Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 181 to 200 of 224

Thread: God of War Ragnarok

  1. #181
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Thanks για τις εντυπωσεις!




    Μολις εφαγα ενα (οχι κανα τεραστιο θεωρω αλλα still) δυστυχως ειναι αδυνατο να το αποφυγεις αν δεν παιξεις το παιχνιδι day one με speedrun κιολας δλδ σε 1-2 μερες να το εχεις τελειωσει. Εφαγα spoiler απο το το thumbnail ενος short στο youtube, ουτε καν βιντεο.
    Το να μην μπαινεις πουθενα μεχρι να παιξεις το ταδε παιχνιδι ειναι ανεφικτο, πρεπει να εισαι τυχερος για να μην πετυχεις κατι.
    Καλα για τις πλατφορμες δεν εχω να πω κατι, παρτι κανουν τα τρολακια που ανεβαζουν ο,τι γουσταρουν με μηδεν ελεγχο. Απο χαζα πραγματα τυπου spoiler μεχρι καταρες, εγω που προσπαθουσα να ανεβασω μια χορηγουμενη για την επιχειρηση μου με ταλαιπωρουσαν 3 μερες. Και οχι ετσι το font, και οχι τοσους χαρακτηρες, και γιατι το logo ειναι 0,1 μοιρες στα δεξια.
    Καταλαβαινω την ξενερα σου και ειναι απολυτως δικαιολογημενη.

    Παντως αυτο που κανω εγω, το ξαναλεω ειναι μονο εαν εχεις σκοπο να παιξεις το παιχνιδι day 1 μεν αλλα οχι speedrun δε. Εχουμε περασει πλεον τις 10 μερες κυκλοφοριας και πρεπει να ειμαι στο 50% του παιχνιδιου αυτη τη στιγμη, δεν βιαζομαι καθολου και μπαινω καθημερινα youtube χωρις καμμια απολυτως εννοια. Το youtube αυτη τη στιγμη νομιζει οτι απεχθανομαι οτιδηποτε εχει να κανει με βιντεοπαιχνιδια... με το που βλεπω ακομα και candy crush video στα suggestions, του λεω δεν με ενδιαφερει. Ειναι πολυ απλο αληθεια. Τωρα, προφανως εαν δε σκοπευω να παιξω ενα παιχνιδι day one ε δε θα κατσω να απεχω τελειως απο μια κατηγορια βιντεο που με ενδιαφερουν για ολοκληρους μηνες. Γι αυτο ειπα το κανεις αυτο αν εχεις σκοπο να παιξεις κατι με το που βγει. Για 2-3 βδομαδες δεν εχω προβλημα να μπαινω Incognito αν θελω να τσεκαρω ενα βιντεοπαιχνιδι στο youtube. ΠΧ εχθες ανεβασα ενα βιντεο για το Hogwarts. Το ειδα σε incognito παραθυρο. Μια χαρα. Κανενα προβλημα.

    Τωρα για τις αλλες πλατφορμες ναι εκει δεν υπαρχει αλλη λυση απο την πληρη αποχη (κατι που ευτυχως εγω κανω ουτως ή αλλως...).

    Ελπιζω οπως και να εχει να την γλυτωσετε!

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (18-11-2022)

  3. #182
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ζούμε στην εποχή που η απλή έκδοση έχει περισσότερα καλούδια απο τις collector's, thanks to Jimαρος.

    Φίλος μαζί με την απλή έκδοση που είχε προπαραγγείλει, πήρε φυσικό mini artbook και φυσικό δίσκο (εννοείται).
    Και τα 2 παραπάνω είναι σε digital μορφή στις collector's!!
    Κλαιω..

  4. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    obione (20-11-2022)

  5. #183
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Και το παιχνίδι επίσης είναι σε ψηφιακή μορφή ps4 και ps5 εκδοση .
    Στην collectors συγκεκριμενα παίρνεις τα ζαριά δυο σκαλιστούς Vanirs την μεταλλική θήκη και το σφυρί του θορ στα χερια σου.
    Επισης μια ευχάριστη έκπληξη το ιδιο το κουτί της συλλεκτικής .Μου αρεσε αρκετα θα ελεγα .
    Μακάρι να ειχε φυσικα μεσα το soundtrack και το art book .Άσχετα που μας τα έδωσαν καποια μαγαζιά .
    οι περισσότεροι δεν τα εχουν

  6. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (20-11-2022)

  7. #184
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω οταν πηρα την απλη και μου ειπαν οτι εχει artbook σαν preorder bonus κουφαθηκα. Γι αυτο θελω να φτιαξω το κουτακι της «σπεσιαλ εκδοσης» μονο του γιατι ετσι οπως ειναι τωρα το artbook δεν εχω που να το βαλω

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (26-11-2022)

  9. #185
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχθες το βραδυ ηθελα να ποσταρω μετα το σεσσιον που ειχα με το παιχνιδι...

    Ποσο καλογραμμενο ειναι????

    Ποσο ανθρωπινοι ειναι οι χαρακτηρες και ποσο μα ποσο καλο voice acting εχει???

    Μιλαμε για πολυ μπροστα...

  10. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (25-11-2022),hakoo (29-11-2022),obione (26-11-2022),PDS (25-11-2022)

  11. #186
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Νομιζω βρίσκομαι στα μισά του παιχνιδιου και ειλικρινά ειναι πολυ καλυτερο απο το πρωτο μερος .
    Σε όσους δηλαδη ειχαν καπως mixed feelings για την ιστορια και το combat μερος εδω εχει γινεικαλυτερη προσέγγιση πιστεύω .

  12. #187
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μολις τελειωσα το στορυ παιδες. Μιλαμε για επος!!!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to polakis For This Useful Post:

    obione (30-11-2022),Valkyre (29-11-2022)

  14. #188
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω μολις τελειωσα.

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (30-11-2022)

  16. #189
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Έπος το παιχνίδι. Εννοείται έγινε πλατίνα και παίχτηκε στα Ελληνικά. Φοβερό σε όλα του. GOTY για μένα.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    obione (30-11-2022)

  18. #190
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πω πωω !!
    Οτι θα συγκινηθείς με god of war παιχνιδι παλι αυτο που το πας ;
    Συγνωμη .. τι υπερπαραγωγή ηταν αυτη ;
    Δεν το περίμενα με τιποτα να ειναι τετοια παιχνιδαρα το ragnarok.
    Δεν ξερω αλλα το πρωτο μερος αν και φοβερο οπτικά και με ολες φυσικα τις αλλαγες που έγιναν στον τίτλο , δεν το ευχαριστήθηκα οπως τα αλλα Gow .
    Το ragnarok με άφησε άφωνο σε πολλα επίπεδα .
    Δεν μπορω να πω και πολλα λογο σποιλερ αλλα άξιζε το καθε λεπτο .
    Ποτε βγάζει αλλο exclusive η Sony next ??

  19. The Following 3 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    cocous (30-11-2022),gonzalez (02-12-2022),Valkyre (02-12-2022)

  20. #191
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Τέλος κι από μένα εδώ και κάποιες μέρες, απο τα ελάχιστα παιχνίδια που πραγματικά ήθελα να ασχοληθώ στο φουλ. Και επειδή δεν ήξερα τι άλλο να κάνω μιας και πορώθηκα τόσο με το παιχνίδι, είπα στο ενδιάμεσο να κάνω ένα 2ο playthrough του 1ου παιχνιδιού!!
    Θα βγάλει τώρα κανά παιχνίδι και η Naughty Dog? Πραγματικά, δεν ξέρω τι έχουμε να περιμένουμε τώρα (αν εξαιρέσεις κάνα Silent Hill 2 - PSVR 2)...

  21. The Following 3 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    cocous (03-12-2022),obione (03-12-2022),Valkyre (02-12-2022)

  22. #192
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δυστυχως αυτο σκεφτομουν κι εγω...

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ? ΤΙ??

    Δεν εχω γραψει final εντυπωσεις απο το παιχνιδι.

    Ειναι απλα αριστουργημα. Το τι καταφερνουν με τους χαρακτηρες ειναι μοναδικο.

    Πριν το GOW reboot, αν θυμαστε ημουν απο τους λιγους που εγραφα οτι ο Κρατος σαν χαρακτηρας μου ειναι ΠΛΗΡΩΣ αντιπαθης. Δηλαδη αυτο που μου εβγαζε σαν χαρακτηρας ηταν απεχθεια. Δεν μου αρεσε να τον χειριζομαι. Δεν τον ηθελα. Υπηρχαν στιγμες που απλα ηθελα καπως να πεθανει.

    Πριν λοιπον την κυκλοφορια του GOW1 δεν μπορουσα να φανταστω πως ειναι δυνατον ενας τετοιος χαρακτηρας να γινει εστω καπως αμυδρα "συμπαθης" στο μυαλο μου.

    Ειναι μαεστρικο οτι καταφεραν με τα 2 αυτα παιχνιδια. ΜΑΕΣΤΡΙΚΟ. Ενα statement οτι με good writing μπορεις να κανεις κυριολεκτικα τα παντα. Ειναι ΤΕΧΝΗ.

    Το GOW Ragnarok ειναι ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια εβερ, δε θα το ξεχασω ποτε. Το writing, το scope, το artwork, το acting, το gameplay, τα setpieces, το level design, η... μουσικη (ΝΑΙ αλλαξα γνωμη!!!) ειναι ολα τοσο κοντα στην τελειοτητα που τα οποια πταισματα μπορει να εχει απλα τα διαγραφεις.

    Δε ξερω, δεν εχω λογια. Το παιχνιδι με εξεπληξε με τροπους που δεν το περιμενα ακομα και εχοντας παιξει το πρωτο μερος.

    Τα σεβη μου στους developers. Ειναι απο τα παιχνιδια που τα 70-80ευρω, σορρυ κιολας, ακουγεται μικρη τιμη... (αποψη μου και οχι δεν θα ηθελα να αυξηθουν και αλλο οι τιμες αλλα αν καποια παιχνιδια τις αξιζουν ειναι αυτα χωρις ιχνος αμφιβολλιας).

    Ενα επος φτιαγμενο με τονους αγαπης και αστειρευτης δημιουργικοτητας.

    GOTY απο εμενα και δε πα να παρει το Elden Ring 500 GOTY awards στο τελος...

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (03-12-2022),hakoo (02-12-2022),obione (03-12-2022),toninio (07-12-2022)

  24. #193

    Default

    Δεν είχα σκοπό να παίξω το Ragnarok, όχι τώρα τουλάχιστον. Είμαι από αυτούς που δεν είχα παίξει κανένα GoW, οπότε δεν έχω και κανένα δέσιμο με τη σειρά. Το αντίθετο. Αποφάσισα πέρυσι να παίξω το God of War, περισσότερο για να μου φύγει η περιέργεια, κι από τα καλά reviews που είχα δει. Το έπαιξα και το ευχαριστήθηκα αρκετά. Χωρίς να ενθουσιαστώ ή να το θεωρήσω από τα καλύτερα παιχνίδια ever που έχω παίξει, μου άρεσε η άψογη δουλειά που είχαν κάνει σε όλα, αλλά και πάρα πολύ η στιβαρότητα και η αίσθηση στη μάχη.
    Τώρα, έλεγα οκ, βαριέμαι να ξαναπαίξω άλλο ένα GoW, που θα μοιάζει με το προηγούμενο, αλλά θα έχει λίγο διαφορετικό κόσμο και λίγο καλύτερα γραφικά. Για τον ίδιο λόγο, δεν έχω παίξει ακόμα το Horizon:Forbidden West ας πούμε. Δεν θα έχω την έκπληξη του πρώτου. Μπορεί και λάθος λογική, αλλά την έχω.
    Ωστόσο, διαβάζω τις εντυπώσεις σας και είμαι έτοιμος να αλλάξω γνώμη. Ειδικά αυτό με την γραφή και τους χαρακτήρες, είναι από μόνο του ικανό να με κάνει να το πάρω. Είναι καλό πάντως να βγαίνουν τέτοια παιχνίδια τόσο καλοφτιαγμένα, όπως φαίνεται ότι είναι αυτό, ανεξαρτήτως από το αν είναι του στυλ μας ή όχι.

  25. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    obione (08-12-2022)

  26. #194
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Last edited by tonybsg; 09-12-2022 at 12:45.


  27. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (09-12-2022)

  28. #195
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Nα πω οτι αν δεν εχετε τελειωσει το Gow μην ακουσετε το τραγουδι!

    Ειναι απλα επος... οταν επαιξε εγω βουρκωσα. Οι στιχοι, η μελωδια, ο παραληρισμος με οτι εζησες στο παιχνιδι... απλα επος...

  29. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tonybsg (09-12-2022)

  30. #196
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    το ευχαριστηθηκα οσο δεν παει το παιχνιδι,10/10 απο μενα! το επαιξα Give me God of War δυσκολια με την πρωτη, εφτυσα αιμα σε κατι σημεια αλλα βγηκε οκ.

    Spoiler!



  31. #197
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    το ευχαριστηθηκα οσο δεν παει το παιχνιδι,10/10 απο μενα! το επαιξα Give me God of War δυσκολια με την πρωτη, εφτυσα αιμα σε κατι σημεια αλλα βγηκε οκ.

    Spoiler!
    Spoiler!

  32. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    FurionMike (16-12-2022)

  33. #198
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    πόσο με έχει στειχειώσει αυτο το κομμάτι;;;

    (όσοι δεν έχουν τελειώσει το παιχνίδι ας μην το ακούσουν)


  34. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (16-12-2022)

  35. #199
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Συμφωνω και επαυξανω...

  36. #200
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Εφτασα και εγω στο τελος ενος σπανια εξαιρετικου παιχνιδιου. Για να μην πω τα ιδια με τους προηγουμενους, να δωσω μια προσωπικη διασταση που για μενα εκανε το παιχνιδι ξεχωριστη εμπειρια. Εχω 2 παιδια στην εφηβεια, 14 και 12 (κοριτσι - αγορι). Εχοντας ακουσει στο σχολειο για το παιχνιδι, απο περιεργεια καθησαν να δουν τι ειναι. Ο τροπος που το παιχνιδι χειριζεται και αναπτυσει την σχεση πατερα - εφηβου παιδιου ειναι απιστευτος. Δεν ειναι κατι απο τον πλανητη αρη που ειναι ψευτικο, ειναι σχεση και διαλογοι που κανουμε ολοι εμεις στην πραγματικη ζωη. Δημιουργησε και στους 3 μας τετοιο δεσιμο, που κανονιζα τα sessions σε ωρα που να μπορουν τα παιδια να ειναι μαζι μου (μετα απο δικια τους παρακληση). Σε πολλες περιπτωσεις βλεπαμε πραγματα που αντιμετωπιζουμε εμεις οι ιδιοι, και αυτο εκανε το παιχνιδι για εμας απλα μια αναμνηση που θα μεινει για χρονια μετα. Πολλα μπραβο στους δημιουργους αυτου του αριστουργηματος.

  37. The Following 5 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    cocous (22-12-2022),enstikto (21-12-2022),panos74gr (22-12-2022),toninio (23-12-2022),Valkyre (21-12-2022)

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •