Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Hitman 3 [+VR]

  1. #21
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Ποιο εννοείς 1ο εσύ? Έχω παίξει μόνο αυτό στο ps3 που ήταν ολόκληρο. Μετά Στο ps4 βγήκε σε επεισόδια. Είχα ξενερώσει που δεν ασχολήθηκα.
    Τα παλιά είναι σε άλλες εποχές, που τα θυμάσαι
    Το πρώτο στο PS4 είναι του 2016 που ήταν όντως σε επεισόδια,
    το 2 του 2018 είχε κυκλοφορήσει ολόκληρο day 1 (εκτός εννοείται τα DLC)
    έτσι θα είναι και το 3 που κυκλοφορεί σε λίγες μέρες.

    Καταλάβανε ότι είναι παπαριά να ζητάς day 1 ολόκληρο το ποσό για να σου δίνουνε τις τοποθεσίες-αποστολές σιγά-σιγά μήνα-μήνα με χρονικό ορίζοντα 8-9 μήνες
    όταν μπορείς να βρεις το παιχνίδι σε 5-6 μήνες στη μισή τιμή.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ilias78 (18-01-2021)

  3. #22
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    launch trailer:


  4. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    toninio (18-01-2021)

  5. #23

    Default

    Παιχνιδάρες είναι τα Hitman. Αναμένουμε. Πρέπει να τελειώσω το 2, αφού....τελειώσω το Cyberpunk, αλλά οκ, δεν μας κυνηγάνε. Στην πεπατημένη θα ειναι και το 3, αλλά ούτως ή αλλως είναι πολύ καλό το gameplay.
    Πιστεύω με απενεργοποιημένες τις βοήθειες, δηλ. να είσαι στα τυφλά, να μην ξέρεις ποιός θα σε υποπτευθεί στο χώρο, να μην σου λέει πού πρέπει να πας κλπ, το παιχνίδι απογειώνεται, απλά θέλει κόπο, χρόνο και υπομονή. Αν μπει και στο τελευταίο επιπεδο δυσκολίας, με ένα μόνο save, εκεί νιώθει κανείς το πραγματικό Hitman, αλλά βεβαια μπορείς να χάσεις ανά πάσα στιγμή και μετά πάλι πίσω. Νομίζω το καλύτερο είναι να βγάλει κανείς το κάθε level με απεριόριστα saves και μετά αν έχει όρεξη, ξανά με ένα μόνο, και για την εμπειρία και για το replayability.

  6. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συνγνωμη αλλα δεν μπορω να μην το σχολιασω γιατι χαμογελαω... οταν το ΧΒΟΧ εχει σε καποιο παιχνιδι "advantage" πρεπει να αναγραφεται στον τιτλο του video!

    Δεν γουσταρω θεωριες συνομωσιας, ουτε και σκοπο εχω να προωθησω κατι τετοιο, αλλα οσο ναναι ειχε πλακα η φαση...

    Επισης το advantage ας το βαλουμε και λιγο σε εισαγωγικα μιας και για μια ακομη φορα -εστω και μεμονωμενα- το Playstation 5 εχει καλυτερο framerate, βασικα ειναι η μοναδικη εκδοση με locked 60αρι σε ολα τα level και ολες τις συνθηκες. Ψιριζουμε τη μαιμου δεν λεω αλλα αφου την ψιριζουμε μεταξυ native 1800p και 4Κ, ε ας την ψιρισουμε και μεταξυ 50-60 καρε και 60 καρφωτο (εστω και μεμονωμενα οπως ειπα).



    Γενικα το παιχνιδακι φαινεται μια χαρα και τα παει και πολυ καλα στις βαθμολογιες!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (26-01-2021),psx3 (21-01-2021),Slay (21-01-2021)

  8. #25
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δηλαδή θέλουν να μας πουν ότι το ps5 δεν μπορεί να βγάλει native 4 k και το Xbox βγάζει... Καλά οκ

  9. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Oχι δεν θελουν να πουν αυτο. Νταξει, ειπαμε. Απλα δεν συνηθιζουν να κανουν τοποθετησεις μεσα στους τιτλους. ΙΜΟ ειναι πολυ φθηνο...

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2021)

  11. #27
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ βλέπω κακό optimization, δεν καταλαβαίνω τον λόγο το ένα να παίζει 1800p και το άλλο 2160p. Ενώ άλλα παιχνίδια έχουν την ίδια ανάλυση και καλύτερο performance τις περισσότερες φορές στο ps5. ’ρα η ομάδα ανάπτυξης πέταξε το παιχνίδι πάνω και τέλος.


  12. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κανενα απο τα παιχνιδια που εχουμε δει μεχρι στιγμης δεν εχει αριστο optimization ή τελωσπαντων πολυ λιγα ειναι αυτα που το κανουν αυτο. Εγω δεν εχω κατι να προσαψω στην εταιρεια και τους devs. Θεωρω οτι μια χαρα εκαναν την δουλεια τους σε ολες τις πλατφορμες. Το οτι τυχαινει και στη συγκεκριμενη περιπτωση το ΧΒΟΧ εχει καποια προτερηματα στην αναλυση σε σχεση με το PS5 μου ειναι πραγματικα αδιαφορα, ιδιως οσον αφορα το μεγεθος αυτης της διαφορας. Το παιχνιδι δειχνει πολυ ομορφο και παιζει στα 60 καρε απροβληματιστα. Δεν μπορεις να πεις οτι δεν εκαναν καλη δουλεια. Σιγουρα δεν το πεταξαν απλα πανω και ειπαν τελος.

    ΤΟ DF παει και στο βαζει στον τιτλο και δημιουργει ανουσιες εντυπωσεις χωρις να υπαρχει λογος... αυτο ειναι που με εκανε να κανω το καυστικο σχολιο. Οι Devs μια χαρα δουλεια εκαναν για εμενα.

  13. #29
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Απλά να αναφέρω ότι η διαφορά είναι περίπου 2.5εκ pixel ή 2.5mpx κοντά... Για μένα είναι διαφορά. Θα μου πεις την βλέπεις... Το θέμα είναι ότι υπάρχει και δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει

  14. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Kkritikos (21-01-2021)

  15. #30
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εντάξει, την IO Interactive δεν την λες άμπαλη ομάδα, από δανέζικο Demoscene group προέρχονται, όπως και ο φημισμένος Jesper Kyd.

    Τώρα για το DF τι να πεις... system wars fuel παρέχουν, μπας και γίνει τζέρτζελο στα σχόλια.

  16. #31
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Θέλω κάποια στιγμή να ξανασχοληθω με τη σειρά αλλά με είχε τρομάξει το Absolution.

    Ήθελα να σπάσω το χειριστήριο, κάτι που έχω να ξανά ζήσω από το δημοτικό
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #32
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ηθελα να ξερα σε οοοοολα τα υπολοιπα παιχνιδια που μεχρι στιγμης με τον εναν η τον αλλο τροπο τρεχουν καλυτερα στο ps5 αναγραφουν στον τιτλο των βιντεο τους το αντιστοιχο advantage?
    To DF εχει ξεπεσει σε click bait προσπαθειες η μου φαινεται?


  18. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2021),Slay (22-01-2021)

  19. #33
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Καλά εγώ ούτε αυτό το βίντεο είδα του df απλά είδα το 1800p που αναφέρθηκε

  20. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι δεν εχουν αναφερει ποτε ετσι περιφανα στον τιτλο ενος βιντεο το αποτελεσμα μιας αναμετρησης υπερ του PS5!

  21. #35
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ηθελα να ξερα σε οοοοολα τα υπολοιπα παιχνιδια που μεχρι στιγμης με τον εναν η τον αλλο τροπο τρεχουν καλυτερα στο ps5 αναγραφουν στον τιτλο των βιντεο τους το αντιστοιχο advantage?
    To DF εχει ξεπεσει σε click bait προσπαθειες η μου φαινεται?
    Είδα λίγο στα πεταχτά το video μπας και ήταν ιδέα του φιλοXBOXικού Richard Leadbetter ο clickbait τίτλος, αλλά μπααααα... John Linneman και Tom Morgan. Το DF αυτοβυθίζεται στον βούρκο των system/console wars.

    Προσωπικά δεν με καίει η ανάλυση, προτιμώ τα rock solid 60 fps, παρά την variable (50-60) fps τραμπάλα.

    ΟΚ, κάποιος ίσως πει ότι το λέω εκ του ασφαλούς επειδή δεν έχω 4K/VRR οθόνη, but that's just me.

  22. #36
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    @psx3 Μιας και λες για VRR έχει όντως τόση σημασία αν ένα παιχνίδι πχ τρέχει από τα 45 έως 60; Πάλι αντιληπτό δεν θα γίνει στον παίκτη;

    Το λέω γιατί έχω vrr tv (που θα μπει με firmware update αργότερα) αλλά ps5 δεν έχω(που ούτε κ σε αυτό υπάρχει ακόμα vrr)
    Satan has left his killing floor
    PS4

  23. #37
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    @psx3 Μιας και λες για VRR έχει όντως τόση σημασία αν ένα παιχνίδι πχ τρέχει από τα 45 έως 60; Πάλι αντιληπτό δεν θα γίνει στον παίκτη;

    Το λέω γιατί έχω vrr tv (που θα μπει με firmware update αργότερα) αλλά ps5 δεν έχω(που ούτε κ σε αυτό υπάρχει ακόμα vrr)
    Γλιτώνεις το tearing.

  24. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    MajereMP44 (21-01-2021)

  25. #38
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στο assasin πχ σε κάποιες περιοχές πέφτει το frame rate και έχει ένα tearing εποχής ps3

  26. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Συνγνωμη αλλα δεν μπορω να μην το σχολιασω γιατι χαμογελαω... οταν το ΧΒΟΧ εχει σε καποιο παιχνιδι "advantage" πρεπει να αναγραφεται στον τιτλο του video!

    Δεν γουσταρω θεωριες συνομωσιας, ουτε και σκοπο εχω να προωθησω κατι τετοιο, αλλα οσο ναναι ειχε πλακα η φαση...

    Επισης το advantage ας το βαλουμε και λιγο σε εισαγωγικα μιας και για μια ακομη φορα -εστω και μεμονωμενα- το Playstation 5 εχει καλυτερο framerate, βασικα ειναι η μοναδικη εκδοση με locked 60αρι σε ολα τα level και ολες τις συνθηκες. Ψιριζουμε τη μαιμου δεν λεω αλλα αφου την ψιριζουμε μεταξυ native 1800p και 4Κ, ε ας την ψιρισουμε και μεταξυ 50-60 καρε και 60 καρφωτο (εστω και μεμονωμενα οπως ειπα).



    Γενικα το παιχνιδακι φαινεται μια χαρα και τα παει και πολυ καλα στις βαθμολογιες!
    Στο Xbox εχει και καλυτερα shadow effects αν διάβασα καλα.
    High vs medium.
    Χθες το εβλεπα και δεν θυμαμαι απολυτα .
    Για το framerate γράφει οτι ειναι γενικα πανομοιότυπο και έλεγε οτι απλα στο Xbox παει μεχρι το 50 σε ελάχιστες περιπτώσεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για τα shadows λενε οτι η διαφορα ειναι αμηλητεα και οτι δυσκολευονται να την παρατηρησουν ακομα και αυτοι...καταλαβαινεις. Το framerate εχει θεμα με ενα level στο SX κυριως. Οπως και να εχει δεν εχω κανενα θεμα που ειναι πιο «€œπλουσια» ας πουμε η εκδοση του SX, απλα ηταν αστειο το γεγονος οτι πηγαν και εβαλαν τον τιτλο που εβαλαν για πρωτη φορα, ενω σε κατι αλλα παιχνιδια που σου εβγαιναν τα ματια (Dirt 5 πχ) δεν εγινε κατι αναλογο. Το παιχνιδι ειναι μια χαρα.

  28. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (22-01-2021)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •