Results 1 to 7 of 7

Thread: (Rumour) Assassin’s Creed: Warriors

  1. #1
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default (Rumour) Assassin’s Creed: Warriors

    The Assassins Creed Game Called Warriors is Set To Release in 2022 and Will be in Japan, , features female-only protagonist

    Απο τα ενδιαφεροντα στοιχεια ειναι το setting οπου μετα το Norse που ειχαμε δει τελευταια σε καμποσα παιχνιδια (π.χ. God Of War, Hellblade, Jotun),

    τωρα μεταφερομαστε σε ενα αλλο δημοφιλες setting αυτο τον καιρο, στο οποιο επισης εχουμε πολλα παιχνιδια, (π.χ. Ghost of Tsushima, Nioh, Sekiro).

    Συνεχιζεται ακομα η τελευταια παραδοση στα AC ο canon lead protagonist να ειναι θυληκου γενους (σημειo των καιρων).

    Ολα τα παραπανω ειναι ανεπιβεβαιωτες φημες, μενει να δουμε εαν επαληθευτουν.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Viper (05-03-2021)

  3. #2
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ωραία κ αναμενόμενη η επιλογή της Ιαπωνίας. Θα προτιμούσα όμως άλλο όνομα. Κάτι που να θυμίζει Ιαπωνία. Κ Όχι ένα απλό "warriors".

    Spoiler!

  4. #3
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ιαπωνια και Assasin ειναι οτι πρεπει για stealth καταστασεις και επιστροφη στις ριζες του παιχνιδιου. Αλλα δεν εχω και πολλες ελπιδες. Θα δουμε παλι "assasino" να κραταει 2 μετρα τσεκουρι (και διπλο μαλιστα) και να κοβει οτι βρει μπροστα του.


  5. #4
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια για να ειμαστε ειλικρινεις παντως ενα stealth only παιχνιδι ειναι οπως και να το κανουμε niche, η σειρα ειναι ο ορισμος του mainstream και εχει παρει μια κατευθυνση full open world της λογικης κανω τα παντα και παιζω με διαφορετικους τροπους. Λογω setting σίγουρα πρεπει να προσεχθει λιγο το πως θα αποδωθει το action κομματι αλλα δεν νομιζω να αποκλεισουν ολους αυτους τους παικτες που θελουν action.
    Ειναι και λογικο δλδ.
    Αν δεν υπηρχε το Ghost of Tsushima θα με ειχε ενθουσιασει αυτη η φημη, μετα το παιχνιδι αυτο θεωρω θα ειναι πιο δυσκολο να δωσουν κατι φρεσκο. Το GoT τα εκανε σχεδον ολα και τα εκανε και με πολυ ομορφο τροπο.
    Καλοδεχουμενο εννοειται και πολυ σημαντικο οτι θα ειναι next gen only.


  6. #5
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Πολύ fake μου κάνει σαν φήμη.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #6
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αν ισχύει είναι πραγματικά σπουδαία νέα. Αν πέρα απ το σενάριο, φτιάξουν κ το gameplay θα είναι σούπερ. Θα επιστρέψει επιτέλους στις ρίζες του.

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...eo)/66453.html
    Last edited by ilias78; 06-04-2021 at 20:10.

    Spoiler!

  8. #7
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να ειμαι ειλικρινεις εμενα πισωγυρισμα μου κανει ολο αυτο, ασε που δεν εχω ιδεα πως στο καλο θα αναπτυξουν την ιστορια πηγαινοντας παλι εκει πισω...δεν το κοβω να ειναι legit tbh αλλα ποιος ξερει...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •