Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 33 of 33

Thread: Gotham Knights (WB Montreal)

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πιο αναμενομενο πεθαινεις.. απο το πολυ next gen δεν μπορεσαν να δωσουν ουτε σταθερα 30 καρε..

    Μιλαμε για τη ντροπη της ντροπης.. ισως οτι πιο καταπτυστο εχω δει σε αυτη τη γενια.. δε μπορουμε λεει να ριξουμε απλα την αναλυση ειμαστε τοσο νεξτ τζεν που θα πεσουν σαγονια..


  2. #22
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πιο αναμενομενο πεθαινεις.. απο το πολυ next gen δεν μπορεσαν να δωσουν πυτε σταθερα 30 καρε..

    Μιλαμε για τη ντροπη της ντροπης.. ισως οτι πιο καταπτυστο εχω δει σε αυτη τη γενια.. δε μπορουμε λεει να ριξουμε απλα την αναλυση ειμαστε τοσο νεξτ τζεν που θα πεσουν σαγονια..
    Εδω ολοκληρη 4090 και δεν μπορει να τρεξει το συγκεκριμενο παιχνιδι στα 60 fps με dlls ανοικτο
    Μιλαμε για κακιστο development απο ενα στουντιο που δεν ειχε ποτε και τις καλυτερες περγαμηνες στην βιομηχανια του gaming
    Μακαρι να πατωσει και στις πωλησεις για να καταλαβουνε και μερικοι, οτι με αυτο τον τεμπελικο τροπο, δεν βγαζεις καλα παιχνιδια
    Last edited by spartan; 20-10-2022 at 18:23.

  3. #23
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default



    Εδω κοιτατε χαλια

  4. #24
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  5. #25
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πως το κυκλοφορησαν; Χαχα

    Οχι αληθεια, οταν εκατσαν στο τραπεζι και ειδαν αυτο το αποτελεσμα τους φανηκε ανταξιο της αγορας; Τι να πω. Τι περιμεναν να συμβει;;

  6. #26
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Talking

    Πιστεύω θα γινει Black Friday hit 19.99

    4/10 gamespot

    5/10 IGN

    Δεν ειναι μονο τα Φρέμς και τα γραφικα αλλα και το παιχνιδι κακο .

    Κριμα κριμα..
    Last edited by obione; 21-10-2022 at 01:13.

  7. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Θέλω να δω το expose να μάθουμε τι πήγε τόσο λάθος.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #28
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Gotham Knights (WB Montreal, 25 Οκτωβρίου 2022)

    Το arkham knight του 2015 εχει ανωτερα γραφικα, φανηκε απο το πρωτο demo που εδειξαν.
    Καλα εμενα περιττο να πω οτι μου κανει εντυπωση που το κραξιμο ξεκινησε οταν εγινε γνωστο οτι τρεχει στα 30fps. Λες και αν ετρεχε στα 60/4k/hdr/raytracing με τα γραφικα που εχει θα ηταν οκ. Δειγμα του ποιο ειναι το μετρο συγκρισης πια, τα fps και οι αναλυσεις.
    Οπως λεει και ο Λεωνιδας περιμενω να δουμε τι εχει παιξει, μου κανει εντυπωση μιας και το Origins ηταν αρκετα αξιολογο ποιοτικα και τεχνικα. Απ οτι εχω διαβασει τους εχουν ακυρωσει και 3 projects πριν καταληξουν σε αυτο οποτε ισως εχει γινει χαμος μεσα στο studio και ιδου τα αποτελεσματα.


  9. #29
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα 30 fps φανταζομαι ηταν η σταγονα που ξεχειλησε το ποτηρι. Ηδη ο κοσμος εκραζε τον οπτικο τομεα, αλλα ακομα το παιχνιδι δεν ηταν ετοιμο και οσο ναναι διατηρεις μια ελπιδα οτι κατι θα φτιαξει μεχρι την κυκλοφορια.

    Αλλα με το 30fps ναι αυτο ειναι το πιο insulting απο ολα, ιδιως οταν σου λενε «δεν μπορουμε απλα να ριξουμε την αναλυση ειναι πολυπλοκο το θεμα». Περα απο αυτο, ακομα και ετσι, λες απο μεσα σου «οκ θα το βγαλουν μετα το 60fps οπως εκαναν με το Watchdogs (που στανταρ θα γινει αυτο)». Βλεπεις ομως το performance στα 30 fps που κυμαινεται μεταξυ 24-26 στην πραγματικοτητα και με φουλ framepacing ε και ναι.. καπου εκει γινεται το μπαμ..

    Γενικα παντως δεν ειναι και οτι ο κοσμος το ειχε καημο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Αυτη η εντυπωση μου δινεται εμενα. Προφανως και παρα πολλοι κραζουν χωρις καν να τους ενδιαφερει το παιχνιδι λογω του ποσο εντυπωσιακα κακο βγηκε.

  10. #30
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα με στεναχωρεί αρκετά γιατί είναι η συνέχεια των Arkham που τα λάτρεψα (και πολύς κόσμος).
    Κρίμα αυτή η κατάντια...

  11. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    obione (21-10-2022)

  12. #31
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και φαίνεται και καπως να κατάφεραν και να χάλασαν και το combat (δεν βλέπω θετικές εντυπώσεις). Εγω θα πω ότι το performance αντε και το φτιάχνεις.. Το combat δύσκολο να ασχοληθούν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπτικα το μεγαλυτερο του προβλημα ειναι ησχεδον ολοκληρωτικη ελειψη καλλιτεχνικης διευθυνσης.. πιο βαρετη πολη πεθαινεις..

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (23-10-2022)

  15. #33
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Στο combat κομματι υποτιθεται οτι ηθελαν να διαφοροποιηθουν απο το freeflow style των arkham games και να γινει πιο strategic. Το αποτελεσμα βεβαια ειναι εντελως choppy.


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •