Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Abandoned (2021)

  1. #21
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Abandoned (2021)

    Η φημη που ηθελε παλια μελη της Team Silent + Yamaoka + Japan studio δυστυχως πηγε στον καλαθο οποτε δεν εχω υψηλες προσδοκιες εκτος αν επιλεγει καποια high profile ομαδα.
    Κι εγω δεν εχω κανενα κολλημα να το κανει ο Kojima, το PT ηταν εκπληκτικο αλλα συμφωνω με τον Mania, η σειρα εχει δικο της χαρακτηρα και δεν χρειαζεται απαραιτητα πολλες αλλαγες, δεν εχει κουρασει μιας και εχουμε απειρα χρονια να το δουμε. Ενα soft reboot ισως, reinvention δεν θα ηθελα σε κατι που ουτως η αλλως μας εχει λειψει.



  2. #22
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Θα μας τρελάνει πάλι ο κοτζιμας

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. #23
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Dejavu:



    Λογικά να αναμένουμε συνέντευξη Dorito Pope με Hasan Kahraman φορώντας ασορτί ντεκόρ (τουρμπάνι, κελεμπία κλπ.)

  4. #24
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    The gift troll that keeps on giving:
    Spoiler!

    Ξεκίνησαν οι fans και κοσκινίζουν Instagram, Twitter κλπ.

    - - - Updated - - -

    Συν αυτό:

    https://translate.google.com/?sl=ja&...ranslate&hl=en

  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Abandoned (2021)

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    The gift troll that keeps on giving:
    Spoiler!

    Ξεκίνησαν οι fans και κοσκινίζουν Instagram, Twitter κλπ.
    Ναι και δεν είναι μόνο το cover, ο άθλιος ο άνθρωπος...


    Walk in silence

    Your confusion my illusion

    Abandoned too soon


    Chorus]
    Walk in silence
    Don't walk away, in silence

    [Verse 1]
    See the danger, always danger
    Endless talking, life rebuilding
    Don't walk away

    [Chorus]
    Walk in silence
    Don't turn away, in silence

    [Verse 2]
    Your confusion, my illusion
    Worn like a mask of self-hate, confronts and then dies
    Don't walk away

    [Verse 3]
    People like you find it easy
    Naked to see, walking on air
    Hunting by the rivers, through the streets, every corner
    Abandoned too soon, set down with due care

    [Chorus]
    Don't walk away, in silence
    Don't walk away
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν υπάρχει ο Kojima, ειναι ο μετρ του τρολαρίσματος. Παρότι δεν έχω παίξει κανένα και δεν έχω καθόλου επαφή με τι εστί silent hill, η όλη φάση με έχει διασκεδάσει και hypάρει πάρα πολύ.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    psx3 (17-06-2021),Valkyre (17-06-2021)

  8. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Hasan Kahraman

    Game director @BLUE BOX Game Studios
    Leiden, South Holland, Netherlands



    Johan Huizinga

    In 1915, he was made Professor of General History at Leiden University --> Homo Ludens is a book originally published in Dutch in 1938 by Dutch historian and cultural theorist Johan Huizinga. https://en.wikipedia.org/wiki/Homo_Ludens




    Please be real, please be real, please be real...!!!!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν υπάρχει ο Kojima, ειναι ο μετρ του τρολαρίσματος. Παρότι δεν έχω παίξει κανένα και δεν έχω καθόλου επαφή με τι εστί silent hill, η όλη φάση με έχει διασκεδάσει και hypάρει πάρα πολύ.
    Kι εγω γουσταρω πολυ τα τρολαρισματα του και ας γινεται -δικαιολογημενα- κουραστικος πολλες φορες. Γουσταρει ο ανθρωπος το τηζαρισμα φουλ. Embrace it I guess!

    Παρολαυτα, και εχοντας παιξει μονο το Silent Hill 2 (και δεν ειμαι γενικα και πολυ φαν), αυτο που ειδα (εκτος και αν ειναι απλα παραπλανηση) δεν μου εβγαλε καμμια αισθηση Silent Hill.

  10. #29
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κι εγώ το ελπίζω να είναι 3rd person, κι ας κράζουν κάποιοι «εσείς οι Σονάδες δεν ξέρετε να παίζετε τίποτα άλλο» (τους γλεντάω/κουβαλάω άνετα όποτε θέλουν σε FPS, αρκεί να το ξέρω καλά).

    Horror game & 1st person δεν μου πολυκολλάει. Στο RE7 το κατανόησα γιατί είχε VR focus το design εξαρχής. Και το PT demo ήταν απλά ένα teaser.

    Controversial αυτό που θα πω (το λέω επειδή η πλειοψηφία προτιμάει FPS), αλλά γενικά η 1st person camera (άντε με εξαίρεση studios που έχουν παράδοση σε αυτό και κάνουν καλή δουλειά) θεωρώ (δεδομένου κιόλας πόσο ψηλά έχει φτάσει η τεχνολογία από άποψη polygon processing) ότι είναι η "lazy" επιλογή για game devs (ότι δηλαδή δεν θα χρειαστεί να δουλέψουν πολύ ούτε τα assets του χαρακτήρα, ούτε το animation).

    Για αυτό και τα ποιοτικά 3rd person είναι ελάχιστα, ενώ 1st person βλέπουμε πολύ πιο συχνά ακόμα και σε indies (με κίνηση/animation της πλάκας, χώρια κάτι μουγγοί χαρακτήρες).

  11. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (17-06-2021)

  12. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Κι εγώ το ελπίζω να είναι 3rd person, κι ας κράζουν κάποιοι «εσείς οι Σονάδες δεν ξέρετε να παίζετε τίποτα άλλο» (τους γλεντάω/κουβαλάω άνετα όποτε θέλουν σε FPS, αρκεί να το ξέρω καλά).

    Horror game & 1st person δεν μου πολυκολλάει. Στο RE7 το κατανόησα γιατί είχε VR focus το design εξαρχής. Και το PT demo ήταν απλά ένα teaser.

    Controversial αυτό που θα πω (το λέω επειδή η πλειοψηφία προτιμάει FPS), αλλά γενικά η 1st person camera (άντε με εξαίρεση studios που έχουν παράδοση σε αυτό και κάνουν καλή δουλειά) θεωρώ (δεδομένου κιόλας πόσο ψηλά έχει φτάσει η τεχνολογία από άποψη polygon processing) ότι είναι η "lazy" επιλογή για game devs (ότι δηλαδή δεν θα χρειαστεί να δουλέψουν πολύ ούτε τα assets του χαρακτήρα, ούτε το animation).

    Για αυτό και τα ποιοτικά 3rd person είναι ελάχιστα, ενώ 1st person βλέπουμε πολύ πιο συχνά ακόμα και σε indies (με κίνηση/animation της πλάκας, χώρια κάτι μουγγοί χαρακτήρες).
    Kι εγω θα συμφωνησω. Προτιμω σχεδον παντα να βλεπω τον χαρακτηρα μου. Και εννοειται ειναι σε ενα βαθμο lazy development. Οπως και να το κανεις, αλλο κυρος να εχεις ενα χαρακτηρα που πρεπει να ζωντανεψεις με animation μπροστα στον παικτη και αλλο να πρεπει να κανεις animate ενα... χερι και ενα reload...

    Ακομα και FPS games που εχουν κανονικα σχεδιασμενο χαρακτηρα (βλεπε Cyberpunk) ε το animation θα ειναι για φαπες.

    Αντε τωρα να ηταν το Last of Us FPS και να εχανες αυτο το υπεροχο animation μεσα απο το παιχνιδι.

    Και δεν ειμαι καθολου κατα των FPS, καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχουν και αυτα, και τηρουμενων των αναλογιων μπορει να ειναι και πιο immersive η φαση, αλλα το 3rd person ζωντανευει τον χαρακτηρα μου. Και αυτο παντα το εκτιμω δεοντως.

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    psx3 (17-06-2021)

  14. #31

    Default


  15. The Following 2 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    chronohill (17-06-2021),Leon_DiZ (18-06-2021)

  16. #32
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Κάποιοι έκατσαν και σύνδεσαν όλα τα κομμάτια του puzzle και φαίνεται πως για άλλη μια φορά έχουμε να κάνουμε με ένα παιχνίδι του Ιάπωνα δημιουργού με τους fans. Ας δούμε τα δεδομένα.
    - Η Blue Box Studios φαίνεται να είναι ένα ψεύτικο studio του Hideo Kojima, όπως έκανε με το Silent Hills και το Project PT.
    - Οι φωτογραφίες των υπαλλήλων της στο LinkedIn είναι τυχαίες από φωτογραφίες που υπάρχουν σε σχετικές βάσεις δεδομένων
    - Ένα από τα ακυρωμένα projects της Blue Box ονομαζόταν Lost Tapes, που έχει το ίδιο όνομα με μέρος του OST του Metal Gear Solid V
    - Η Blue Box Game Studios έχει έδρας την Ολλανδία και η σημαία της Ολλανδίας φάνηκε στο πρόσφατο trailer του Death Stranding Director’s Cut
    - Επικεφαλής του νέου game είναι ο Hasan Kahraman, το όνομα και το επίθετο του οποίου ξεκινάει από το ίδιο γράμμα με του Hideo Kojima
    - Στο trailer του Abandoned και στο 00.49 φαίνονται τα γράμματα PT
    - Ο Hideo Kojima έκανε πρόσφατα ένα tweet που περιελάμβανε στο κείμενο τις λέξεις Silent και Hill και μάλιστα ήταν έτσι γραμμένος ώστε να μπορεί να συνδεθεί με το όνομα του game.
    https://www.enternity.gr/


    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Valkyre (18-06-2021)

  18. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν ειναι του Κοτζιμα και ειναι και exclusive, τοτε πανε και περιπατο οποιες φημες ελεγαν οτι η Sony τα εσπασε μαζι του κλπ κλπ. Μιας και οχι μονο δεν τα εσπασε, απο οτι φαινεται του δινει νεα δημιουργικη ευκαιρια και ελευθερια...

  19. #34
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μακάρι το νέο project του kojima να είναι exclusive. Όχι τόσο γιατί το θέλω μόνο στο ps5 αλλά κυριως γιατί θέλω να μην αρπάξει η MS και το δικό του στούντιο.

  20. #35
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αρχίσαμε:

  21. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    hakoo (28-07-2021),Valkyre (28-07-2021)

  22. #36
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    lol
    Τι τρολιες ειναι αυτες?


  23. #37

    Default

    Νταξει τελος. Πλεον θεωρω σιγουρο πως δεν ειναι φουσκα, ουτε επικοινωνιακο κολπο.

  24. #38
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αρχίσαμε:
    Το πρόσωπο που αχθοφαίνεται στο background θυμίζει κάποιον; Εμένα δεν πάει το μυαλό μου.

  25. #39
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Για πότε είναι; την ψυχή μας έχουν βγάλει... Καλά άμα έχουμε remake silent hill και metal gear θα γίνει χαμος..

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  26. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παλι που πιο πολυ καιγομαι να σιγουρευτω οτι ο Κοτζιμα δεν θα παει αποκλειστικα στο αλλο στρατοπεδο παρα ολα τα υπολοιπα! Πολυ ιντριγκα για να ειναι τυχαια παντως και θεωρω οτι αν τελικα ο Κοτζιμα δεν εμπλεκεται το παιχνιδι θα πεσει θυμα ενος οχλου νευριασμενων οπαδων που δεν θα το αφησουν να φτουρισει οπως θα ηθελε.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (29-07-2021),psx3 (28-07-2021),Slay (29-07-2021)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •