Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 81 to 100 of 224

Thread: God of War Ragnarok

  1. #81

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βασικά δεν φταίει το gamepass, εγώ πιστεύω ποιο πολύ φταίει ότι παίζουν τα παιχνίδια του ps4 στο 5, κάτσε να μην έπαιζαν κ θα σου έλεγα εγώ αν αγόραζε κάνεις Ps5 αν δεν είχε αποκλειστικά παιχνίδια μόνο για το 5.
    Edit
    Βέβαια το βασικό είναι ότι δεν υπάρχουν κονσόλες να πουλήσει κ έτσι δεν μπορεί να το βγάλει μόνο Ps5 να πιέσει να παρει κάποιος τι; Αφού δεν υπάρχουν κονσόλες.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τα crossgen παιχνιδια δεν επηρεαζονται απο το bc παντως. Ακομα και χωρις bc θα εβγαιναν 2 εκδοσεις του GoW, για παραδειγμα, μια για το ps4 και μια για το ps5.

    Eκτος αν εννοεις, πως επικοινωνιακα δημιουργει στον κοσμο μια ταση, να το αποδεχθει πιο ευκολα.

  2. #82
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μου φαίνεται ότι ΟΛΟΙ έχουν ξεχάσει την πατέντα που είχε καταθέσει η Σονυ γύρω στο 2017-18, η οποία δίνει τη δυνατότητα σε ένα παιχνίδι του PS4 όταν παίζει στο PS5, (ο dev) να αλλάζει assets, να αλλάζει ακόμα και μέρη του κώδικα.......αλλά ο βασικός προγραμματισμός/σχεδιασμός του παιχνιδιού να παραμένει ως "PS4 game".

    Αυτό τότε όλοι θεωρήσαμε ότι θα ήταν μια ευκαιρία να αναβαθμιστούν τα παλιά παιχνίδια του PS4 με ένα PS5 update, χωρίς ο dev να πρέπει να λιώσει στη δουλειά επειδή ακριβώς η κατατεθειμένη πατέντα της Σονυ του κάνει πολύ εύκολη τη δουλειά (ήτοι: γίνεται με απλό τρόπο μέσω του PS5 SDK).

    Μόνο που.........η Sony βρήκε την ευκαιρία να μας γ@μήσει στο cross-gen χάρη σε αυτή τη πατέντα.

    Διαβάζω άρθρα παντού περί της Sony-κωλοτούμπας, μόλις πριν λίγο διάβασα και του ars technica = σε όλα τα σχόλια αναγνωστών πάνω από το 90% είναι κράξιμο, απογοήτευση και σαφέστατο συμπέρασμα ότι τα 1st cross-gen ΔΕΝ θα εκμεταλλεύονται το PS5 αφής στιγμής είναι αναπτυγμένα για PS4 πρωτίστως.

    Σονυ-κωλοτούμπα.
    Το ζούμε ΚΑΙ αυτό.
    Εύγε Σονάρα.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    nikosgnr (07-06-2021),obione (27-06-2021),Slay (07-06-2021)

  4. #83
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Γενικά η κατάσταση είναι απαράδεκτη και το χειρότερο αναφορικά με το god of war είναι ότι αν διαβάσετε μύθους από την σκανδιναβική μυθολογία, μια μάχη που περιμένει να δει πολύς κόσμος θα ήταν πραγματικά φαντασμαγορική αν το παιχνίδι εκμεταλλευόταν πλήρως τον SSD.

    Στο spoiler πιο συγκεκριμένα τι εννοώ. Μην το ανοίξετε αν δεν έχετε τερματίσει το πρώτο.

    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    panos74gr (07-06-2021)

  6. #84
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Στο κομμάτι των γραφικών νμζ ότι φαίνεται ότι είναι PS4 παιχνίδι.

    - - - Updated - - -

    Μου έκανε εντύπωση που το Ragnarok θα κλείσει το κεφάλαιο της Νορβηγικής μυθολογίας, περίμενα τριλογία.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #85
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Είναι top για PS4 game, αλλά αυτή την φορά μάλλον δεν θα έχουμε 60 fps mode δωρεάν. Μια φορά «χαρίστηκαν» με το HZD2.

    Αυτή η κατάσταση με το εξτρά 10άρικο αρχίζει και μου θυμίζει εποχές PSN Pass... τότε έφταιγαν τα μεταχειρισμένα, τώρα ο Ανάδρομος Ερμής.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (10-09-2021),PDS (10-09-2021),Stefanos (10-09-2021)

  9. #86
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πολυ ωραιο, βεβαια φαινεται πολυ περισσοτερο οτι ειναι ps4 game απ οτι το Forbidden West.


  10. #87
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα συμφωνησω κι εγω για τα γραφικα οτι δεν ειναι Horizon2 επιπεδου. Επισης δεν ετρεχε σε 60 καρε. Αλλα οκ μπορει να παρει δυνατο polish. Παντως το scope ειναι αρκετα πιο μεγαλο. Απο την αλλη ακουσα στην συνεντευξη οτι ειναι sandbox?

  11. #88
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ναι, ξεκάθαρα PS4 γραφικά. Πολύ όμορφο σίγουρα αλλά οχι κάτι που να το διαφοροποιεί ιδιατερα σε σχέση με το πρώτο.
    Το Horizon σίγουρα δείχνει πιο nextgen.

    Είπαν ότι θα είναι το τελευταίο GOW με την νορβηγική μυθολογια;...

  12. #89
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το scope παντως ξαναλεω... ειναι αρκετα πιο μεγαλο. Παιζει ρολο αυτο. Βλεπω πολυ περισσοτερη λεπτομερεια στο περιβαλλον και αν εχω καταλαβει καλα θα ειναι αρκετα πιο ανοιχτο παιχνιδι. Eπισης εχει χρονο ακομα για polish.

    @kostasb13

    Ναι ετσι ειπαν στην συνεντευξη. Οτι θα κλεισει το κεφαλαιο της Νορβηγικης μυθολογιας. Ανεφεραν επισης και ενα sandbox και δεν ξερω αν εγω το ακουσα λαθος, οποτε ειναι μια απορρια μου.

  13. #90
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μερικά callbacks:
    Στην αρχή του πρώτου demo που είχαν δείξει από το πρώτο παιχνίδι στην Σκανδιναβία, ο Kratos ζήτησε από τον Atreus να κυνηγήσει ένα ελάφι. Τώρα, ο Atreus ήρθε στην αρχή αυτού του trailer με ένα ελάφι από μόνος του. Ίσως αναφορά στο ότι είναι πιο ικανός τώρα.
    Ο Atreus ζητά από τον Kratos να μην σκεφτεί σαν πατέρας, αλλά σαν στρατηγός. Και ο Kratos του λέει όχι. Ίσως έχει να κάνει με το πρώτο παιχνίδι στην Ελλάδα όπου
    Spoiler!


    Μερικές εντυπώσεις από το trailer:
    Spoiler!


    Επίσης στα παρακάτω tweet μπορείτε να δείτε character posters από τον λογαριασμό του ign στο twitter. Δείχνει τον Thor κανονικά και λέει το όνομα του κοριτσιού στο τέλος του trailer.

  14. #91
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι λεγεται God of War : Ragnarok.

    Ειναι ξεκαθαρο και απο το ονομα του τιτλου, οτι ολα τελειωνουν εδω οσον αφορα στο Νορβηγικο κομματι. Και Odin και Thor και Fenrir και αρκετα αλλα θα εχει. Ειναι πολυ μεγαλυτερο παιχνιδι απο το πρωτο μερος, εγω ετσι καταλαβαινω. Το ειπαν αλλωστε και στην συνεντευξη οτι ολα αυτα ειναι μεσα στο παιχνιδι.

  15. #92
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #93

    Default

    Και επίσημα με Ελληνικό voice-over και υπότιτλους


  17. #94
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για το GT o Λευτερης εγραψε "αυτα που ειδα σορρυ αλλα δε βγαινουν απο PS4"...
    Τα ιδια πιστευω θα πουμε σε λιγο καιρο για το Horizon και απο οτι φαινεται τα ιδια θα πουμε και για το God of War

    Πλακιτσα κανω αλλα απο οτι φαινεται εχουμε λιγο χρονο ακομα να εκτιμησουμε τετοιες παραγωγες, γιατι ποιος ξερει τι μελει γενεσθαι απο εδω και περα...

  18. #95
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυσκολο για φετος μου μοιαζει

  20. #97
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δυσκολο για φετος μου μοιαζει
    αυτό σκέφτηκα και εγώ, μάλλον δεν θα το δούμε σύντομα, εννοώντας το καλοκαίρι, οπότε μάλλον γιαυτό βγήκε και τα είπε αυτά.

  21. #98
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ναι φωναζει delay απο μακρια.


  22. #99

    Default

    το παιχνιδι μας το εδειξαν περσι στο showcase του Σεπτεμβρη. Απο αυτο που εδειξαν για εμενα ειναι ξεκαθαρο οτι το παιχνιδι βασιζεται στη μηχανη και σε παρα πολλα απο τα assets του 1ου παιχνιδιου, εγω πιστευω οτι το παιχνιδι ειναι ετοιμο και απλά πήραν το χρονο τους για να κανουν πιο γυαλιστερα καποια απο τα boss fights.

    το παιχνιδι θα κυκλοφορησει Οκτωβρη-Νοεμβρη γιατι εμπορικα τοτε το χρειαζονται να κυκλοφορησει, δινοντας και στο horizon το χρονο του για να κανει τις πωλησεις που χρειαζεται.

    Οποιες καθυστερησεις υπηρχαν λογω του θεματος υγείας που είχε ο ηθοποιος του κρατος, πιστευω οτι εχουν ξεπεραστει εδω και καιρο.

  23. #100
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    O Bruno Velazquez με ένα tweet πάντως είπε για άλλη μια φορά ότι το παιχνίδι βγαίνει το 2022!

Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •