Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 224

Thread: God of War Ragnarok

  1. #61
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ομορφα πραγματα.. ε ρε ξυλο που χρειαζονται καποιοι..



    https://twitter.com/corybarlog/statu...256352261?s=21

    Σιχαματα..

  2. #62
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    O barlog και η SM ειναι οι τελευταιοι που φταινε για αυτες τις αποφασεις φανταζομαι.
    .

  3. #63
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Α ρε αυτά τα σόσιαλ μύδια... έχει λαλήσει ο κόσμος με την κρίση και ξεσπάει όπου να 'ναι.

  4. #64
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Φαντάσου να το έχεις αυτό *κάθε* μέρα για ο,τι του κατέβει του άλλου στο κεφάλι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #65

    Default

    καλα μη δινουμε και βαρυτητα σε καθε καμενο που γραφει την μλκια του στο ιντερνετ...δεν μπορει να ασχολουμαστε με τρολς...αυτο θελουν...

  6. #66
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Λαθος να κατηγορουμε τα υπανθρωπακια που τα στελνουν αυτα. Οσοι βρισκονται πισω απο facebook, instagram, twitter, tik tok, youtube, twitch κτλ πρεπει να αναγκαστουν να λογοδοτησουν οι ιδιοι πια για τις αθλιοτητες που κανουν οι χρηστες τους.
    Με τη δικη τους ανοχη και για να μη χασουν φραγκα εχουν γινει η μαστιγα της εποχης και εχουν αλλοιωσει τα παντα ολα στην κοινωνια μας.
    Αν δεν βρεθει νομοθετικα ενας τροπος να αλλαξει το πλαισιο και να εχουν οι ιδιες οι εταιρειες κυρωσεις δεν θα ιδρώσει το αυτακι τους.


  7. #67
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ποιος νόμος και κουραφέξαλα.

    Εδώ οι κυβερνήτες των πολιτειών όταν κάλεσαν τον Ζούκερμπέργκ (υποτίθεται για να τον κάνουν νταντά) έκαναν ερωτήσεις (γραμμένες εννοείται από τους βοηθούς τους) που ανήκουν 20, 30 ακόμα και 40 χρόνια πίσω τεχνολογικώς, ένας μάλιστα του απηύθυνε ερώτηση για ΑΛΛΗ πλατφόρμα social με τον Ζουκ να απαντάει "δεν είναι δική μου αυτή η πλατφόρμα, εγώ έχω το FB"......και άλλα τέτοια όμορφα.

    Aggressive Capitalism και τα μυαλά στα κάγκελα.......και ότι γίνει.

    Αλλά και ο Barlog όμως, ας θυσιάσει καριέρα, θέση και χρήμα (έχει απ΄όλα περίσσευμα) και να βγει να πει "τα μεγαλοστελέχη αποφάσισαν το cross-gen και συγκεκριμένα αυτός, αυτός κι αυτός ονομαστικά".

    Από την μια μεριά η αισχρή κατάσταση με τις σόσιαλ-μπουρδελέ πλατφόρμες και το "βήμα-χύμα" που δίνουν στον κάθε πικραμένο, αντικοινωνικό, ασεβή, υπάνθρωπο και από την άλλη μεριά ρε Barlog πας και καλύπτεις τον κώλο των μεγαλοστελεχών.

    Αυτή η φουτάνα η αλήθεια είναι πλέον ξεχασμένη λέξη/έννοια.

  8. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (06-06-2021)

  9. #68
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο Balrog πρεπει να σκεφθει οπως ειναι λογικο το μελλον της εταιρειας του και των εργαζομενων. Γιατι οχι και την ιδια του τη δουλεια. Δεν μπορει ουτε επαναστατης να το παιξει, ουτε και να αγνοησει και ο ιδιος τα νουμερα που θα κανει η εταιρεια του με ενα cross gen game. Γιατι οκ πες οτι κανει expose τον Ραιαν. Και τι θα καταφερει; Να λεει ο Valkyre και ο οποιος Valkyre «μπραβο ρε Balrog σε παραδεχομαι»; Σιγα την παρηγορια αμα καταληξει να χασει τη δουλεια του. Θελω να πω δεν ειναι καν στο χερι του κατι τετοιο. Δεν ειναι καν διλημμα και ειναι λογικο.

  10. #69
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ε, γι΄αυτό λέω κι εγώ η αλήθεια είναι ξεχασμένη.

    Λόγοι υπάρχουν πολλοί για ψέμα.

    Για την αλήθεια κανένας όμως.

    Και αυτοί που ευθύνονται ΠΟΤΕ δεν αποκαλύπτονται, ΠΟΤΕ δεν λαμβάνουν κριτική.

  11. #70
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Και αυτοί που ευθύνονται ΠΟΤΕ δεν αποκαλύπτονται, ΠΟΤΕ δεν λαμβάνουν κριτική.
    Για αυτό πληρώνονται οι μπροστινοί/κυματοθραύστες (ή αυτοφωράκηδες όπως λέγονται στον χώρο της νύχτας).

  12. #71
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Καταρχήν ο ίδιος ο Balrog ως δημιουργός, το πιο πιθανό είναι να θέλει το έργο του να το παίξει όσο περισσότερος κόσμος γίνεται.

    Δεν νομίζω να του άρεσε να έχει έτοιμο ένα god of war 2 σε κάνα χρόνο από τώρα και να απευθύνεται σε 16-20 μυρια ps5 owners ενώ μπορεί να απευθυνθεί σε 120μυρια ps4+ps5 εκεί έξω.

  13. #72
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Για αυτό πληρώνονται οι μπροστινοί/κυματοθραύστες (ή αυτοφωράκηδες όπως λέγονται στον χώρο της νύχτας).

    Πόόόόόόόόόόόόόόσα χρόνια είχα να ακούσω αυτή τη λέξη: αυτοφωράκηδες!

    Η εκλογίκευση ρε παιδιά είναι περιττή (θέλω να πω μην κουράζεστε τσάμπα!!!).

    Δεν είμαι στόκος αχαχαχαχχαχα.

    Αλλά έχω διαφορετική ιδεολογία, όταν τα πράγματα γίνονται εξόφθαλμα.
    Η αλήθεια έχει βαριές συνέπειες, αλλά είναι καθαρτική.

    Δεν είμαι ούτε του βολέματος, ούτε της συγκάλυψης.

    Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα ως άνθρωπος: όταν ξυρίζομαι και κοιτάζω το πρόσωπό μου στον καθρέφτη θέλω το κούτελό μου να είναι καθαρό.
    Και ας πεινάσω.

    Ξέρω, ξέρω, είμαι μ@λάκας.

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (06-06-2021)

  15. #73
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πόόόόόόόόόόόόόόσα χρόνια είχα να ακούσω αυτή τη λέξη: αυτοφωράκηδες!

    Η εκλογίκευση ρε παιδιά είναι περιττή (θέλω να πω μην κουράζεστε τσάμπα!!!).

    Δεν είμαι στόκος αχαχαχαχχαχα.

    Αλλά έχω διαφορετική ιδεολογία, όταν τα πράγματα γίνονται εξόφθαλμα.
    Η αλήθεια έχει βαριές συνέπειες, αλλά είναι καθαρτική.

    Δεν είμαι ούτε του βολέματος, ούτε της συγκάλυψης.

    Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα ως άνθρωπος: όταν ξυρίζομαι και κοιτάζω το πρόσωπό μου στον καθρέφτη θέλω το κούτελό μου να είναι καθαρό.
    Και ας πεινάσω.

    Ξέρω, ξέρω, είμαι μ@λάκας.
    Δεν διαφωνώ, αλλά λίγοι άνθρωποι έχουν το σθένος/κότσια να «κάψουν γέφυρες» ξεστομίζοντας (δύσπεπτες) αλήθειες... η πλειοψηφία αναγκαστικά βλέπεις κάνει μόκο, ενίοτε ασπάζεται και πράγματα/ιδεολογίες στα οποία δεν πιστεύει καν (απλά και μόνο για να φανεί cool/να πάει με το εκάστοτε ρεύμα της εποχής).

    Ας πούμε ο David Jaffe έχει φύγει εδώ και χρόνια από την Sony και συχνά-πυκνά τους στολίζει στο κανάλι του... κοινώς, έχει κάψει κάθε γέφυρα με την Sony. Ούτε 1 στο εκατομμύριο πιθανότητα να επιστρέψει.

    Οι περισσότεροι αν προσέξεις όχι μόνο δεν καίνε γέφυρες με τον εργοδότη τους, αλλά ούτε καν με ανταγωνιστές (βλ. Twitter συγχαρίκια σε άλλες/ανταγωνιστικές εταιρίες).

    Το σκεπτικό είναι πολύ απλό: αυτός που δουλεύει σήμερα στην Sony, αύριο μπορεί να δουλεύει στην MS, οπότε κοιτάει να μην πει καμία χοντράδα που ίσως επηρεάσει αρνητικά την μελλοντική του καριέρα.

    Είναι μια «μεγάλη οικογένεια» (δικτύωση/LinkedIn) όλοι στο video game industry επί της ουσίας, κι ας το παίζουν ανταγωνιστές. Ελάχιστες εξαιρέσεις υπάρχουν που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

    Τεσπά, όντως φαίνεται να έχει πέσει ντιρεκτίβα by Sony εδώ και καιρό περί PC ports. Σίγουρα δεν ξύπνησαν μια μέρα περίοπτα studios όπως ND, GG κλπ. και είπαν κάτσε να φορτωθούμε εξτρά δουλειά/crunch.

  16. #74
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άπειρος σεβασμός από εμένα στον Τζάφφε.

  17. #75
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν νομιζω παντως οτι ανθρωποι σαν τον Balrog δεν εχουν καθαρο κουτελο. Μια χαρα καθαρο κουτελο εχουν. Εχουν μια οικογενια ποιος ξερει τι αλλα προβληματα ή ποιος εξαρταται αμεσα απο αυτους (εργαζομενοι επισης με οικογενειες και ουτω καθε εξης). Δεν ειναι ευκολο να πεις ζαμαν-φου παιρνοντας σβαρνα και ενα καρο κοσμου μαζι σου.

    Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον. Στην τελικη για βιομηχανια βιντεοπαιχνιδιων μιλαμε και για ενα θεμα οπως την υποστηριξη και σε τι βαθμο μιας νεας κονσολας. Σιγα τα ωα παιδια, μην ειμαστε υπερβολικοι λες και συζηταμε για εγκληματικη οργανωση/κυβερνητικη απατη. Εχουμε και απο αυτες αλλα ενταξει, για βιντεοπαιχνιδια μιλαμε.

    Εκτιμω το παθος, κατανοω την αγανακτηση, αλλα ρε σεις οκ δεν ειναι λογικο να το παρουσιαζουμε τοσο σοβαρο το θεμα και να περιμενουμε τετοια πραγματα απο Balrogs καθε λογης.

    ΥΓ: Οσον αφορα για τον Jaffe παιδια δεν εχει γυναικα δεν εχει.. οποτε βαραει στο ψαχνο και αυτο ηταν. Και επισης, οκ εκανε την επανασταση του. Και; Μετα τι εκανε; Ποια η δουλεια του απο τοτε;

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (05-06-2021),tomic20 (05-06-2021)

  19. #76
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ΥΓ: Οσον αφορα για τον Jaffe παιδια δεν εχει γυναικα δεν εχει.. οποτε βαραει στο ψαχνο και αυτο ηταν. Και επισης, οκ εκανε την επανασταση του. Και; Μετα τι εκανε; Ποια η δουλεια του απο τοτε;
    Χωρισμένος με παιδιά είναι. Κάπου είδα ότι πλέον συνεργάζεται με ένα Πολωνικό studio, συν ένα καλό πακέτο που είχε εισπράξει από Sony για PS+ game και το επένδυσε σε μετοχές (για να αυγατίζει το κεφάλαιο). Σίγουρα δεν πεινάει, οπότε κατά μια έννοια το κάνει εκ του ασφαλούς.

    Ο Jaffe πάντως μια ζωή όσο τον θυμάμαι ήταν «διαχυτικός» στις δηλώσεις του, όπως και το "alter ego" του (Cliff Bleszinski) στην MS κάποτε. Είναι και θέμα χαρακτήρα/ιδιοσυγκρασίας κάποια πράγματα.

    Ο Barlog μου βγάζει μια αίσθηση πολύ ήρεμου, ήπιου, μειλίχιου ανθρώπου, οπότε καμία σχέση με τους παραπάνω...

    ΥΓ: Όλως τυχαίως ο Jim Ryan δεν έχει καν Twitter. Σε καμία περίπτωση δεν εγκρίνω απειλές κατά ζωής (όσο και να διαφωνώ με κάποιες στρατηγικές), αλλά βγάζει απόλυτο νόημα που απέχει (γιατί υπάρχουν αρκετοί θερμοκέφαλοι στο διαδίκτυο, που οι περισσότεροι εξ' αυτών στην πραγματική ζωή είναι υπάκουα γατάκια απέναντι σε κυβερνήσεις, αφεντικά κλπ).

  20. #77
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω δεν νομιζω παντως οτι ανθρωποι σαν τον Balrog δεν εχουν καθαρο κουτελο. Μια χαρα καθαρο κουτελο εχουν. Εχουν μια οικογενια ποιος ξερει τι αλλα προβληματα ή ποιος εξαρταται αμεσα απο αυτους (εργαζομενοι επισης με οικογενειες και ουτω καθε εξης). Δεν ειναι ευκολο να πεις ζαμαν-φου παιρνοντας σβαρνα και ενα καρο κοσμου μαζι σου.

    Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον. Στην τελικη για βιομηχανια βιντεοπαιχνιδιων μιλαμε και για ενα θεμα οπως την υποστηριξη και σε τι βαθμο μιας νεας κονσολας. Σιγα τα ωα παιδια, μην ειμαστε υπερβολικοι λες και συζηταμε για εγκληματικη οργανωση/κυβερνητικη απατη. Εχουμε και απο αυτες αλλα ενταξει, για βιντεοπαιχνιδια μιλαμε.

    Εκτιμω το παθος, κατανοω την αγανακτηση, αλλα ρε σεις οκ δεν ειναι λογικο να το παρουσιαζουμε τοσο σοβαρο το θεμα και να περιμενουμε τετοια πραγματα απο Balrogs καθε λογης.

    ΥΓ: Οσον αφορα για τον Jaffe παιδια δεν εχει γυναικα δεν εχει.. οποτε βαραει στο ψαχνο και αυτο ηταν. Και επισης, οκ εκανε την επανασταση του. Και; Μετα τι εκανε; Ποια η δουλεια του απο τοτε;

    Δεν έχουν βρε Δημητρό όλοι τις ίδιες ιδεολογίες.

    Κάποιοι ακολουθούν τη στάση ζωής που ανέφερες.

    Άλλοι λένε στην οικογένεια "σφίξτε ζωνάρια, και οι φακές καλές είναι, γιατί ο μπαμπάς δεν θέλει άλλο να υπομένει αυτά που δεν συμφωνεί".

    Θέλω να σου πω ότι δεν είναι άσπρο-μαύρο.

    Και τις δύο μεριές καταλαβαίνω.

    Δουλειές ίσα ίσα για να επιβιώσεις υπάρχουν, όντας ιδεολόγος, αλλά δεν σε νοιάζει η ποιότητα ζωής σαφώς, κάνεις μεροκάματα εδώ κι εκεί.

    ΥΓ: Τώρα που διάβασα περί Τζάφφε από τον psx3, ακόμα περισσότερο σεβασμό του αποδίδω.

    ΥΓ2: Εντάξει, παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας παιδιά. Προσωπικά είμαι το αντίθετο του μειλίχιος, ήπιος, ζεν. Το ακριβώς αντίθετο. Με όποια συνέπεια (ήτοι: είμαι συνειδητοποιημένος όταν φτάνω στα όρια και είμαι έτοιμος να εκραγώ, γνωρίζω το aftermath και μπαααααααμ έκρηξη).

    ΥΓ3: Για άλλη μια φορά το τσάκισα στο οφφτοπικ και τράβηξα κι εσάς στο οφφ-πανηγύρι. Σόρρυ.

  21. #78
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεκτη η καθε ιδεολογια, απλα κι εγω θα εκφερω την δικη μου οτι αν ειναι να κανω επανασταση θα την κανω για καποιο σκοπο που να εχει ενα Α ουσιωδη αντικτυπο. Οχι για να την πω στην Σονυ για το ps5 support.

    Και βρε συ Λευτερη αληθεια τωρα, μπορει να κερδισε την ηθικη αναγνωριση απο εσενα ο Τζαφε αλλα μονο στο θεωρητικο κομματι, αφου στο πρακτικο παλι με πλεηστεσιο εισαι! Πουλα το το ρημαδι και ριξε Χ να σε παραδεχθω! (με διαθεση χαβαλε αυτο)

    ΥΓ: @psx3
    Ειναι λογικο να μην πειναει και γενικα οι περισσοτεροι επαναστατες ανα την ιστορια εκ του ασφαλους επαναστατουσαν. Ειναι σαν τους εκατομυρριουχους κομμουνιστικης ιδεολογιας που θα σου κραξουν τον καπιταλισμο ενω εχουν 5 εξοχικα και 2 κοτερα.. γνωριζω μπολικους απο αυτους για κακη μου τυχη..

    ΥΓ2: επισης ρε μπαγασα Λευτερη.. οχι θα το πω! Με φακες ζεις και με δουλειες ισα να τα βγαζεις περα, αλλα οχι, στο πλεηστεσιο 5 θες ΑΑΑ exclusives designed με ολα τα συμπραγκαλα! Οχι peasant ps4 cross gen stuff! Χαχα! Το λοιπον καληνυχτες σε ολους!

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tomic20 (05-06-2021)

  23. #79
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χαχαχαχαχαχα φακές πς5 χλιδάτες γκόμενες και γεμιστά (το φαγητό) ψήφος στο ΚΚΕ και καλοκαίρι ιμπιζα.

    Σωστός; Χαχαχχαχαχ

  24. #80
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ευτυχώς που ήρθε αυτή νέα γενιά κονσολών, για να επικεντρωθούν όλοι σε αυτές με δυνατά, κανούριας γενιάς αποκλείστικαχαχαχαχα...

    Money is everything.

  25. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    Giannis1979 (05-06-2021)

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •