Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast
Results 141 to 160 of 211

Thread: PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

  1. #141
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κρύψτε βρε κανένα καλώδιο, της κακομοίρας γίνεται εκεί πίσω. Οδυσσέα και εσύ τα ίδια, μην νομίζεις ότι δεν τα είδα τα δικά σου, τουλάχιστον ο Γιάννης πέταξε ένα αδέσποτο xbox να τραβάει τα βλέμματα να ξεγελάει τον κόσμο, εσύ τίποτα...

  2. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-11-2020)

  3. #142
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν φαίνονται ρε, μην βλέπεις που άναψα τα φώτα για να βγει η φωτογραφία, πάντα στο ημίφως ψιλοσκοτάδι είμαι.

  4. #143
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Να ξέρατε τώρα που ανεβάζουμε φωτογραφίες πόσοι μας βρίζουν αγανακτισμένοι που μείναν στην απ'έξω
    είτε γιατί είναι ακόμη στο περίμενε είτε γιατί φάγανε άκυρο, κυρίως τα pre-orders του Κωτσόβολου.
    Εγω παντως σας χαιρομαι ολους που ποσταρετε setups και κονσολες! Μου αρεσει να βλεπω τα μηχανακια σας κι ας εμεινα στην απ εξω.
    Απλα κατι που συμπεραινω απο οσους εχουν ποσταρει, δεν μου αρεσει καθολου ορθια η κονσολα, καθολου ομως.
    Ενω στο promo material φαινοταν ωραια, σε ενα αληθινο σαλονι δεν μου κολλαει ορθια σε οποιαδηποτε θεση, δεν ξερω γιατι. Μου ειναι απλα off.
    100% ξαπλωτη οταν και εφοσον παραλαβω.


  5. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    BillyFlo81 (22-11-2020),mihalis13 (21-11-2020),panos74gr (21-11-2020),PDS (21-11-2020),spartan (22-11-2020),Valkyre (21-11-2020)

  6. #144
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Κρύψτε βρε κανένα καλώδιο, της κακομοίρας γίνεται εκεί πίσω. Οδυσσέα και εσύ τα ίδια, μην νομίζεις ότι δεν τα είδα τα δικά σου, τουλάχιστον ο Γιάννης πέταξε ένα αδέσποτο xbox να τραβάει τα βλέμματα να ξεγελάει τον κόσμο, εσύ τίποτα...

    Ετσι ηταν κ το παλιο μου αφεντικο, αμα εβελεπε καλωδια του αναβανε τα λαμπακια, αλλα ετσι κ αλλιως παντα ψαχνοταν κατι να βρει.
    Απο δαυτον κ μετα ειμαι κ εγω ψειρας σε πολλα θεματα, αλλα στο συγκεκριμμενο δεν ειναι τοσο σημασιας για να ασχκοληθω.
    Ο λογος ειναι οτι ολο κατι βαζω, βγαζω κ εαν τα ειχα ολα αυτα σε καναλια θα μου εβγαινε η πιστη να τα τραβαω.
    Τα μονα που εχουν καναλι (δαπεδου) ειναι τα περιμετρικα ηχεια που αυτα μια μπηκαν, μια θα βγουν οταν θα αποθανουν.
    Για να καταλαβεις τι πανικος επικρατει πισω απο το επιπλο, δυο πενταθεσια πολυπριζα ειναι full κ ενα εξαθεσιο κατα το ημισυ.
    Μην με ρωτησεις τι εχω βαλει επανω, να σου πω μονο οτι ενα 8θεσιο switch ειναι γεματο.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Nek_Food (21-11-2020)

  8. #145
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αν στο κανει και στα digital,τοτε μιλαμε για υπαρκτο coil whine στην κονσολα σου
    Δοκιμασες να βαλεις ποιο μακρια την κονσολα σου και να παρατηρησεις αν το ακους και απο εκεινο το σημειο?
    Λοιπόν δοκίμασα digital χωρίς να υπάρχει καν δισκάκι στην κονσόλα και δεν κάνει θόρυβο ποτέ.
    Αν υπάρχει δισκάκι κάνει και ας τρέχω digital game (παρόλο που δεν τρέχω το παιχνίδι).


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  9. #146
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καθε μερα και μια καινούρια εμπειρια. Βαζω δισκακι σημερα και εκανε ετσι



    Το έκλεισα το ξανάνοιξα και εφτιαξε. Ακουγεται ομως χωρις δισκακι μεσα ενας θόρυβος (Coil whine ή κάποιος ανεμιστήρας; ) από το εσωτερικό μόνιμα, που ίσως ακουγόταν και πριν και δεν το είχα προσέξει

  10. #147
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Παιδιά νομίζω ότι το suspend game είναι broken αυτή την στιγμή. Έκανα suspend παιχνίδι ps4 και όταν την ξανανοιξα δεν έδινε σήμα στην τηλεόραση. Κράτησα πατημένο το power μέχρι να ακουστεί το μπιπ, και μετά άνοιξε κανονικά ευτυχώς.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #148
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Καθε μερα και μια καινούρια εμπειρια. Βαζω δισκακι σημερα και εκανε ετσι



    Το έκλεισα το ξανάνοιξα και εφτιαξε. Ακουγεται ομως χωρις δισκακι μεσα ενας θόρυβος (Coil whine ή κάποιος ανεμιστήρας; ) από το εσωτερικό μόνιμα, που ίσως ακουγόταν και πριν και δεν το είχα προσέξει
    Είδα πως όταν το ακουμπάς σταματάει. Μήπως συντονίζει με το faceplate? Για αφαίρεσε το κ δες αν το κάνει.
    Πάντως στο βίντεο ακούγεται έντονα. Δεν ξέρω αν εκεί ακούγεται πιο λίγο.

    Spoiler!

  12. #149
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ειναι δικο μου το vid αυτο αλλα κι εμενα ετσι ακούγεται, αρκετα δυνατα. Αργοτερα μου το εκανε παλι με το crash 4, εκει που επαιζα στα καλα καθούμενα. Κρατησε λιγο ομως 10 sec το πολυ και μετα σταματησε

    Αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατι ξεκινησε τωρα. Δυο μερες ούτε είχε γινει το παραμικρο απο θορυβο με τα ιδια games, ουτε εχει μετακινηθει η κονσολα ή κατι αλλο

  13. #150
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Δεν ειναι δικο μου το vid αυτο αλλα κι εμενα ετσι ακούγεται, αρκετα δυνατα. Αργοτερα μου το εκανε παλι με το crash 4, εκει που επαιζα στα καλα καθούμενα. Κρατησε λιγο ομως 10 sec το πολυ και μετα σταματησε

    Αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατι ξεκινησε τωρα. Δυο μερες ούτε είχε γινει το παραμικρο απο θορυβο με τα ιδια games, ουτε εχει μετακινηθει η κονσολα ή κατι αλλο
    Μου το κάνει και εμένα με τα cd, αλλά μόνο με PS4 games.
    Το έγραψα και πιο πάνω.
    Βέβαια καλύτερα όπως πρότεινε και ο cocous να ανοιχτεί ένα thread με τεχνικά προβλήματα και να τα γράφουμε εκεί. Όπως και να μεταφερθούν και τα αντίστοιχα posts..

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. #151
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μόλις συνειδητοποίησα ότι το δεξί ηχείο έμεινε στην άκρη ξεχασμένο από χθες που το τράβηξα για να κάνω δουλειά από πίσω.

    Τελικά μου φαίνεται ότι ξάπλα είναι πιο ωραίο.

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    mihalis13 (23-11-2020)

  16. #152
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Εγω οταν το βλεπω ξαπλα νομιζω πως εχει παθει εγκεφαλικο. Αντιθετα ορθιο ειναι σαν μινιατουρα ουρανοξύστη στο Ντουμπάι!

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  17. The Following 4 Users Say Thank You to modecris For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (23-11-2020),panos74gr (23-11-2020),psx3 (25-11-2020),Slay (23-11-2020)

  18. #153
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παιδιά για τον 3D ήχο τι έχετε να πείτε;

    Από την μικρή εμπειρία που είχα μέχρι τώρα με τα ακουστικά σε Astro’s playroom και assassins creed Valhalla, με usb headset (Sony gold wireless) δεν κατάλαβα κάτι ιδιαίτερο.

  19. #154
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να πω κι εγώ την αλήθεια μου, δεν κατάλαβα τίποτα από 3D ήχο όταν τον ενεργοποίησα.

    Βέβαια, είχα συνδέσει πανάρχαια iPhone μαμά ακουστικά του 2015, λολ.

    Στο Astro δεν "βίωσα" κάτι το τρισδιάστατο στον ήχο πάντως.

  20. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    panos74gr (23-11-2020)

  21. #155
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πρεπει να ειναι ειδικά ακουστικά για 3d ηχο. Απο της sony νομίζω μόνο τα καινούρια pulse 3d το υποστηρίζουν τώρα

    Is 3D Audio available through TV speakers?

    TV speaker virtual surround sound won’t be available on launch day for PS5 but is planned for a future update.


    How do I get the best 3D Audio experience on PS5?

    Using a PS5-compatible stereo headset offers the best 3D Audio experience due to the ability to deliver audio to each ear separately. In addition, since everyone’s ears are a little bit different, PS5 provides a set of built-in user profiles that players can choose from to get the best sound for them

  22. #156
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Πρεπει να ειναι ειδικά ακουστικά για 3d ηχο. Απο της sony νομίζω μόνο τα καινούρια pulse 3d το υποστηρίζουν τώρα
    Νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό. Από την παρουσίαση του Cerny είχα (και είχαμε) καταλάβει ότι όλα τα ακουστικά θα έχουν 3D audio. ίσως κάποια να έχουν καλύτερο από άλλα κλπ αλλά όλα θα έχουν.

  23. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    psx3 (26-11-2020)

  24. #157
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ με gold wireless είδα διαφορά στο jedi fallen order από ps4 pro σε ps5

  25. #158
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Λέτε να παίρνει τα πολλά κανάλια από 5.1 config και να τα κάνει 3d audio στα backwards compatible games;;;

    φοβερό θα είναι αυτό!!! και ισως ισχύει γιατί ειχα θέμα με τον ήχο στο detroit become human και kingdom come deliverance (δεν έκουγα τις φωνές, σαν να μην ειχα κεντρικό κανάλι) όταν τα άκουγα από την TV.

  26. #159
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Βάσει της λειτουργίας του Tempest Engine (όπως την εξήγησε ο Cerny), ακόμα και το πιο φθηνό-απλό-basic ζευγάρι ακουστικών μπορεί να προσφέρει 3D ήχο.
    Πρέπει
    όμως να έχει φτιαχτεί εξ αρχής ένα παιχνίδι με κατάλληλο κώδικα και μυριάδες "πηγές" (κανάλια ας το πούμε) ήχων ώστε να ενεργοποιηθεί ορθά και πλήρως το Tempest Engine.

    Δεν γνωρίζω αν έχει γίνει το development του Astro ή κάποιου άλλου PS5 παιχνιδιού με Tempest Engine ενεργοποιημένο (πιστεύω ότι θα το είχαν κάνει σημαία τα τμήματα μαρκετινγκ των publishers).

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (23-11-2020),panos74gr (23-11-2020),psx3 (26-11-2020)

  28. #160
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια δεν θελει ειδικα ακουστικα το 3D audio. Ειναι ξεκαθαρο υποτιθεται και τα πιο απλα ακουστικα δουλευουν. Τωρα βεβαια... προφανως και η ποιοτητα των ακουστικων παιζει ρολο ετσι? Δηλαδη αυτο εξυπακουεται, αν ο ενας παει και βαλει κατι ακουστικα που εδινε η Nokia το 2002 ε σιγουρα θα ειναι σκατε ολε μπροστα σε ενα καλο σωστο headset.

    Eγω που εχω τα HyperXcloud 2 τα δοκιμασα και ναι βλεπω αρκετα μεγαλες διαφορες σε σχεση με το πως ακουγα τον ηχο στο PS4 που ηταν... στερεοφωνικος και ψευτοκαναλικος...

    Εχοντας πει αυτα, μην νομιζετε οτι το 3D audio θα αντικαταστησει ενα καλο home cinema ετσι? Ουτε καν. Ακομα και στο ηχοσυστημα μου βλεπω οτι το PS5 αποδιδει πολυ καλυτερο ηχο σε σχεση με το PS4 με πολυ πιο εντονο και σωστο surround sound.

  29. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (23-11-2020)

Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •