δυο ΑΑΑ ανακοινωσεις σε ενα event ρε παιδι μου.. πολυ μπασκλας κατασταση..

  5. #344

    Default

    στο forspoken του λειπει ενας πιο εντυπωσιακος πρωταγωνιστης, απο gameplay μου αρεσε αρκετα.

  6. #345
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    στο forspoken του λειπει ενας πιο εντυπωσιακος πρωταγωνιστης, απο gameplay μου αρεσε αρκετα.
    Σε εμενα παιζει να ειναι απο τα δυνατα στοιχεια του παιχνιδιου αν φυσικα αξιοποιηθει σωστα. Το βρισιδι μην το ξεχειλωσουν βεβαια γιατι απο καποιο σημειο και μετα χαλαει λιγο.

  7. #346
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Η έκθεση δεν μου άρεσε μέχρι να δείξουν τα παιχνίδια της Sony. Εκεί γούσταρα.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επισης ο Cory Ballrog ασχολειται με κατι ή ακομα κανει ασκησεις ηρεμιας μετα το GOW1;
    Υπάρχει μια φήμη ότι η Santa Monica φτιάχνει ένα sci-fi παιχνίδι και κάποιοι λένε ότι μπορεί ο Balrog να είναι ο σκηνοθέτης πίσω από αυτό. Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο.

  8. #347
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε εμενα παιζει να ειναι απο τα δυνατα στοιχεια του παιχνιδιου αν φυσικα αξιοποιηθει σωστα. Το βρισιδι μην το ξεχειλωσουν βεβαια γιατι απο καποιο σημειο και μετα χαλαει λιγο.
    Να σου πω οτι όχι μόνο δεν με χάλασε, αλλα το βρήκα και πολυ αναζωογονητικό? Το λέω γιατί το παιχνίδι κακά τα ψέμματα έχει μεγάλες επιρροες απο FF, οπότε ίσως η πρωτααγωνίστρια και ο τρόπος που μιλά, να έχουν μπει για να το κάνουν να ξεχωρίσει.

  9. #348
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Να σου πω οτι όχι μόνο δεν με χάλασε, αλλα το βρήκα και πολυ αναζωογονητικό? Το λέω γιατί το παιχνίδι κακά τα ψέμματα έχει μεγάλες επιρροες απο FF, οπότε ίσως η πρωτααγωνίστρια και ο τρόπος που μιλά, να έχουν μπει για να το κάνουν να ξεχωρίσει.
    Κι εγω δεν εχω θεμα που υπαρχει βρισιδι, δεν με ενοχλει δηλαδη κατι στο βαθμο που το εχω δει. Απλα λεω, μην το ξεχειλωσουν, ξερεις το βρισιδι απλα για βρισιδι και τιποτα αλλο. Αυτο ισχυει για ολα τα παιχνιδια βεβαια. Στο GTA5 ας πουμε μετα απο καποιο σημειο εμενα προσωπικα με χαλασε στον βαθμο που υπηρχε.

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Η έκθεση δεν μου άρεσε μέχρι να δείξουν τα παιχνίδια της Sony. Εκεί γούσταρα.


    Υπάρχει μια φήμη ότι η Santa Monica φτιάχνει ένα sci-fi παιχνίδι και κάποιοι λένε ότι μπορεί ο Balrog να είναι ο σκηνοθέτης πίσω από αυτό. Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο.
    Με κερδισες στο "sci-fi".

  10. #349
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειναι σαφες απο το τελος της συνεντευξης οτι ο Balrog δουλευει πανω σε κατι αλλο, δεν ειπε τι και πως αλλα στην ουσια το ειπε.
    Μαλλον οι μεγαλες ομαδες χωριστηκαν (μιας και εχουν και πολυ κοσμο πλεον) στα 2 (η και στα 3), μια ομαδα ανελαβε ενα cross gen sequel που θα βγει και πιο γρηγορα και η αλλη ps5 game που θα κυκλοφορησει αργοτερα.


  11. #350
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ειχε ακουστει οτι η microsoft θα του εδινε πολλα λεφτα για να βγαλει ενα παιχνιδι γιαυτους και θα εβγαζε αλλος το ραγναροκ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.

  12. #351
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Xθες σαν μελος της Santa Monica μιλησε μαζι με τον σκηνοθετη του Ragnarok παντως, απλα αφησε να εννοηθεί οτι δουλευει πανω σε κατι αλλο. Δεν εχει φυγει απο την Sony.


  13. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (11-09-2021)

  14. #352
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    With a grain of salt:

    God of War, Gran Turismo 7, Ghost of Tsushima, Demon’s Souls, Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank coming to PC according to NVIDIA Geforce NOW

    https://www.dsogaming.com/news/god-o...a-geforce-now/

  15. #353
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    With a grain of salt:

    God of War, Gran Turismo 7, Ghost of Tsushima, Demon’s Souls, Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank coming to PC according to NVIDIA Geforce NOW

    https://www.dsogaming.com/news/god-o...a-geforce-now/
    Μηπως να μην ανοίγουμε thread με το 'exclusive' prefix πλέον;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #354
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μηπως να μην ανοίγουμε thread με το 'exclusive' prefix πλέον;
    Αλάτι στην πληγή μας ρίχνεις ρε Leon!

  17. #355
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ε μα καλα λεει, να φτιαξουμε prefix timed exclusive για να ειμαστε και πιο σωστοί.
    Αν επιβεβαιωθουν και τα παραπανω ολα τα παιχνιδια του playstation ειναι εν δυνάμει κυκλοφοριες του pc.



  18. #356
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αλάτι στην πληγή μας ρίχνεις ρε Leon!
    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ε μα καλα λεει, να φτιαξουμε prefix timed exclusive για να ειμαστε και πιο σωστοί.
    Αν επιβεβαιωθουν και τα παραπανω ολα τα παιχνιδια του playstation ειναι εν δυνάμει κυκλοφοριες του pc.
    Έτσι ακριβώς το σκεφτόμουν όταν άνοιγα τα νέα thread. "Εν δυνάμει κυκλοφορίες του PC". Δλδ, μην κοροϊδευόμαστε.

    Και είμαστε ακόμα στην αρχή του "beyond console", οπότε fasten your seat belts.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #357
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Έτσι ακριβώς το σκεφτόμουν όταν άνοιγα τα νέα thread. "Εν δυνάμει κυκλοφορίες του PC". Δλδ, μην κοροϊδευόμαστε.

    Και είμαστε ακόμα στην αρχή του "beyond console", οπότε fasten your seat belts.
    Το θέμα είναι ότι άμα συνεχιστεί αυτή η gaming Μνημονιάρα (από την πίσω πόρτα!), πολύς κόσμος μπορεί να το σκεφτεί να βγάλει την ζώνη του και να κατέβει...

    Πόσες φορές έχουμε ακούσει την ατάκα «σιγά μην πάρω XBOX, ας φτιάξω PC καλύτερα». Απλά τώρα το πάνε εκ του ασφαλούς και από θέση ισχύος (κρυπτο-μινάρισμα/GPU prices vs VFM consoles). Στο μέλλον (αν πέσουν οι τιμές των chips το 2023-2024) τι θα γίνει;

    ΥΓ: Το Ratchet θέλω να πιστεύω ότι είναι το PS4 remake, ειδάλλως (αν είναι το PS5 game) θα ξεβρακωθούν τελείως.

  20. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (14-09-2021)

  21. #358
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το θέμα είναι ότι άμα συνεχιστεί αυτή η gaming Μνημονιάρα (από την πίσω πόρτα!), πολύς κόσμος μπορεί να το σκεφτεί να βγάλει την ζώνη του και να κατέβει...

    Πόσες φορές έχουμε ακούσει την ατάκα «σιγά μην πάρω XBOX, ας φτιάξω PC καλύτερα». Απλά τώρα το πάνε εκ του ασφαλούς και από θέση ισχύος (κρυπτο-μινάρισμα/GPU prices vs VFM consoles). Στο μέλλον (αν πέσουν οι τιμές των chips το 2023-2024) τι θα γίνει;

    ΥΓ: Το Ratchet θέλω να πιστεύω ότι είναι το PS4 remake, ειδάλλως (αν είναι το PS5 game) θα ξεβρακωθούν τελείως.
    Στην πλειοψηφία (το τονίζω αυτό) τπτ δεν θα γίνει IMO γιατι το console gaming έχει και μια απλότητα που οι περισσότεροι χρήστες αποζητουν.

    Συν του ότι τα οικονομικά οφέλη του να ανοιχτουν οι εταιρείες σε μερικά εκατομμύρια χρήστες ακόμα θα εξαλειψουν τα οποία losses.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #359
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Στην πλειοψηφία (το τονίζω αυτό) τπτ δεν θα γίνει IMO γιατι το console gaming έχει και μια απλότητα που οι περισσότεροι χρήστες αποζητουν.
    Ενδεχομένως, συν το online gaming χωρίς τίγκα cheats, αλλά δεν ενδιαφέρουν όλους αυτά.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Συν του ότι τα οικονομικά οφέλη του να ανοιχτουν οι εταιρείες σε μερικά εκατομμύρια χρήστες ακόμα θα εξαλειψουν τα οποία losses.
    Παρηγοριά στον άρρωστο/ασπιρίνη μου φαίνεται και το extra 10άρικο και το άνοιγμα σε μερικά εκατομμύρια PC gamers (που λόγω digital-only διανομής κλασικά θα περιμένουν τα Steam sales).

    Θα πάρει μια μικρή παράταση χρόνου το αναπόφευκτο... δεν βλέπω να υπάρχει ξεκάθαρο long-term πλάνο βιωσιμότητας (PS6 production values/costs and beyond).

  23. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (14-09-2021)

  24. #360
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Jim Ryan...και η νέα Sony.

    Ας το κάνουν και αυτό, να είναι και το Ratchet το καινούριο να τελειώνουμε...

  25. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    PDS (14-09-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •