Results 1 to 20 of 637

Thread: PlayStation Studios |OT|

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μάλλον εδώ πάει αυτό...

    Sony’s Obsession With Blockbusters Is Stirring Unrest Within PlayStation Empire



    https://www.bloomberg.com/news/artic...station-empire

  2. #2
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μάλλον εδώ πάει αυτό...

    Sony’s Obsession With Blockbusters Is Stirring Unrest Within PlayStation Empire

    https://www.bloomberg.com/news/artic...station-empire
    Ψάχνοντας περί Mumbauer (δεν τον ήξερα καν) βρήκα και αυτό:

    https://comicbook.com/gaming/news/pl...emake-ps4-ps5/

    Να πω την αλήθεια δεν βρίσκω το παραμικρό νόημα να γίνει remake το Uncharted 1... και το λέω όντας ένας από τους μεγαλύτερους fans, ούτε «ντεμί» είμαι, ούτε hater. Αν λοιπόν το λέω εγώ αυτό, φαντάζομαι τι θα λένε οι «απέξω» περί milking (και με το δίκιο τους). Καλύτερα να βγει Uncharted 5.

    Το παιχνίδι παίζεται και βλέπεται μια χαρά σε 1080p 60 fps. Πρόσφατα το τελείωσα, οπότε δεν μιλάω στον αέρα.

    Άλλα πράγματα λείπουν από την Sony αυτή την στιγμή... καλή ώρα το MP (PvE + Co-op) των Uncharted 2-3. Αυτό ουδέποτε έγινε remaster. Μιλάμε για project που θα κόστιζε ελάχιστα χρήματα και θα τους έφερνε πολύ χρήμα πίσω μέσω συνδρομών/DLC/MTX. Για ποιόν λόγο ρίχνουν λεφτά στο (αποτυχημένο) Predator; (ένα απλό παράδειγμα)

    Γενικά παρατηρώ ένα έλλειμμα «δημοκρατίας» στην Sony αυτή την στιγμή με τους Jim Ryan/Hermen Hulst στο τιμόνι... θα μου πεις περιμένεις δημοκρατικές διαδικασίες σε ιδιωτική εταιρία; (κλασική απάντηση που συνήθως την διαβάζω από καπιταλέ Αμερικάνους)

    Ας πούμε ότι περιμένω έστω μια ψευτο-δημοκρατία με consumer polls -> να ψηφίσει ο κόσμος ΤΙ θέλει. Να μπορεί να κάνει ακόμα και προτάσεις για πιθανά remasters (ξαναλέω: παιχνίδια που λείπουν, ΟΧΙ παιχνίδια που υπάρχουν ήδη). Να μπορείς να πεις «κυρά Sony θέλω ΑΥΤΟ και ΑΥΤΟ για να είμαι engaged στο οικοσύστημά σου και να σου τα σκάω, αντί να ανοίγω την κονσόλα στην χάση και στην φέξη».

    Ε ούτε καν αυτό το απλό δεν κάνουν οι ιθύνοντες...

    Πράγματι η Sony φαίνεται έχει επικεντρωθεί σε ακριβές AAA SP παραγωγές. Καμία σχέση με εποχές PS3 που όχι μόνο υπήρχε τεράστια ποικιλία από MP (KZ2-3, UC2-3, Warhawk/Starhawk, Twisted Metal) ελέω XBOX 360/Live ανταγωνισμού (τότε ήταν τα χρυσά τα χρόνια, όχι τώρα), αλλά υπήρχαν και SP AA των €40 (π.χ. Sly Cooper: Thieves in Time) και κάποια πειραματικά indie projects (το Pain το θυμάται κανείς ή μόνο εγώ?).

    Γενικώς καλά τα AAA SP (τα τιμάω κι εγώ), αλλά χρειάζεται και λίγο «βρώμικο» που και που (ξαναλέω: μιλάω για projects που δεν κοστίζουν πολλά χρήματα), στην ανάλογη τιμή φυσικά (δηλαδή όχι €80).

  3. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    panos74gr (09-04-2021),Valkyre (09-04-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •