Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 81 to 100 of 211

Thread: PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

  1. #81
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Έβαλα το δισκάκι του Detroit επειδή το είχα πρόχειρο μπροστά μου για να δοκιμάσω το drive του ps5.

    Δεν αντιμετώπισα κανενα θέμα στο παιχνίδι, έτρεχε μια χαρά για κανά δεκάλεπτο που το δοκίμασα. Εν τω μεταξύ, πέρα από τον ήχο του drive που φόρτωνε το δισκάκι, η κονσόλα λειτουργούσε αθόρυβα την ώρα που το ps4 ακόμα και στο μενού ζωριζόταν και ξεσήκωνε τον τόπο.
    Δεν διορθώθηκε το πρόβλημα, αλλά ευτυχώς με ακουστικά ακούγεται μια χαρά το παιχνίδι.

  2. #82
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να αναφέρω και ενα ακόμα προβληματάκι που βρήκα. Το bugsnax απο τον λογαριασμό μου έχει rating 7, εαν μπω με τον λογαριασμό της μικρής το δείχνει rating 16 και δεν μπορει να το παιξει.

    ΕDIT: LOL μόλις γκρίνιαξα για την υπογραφή μου στο προηγούμενο post, έφτιαξε.

  3. #83
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Να αναφέρω και ενα ακόμα προβληματάκι που βρήκα. Το bugsnax απο τον λογαριασμό μου έχει rating 7, εαν μπω με τον λογαριασμό της μικρής το δείχνει rating 16 και δεν μπορει να το παιξει.

    ΕDIT: LOL μόλις γκρίνιαξα για την υπογραφή μου στο προηγούμενο post, έφτιαξε.
    Παναγιώτη ακόμα prive τα έχεις τα τρόπαια. Αν θες να τα εμφανίζουν οι υπογραφές η να μπορείς να τα δεις εδω πρεπει να επιλεξεις στα τροπαια να μπορουν να τα δουν όλοι.

  4. #84
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τρωνε αρκετες φλασιες τα μενου.Θελει πολυ update ακομα να στρωσουν

    Πχ μου ετυχε ξαφνικα να λαγκαρουν ολα τρελα και να θέλει επανεκκίνηση η κονσόλα και αργότερα ειχαν εξαφανιστεί τα εικονίδια των παιχνιδιών. Κατι καινουριο που μου κανει σημερα ειναι στο crash και στο dragon ball να εξαφανίζει το εικονίδιο τους και οταν βαζω το δισκάκι να το εμφανιζει, ενω εχει γινει install κανονικά. Στο mortal shell δεν μου το κανει αυτο

  5. #85
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δυστυχώς μου έτυχε κονσόλα που ακούγεται το coil whine. Τουλάχιστον σαν θορυβος είναι πολύ διαφορετικός και πιο χαμηλής έντασης από το PS4 που ειχα οπότε δεν είναι τόσο ενοχλητικό. Ακούγεται όταν έχει ησυχία το παιχνίδι κυρίως.

    Κουκλι είναι το άτιμο! Έχω πέσει τώρα στη φάση που κάνω transfer και θέλουν όλα update
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #86
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Quote Originally Posted by myst77 View Post
    Πηρα τη κονσόλα, όλα καλα και κατέβασα το NBA 2k20 που το έπαιζα και στο PS4. Παρατήρησα ότι ο παίκτης μου στο MyCarreer δεν υπαρχει ενω ειμαι online με το account μου.
    Θεωρησα οτι θα υπηρχε λογω save data στο cloud. Μπηκα απο το μενου της κονσολα και βρηκα στο cloud τα save του απο το PS4 (που παραδοξως ειχαν σημερινη ημερομηνια ενω πουλησα το ps4 πριν 2 μηνες και ειχαν ιδιο μεγεθος με το νεο save που εφτιαξε το PS5), τα κατεβασα αλλα παλι τζιφος.
    Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι; Mηπως στο PS4 δεν στελνει τα save στο cloud by default και επρεπε να δηλωνα χειροκινητα να τα σωζει και εκει;
    Επισης στο ps4 μου που επαιζα με το account μου δεν το ειχα σαν primary console, primary ηταν η κονσολα φιλου μου γιατι καναμε share για να παιζει τα games του δικου μου PS plus και καπου διαβασα οτι μονο στη PRIMARY console τα ανεβαζει αυτοματα.
    Παει τον εχασα τον παικτη;
    ξερει κατι καποιος με αυτο;


  7. #87
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εφτασαν και τα υπόλοιπα

    Click image for larger version. 

Name:	gms.jpg 
Views:	104 
Size:	343.5 KB 
ID:	12583

  8. The Following 10 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Error Flynn (20-11-2020),isildur83 (20-11-2020),jk_blue_tiger (20-11-2020),johnnyman25 (21-11-2020),mihalis13 (20-11-2020),panos74gr (20-11-2020),PDS (20-11-2020),psx3 (25-11-2020),tonybsg (20-11-2020)

  9. #88
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το ότι μπήκα σε party εχτές χωρίς καλώδια και μιλούσα στο dual sense και άκουγα από το dual sense, για μένα αυτό είναι next gen. Γενικά το dual sense είναι απόλαυση

  10. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    donkixoths (21-11-2020)

  11. #89
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ με αυτά που ακούω και διαβάζω και βλέπω (σε βίντεο καλέ) νομίζω ότι η Sony μας έκατσε μία γερή τάπα αυτή την φορά. Μας χρεώνει 400~500 ευρώ για νέα γενιά, ενώ νομίζω όλοι θα βολεύονταν μία χαρά με κάνα 70άρι αφού τόσο κάνει περίπου το DualSense που όλοι έχουν πάθει πλάκα μαζί του. Τα γραφικά μιεχ τίποτα καινούργιο ακόμη, οι ταχύτητες ΟΚ αλλά με κάτι last minute PS4 updates κάποια παιχνίδια είχαν αλλαξεί πολύ, ΑΛΛΑ αυτό το χειρισμό και τον χαμό, όλοι έχουν πάθει πλάκα. Next gen controls bitches!!!

    Καλά λιωσίματα σε όλους σας...

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Giannis1979 (20-11-2020),psx3 (25-11-2020)

  13. #90
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Εγώ με αυτά που ακούω και διαβάζω και βλέπω (σε βίντεο καλέ) νομίζω ότι η Sony μας έκατσε μία γερή τάπα αυτή την φορά. Μας χρεώνει 400~500 ευρώ για νέα γενιά, ενώ νομίζω όλοι θα βολεύονταν μία χαρά με κάνα 70άρι αφού τόσο κάνει περίπου το DualSense που όλοι έχουν πάθει πλάκα μαζί του. Τα γραφικά μιεχ τίποτα καινούργιο ακόμη, οι ταχύτητες ΟΚ αλλά με κάτι last minute PS4 updates κάποια παιχνίδια είχαν αλλαξεί πολύ, ΑΛΛΑ αυτό το χειρισμό και τον χαμό, όλοι έχουν πάθει πλάκα. Next gen controls bitches!!!

    Καλά λιωσίματα σε όλους σας...
    Γιαυτό δεν παίζει στο ps4 το χειριστήριο για να μην αγοράζουν μόνο αυτό

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nek_Food (20-11-2020)

  15. #91

    Default

    Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.
    Πηρα σήμερα κυρίως για τα παιδιά το ps5, αλλά είμαι εντελώς noob. Έιχα κάνει λογαριασμό από πριν, κυρίως για να δω το περιβάλλον.
    Έκανα την εγκατάσταση όλα κομπλέ, και φτάνω στο σημείο του login. Μου ζητάει λοιπόν να κάνω καταχώρηση του πραγματικού ονόματος, αλλά ότι και να βάλω, μου λέει ότι το όνομα θα πρέπει να συμμορφώνεται με τους Όρους της υπηρεσίας. Τι στο κέρατο κάνω λαθις

  16. #92
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Γενικά και εγώ βλέπω πολλά κουλά με το δίκτυο. Εγώ έχω βάλει να δείχνει τα τρόπαια σε όλους και ακόμα μόνο εγώ τα βλέπω από web.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #93
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δυστυχώς μου έτυχε κονσόλα που ακούγεται το coil whine. Τουλάχιστον σαν θορυβος είναι πολύ διαφορετικός και πιο χαμηλής έντασης από το PS4 που ειχα οπότε δεν είναι τόσο ενοχλητικό. Ακούγεται όταν έχει ησυχία το παιχνίδι κυρίως.

    Κουκλι είναι το άτιμο! Έχω πέσει τώρα στη φάση που κάνω transfer και θέλουν όλα update
    τι ειναι αυτο ακριβως; Στο κανει συνεχως οταν διαβαζει το δισκακι ή ακουγεται μονο τα πρωτα 1-2 δευτερολεπτα που ξεκιναει να στροφαρει το δισκακι και μετα σταματαει;

  18. #94
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    τι ειναι αυτο ακριβως; Στο κανει συνεχως οταν διαβαζει το δισκακι ή ακουγεται μονο τα πρωτα 1-2 δευτερολεπτα που ξεκιναει να στροφαρει το δισκακι και μετα σταματαει;
    Οσοι εχουν high end καρτες σε pc τα ξερουν ηδη. Το coil whine ειναι ενας συνεχης θορυβος που προερχεται απο τον ανεμιστηρα, ανεξαρτητου θερμοκρασιας, και ειναι αντιληπτο και στις default στροφες. Ειναι παρεργο των ανεμιστηρων μεγαλης διαμετρου και ελειπτικων fins. Σε τοση μαζικη παραγωγη υπαρχουν κομματια που κανουν αυτον τον συνεχης συχνοτητας θορυβο

  19. #95
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δυστυχώς μου έτυχε κονσόλα που ακούγεται το coil whine. Τουλάχιστον σαν θορυβος είναι πολύ διαφορετικός και πιο χαμηλής έντασης από το PS4 που ειχα οπότε δεν είναι τόσο ενοχλητικό. Ακούγεται όταν έχει ησυχία το παιχνίδι κυρίως.

    Κουκλι είναι το άτιμο! Έχω πέσει τώρα στη φάση που κάνω transfer και θέλουν όλα update
    Και εμένα ακούγεται κάτι αλλά ίσα ίσα που το πιάνει το αυτί μου. Και εννοείται σε απόλυτη ησυχία. Απλά και στο rest mode το πιάνω σαν συχνότητα. Το coil whine υπάρχει σχεδόν παντού. Πολλοί το έχουν και λίγοι θα το καταλάβουν. Καλορίζικο παιδιά και καλοδουλεμένο να μας είναι. Πανέμορφο το άτιμο. Τώρα κατεβάζω το Demon Souls. Όσο για το Astro? Τρομερή εμπειρία.

  20. #96
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Δείτε και αυτό

    https://twitter.com/Frank_Supercell/...348519424?s=20


    Edit: Εννοείται ότι έτσι δεν ακούγεται με την καμία. Απλά το είδα και το πόσταρα εδώ για τυχόν παρόμοιες καταστάσεις.
    Last edited by cocous; 20-11-2020 at 22:46.

  21. #97
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πριν απο λίγο συνδεσα τον λογαριασμο ενος ξαδερφου μου στο PS5, εκανα redeem όλη την PS+ Collection, και τώρα κατεβάζει παιχνίδι στο PS4 του. Μάλιστα σα guest τον έβαλα, ουτε καν σαν μονιμο λογαριασμό.

    Y.Γ. Ηταν απο την αρχή 20 παιχνίδια? η προσθέσαν και άλλα μετα?

  22. #98

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πριν απο λίγο συνδεσα τον λογαριασμο ενος ξαδερφου μου στο PS5, εκανα redeem όλη την PS+ Collection, και τώρα κατεβάζει παιχνίδι στο PS4 του. Μάλιστα σα guest τον έβαλα, ουτε καν σαν μονιμο λογαριασμό.

    Y.Γ. Ηταν απο την αρχή 20 παιχνίδια? η προσθέσαν και άλλα μετα?
    Ηταν 20 απο την αρχη ναι


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #99
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Βασικά 18 ήταν στην αρχή, τα Call of Duty και Crash Bandicoot προστέθηκαν σε μεταγενέστερο χρόνο λίγο πριν το λανσάρισμα.

  24. #100
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παίζει να ναι ο πρώτος εδώ μέσα που αναγκάστηκα να τερματίσω την κονσόλα με το power επειδή δεν ανταποκρινόταν σε καμία λειτουργία?

    Αν και το πήρα κάπως ψύχραιμα εκείνη την στιγμή, μαθημενος από τα freezeαρισματα στο ps4, με ανησυχισε και με προβλημάτισε για καινούργιο μηχάνημα και με την καντεμια που με κυνηγάει τον τελευταίο καιρό. Νωρίτερα, με πέταξε έξω από το astrobot με σφάλμα της εφαρμογής.

    Ελπίζω να σταματήσει να μου κάνει τέτοια νούμερα, τουλάχιστον να βγάλουμε το lockdown και μετά ας κάνει ότι θέλει.

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •