Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 141 to 160 of 169

Thread: Fall Guys: Ultimate Knockout

  1. #141
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μέχρι τώρα ήταν σκέτο μοναχιλίκι (solo mode) το παιχνίδι; Δεν είχα βρει τίποτα για ομάδες και για μένα το μοναχιλίκι είναι uber boredom σε MP!


  2. #142
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Επτά καινούριες πίστες θα έχει η τέταρτη σεζόν που λογικά έρχεται την επόμενη Τρίτη που συνήθως κάνει update το Fall Guys.


  3. #143
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Να φταίει άραγε η εξαγορά από την Epic Games ή ότι το παιχνίδι πλέον φτιάχνεται για PS4, PS5, PC, Xbone, Series X, Series S, Nintendo Switch, Steam?
    Oσο ήταν για PS4, Steam κυλούσαν όλα μια χαρά,
    τώρα ήδη έχει φάει delay δυο βδομάδες η τέταρτη σεζόν και μπαίνοντας σήμερα στο παιχνίδι διαπίστωσα άλλη μια βδομάδα delay γιατί οι τρεις μέρες για να τελειώσει η τρίτη σεζόν γίνανε 10,
    συνολικά δηλαδή η τέταρτη σεζόν έχει φάει delay τρεις βδομάδες και βλέπουμε.
    Από την άλλη σκέφτομαι ότι επίτηδες η Epic Games καθυστερεί την τέταρτη σεζόν ώστε η πέμπτη σεζόν να πιάσει καλοκαιράκι και να κυκλοφορήσει παντού.

  4. #144
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  5. #145
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχει update για την τέταρτη σεζόν σήμερα, εκτός από το σημαντικότερο που είναι οι 7 καινούριες πίστες
    έχουν προσθέσει Daily Challenges και Squads Mode όπου από αυτά τα δύο μπορείς να κερδίσεις Shards,
    όταν μαζέψεις 60 εξαργυρώνονται αυτομάτως σε ένα Crown.


  6. #146
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Μονο εμενα μου φαινεται φτωχο το gameplay? Τρεχεις-πηδας-πιανεις. Ουτε power-ups, ουτε shortcuts στις πιστες, ουτε τιποτα να σκεφτεις. Battle Royale αλλα ουσιαστικα χειροτερο κι απο Mario 64 κλωνος ειναι. Ασε που το Sackboy ειχε περισσοτερα outfits.

  7. #147
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δυστυχώς εκεί που έλεγε κάπου 10 μέρες για να τελειώσει η σεζόν, πήγε στις 62 μέρες και βλέπουμε
    Στον αυτόματο πιλότο θα πάει το παιχνίδι μέχρι να κυκλοφορήσει σε Xbox και Nintendo που έχουν ανακοινωθεί ήδη (όταν τελειώσει βέβαια η αποκλειστικότητα της Sony, μάλλον για έναν χρόνο είναι),
    καλό Αύγουστο δηλαδή για την πέμπτη σεζόν, άντε το πολύ πολύ να βγάλουν κανένα mid-season update όπως έχουν κάνει στις προηγούμενες σεζόν και να προσθέσουν καμμιά καινούρια πίστα.
    Το βλέπω να πεθαίνει μέχρι τότε.

  8. #148
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Οπως τα είπα, έρχεται mid-season update, θα βάλουν μερικές παραλλαγές στις πίστες
    και το παιχνίδι θα πάει με αυτόματο πιλότο μέχρι τον Αύγουστο.


  9. #149
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Για σήμερα το μεσημεράκι είναι το mid-season update με δύο καινούριες πίστες!

    Το matchmaking με PC και PS4 μαζί τι το θέλανε? Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα αλλά θυμάμαι ότι γινότανε χαμός με τους cheaters.


  10. #150
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Και η συνέχεια...


  11. #151
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Θέλεις κανείς να μπουστάρουμε το τρόπαιο με τις 5 κορώνες στη σειρά, έχει προστεθεί η επιλογή για custom shows όπως π.χ. το Jump Around που ξεκινάνε με 4 άτομα,
    ξεκινάει με Jump Club βουτάει ο ένας στο slime, μένουνε τρεις, o δεύτερος γύρος πάλι Jump Club, βουτάει ακόμα ένας
    και μένουνε στον τελικό στο Jump Showdown δύο άτομα, βουτάει απ' ευθείας ακόμα ένας και ο τελευταίος παίρνει το crown,
    όλο μαζί συν τα φορτώματα είναι 2 λεπτά υπόθεση, 10 λεπτά δηλαδή συνολικά για το τρόπαιο για το κάθε άτομο.


  12. #152
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Θέλεις κανείς να μπουστάρουμε το τρόπαιο με τις 5 κορώνες στη σειρά, έχει προστεθεί η επιλογή για custom shows όπως π.χ. το Jump Around που ξεκινάνε με 4 άτομα,
    ξεκινάει με Jump Club βουτάει ο ένας στο slime, μένουνε τρεις, o δεύτερος γύρος πάλι Jump Club, βουτάει ακόμα ένας
    και μένουνε στον τελικό στο Jump Showdown δύο άτομα, βουτάει απ' ευθείας ακόμα ένας και ο τελευταίος παίρνει το crown,
    όλο μαζί συν τα φορτώματα είναι 2 λεπτά υπόθεση, 10 λεπτά δηλαδή συνολικά για το τρόπαιο για το κάθε άτομο.

    Οδυσσέα είμαι μέσα ! Να το κατεβάσω!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #153
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Προφανώς στα custom show δεν θα δίνει crowns στις νίκες για να μην το ξεφτιλίζουνε και κάθονται και μαζεύουν κορώνες
    αλλά ελπίζω ότι οι νίκες θα εξακολουθούν να μετράνε για το τρόπαιο,
    εξάλλου το τρόπαιο λέει 5 νίκες σε show στη σειρά, όχι 5 crowns.
    Δεν χάνουμε κάτι να το δοκιμάσουμε πάντως.

  14. #154
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Προφανώς στα custom show δεν θα δίνει crowns στις νίκες για να μην το ξεφτιλίζουνε και κάθονται και μαζεύουν κορώνες
    αλλά ελπίζω ότι οι νίκες θα εξακολουθούν να μετράνε για το τρόπαιο,
    εξάλλου το τρόπαιο λέει 5 νίκες σε show στη σειρά, όχι 5 crowns.
    Δεν χάνουμε κάτι να το δοκιμάσουμε πάντως.
    Αν σε σε πειράζει, θα μπω βραδάκι..! Τώρα είμαι εκτός και πάω δουλειά!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #155
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ούτως ή άλλως για να ξεκινήσει χρειαζόμαστε άλλους δύο, μόνο εσύ κι εγώ δουλειά δεν γίνεται.

  16. #156
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ούτως ή άλλως για να ξεκινήσει χρειαζόμαστε άλλους δύο, μόνο εσύ κι εγώ δουλειά δεν γίνεται.
    Επειδή είσαι γρήγορος, πίστεψα ότι τους είχες ήδη βρει και αγχωθηκα..!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #157
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αστο άκυρο, απ' ότι διαβάζω στο reddit σύμφωνα με τον Fall Guys community manager
    Trophies and Achievements are disabled in lobbies.

  18. #158
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Αστο άκυρο, απ' ότι διαβάζω στο reddit σύμφωνα με τον Fall Guys community manager
    Trophies and Achievements are disabled in lobbies.
    Οδυσσέα το 5 σερί σκάει με καστομ. Διαβάζω τώρα στο φόρουμ που λένε ότι το έχουν πάρει. Απλά δε δίνει τις 20 νίκες από ότι κατάλαβα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #159
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Οντως πρέπει να δουλεύει γιατί χθες είχε μόλις ένα boosting session με 4 άτομα για το συγκεκριμένο τρόπαιο στο PSNprofiles
    και σήμερα γίνεται χαμός από boosting sessions τεσσάρων ατόμων.

    https://psnprofiles.com/trophies/112...imate-knockout
    Episode Wins won't pop, but infallbile does pop. After you win 5 in a row, log out of of lobby. Close App, and restart to pop.

    Αν δεν μπορούμε να βρούμε ακόμη 2 άτομα (snk013, christoforos7, psx3 κλπ που έχουν ποστάρει στο παρόν thread)
    να ανοίξουμε ένα boosting session για σήμερα ή μέσα στο ΣΚ γιατί βλέπω από βδομάδα να το πατσάρουν.

  20. #160
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Οντως πρέπει να δουλεύει γιατί χθες είχε μόλις ένα boosting session με 4 άτομα για το συγκεκριμένο τρόπαιο στο PSNprofiles
    και σήμερα γίνεται χαμός από boosting sessions τεσσάρων ατόμων.

    https://psnprofiles.com/trophies/112...imate-knockout
    Episode Wins won't pop, but infallbile does pop. After you win 5 in a row, log out of of lobby. Close App, and restart to pop.

    Αν δεν μπορούμε να βρούμε ακόμη 2 άτομα (snk013, christoforos7, psx3 κλπ που έχουν ποστάρει στο παρόν thread)
    να ανοίξουμε ένα boosting session για σήμερα ή μέσα στο ΣΚ γιατί βλέπω από βδομάδα να το πατσάρουν.
    Εγώ μπήκα χθες και χώθηκα σε ένα σεσσιον και το έκανα. Αν βρεις άλλους δύο, μπαίνω να βοηθήσω!
    Επίσης, έχω ένα σεσσιον για απόψε στις 11! Πάρε τη θέση μου να το κάνεις με τους άλλους
    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •