Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 69 of 69

Thread: The Callisto Protocol

  1. #61
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Το επαιξα το παιχνιδι, θεωρο η βαθμολογια που εχει στο μετακριτικ 69/100 ειναι παραπανω απο δικαια.
    Spoiler!



  2. #62
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tελος και απο εμενα το παιχνιδι.

    Λοιπον το διασκεδασα μεν αλλα απο ενα σημειο και μετα οντως το παιχνιδι δεν ειναι "δικαιο" gameplay wise. Εχει καποιες επιλογες στο design του που οντως ειναι να απορρεις. Πχ οταν σε χτυπησει καποιος, το παιχνιδι σου κουναει οχι μονο την καμερα αλλα και το aiming reticule μακρια απο την θεση που ηταν. Ενω αυτο ακουγεται ρεαλιστικο μεν, ο τροπος που υλοποιειται οχι μονο ειναι αδικος για τον παικτη, αλλα δεν ειναι και ρεαλιστικος θα ελεγα. Παιρνει πολυ ωρα στον πρωταγωνιστη να ξανασηκωσει το οπλο και να σημαδεψει, κατι που δεν ειναι λογικο.

    Επισης προς το τελος η δυσκολια αυξανει αποτομα αρκετα και με αρκετα cheap-y τροπο. Δεν το κρυβω οτι σε 1-2 σημεια κατεβασα προσωρινα την δυσκολια στο easy γιατι δεν ειχα διαθεση να μπω στη διαδικασια που ηθελε το παιχνιδι.

    Παρολαυτα, στο συνολο του μου αρεσε ως εμπειρια. Πολυ δυνατη οπτικη παρουσιαση (τα μοντελα χαρακτηρων ειναι εκπληκτικα), ωραιος ηχος και ατμοσφαιρα και οκ συμπαθητικουλι στορυ που κινειται βεβαια στα γνωστα χωραφια του ειδους.

    Πιστευω οτι με μερικες αλλαγες το δευτερο μερος (αν βγει) εχει τα φοντα να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι.

  3. #63
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Στο Μαξ είναι τόσο δύσκολο το τελευταίο boss? Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα, τώρα θα το ξεκινήσω. Βλέπω όμως ότι υπάρχει ένα glitch για το max επίπεδο, το οποίο πλέον το έχουν διορθώσει κ σκέφτομαι να μην περάσω κανένα update του παιχνιδιού κ να το πάω ετσι για την πλατίνα.

    Spoiler!

  4. #64
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το πήρα και γω με το πρόσφατο sale drop και το ξεκινήσα αυτές τις μέρες, κάπου μετά τη μέση πρέπει να είμαι

    Τι πνευματικός διάδοχος του Dead Space, σαν tribute εiναι χαχα! Το θυμίζει τόσο πολύ, αυτό είναι η αλήθεια (αν και έχω χρόνια να τα παίξω τα DS, θα το πάρω εννοείται και το Remake οπότε θα έχει ένα ενδιαφέρον η σύγκριση)

    Πάντως δεν είναι καθόλου κακό γενικά - είχα καιρό να παίξω μία τέτοια εμπειρία και περνάω πολύ καλά, ωραία ατμόσφαιρα, κλειστοφοβικό, σκοτεινό, φοβερός ήχος με τα ακουστικά, κάποιες ωραίες σκηνές σε σκηνοθεσία/φωτογραφία, κάποια πετυχημένα jump scares... Απλά όντως δεν θα μπορούσε να ξεχωρίσει ιδιαίτερα γιατί μας φαίνεται λίγο γνωστή η όλη φάση!


  5. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (23-04-2023)

  6. #65
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλος και από μένα, μια χαρά ως το τέλος, ψιλοgeneric το σενάριο αλλά έκανε την δουλειά του.

    Ενώ λοιπόν σκεφτόμουν να μην πάω για πλατίνα (πρώτο playthrough δεν βλέπω οδηγούς κλπ για collectibles, οπότε μην έχοντας chapter select δεν ψήθηκα για συνολικά 3 playthroughs) ξαφνικά προς το τέλος μου έδωσε το trophy για τα audio logs, ενώ δεν πιστεύω ότι τα έχω βρει όλα - και βασικά δεν τα έχω βρει γιατί δεν έχω το trophy για τα δύο secret rooms (το ένα στο chapter 3 το είχα βρει, το θυμάμαι).

    Τέλος πάντων, η ερώτηση είναι:

    New Game+ και Maximun Security δυσκολία πάνε μαζί; Θα μου δώσουν το trophy; Το δοκίμασε κανένας;
    Last edited by tonybsg; 30-04-2023 at 17:40.


  7. #66
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Τέλος και από μένα, μια χαρά ως το τέλος, ψιλοgeneric το σενάριο αλλά έκανε την δουλειά του.

    Ενώ λοιπόν σκεφτόμουν να μην πάω για πλατίνα (πρώτο playthrough δεν βλέπω οδηγούς κλπ για collectibles, οπότε μην έχοντας chapter select δεν ψήθηκα για συνολικά 3 playthroughs) ξαφνικά προς το τέλος μου έδωσε το trophy για τα audio logs, ενώ δεν πιστεύω ότι τα έχω βρει όλα - και βασικά δεν τα έχω βρει γιατί δεν έχω το trophy για τα δύο secret rooms (το ένα στο chapter 3 το είχα βρει, το θυμάμαι).

    Τέλος πάντων, η ερώτηση είναι:

    New Game+ και Maximun Security δυσκολία πάνε μαζί; Θα μου δώσουν το trophy; Το δοκίμασε κανένας;
    Ναι εγώ έτσι το πήρα. Κ είναι πολύ εύκολο έτσι. Το τελευταίο boss με την δεύτερη τον έβγαλα. Ριξτου τα 3 εκρηκτικά κ μετά θέλει πολύ λίγο.

    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    tonybsg (01-05-2023)

  9. #67
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ωραίος ρε Ηλία, θενξ!


  10. #68
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Όντως περίπατος το Maximum Security στο NG+


  11. #69
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ναι είναι αστείο. Φόρτωσε πυρομαχικά στο αυτόματο κ θέρισε τους. Ούτε health δεν χάνεις. Από τις πιο εύκολες σε max difficult πλατινες

    Spoiler!

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •