Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 86

Thread: Call of Duty: Black Ops - Cold War

  1. #61
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Knomax View Post
    Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ απλα τα πραγματα για την Activision και για παρομοιες εταιριες...

    Λοιπον υπαρχουν οι "παλιοι" παιχτες cod οπως πχ εγω που παιζουν cod πανω απο 10+ χρονια...υπαρχει εμπειρια πως να το κανουμε..οποτε οποιο cod και αν βγει το μαθαινεις το 'game play" και τα οπλα γρηγορα.
    Αυτοι ιο παλιοι παιχτες ξερει η εταιρια οτι ειναι "fans" οποτε θα παρουν και το "καινουριο" cod οπως και να εχει.

    Ο στοχος λοιπον ειναι οι "νεοι" παιχτες....και εκει ειναι το "προβλημα" για την εταιρεια....

    Οταν ο νεος παιχτης παιζει εναντια σε "παλιους" συνηθως θα τον πανε "κορδελα"....spawn...death...spawn..death ανασα δεν παιρνει...οποτε ειναι πολυ πιθανο να αφησει το παιχνιδι και σχεδον σιγουρο δεν θα παρει ουτε του χρονου το καινουριο!!!
    Αυτο ειναι χασουρα χρηματων για την εταιρια...

    Ερχεται τωρα το SBMM.....θα το πω οσο πιο απλα γινεται χωρις να θελω να παρεξηγηθω...

    Ακομα και ο "τυφλος" η αυτος που δεν το εχει καθολου με αυτο το ειδος παιχνιδιου....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ καποιες φορες...
    Οι σφαιρες του "κολλανε" πανω σου οι δικες σου οχι....αδιαφορο αν εισαι ευστοχος εσυ κτλ κτλ.

    Μακραν οπως λεει ο φιλος παραπανω matchmaking με βαση το ping.
    Αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

    Προσωπικά νουμπάς είμαι στο CoD (δεν είναι το φόρτε μου τα FPS και ειδικά με low HP, προτιμώ TPS και high HP), αλλά δεν με ενδιαφέρει να το αλλάξει η Activision για να γίνει αρεστό σε εμένα. Ποιός είμαι εγώ που θα πρέπει να με ακούσουν; Αφού δεν έχω καμία εμπειρία (ελάχιστη).

    Εκτιμώ βαθύτατα το να σέβεται μια εταιρία τους παλιούς, παρά να προσπαθεί να προσελκύσει νέους ξενερώνοντας τους παλιούς. Την ίδια άποψη είχα διατυπώσει για τα Souls (που επίσης δεν είναι του γούστου μου), το ίδιο λέω κι εδώ.

    Να σου πω ποιό είναι το πρόβλημα με τους νέους (από την εμπειρία μου σε άλλα παιχνίδια); Ότι παίζουν 2 βδομάδες λόγω hype και μετά το παρατάνε. Οι παλιοί όμως μένουν. Οι παλιοί θα αγοράσουν και DLC. Αυτοί είναι οι big spenders και σε χρόνο και σε χρήμα.

    Τι γινόταν λοιπόν παλιά; Υπήρχαν fora όπου έδινες το feedback σου (π.χ. κάνε nerf/buff το τάδε όπλο), πήγαινε εκεί ο νουμπάς να κλαφτεί (ααα ουυυ με σκοτώνουν με το τάδε όπλο), έκανε υπερβολικό nerf το όπλο ο αρμόδιος developer, οι νουμπάδες την έκαναν για άλλες παραλίες (αφού πάντα βγαίνει κάτι καινούριο να παίξουν) και οι παλιοί μένανε με ένα χαντακωμένο/not-fun-to-play παιχνίδι.

    Τα έχω ζήσει στο πετσί μου τα παραπάνω, δεν μιλάω στην τύχη.

    Ο νουμπάς θα πρέπει να καταλάβει ότι άπαξ και γίνει έστω και λίγο καλός, το SBMM θα αρχίσει να του σπάει τα νεύρα.

    Προσωπικά είχα και την ατυχία να μην έχω το μεγάλο player pool του CoD και έτρωγα απίστευτο lag στην μάπα (κάτι MEX/BRA/KSA για όσους παλιούς θυμούνται τι εννοώ).

    Ping-based matchmaking λοιπόν για fun gameplay και για να βρίσκω Έλληνες. Για να μπορούμε να βρίσκουμε κόσμο με χαμηλό lag, να τους κάνουμε add και να μιλάμε στην μητρική μας γλώσσα (κάποτε είχα μάθει απέξω όλα τα profanities των Λατινόφωνων).

    Εγώ έτσι ξεκίνησα το online MP στο PS3, νουμπάκος με αρνητικό KDR ήμουν και σιγά-σιγά έμαθα να παίζω και το KDR έγινε θετικό στην πορεία. Βρήκα Έλληνες στο PSN, τους έκανα add, μου μάθανε τα κόλπα και έτσι εξελίσσεσαι σιγά-σιγά.

    Δυστυχώς οι νέες γενιές επιζητούν το instant gratification. Ή θα πιάσουν 20-0 στο πρώτο match ή τα παρατάνε.

    Στην τελική προτιμώ να φάω ξύλο από Έλληνα, αρκεί να είναι λόγω του skill του και να κυλάει με χαμηλό lag το match, παρά να τρώω μπουνιά από τα 20 μέτρα από λαγκαρισμένο Μεξικάνο/Βραζιλιάνο/Άραβα. Δεν είναι θέμα εθνικότητας, είναι θέμα φυσικής (ταχύτητας του φωτός και packet loss). Και Έλληνας να ζει στην Βραζιλία, τα ίδια χάλια θα είναι η σύνδεσή του. Καλύτερα να παίζω με Βραζιλιάνο που μένει Ελλάδα.

    Δυστυχώς όποιος δεν τα έχει ζήσει στο πετσί του τα παραπάνω, δεν θα με καταλάβει πόσο ενοχλητικό είναι το lag και πόσο καταστρέφει το gameplay...

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Αυτό ήταν πάντα ο στόχος για τα cod και τη καλή παρέα.

    Τώρα αυτά τα sbmm και πως τα λένε δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Δεν με επηρεάζουν στο παιχνίδι μου. Περισσότερο με ξενερώνει που θέλω να παίξω cross play με άλλα παιδιά από Xbox μεριά και αναγκαστικά βάζει άτομα από pc με ποντίκια.
    Σαν παλιός που έχεις ζήσει εποχές 360, θυμάσαι πόσο πιο laid back ήταν τα online communities κάποτε. Έχει αλλάξει πολύ και το Gears σε σχέση με το πως ήταν κάποτε, εξού και γιατί όλοι οι παλιοί την έχουν κάνει.

    Τώρα σου ζητάνε να έχεις 2-3 KDR, αλλιώς σε σνομπάρουν. Αυτά δεν συνέβαιναν εποχές PS360. Δεν υπήρχαν eSports. Δυστυχώς πολλά πιτσιρίκια έχουν ως role models τους streamers και θεωρούν ότι πρέπει να τους «μοιάσουν» πάση θυσία, ακόμα και στα στραβά.

    Λάθος πρότυπα και παίζουν για λάθος λόγους. Εξού και η ξενέρα. Παλιά έβρισκες και μεγάλους ανθρώπους, τώρα μόνο πιτσιρικαρία.

  2. #62
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

    Προσωπικά νουμπάς είμαι στο CoD (δεν είναι το φόρτε μου τα FPS και ειδικά με low HP, προτιμώ TPS και high HP), αλλά δεν με ενδιαφέρει να το αλλάξει η Activision για να γίνει αρεστό σε εμένα. Ποιός είμαι εγώ που θα πρέπει να με ακούσουν; Αφού δεν έχω καμία εμπειρία (ελάχιστη).

    Εκτιμώ βαθύτατα το να σέβεται μια εταιρία τους παλιούς, παρά να προσπαθεί να προσελκύσει νέους ξενερώνοντας τους παλιούς. Την ίδια άποψη είχα διατυπώσει για τα Souls (που επίσης δεν είναι του γούστου μου), το ίδιο λέω κι εδώ.

    Να σου πω ποιό είναι το πρόβλημα με τους νέους (από την εμπειρία μου σε άλλα παιχνίδια); Ότι παίζουν 2 βδομάδες λόγω hype και μετά το παρατάνε. Οι παλιοί όμως μένουν. Οι παλιοί θα αγοράσουν και DLC. Αυτοί είναι οι big spenders και σε χρόνο και σε χρήμα.

    Τι γινόταν λοιπόν παλιά; Υπήρχαν fora όπου έδινες το feedback σου (π.χ. κάνε nerf/buff το τάδε όπλο), πήγαινε εκεί ο νουμπάς να κλαφτεί (ααα ουυυ με σκοτώνουν με το τάδε όπλο), έκανε υπερβολικό nerf το όπλο ο αρμόδιος developer, οι νουμπάδες την έκαναν για άλλες παραλίες (αφού πάντα βγαίνει κάτι καινούριο να παίξουν) και οι παλιοί μένανε με ένα χαντακωμένο/not-fun-to-play παιχνίδι.



    Τα έχω ζήσει στο πετσί μου τα παραπάνω, δεν μιλάω στην τύχη.

    Ο νουμπάς θα πρέπει να καταλάβει ότι άπαξ και γίνει έστω και λίγο καλός, το SBMM θα αρχίσει να του σπάει τα νεύρα.

    Προσωπικά είχα και την ατυχία να μην έχω το μεγάλο player pool του CoD και έτρωγα απίστευτο lag στην μάπα (κάτι MEX/BRA/KSA για όσους παλιούς θυμούνται τι εννοώ).

    Ping-based matchmaking λοιπόν για fun gameplay και για να βρίσκω Έλληνες. Για να μπορούμε να βρίσκουμε κόσμο με χαμηλό lag, να τους κάνουμε add και να μιλάμε στην μητρική μας γλώσσα (κάποτε είχα μάθει απέξω όλα τα profanities των Λατινόφωνων).

    Εγώ έτσι ξεκίνησα το online MP στο PS3, νουμπάκος με αρνητικό KDR ήμουν και σιγά-σιγά έμαθα να παίζω και το KDR έγινε θετικό στην πορεία. Βρήκα Έλληνες στο PSN, τους έκανα add, μου μάθανε τα κόλπα και έτσι εξελίσσεσαι σιγά-σιγά.

    Δυστυχώς οι νέες γενιές επιζητούν το instant gratification. Ή θα πιάσουν 20-0 στο πρώτο match ή τα παρατάνε.

    Στην τελική προτιμώ να φάω ξύλο από Έλληνα, αρκεί να είναι λόγω του skill του και να κυλάει με χαμηλό lag το match, παρά να τρώω μπουνιά από τα 20 μέτρα από λαγκαρισμένο Μεξικάνο/Βραζιλιάνο/Άραβα. Δεν είναι θέμα εθνικότητας, είναι θέμα φυσικής (ταχύτητας του φωτός και packet loss). Και Έλληνας να ζει στην Βραζιλία, τα ίδια χάλια θα είναι η σύνδεσή του. Καλύτερα να παίζω με Βραζιλιάνο που μένει Ελλάδα.

    Δυστυχώς όποιος δεν τα έχει ζήσει στο πετσί του τα παραπάνω, δεν θα με καταλάβει πόσο ενοχλητικό είναι το lag και πόσο καταστρέφει το gameplay...


    Σαν παλιός που έχεις ζήσει εποχές 360, θυμάσαι πόσο πιο laid back ήταν τα online communities κάποτε. Έχει αλλάξει πολύ και το Gears σε σχέση με το πως ήταν κάποτε, εξού και γιατί όλοι οι παλιοί την έχουν κάνει.

    Τώρα σου ζητάνε να έχεις 2-3 KDR, αλλιώς σε σνομπάρουν. Αυτά δεν συνέβαιναν εποχές PS360. Δεν υπήρχαν eSports. Δυστυχώς πολλά πιτσιρίκια έχουν ως role models τους streamers και θεωρούν ότι πρέπει να τους «μοιάσουν» πάση θυσία, ακόμα και στα στραβά.

    Λάθος πρότυπα και παίζουν για λάθος λόγους. Εξού και η ξενέρα. Παλιά έβρισκες και μεγάλους ανθρώπους, τώρα μόνο πιτσιρικαρία.
    Κάπου διάβασα ότι ένα πιτσιρίκι 6-7 ετών τον πήραν σε μια clan και του έδωσαν 30 χιλιάρικα.

    Τα esports έχουν χαλάσει τις fun to play καταστάσεις και το twitch έχει διευρύνει το e-penis.

    Οι εποχές όπως σωστά λες του gears, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Έμπαινες στο lobby και χαιτερουσες τον κόσμο γιατί τους ήξερες όλους. Μικρή κοινότητα. Λες και πήγαινες έξω για καφέ ένα πράγμα. Τότε που όποιος είχε 2mbps γραμμή, τον έπαιρνες τηλέφωνο για να μπει να hostαρει παιχνίδι.

    Και μιλάμε για ένα παιχνίδι p2p που ο host ήταν ο βασιλιάς του παιχνιδιού. Αλλά δεν σε ένοιαζε, γιατί έπαιζες για το χαβαλέ, το γέλιο, το fun to play που ήταν στα ύψη.

  3. #63

    Default

    Συμφωνω οπως λετε..ο παλιος πλεον παιζει και για το χαβαλε....εμπαινες στην ταδε κλαν...απογευματα συμπληρωνωνατν 6αδα..και επαιζες...εριχνες και γελιο μιλωντας.
    Οπως επισης σωστα λετε..πετυχαινες και Ελληνες...παρομοιο ping...και εκει επαιζε ρολο το skill....και να εχανες..ελεγες οκ ειναι καλυτερος τι να κανουμε τωρα.
    Στην κλαν που ειχαμε στο ps3 στο cod...μας ηξεραν ολοι και ακομα περισσοτεροι μας εβριζαν...η κλαν λεγοταν ΚΟΚΟ..ισως την ξερετε..ολοι ελεγαν οτι παιζουμε με hack..δεν επαιζε κανεις...αληθεια.
    Οι λογοι που"παιζαμε" τοσο καλα ηταν απλα η αγνοια των αντιπαλων!!!
    Τι εννοω...σε εποχες που απλα μιλουσαν με μικροφωνο και ελεγαν μια χαρα ειναι..εμεις παιζαμε με astro headset...ακουγοταν τα βηματα τους και τις ετρωγαν πριν βγουν απο την γωνια.

    Αλλα το κυριοτερο ηταν οτι οι ιδιοι παιχτες καθε μερα παιζαμε μαζι...ηξερα πχ οτι στην ταδε πιστα ο psx3 περνει το ταδε οπλο και παει απο την ταδε διαδρομη..στο αυτοματο.....οποτε οταν ελεγε απο το μικροφωνο οτι "περασαν απο εμενα 2"...ηξερα ακριβως για πιο σημειο ελεγε!
    Τετοιο συνολο..δεν το "σπας" ευκολα σε ματς.
    Πλεον δεν υπαρχουν αυτα.

  4. #64
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    more info at callofduty.com

  5. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Error Flynn (17-12-2020)

  6. #65
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    α ωραια επιτελους θα δοκιμασω και τα 120 καρε χαχα

  7. #66

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    α ωραια επιτελους θα δοκιμασω και τα 120 καρε χαχα
    Πως σου φανήκαν;;;
    Ρε σεις αντε να φτιάξουμε μια εξάδα να μπαίνουμε να παίζουμε κανενα ματσάκι για χαβαλέ!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #67
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ δεν το δοκιμασα ποτε ο βλαξ... ξεχαστηκα εντελως...

  9. #68
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δοκίμασε με Destiny 2 που είναι free to play
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...Thread/page231

  10. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Valkyre (02-01-2021)

  11. #69

    Default

    Χθες έπαιξα αρκετά online παιχνίδια με crossplay με φίλο μου που έχει ps4pro.
    Ειλικρινά δεν περίμενα να παίζει τόσο καλά.
    Και το party chat και η online εμπειρία ήταν άψογη.
    Σαν να παίζεις στην ίδια κονσόλα!
    30+ άτομα είναι ευπρόσδεκτα να αράζουμε τα βράδια μετά τις 10-11 και να λιώνουμε

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 05-02-2021 at 12:10.

  12. #70
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Θα συμφωνησω οτι το crossplay παιζει πολυ καλα, γιατι ετσι γινοταν απο περυσι στο MW2019. Εγω βεβαια μετα απο πολλα χρονια call of duty εχω φαει τρελλη ξενερα με τη σειρα, ηδη απο το περσυνο παιχνιδι. Το cold war ουτε που το αγορασα μετα την beta που επαιξα. 3 μεγαλα θεματα (έχει και αλλα αλλα αναφερω τα πιο σημαντικα για μενα):

    1. Το disbanding του lobby μετα απο καθε παιχνιδι λογω SBMM (skills based matchmaking). Η μεγαλυτερη ομορφια ενος small team infantry based multiplayer παιχνιδιου ειναι οταν σε ενα lobby γινεται μια καλη μαχη και παιζεις το επομενο παιχνιδι με τους ιδιους ειτε για να κερδισεις ξανα η για να παρεις το αιμα σου πισω. Ετσι οπως ειναι τωρα που το lobby διαλυεται μετα απο καθε παιχνιδι ειναι εντελως αψυχο. Μαζι με το γεγονος οτι λογο SBMM οταν αρχιζεις να πηγαινεις καλα σε τιμωρει με χειροτερους συμπαιχτες, χειροτερα pings και αντιπαλους που παιζουν MLG τουρνουα, μετα απο 3-4 παιχνιδια δεν διασκεδαζεις
    2. Πολυ λιγο content στο multiplayer. Ειναι φανερο οτι η σειρα εχει πλεον προτεραιοτητα το warzone και το content στο multi ειναι πολυ λιγο (χαρτες, οπλα) και δινεται με το στανιο
    3. Πολυ χαμηλη ποιοτητα καινουργιων χαρτων σε σχεση με τους παλαιοτερους

  13. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Giannis1979 (05-02-2021),psx3 (05-02-2021)

  14. #71
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Γενικά υπάρχει κατρακύλα σε πολλά MP games από ό,τι παρατηρώ από σχόλια βετεράνων.

    Ελπίζω η Sony να αδράξει την ευκαιρία και να βγάλει κάτι καλό...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Giannis1979 (05-02-2021),nikosarg (05-02-2021)

  16. #72
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Γενικά υπάρχει κατρακύλα σε πολλά MP games από ό,τι παρατηρώ από σχόλια βετεράνων.

    Ελπίζω η Sony να αδράξει την ευκαιρία και να βγάλει κάτι καλό...
    Δεν εχεις καθολου αδικο. Και για να μην λεω μονο για cod, το battlefiled franchise χτυπησε τον απολυτο πατο με το bf5. Που ειναι τα μεγαλεια των bad company 2, bf3, bf4. Τα τελευταια χρονια τα multiplayer fps εχουν παρει την κατηφορα. Ειναι χρυση ευκαιρια να παρει καποιος το ρισκο και να βγαλει ενα παιχνιδι που θα μαζεψει το κοινο. Η sony νομιζω οτι κοιμαται τον υπνο του δικαιου η φοβαται το ρισκο. Μονες ελπιδες η αλλη ομαδα της guerilla και η respawn. Ας ελπισουμε τουλαχιστον η EA να πηρε το μαθημα και το bf6 να ειναι ανταξιο του ονοματος, γιατι αν ειδατε το earnings call της activision δηλωσαν οτι β€œwarzone will be front and center for a log time” δηλαδη κλαφτα χαραλαμπε για εμας που δεν θελουμε battle royale

  17. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    psx3 (05-02-2021)

  18. #73
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Όντως, δεν είναι τυχαίο πόσος κόσμος προτιμάει ακόμα το BF1. Ξενερωμένοι και οι βετεράνοι του Battlefield.

    Η Sony χρειάζεται ένα καλό FPS (Killzone) κι ένα καλό TPS (Uncharted) για να σαρώσει την αγορά...

    Το Battle Royale μοτίβο κουράζει γρήγορα θεωρώ, παίζεις την ίδια πίστα και το ίδιο mode συνέχεια και αυτό το πράγμα θεωρείται «ινοβέησο».

    Και επειδή κουράζει γρήγορα (το ξέρουν οι εταιρίες), σου χώνουν με το ζόρι τα διάφορα "Battle Pass" και είναι λες κι έχεις laundry list να τικάρεις κουτάκια υποχρεώσεων... ενώ παλιά παίζαμε για το pure fun και την παρέα. Η αγγαρεία του endless grind ήταν αποκλειστικότητα των MMORPG.

    Που είναι τα χρυσά τα χρόνια που είχαμε ποικιλία από modes και χάρτες (κι ας τους πληρώναμε)!

  19. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosarg (05-02-2021)

  20. #74

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Θα συμφωνησω οτι το crossplay παιζει πολυ καλα, γιατι ετσι γινοταν απο περυσι στο MW2019. Εγω βεβαια μετα απο πολλα χρονια call of duty εχω φαει τρελλη ξενερα με τη σειρα, ηδη απο το περσυνο παιχνιδι. Το cold war ουτε που το αγορασα μετα την beta που επαιξα. 3 μεγαλα θεματα (έχει και αλλα αλλα αναφερω τα πιο σημαντικα για μενα):

    1. Το disbanding του lobby μετα απο καθε παιχνιδι λογω SBMM (skills based matchmaking). Η μεγαλυτερη ομορφια ενος small team infantry based multiplayer παιχνιδιου ειναι οταν σε ενα lobby γινεται μια καλη μαχη και παιζεις το επομενο παιχνιδι με τους ιδιους ειτε για να κερδισεις ξανα η για να παρεις το αιμα σου πισω. Ετσι οπως ειναι τωρα που το lobby διαλυεται μετα απο καθε παιχνιδι ειναι εντελως αψυχο. Μαζι με το γεγονος οτι λογο SBMM οταν αρχιζεις να πηγαινεις καλα σε τιμωρει με χειροτερους συμπαιχτες, χειροτερα pings και αντιπαλους που παιζουν MLG τουρνουα, μετα απο 3-4 παιχνιδια δεν διασκεδαζεις
    2. Πολυ λιγο content στο multiplayer. Ειναι φανερο οτι η σειρα εχει πλεον προτεραιοτητα το warzone και το content στο multi ειναι πολυ λιγο (χαρτες, οπλα) και δινεται με το στανιο
    3. Πολυ χαμηλη ποιοτητα καινουργιων χαρτων σε σχεση με τους παλαιοτερους
    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε!
    Αυτά ακριβώς συζητούσαμε και εμείς χθες!!
    Εμείς βέβαια παίζουμε ακόμα αλλά έλλειψη ανταγωνισμού δεν υπάρχει επιλογή.
    Χρειάζεται ένα καλό battlefield.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    nikosarg (05-02-2021),psx3 (05-02-2021)

  22. #75

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Γενικά υπάρχει κατρακύλα σε πολλά MP games από ό,τι παρατηρώ από σχόλια βετεράνων.

    Ελπίζω η Sony να αδράξει την ευκαιρία και να βγάλει κάτι καλό...
    Μακάρι!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #76
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Μακάρι!
    Μην νομίζεις ότι το λέω μόνο για Sony, μακάρι και η MS να ξαναγυρίσει σε μεγαλεία εποχής Halo/Gears (360 era)!

    Μόνο έτσι θα ζοριστεί και η Sony να βγάλει κάτι ανταγωνιστικό.

    Για μένα είναι κατάντια που έχει μαζέψει σχεδόν όλο το «χαρτί» της αγοράς το Fortnite, με αποτέλεσμα να τρέχουν όλοι να βγάλουν BR modes (εις βάρος των πιο παραδοσιακών modes στυλ TDM/CTF κλπ)...

    Να τσακιστούν να βγάλουν βαρβάτα exclusive MP οι Sony/MS και έτσι να εισπράττουν το 100% των εσόδων, αντί για το 30% του royalty cut.

  24. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Giannis1979 (05-02-2021)

  25. #77

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μην νομίζεις ότι το λέω μόνο για Sony, μακάρι και η MS να ξαναγυρίσει σε μεγαλεία εποχής Halo/Gears (360 era)!

    Μόνο έτσι θα ζοριστεί και η Sony να βγάλει κάτι ανταγωνιστικό.

    Για μένα είναι κατάντια που έχει μαζέψει σχεδόν όλο το «χαρτί» της αγοράς το Fortnite, με αποτέλεσμα να τρέχουν όλοι να βγάλουν BR modes (εις βάρος των πιο παραδοσιακών modes στυλ TDM/CTF κλπ)...

    Να τσακιστούν να βγάλουν βαρβάτα exclusive MP οι Sony/MS και έτσι να εισπράττουν το 100% των εσόδων, αντί για το 30% του royalty cut.
    Έχεις μεγάλο δίκιο εδώ .
    Προσωπικά τα halo, Gears , killzone κλπ ήταν για μένα ακόμα και στις καλύτερες εποχές τόυς παιχνίδια που απολάμβανα ως campaign.

    Multiplayer ανέκαθεν έπαιζα cod η BF , pro η fifa και που και που κανένα Racing.

    Όμως δε μπορούμε να ξέρουμε πως θα ήταν αν τα τότε καλά παιχνίδια βγαίναν τώρα που τα cod /BF είναι σε χαμηλό επίπεδο.

    Τότε όντως έβλεπες τα lobbies τους να έχουν εκατοντάδες χιλιάδες κόσμο και να ανταγωνίζονται άμεσα το shooter της activision (το bf μάλιστα το είχαν από κάτω).

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    nikosarg (05-02-2021),psx3 (05-02-2021)

  27. #78
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ξέρει κανείς, αν έχει αγοράσει την έκδοση για PS4 αν είναι free η αναβάθμιση σε PS5;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  28. #79

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ξέρει κανείς, αν έχει αγοράσει την έκδοση για PS4 αν είναι free η αναβάθμιση σε PS5;
    Πληρώνεις δέκα ευρώ αν θυμάμαι καλά .
    Free δεν είναι πάντως.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  29. #80
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Να πω ότι δεν το περίμενα, ψέματα θα πω:

    New machine learning cheat threatens competitive console play

    https://www.eurogamer.net/articles/2...e-console-play

    Δεν χρειάζεται καν CFW η κονσόλα (by default όλα τα executables/libraries είναι signed), το μόνο που θέλει είναι PC με nVidia GPU (Tensor cores) και μια capture card με HDMI.

    Αν δεν ανασκουμπωθούν Sony/MS, θα πάει για βρούβες το online engagement (και τα έσοδα από PS+/Gold/MTX).

    Μιλάμε για next-gen cheating συγκριτικά με CronusMax (εκεί άντε να κάνει rapid fire και λίγο recoil compensation, δεν κάνει auto-aim)...

    Εκτός κι αν ξαναγυρίσει η φάση σε LAN parties (χλωμό εν μέσω COVID).

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •