Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 88

Thread: PS5 Sales Archive

  1. #61
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δηλαδη θεωρεις οτι τα εξωφρενικα καλυτερα νουμερα του PS4 οφειλονται στο τι εκανε η Sony με το PS3?
    Το κλεισιμο του ps3 για μενα επαιξε τον μεγαλυτερο ρολο.

    Tι θα εδινες στον Ryan για την επιτυχια του ps5 και τι στο ps4? Το οτι προσανατολιζεται στο να μην υπαρχουν exclusives (και προσωπικα με βαζει σε δευτερες σκεψεις μετα απο 20 χρονια?), το οτι συμπαθει τα cross gen? Γιατι εγω βλεπω οτι βαζει τρικλοποδιες για την ωρα.



    Το PS1 τα εκανε ολα σωστοτερα απο τους αλλους σε μια ρευστη μεταβαση στο 3d οπου πειραματιστηκαν αρκετοι(Panasonic, atari, philips). Πολλα νεα στουντιος, exclusives, marketing, η Nintendo δεν υπηρχε και η SEGA εφτιαξε hardware κατα το ημισυ για 2D. Για αυτο λεω οτι ηταν ρευστη κατασταση με πειραματισμους σε μια φαση που θα επρεπε να υπαρχει διορατικοτητα και τυχη.
    Μου θυμιζει λιγο την φαση με το VR που το Quest 2 εχει ξεπερασει το psvr παρολο που η sony εχει το brand.


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ο μεσος ορος δεν ασχολειται καν με αυτο το αντικειμενο και ο μεσος ορος δεν ξερει καν ποιος ειναι ο Ραιαν! Για εμας μιλαμε αποκλειστικα.
    εμεις οντως θα εχουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη συντομα.
    Για την ωρα εμενα με ξενερωνει ο τροπος που λειτουργουν.

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ακριβώς όπως το PS3 λογικά έπρεπε να πηγαίνει τρένο λόγω PS2 που ήταν και είναι η πιο επιτυχημένη home console, αλλά αντίθετα από την μέση της γενιάς και μετά πήρε μπροστά.
    Για την τιμη που ειχε το ps3 (200-250 ευρω πανω) και ενα χρονο καθυστερηση, τρενο πηγε στην αρχη και μετα νικησε. Σιγουρα επαιξε τεραστιο ρολο το ps2 στο οτι υπηρχε εμπιστοσυνη για την sony. Προσωπικα εγω πηρα ps3 ξεκαθαρα λογο ps2 και εμπιστοσυνης που ειχε χτιστει.
    .

  2. #62

    Default

    @pds βεβαια ο ραιαν δηλωνει οτι το ps5 θα εχει τα περισοτερα exclusives ever και το συμπερασμα "οτι προσανατολιζεται στο να μην υπαρχουν exclusives" ειναι ψιλοαυθαιρετο...

    Και το οτι χρεωνεις στο Ραιαν οτι το horizon και το miles morales ειναι crossgen, ειναι επισης ψιλοαυθαιρετο γιατι τα παιχνιδια ηταν σε development πριν αναλαβει ο Ραιαν...

  3. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    mihalis13 (28-04-2021)

  4. #63
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιζουν πολλα ρολο Βαγγελη. Παιζει η τιμη, παιζει η φιλοσοφια της καθε εταιρειας και φυσικα παιζει και το legacy. Το PS3 γιατι δεν σαρωσε σε πωλησεις εφοσον προερχοταν απο την πιο πετυχημενη κονσολα ολων των εποχων, το PS2? Γιατι εκανε 660 ευρω ειναι η απαντηση και γιατι η MS ειχε ηδη headstart στη νεα γενια.

    Επισης τα crossgen κλπ αυτα μπορει εμας να μας ξενερωνουν, ομως να εισαι σιγουρος οτι στους απλους, μεσους χρηστες Playstation αυτο το πραγμα εκτιμειται ιδιαιτερως και δεν το θεωρουν με τιποτα κατι αρνητικο που θα τους απομακρυνει απο το brand.

    Για τα exclusives εγω δεν νομιζω οτι τιθεται σοβαρο θεμα ακομη. Και ειναι καλο που παραπονεθηκαν οι hardcore, ωστε τυχον τετοιες σκεψεις να βγουν γρηγορα απο το μυαλο οποιουδηποτε CEO.

    Θα δουμε ομως.

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-04-2021)

  6. #64
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    @pds βεβαια ο ραιαν δηλωνει οτι το ps5 θα εχει τα περισοτερα exclusives ever και το συμπερασμα "οτι προσανατολιζεται στο να μην υπαρχουν exclusives" ειναι ψιλοαυθαιρετο...
    Φιλε Tomic το να βλεπεις την πραγματικοτητα και οχι τις δηλωσεις ειναι αυθαιρετο? Horizon, Days gone pc και ακολουθουν κι αλλα, MLB xbox(δεν με απασχολει το παρασκηνιο).

    Αν η δηλωση του Ryan βγει αληθινη στην πραξη και οχι στα λογια θα δεις οτι και εγω θα αλλαξω αποψη. Για την ωρα η πραγματικοτητα τον διαψευδει.

    Το περισσοτερα exclusives ever τι εννοει? Timed για να μην τα παιξουν οι αλλοι? και για τον average pc gamer? Για μενα exclusive ειναι αυτο που θα εκμεταλευτει το hardware 100% χωρις να σκεφτεται καμια αλλη αγορα εκτος του ps5. Tα timed exclusives το εχω γραψει πολλες φορες οτι δεν εχουν νοημα. Η sony ξοδευει καποια χρηματα για να στερησει απο τον αλλον εναν παιχνιδι για καποιο χρονικο διαστημα. Δεν ειναι οτι πουσαρει την κονσολα. Μονο ετσι εχει νοημα το exclusive αλλιως κανε το multiplatform.
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιζουν πολλα ρολο Βαγγελη. Παιζει η τιμη, παιζει η φιλοσοφια της καθε εταιρειας και φυσικα παιζει και το legacy. Το PS3 γιατι δεν σαρωσε σε πωλησεις εφοσον προερχοταν απο την πιο πετυχημενη κονσολα ολων των εποχων, το PS2? Γιατι εκανε 660 ευρω ειναι η απαντηση και γιατι η MS ειχε ηδη headstart στη νεα γενια.

    Επισης τα crossgen κλπ αυτα μπορει εμας να μας ξενερωνουν, ομως να εισαι σιγουρος οτι στους απλους, μεσους χρηστες Playstation αυτο το πραγμα εκτιμειται ιδιαιτερως και δεν το θεωρουν με τιποτα κατι αρνητικο που θα τους απομακρυνει απο το brand.

    Για τα exclusives εγω δεν νομιζω οτι τιθεται σοβαρο θεμα ακομη. Και ειναι καλο που παραπονεθηκαν οι hardcore, ωστε τυχον τετοιες σκεψεις να βγουν γρηγορα απο το μυαλο οποιουδηποτε CEO.

    Θα δουμε ομως.
    Σιγουρα μετρανε πολλα και το μελλον θα δειξει. Απλα εκφραζω καποιες ανησυχιες. Οπως εχει χτιστει η εμπιστοσυνη ετσι μπορει και να γκρεμιστει ευκολα. Ηδη η επιλογη για το horizon 2 δεν εχει να κανει μονο με το ps5 αλλα και το pc πιθανοτατα με οτι αυτο συνεπαγεται για τον ps5 gamer.
    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (12-05-2021)

  8. #65
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tι εννοεις για Horizon 2? Ειπαν τιποτα για PC? Αληθεια δεν γνωριζω και θα μου κανει τρομερη εντυπωση να μου διεφυγε τετοιο πραγμα. Αν εννοεις οτι επειδη ηρθε το πρωτο 4 χρονια μετα στο PC, ε αυτα δεν τα εχουμε συζητησει γιατι συμβαινουν? Επισης ειναι ιδεα του Ραιαν αυτα ή των προκατοχων του? Και παλι δεν γνωριζω, ειλικρινη ερωτηση κανω.

  9. #66
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για την τιμη που ειχε το ps3 (200-250 ευρω πανω) και ενα χρονο καθυστερηση, τρενο πηγε στην αρχη και μετα νικησε. Σιγουρα επαιξε τεραστιο ρολο το ps2 στο οτι υπηρχε εμπιστοσυνη για την sony. Προσωπικα εγω πηρα ps3 ξεκαθαρα λογο ps2 και εμπιστοσυνης που ειχε χτιστει.
    Προσωπικά ξέρω πάρα πολύ κόσμο που είχε PS2 και πήρε 360 στην Ελλάδα λόγω της τιμής του PS3 και ότι το Xbox είχε και παιχνίδια αλλά ήταν και καλύτερο στο on-line. Επίσης πολύς κόσμος έπαιρνε xbox για τα multiplatform γιατί έτρεχαν καλύτερα.
    Όταν έβγαλε η sony ποιοτικά exclusives τότε άρχισε να παίρνει μπρος και να το αγοράζουν όλοι
    Εγώ προσωπικά σε κάθε γενιά αγοράζω Playstation λόγω ότι έχω εμπιστοσύνη στα games που θα βγάλει.
    Επίσης συμφωνώ με τον Tomic, το cross gen δεν είναι απόφαση του Ryan έχουν παρθεί χρόνια αυτές οι αποφάσεις. Δεν γίνεται ένα παιχνίδι που είναι στην ανάπτυξη 4-5 χρόνια για PS5 να αλλάξει προγραμματισμό για να βγει και στο PS4. Προφανώς το είχαν πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού τους.
    Και εμένα με προβληματίζουν κάποιες κινήσεις της Sony αλλά από την άλλη έχω εμπιστοσύνη πως και πάλι θα παίξω τρομερά αποκλειστικά παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-04-2021)

  11. #67
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Tι εννοεις για Horizon 2? Ειπαν τιποτα για PC? Αληθεια δεν γνωριζω και θα μου κανει τρομερη εντυπωση να μου διεφυγε τετοιο πραγμα. Αν εννοεις οτι επειδη ηρθε το πρωτο 4 χρονια μετα στο PC, ε αυτα δεν τα εχουμε συζητησει γιατι συμβαινουν? Επισης ειναι ιδεα του Ραιαν αυτα ή των προκατοχων του? Και παλι δεν γνωριζω, ειλικρινη ερωτηση κανω.
    Δεν υπαρχει καποια ειδηση. Αλλα οταν φτιαχνεις ενα παιχνιδι με βαση το ps4 (horizon 2), οταν το βγαλεις στο pc απευθυνεσαι σε μια πολυ μεγαλυτερη αγορα ετοιμη να μπορει να το παιξει. Οποτε δικη μου υποθεση/εκτιμηση ειναι οτι η αποφαση για το horizon 2 εχει να κανει και με την αγορα του ps4 και με αυτη του pc. Μπορει και να κανω λαθος. Αλλα αυτο νομιζω οτι συμβαινει.
    .

  12. #68

    Default

    την πραγματικοτητα βλεπω...ειδες καποιο απο τα exclusive της sony φετος να ανακοινωνονται για pc? last of us 2, tsushima, horizon fw, ratchet? sackboy, spiderman m, returnal, demon souls?



    Δεν υπαρχει παιχνιδι που κυκλοφορει ή θα κυκλοφορησει στο ps5, που δεν μπορει να γινει port στα pc...Ειναι καθαρα θεμα διαθεσης πορων η μεταφορα τους...

  13. #69
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ προσωπικά σε κάθε γενιά αγοράζω Playstation λόγω ότι έχω εμπιστοσύνη στα games που θα βγάλει.
    Αυτο ειναι το πιο ισχυρο οπλο της σονυ για μενα. Εμεις εδω απλα συζητηση κανουμε με τα σημερινα δεδομενα. Αυτο το οπλο ομως μπορει να παψει να υπαρχει. Θυμαμαι ενα poll στο resetera οπου η πλειοψηφια θα αφηνε το ps και θα πηγαινε προς pc αν η Sony εβγαζε εκει τα παιχνιδια. Εδω θα το σκεφτω εγω που σιχαινομαι το pc gaming.
    Αν δεν πουσαρεις κονσολα (αφου σκεφτεσαι και τον average pc game), για ποιο λογο να μην πας pc για να εχεις και τα παιχνιδια της MS? Επειδη θα τα βγαζει μετα απο 2-3 χρονια η sony. Δεν θα ηταν εμποδιο για μενα αυτο.
    Το ιδανικο σεναριο για μενα ειναι η sony να συνεχισει αυτο που εκανε μεχρι σημερα και κανει το ps5 να σπαει κι αλλα ρεκορ χωρις διαθεσιμοτητα.
    .

  14. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (12-05-2021)

  15. #70
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    την πραγματικοτητα βλεπω...ειδες καποιο απο τα exclusive της sony φετος να ανακοινωνονται για pc? last of us 2, tsushima, horizon fw, ratchet? sackboy, spiderman m, returnal, demon souls?

    Δεν υπαρχει παιχνιδι που κυκλοφορει ή θα κυκλοφορησει στο ps5, που δεν μπορει να γινει port στα pc...Ειναι καθαρα θεμα διαθεσης πορων η μεταφορα τους...
    Η πραγματικοτητα ειναι οτι εχουν βγει καποια και ετοιμαζονται κι αλλα. Εγω αυτο κραταω. Αν αλλαξει κατι εδω ειμαστε να αλλαξω και εγω αποψη. Θα το κανω με μεγαλη ευχαριστηση.

    Ολα μπορουν να γινουν port στο pc, δεν ειναι τεχνικο το θεμα. Οταν παρουν την αποφαση ομως να βγαλουν ενα παιχνιδι στο pc δεν θα τους ενδιαφερει ο high-end αλλα ο low-end, με οτι αυτο συνεπαγεται για τα ιδια τα παιχνδια. Μια χαρα ομορφα παιχνιδια θα ειναι, ειναι ταλαντουχοι οι της sony, αλλα δεν θα πουσαρουν οσο θα μπορουσαν την κονσολα. Για παραδειγμα το horizon 2 ειναι designed για ps4. Δεν σπρωχνει ps5.
    .

  16. #71
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απλα υπολογισε οτι αν ας πουμε το Horizon 3 (λεω 3 γιατι το 2 ξερουμε οτι ειναι cross gen) αποφασισουν να το φερουν 4 χρονια μετα στο PC, σιγα μην τους περιορισει στον αρχικο σχεδιασμο για το PS5. Και αυτο γιατι 4 χρονια μετα το low end PC πολυ πιθανον να εχει ως στανταρ SSDs κλπ.

    Kαι γενικα δεν νομιζω οτι ξεκινας development ενος παιχνιδιου, εχοντας στο μυαλο σου μην τυχον και αποφασισουν να το βγαλουν καααποια στιγμη σε PC. Aμα φτασουν σε τετοιο σημειο πολυπλοκοτητας οι διεργασιες παραγωγης ενος τιτλου, ε δεν βγαζεις ακρη.

    Παντως εγω ειμαι σιγουρος οτι η Sony ξερει πολυ καλα τι την κανει ποθητη στον κοσμο. Δεν νομιζω να το πεταξει στα σκουπιδια. Θα δινει τυρακι καποιους τιτλους μετα απο εναν αριθμο χρονων, για να φερει κοσμο στο brand, αλλα δεν υπαρχει περιπτωση αυτο να επηρεασει την παραγωγη τους.

    Εκτος και αν, τι να πω, πατωσουν τα exclusives σε πωλησεις γιατι ο κοσμος δεν τα αγοραζει. Ε αν γινει αυτο, τοτε πολυ απλα η Sony δεν θα κατσει να ακουσει κανεναν απο εμας και θα αλλαξει ροτα...

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-04-2021)

  18. #72
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ πιστεύω πως το horizon 2 θα βγει σε PC εφόσον βγήκε το πρώτο, αυτό βέβαια δεν θα το ρίξω στον Ράιαν. Είναι απόφαση της Σονυ.
    Και εγώ έχω τον προβληματισμό με το low end pc, δεν ξέρω βέβαια τι θα θεωρείται low end το 2025-2026 που ίσως βγει το horizon 2.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-04-2021)

  20. #73

    Default

    ο average pc gamer 3-4 χρονια μετα απο τη κυκλοφορια ενος παιχνιδιου στο launch του ps5, εχει καλυτερο μηχανημα απο το ps5 και καλυτερευει τη θεση του οσο περναν τα χρονια απο το launch της κονσολας...

  21. #74
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Επίσης συμφωνώ με τον Tomic, το cross gen δεν είναι απόφαση του Ryan έχουν παρθεί χρόνια αυτές οι αποφάσεις.
    Ας δεχτουμε οτι ειναι ετσι, αν και δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε σε τι επιπεδο ηταν το H2 οταν ανελαβε ο Ryan (ισως ειχε ηδη δυο χρονια development απο το 17 μεχρι να μπει ο ryan, με οτι αυτο θα μπορουσε να σημαινει, ειχαν μπει πχ next gen assets η υπηρχε ο βασικος σχεδιασμος?). Αν υπαρξουν επομενες cross gen ανακοινωσεις φανταζομαι οτι θα συμφωνησεις πως εχει ευθυνη ο ryan για αυτες τις αποφασεις.


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kαι γενικα δεν νομιζω οτι ξεκινας development ενος παιχνιδιου, εχοντας στο μυαλο σου μην τυχον και αποφασισουν να το βγαλουν καααποια στιγμη σε PC. Aμα φτασουν σε τετοιο σημειο πολυπλοκοτητας οι διεργασιες παραγωγης ενος τιτλου, ε δεν βγαζεις ακρη.
    Μακαρι να ισχυει αυτο που λες στην αρχη. Αλλα πιστευω οτι αν μπουν σε αυτη τη λογικη θα αρχισουν να το σκεφτονται.

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    ο average pc gamer 3-4 χρονια μετα απο τη κυκλοφορια ενος παιχνιδιου στο launch του ps5, εχει καλυτερο μηχανημα απο το ps5 και καλυτερευει τη θεση του οσο περναν τα χρονια απο το launch της κονσολας...
    Σκεψου οτι τα παιχνιδια που βγαζει σημερα για pc ειναι στο τελος της γενιας του ps4(ισως της πιο αδυναμης και λιγοτερο ''εξωτικης'' σονυ κονσολας σε αρχη γενιας ever), για παιχνιδια που ειναι βασισμενα στο PS4 vanilla και παλι διαβαζεις για καποια προβληματα στις pc εκδοσεις. Μιλαμε για 6-8 χρονια μετα την πρωτη κυκλοφορια του ευκολου, σχετικα αδυναμου ps4.

    Το ''4 χρονια μετα'' ειναι σχετικο. Ειναι στο τελος της γενιας? Ειναι στην αρχη? Ειναι στη μεση? Για τι hardware μιλαμε? Ps3, ps4, ps5?

    Το ps5 εχει σαφως πιο ''εξωτικη'' λογικη, ειναι πιο δυνατο μηχανημα αναλογικα με την εποχη, οποτε ενα παιχνιδι που θα πουσαρει το ps5 σημερα(οχι στο τελος της γενιας), θα εχει σε 4 χρονια απο τωρα πολυ μεγαλυτερη δυσκολια οσον αφορα την μεταφορα.

    Η δεν θα πουσαρει το ps5 at all
    και θα ειναι ολοι ικανοποιημενοι

    Ετσι και αλλιως ο μεσος gamer δεν θα το παρει καν χαμπαρι αυτο. Πιθανον και πολλοι απο εμας.
    Eγω αυτο φοβαμαι. Και αν καταλαβω οτι ισχυει κατι τετοιο αποχαιρετω την sony.

    Αλλα οπως ειπαμε και παραπανω, ας περιμενουμε. Δεν θελω να γκρινιαζω τοσο απο τωρα.
    .

  22. #75

    Default

    προβληματα παντα θα υπαρχουν αν δε δοθει η πρεπουσα προσοχη σε ενα port...το death stranding ηταν ενα αψογο port, το horizon ενα κακο port παρολο που και τα 2 βασιζονται στην ιδια μηχανη γραφικων (decima). Αν η virtuos που εκανε το port του hzd εδινε το ιδιο βαρος με το kojima ή αν το port το εκανε η ιδια η guerilla, το αποτελεσμα θα ηταν εξισου καλο...Πιθανον η decima να εχει ευκολο pc port...Ο Hulst ειχε πει οτι ο λογος που βγαζουν το horizon στο pc ειναι για να φερουν περισοτερο κοσμο στο playstation και οχι το αντιθετο και οτι διαλεχτηκε το hzd γιατι ηταν η ευκολη επιλογη...

    το days gone που ειναι φτιαγμενο στην unreal engine, ηταν η πιο προφανης επιλογη για pc port...

    π.χ. δεν πιστευω οτι θα δουμε god of war στα pc...

  23. #76
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Συμφωνω για την decima, αλλα γιατι ειναι ευκολη για το pc? Ειναι αποφαση η ετυχε?

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    το days gone που ειναι φτιαγμενο στην unreal engine, ηταν η πιο προφανης επιλογη για pc port...
    Θα το παω λιγο σε συνομωσιολογια.

    Πρωτη φορα τετοιο exclusive επιλεγει UE και οχι μια μηχανη που εχει τροποποιηθει καταλληλα για το Ps4. Ισως εχει να κανει με την απο πριν αποφαση να το βγαλουν σε pc αυτη η επιλογη της μηχανης?
    H συνεργασια με UE5 για ps5 τι ακριβως θα μπορουσε να σημαινει? Θα δουμε περισσοτερα exclusives εκει?

    Τελος παντων, για να μην ξεφευγουμε με θεωριες, εγω θελω να δω την sony που γνωριζω οποτε θελω να εχεις δικιο, που πιθανον και να εχεις απλα εγω ειμαι στο 50-50 γιατι εχω καποιες αμφιβολιες πλεον.
    .

  24. #77

    Default

    δε ξερω, για τη decima, μπορει να εχεις και δικιο, μπορει να ειχαν και αλλες βλεψεις...πολλα μπορει...

    για το days gone, υπαρχουν αρθρα που ανεφεραν οτι θα χρησιμοποιει unreal engine απο το 2014...προφητες θα επρεπε να ειναι....αν ειχαν στο μυαλο τους οτι 8 χρονια αργοτερα θα πρεπει να το βγαλουν σε pc...

    Οπως και να χει, για μενα η διαφορα ειναι το 2-3 παιχνιδια δε δειχνουν τη κατευθυνση της εταιρειας...η τουλαχιστον για εμενα η λογικη ειναι να φερουν κοσμο στο playstation και οχι το αντιθετο...ασχετως αν θα εχει αποτελεσμα ή οχι...σου λεω ποιο νομιζω οτι εινα το σκεπτικο τους...

    Γιατι τα χρηματα που βγαζει η σονι δεν ειναι τοσο απο τις πωλησεις, οσο απο το να μεγαλωνει τη βαση χρηστων της...σου λεω τι θεωρω εγω λογικο...

  25. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    PDS (28-04-2021)

  26. #78
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #79
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    PS5 is the fastest-selling PlayStation as it hits 10m sales milestone

    Spider-Man: Miles Morales delivers 6.5 million sales, MLB: The Show surpasses two million, Ratchet & Clank over one million

    https://www.gamesindustry.biz/articl...ales-milestone

  28. #80
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πόσα απο αυτά είναι "bundles" όμως; Αχεμ....
    Θεωρώ οτι η προώθηση που έκαναν και πουλάγαν ps5 μόνο με παιχνίδια έπαιξε αρκετά μεγάλο ρόλο σε αυτά τα νούμερα...

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •