Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 86

Thread: Call of Duty: Black Ops - Cold War

  1. #21
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μου αρέσει που τα λέμε (psx3) λες και θα παίξουμε τον τίτλο....χααχχααχαχαχαχαχ
    Χαχα, άσε, το Warzone για 5-10 λεπτά το άντεξα πριν το delete. Στιβαρό πιστολίδι μεν, αλλά not my cup of tea με τα καμπέρια και το looting.



    Το Campaign πιθανώς θα με έψηνε για 1 τερματισμό, φαίνεται έχουν κάνει καλή δουλίτσα.

  2. #22
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άμα σου πω ότι που και που ακόμα παίζω (πάντα παρέα με έναν φίλο, δεν παίζω ΠΟΤΕ μόνος μου τέτοια παιχνίδια) Battlefield 1;;;

  3. #23
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Έδειξαν στο IGN 4 ώρες από το multi. Είναι ένα κακό(αποτι φαίνεται) update του MW. Προφανώς δεν ήταν η next gen έκδοση, αλλά και πάλι, καμία ιδιαιτερότητα καμία καινοτομία κανένα ρισκο.

    Μπορεί να δείξουν next gen campaign και να τρίβουμε τα μάτια μας, αλλά στο κομμάτι του multi δεν υπάρχει κάτι φρέσκο.

  4. #24
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Έδειξαν στο IGN 4 ώρες από το multi. Είναι ένα κακό(αποτι φαίνεται) update του MW. Προφανώς δεν ήταν η next gen έκδοση, αλλά και πάλι, καμία ιδιαιτερότητα καμία καινοτομία κανένα ρισκο.

    Μπορεί να δείξουν next gen campaign και να τρίβουμε τα μάτια μας, αλλά στο κομμάτι του multi δεν υπάρχει κάτι φρέσκο.
    Ναι μια από ίδια με 2-3 Mode καινούργια σε άλλα μέρη,καλά μην περιμένεις κ παπάδες από τα πρώτα παιχνίδια σιγά σιγά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #25
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οταν η μαλακία έχει χτυπησει κόκκινο.


  6. #26

    Default

    Όχι μόνο τα παραπάνω που λέτε αλλά εγώ παρατήρησα και κάτι άλλο που με ενοχλεί πολύ. Δίνει την εντύπωση του αχταρμά. Σαν κάθε του κομμάτι, σαν κάθε χάρτης να έχει σχεδιαστεί από διαφορετική ομάδα. Ένας χάρτης σε έρημο οκ. Έδειχνε όπως το mw. Αυτός στο Miami τη φάση; Επιστροφή στην αισθητική cartoon των προηγούμενων τίτλων; Υπερβολικά χρώματα, καμία αληθοφάνεια, άθλιο έως ανύπαρκτο visibility.
    Όσο για το campaign μου είναι αδιάφορο. Όπως και κάθε ένα σε παιχνίδι τέτοιου τύπου. Έχω μπουχτίσει από την ανούσια προπαγάνδα που βρωμάει ανυπόφορα.

  7. #27
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  8. #28
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μόνο η infinity ward μπορεί να βγάλει next gen cod.

    Raven και Treyarch απλά βγάζουν "κατι" για το μεσοδιάστημα.

  9. #29

    Default

    100ευρω(ή 90λιρες)η Ultimate edition του Call Of Duty για ps5
    https://store.playstation.com/en-gb/...DCWULTIMATE001

  10. #30
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    100ευρω(ή 90λιρες)η Ultimate edition του Call Of Duty για ps5
    https://store.playstation.com/en-gb/...DCWULTIMATE001
    Και τίγκα στα MTX βεβαίως-βεβαίως...

    Και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολάκερη οι αγαπητοί publishers. Μόνο ο κόσμος μπορεί να το σταματήσει αυτό διά της ψήφου/πορτοφολιού του.

    ΥΓ: Κάποιος μπορεί να πει ότι παλιά τα πληρώναμε ακριβότερα τα παιχνίδια (από 30.000 δρχ του SNES, μέχρι 70.000 δρχ του Neo Geo), αλλά έχουν αλλάξει πολλά πράγματα από τότε (μετάβαση σε οπτικούς δίσκους, νέα εμπορικά μοντέλα περαιτέρω αρμέγματος του καταναλωτή aka F2P/DLC/MTX, μεγαλύτερο gaming κοινό, παγκοσμιοποίηση, οικονομική κρίση Vol1+2, στάσιμοι μισθοί αναλογικά με πληθωρισμό/κόστος ζωής).

  11. #31
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θες να πεις 120.000-140.000 δρχ τα παιχνίδια Neo-Geo το 1990 μόλις είχε βγει (το ξέρω γιατί είχα γνωστό τον ιδιοκτήτη του Amiga Athens Club στην Καλλιθέα, που ήταν ο πρώτος που έφερε Neo Geo).

    Τεσπα, όσο αφορά το νέο Cod και την τιμολόγησή του.........συμφωνώ απολύτως.

    Η αισχροκέρδεια είναι εγκληματική.

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  13. #32
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Θες να πεις 120.000-140.000 δρχ τα παιχνίδια Neo-Geo το 1990 μόλις είχε βγει (το ξέρω γιατί είχα γνωστό τον ιδιοκτήτη του Amiga Athens Club στην Καλλιθέα, που ήταν ο πρώτος που έφερε Neo Geo).

    Τεσπα, όσο αφορά το νέο Cod και την τιμολόγησή του.........συμφωνώ απολύτως.

    Η αισχροκέρδεια είναι εγκληματική.
    Τώρα που το λες, τα early imports όντως ήταν ακόμα πιο ακριβά. Και στο SNES το Street Fighter II έφτανε τις 50.000 δρχ ως παραεισαγωγή. Μετά ήρθαν οι αντιπροσωπείες (Itochu, μετέπειτα Nortec) και μπήκε ένα πλαφόν στις τιμές (αυτό που λέμε MSRP).

    Τιμές που ζαλίζουν, ακόμα και χωρίς να υπολογίσουμε πληθωρισμό 30 ετών... ενδεικτικά μια τυρόπιτα είχε 100 δρχ και ένα σουβλάκι 150-200 δρχ.

  14. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-09-2020)

  15. #33
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Νομίζω είναι τραγικό κ αυτό, κοντεύει να το πάνε σαν το fifa κάθε χρόνο μια αλλαγή δύο Mode, new Maps 100 ευρώ κ Battle pass κ blueprint κ τις Παναγίας τα μάτια μέσα, σκάστε κ ψωνίστε, COD θα παίξετε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #34
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Νομίζω είναι τραγικό κ αυτό, κοντεύει να το πάνε σαν το fifa κάθε χρόνο μια αλλαγή δύο Mode, new Maps 100 ευρώ κ Battle pass κ blueprint κ τις Παναγίας τα μάτια μέσα, σκάστε κ ψωνίστε, COD θα παίξετε.
    Ακόμα και το Fortnite (που προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ως gameplay) το βρίσκω πολύ πιο τίμιο σαν εμπορικό μοντέλο συγκριτικά με το CoD...

    F2P με cosmetic MTX. Έτσι έπρεπε να είναι και το CoD MP (να πωλείται μόνο το Campaign) και το FIFA (κάθε χρόνο 60άρι για αλλαγή roster και μια φορά στα 7 χρόνια θα αλλάξουν μηχανή γραφικών).

    Όσο ο κόσμος τα δέχεται και τα «ψηφίζει» με το πορτοφόλι του, τόσο οι εταιρίες θα συνεχίζουν!

  17. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Christos33 (17-09-2020)

  18. #35

    Default

    Τί στο καλό συμβαίνει με αυτό στο store;
    Είπα να κάνω pre order για να ξεκινήσω να το κατεβάζω.
    Στην έκδοση cross gen bundle δεν σε αφήνει να την αγοράσεις, από την κονσόλα τουλάχιστον. Στην εφαρμογή γράφει "playable only in ps5".
    Τί παπαριά έχουν κάνει;
    Edit: Περίεργο. Μέσα από το modern warfare ανοίγει το link.
    Last edited by Conjure7; 11-11-2020 at 14:53.

  19. #36

    Default Call of Duty: Black Ops - Cold War

    Εχω απο χθες τη next gen έκδοση του παιχνιδιού, και λιώνω κυριως το campaign , αλλα δοκίμασα και μερικά ματς στο multiplayer.
    Το frame rate καρφωμένο στα 60fps (not yet 120Hz TV)
    οι φωτισμοί ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ , (ray tracing?) ενω απο άποψη γραφικών υπαρχουν πολλα καλοφτιαγμένα μοντέλα χαρακτήρων με εξωφρενική λεπτομέρεια και πανέμορφοι κόσμοι απο το Βιετνάμ έως το κτήριο και τα υπόγεια της KGB και την Κούβα.

    Το περισυνο modern warfare ειναι ανωτερο σχεδιαστικά, πιο Chrisp και με περισσότερη λεπτομέρεια στα περιβάλλοντα κυριως λόγω ανωτερης μηχανης, ενω το Cold War μου φαινεται να χρησιμοποιεί μια εξελιγμένη version της μηχανης του πρώτου black ops, και ειναι σαφως πιο «πολύχρωμο» κατι που σε συνδιασμο με το ray tracing σε κανει πολλες φορες να ψάχνεις τα σαγόνια σου στο πάτωμα αφου το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικό.

    Απο άποψη gameplay το campaign ειναι οτι καλύτερο εχω παιξει τα τελευταια χρονια.

    Υπέροχο πραγματικά , το gun play και η αίσθηση των όπλων απο αλλο πλανήτη (ίδια ακριβως ωραια αίσθηση και στο MP )και εδω ζηλεύω αρκετα το dualsense με τα adaptive triggers που θα εχετε εσεις.

    Γενικα δεν εχω λόγια για το campaign παίζω δεύτερη μερα σημερα σερί 3ωρο και παρακαλάω να μην τελειώσει .

    Το multiplayer που έπαιξα καμμια ωρα φαινεται ΟΚ, εχει κάποια μικρά bugs αλλα θελω να αφιερώσω χρονο για να δω αν τελικα μου αρεσει περισσότερο απο του περισυνου MW που μου έκατσε σχεδον οπως το ηθελα .




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 19-11-2020 at 00:44.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Conjure7 (19-11-2020),psx3 (24-11-2020)

  21. #37
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default



    - - - Updated - - -

    Πολυ γρηγοροτερους χρονους φορτωματος το καινουργιο call of duty στο ps5
    Οπως αναμενοταν δηλαδη

  22. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    psx3 (24-11-2020)

  23. #38

    Default Call of Duty: Black Ops - Cold War

    Τελος το campaign , μου πηρε καπου 9 ωρες.
    Πραγματικά ΘΕΙΚΟ και ανετα το καλύτερο cod της δεκαετίας (για να μην επιχειρήσω να παω πιο πισω).
    Θα το ξαναπαίξω τουλάχιστον 2 φορες ακομα σε μεγαλύτερες δυσκολίες απο το regular που έπαιξα τωρα.

    Πρωτόγνωρα πράγματα για call of duty, η συλλογή στοιχείων , οι αψογες stealth αποστολες (υπάρχουν missions που μπορεις να τα βγαλεις χωρις να ριξεις ουτε σφαίρα , και ειναι τοσο ωραια δομημενες που αναρωτιέσαι αν παιζεις cod η hitman), η δυνατότητα επιλογών που διαμορφώνουν ανάλογα την ιστορια και το φιναλε που θα εχεις, σε συνδιασμο με εξωπραγματικό gunplay, και πολυ ωραιο story που επικεντρώνεται στον ψυχροπολεμικό κόσμο των 80s και στον ανταγωνισμό ΗΠΑ - Σοβιετικής Ένωσης.

    Δεν θυμαμαι να υπήρξε ποτε αλλη φορα που να έπαιζα call of duty (ειδικά campaign) και να παρακαλάω απο μεσα μου να μην τελειώσει.
    Συνήθως απο τις 2-3 πρώτες ωρες και μετα (ειδικά την τελευταια δεκαετία), άρχιζα να Κλάιω τα λεφτα μου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 20-11-2020 at 00:45.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Christos33 (20-11-2020),PDS (20-11-2020),psx3 (24-11-2020)

  25. #39

    Default

    Καθομαι και πειραματίζομαι με το ψυγείακι μου σημερα και διαπίστωσα οτι όσοι εχουμε την cross gen έκδοση του Cold War μπορούμε να εγκαταστήσουμε την Xboxone- PS4 version του παιχνιδιού σε εξωτερικό σκληρό και να παίξουμε απο εκει (ολα τα Backwards compatible games της προηγούμενης γενιάς παιζουν απο εξωτερικό standard HDD σε ps5 και X/S).

    Σωτήριο feature για να απαλλάξεις 140GB απο τους ηδη μικρούς SSD των νέων συστημάτων (ειδικά για το ps5 που εχει και μικρότερο χώρο αλλα και optimised exclusives στο launch),ωστε να μπορεις να τους χρησιμοποιήσεις για next gen παιχνίδια με μεγαλο graphical fidelity που δεν παιζουν απο εξωτερικό σκληρό δίσκο αλλα απαιτούν να περάσουμε την πριονοκορδέλα των 200+ ευρω για SSD expansion.

    Εγω δεν πρόκειται να το χρησημοποιησω ακομα το feature αφου παίζω συνέχεια mp αλλα για κάποιον που παιζει αραιά και που κανενα ματσάκι online και εχει θεμα χώρου ειναι επίσης σωτήριο.

    Απ οτι διάβασα οι διάφορες της next gen έκδοσης με των προηγούμενων συστημάτων ειναι (αν δεν εχεις 120 HZ TV) μονο το ray tracing και τα loading times. Οχι τα textures (η ανάλυση ειναι ουτως η αλλως μια χαρα σε Scorpio / PS4pro)

    Τωρα κατεβάζω και την Xbox one edition του παιχνιδιού ωστε να τις συγκρίνω και να δω αν όντως ισχιει αυτo.
    Αν ισχιει θα ειναι και γαμω τις πατέντες για να εχουμε πρόσβαση σε games που παίξαμε σε next gen μορφή, αλλα πλεον θα επισκεπτόμαστε πιο αραιά, και να αποφύγουμε την οικονομική αφαίμαξη του next gen expansion για τα πρωτα 1-2 χρονια που ολα θα ειναι cross gen, και μεχρι να μπορούμε να κανουμε SSD expansion σε τιμή για ανθρωπους και οχι για κροισους.

    Λογικα θα γινεται και με αλλα παιχνίδια που εχουν next gen upgrade αλλα στην ουσία ειναι προηγούμενης γενιάς οπως σχεδον ολα στο launch.





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #40
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •