Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Far Cry 6

  1. #41
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μαλλον γι αυτο δεν μπορεις

    Far Cry 6 has reportedly shipped wrong versions in the UK, blocking upgrades

    Users in other European territories such as Germany and Greece are also claiming they’ve received the Russian version on Ubisoft’s official support forum, blocking their free PS5 upgrade

  2. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ή το ειχα αναγκη ή δεν ξερω τι αλλο, αλλα να πω την αμαρτια μου, προσωπικα μιλωντας παντα, χαιρομαι που υπαρχει το Far Cry 6...

    Ναι ναι ειναι στην ουσια ενα εμπλουτισμενο reskin του Far Cry 4 και του 5. Ναι ακολουθει την ιδια ακριβως λογικη, τον ιδιο χειρισμο, το ιδιο στησιμο και απλα ριχνει μεσα τη δικια του πινελια. Ναι εχει ολη την κλασσικη Ubisoft φιλοσοφια απο ακρη σε ακρη, checkpoints, camps, 500 activities, collectibles και της παναγιας τα ματια...

    αλλα ειναι bloody fun!

    Μια τεραστια παιδικη χαρα με ενα τρομερα refined χειρισμο, απολαυστικο shooting, τεραστια ελευθερια επιλογης, customization και εναν πολυ ομορφο κοσμο.

    Δεν νομιζω οτι ειναι παιχνιδι που διεκδικει δαφνες σε τιποτα αλλο περα απο το pure sandbox fun. Και ΙΜΟ το κανει πααααρα πολυ καλα αυτο. Πολυ καλυτερα απο οποιοδηποτε "sandbox" GTA game (το sandbox ειναι σε εισαγωγικα διοτι λυπαμαι το GTA δεν ειναι sandbox, πρεπει να πας ακριβως εκει που σου λεει η κιτρινη βουλα. 2 μετρα μακρια να εισαι δεν προχωραει η αποστολη).

    Απο την Παρασκευη που παιζω εχω σπασει πολυ πλακα με την παρτη του και θεωρω οτι το shooting ειναι εξαιρετικο. Γραφικα μου φανηκαν πολυ ομορφα και πραγματικα τα 60 καρε στο συγκεκριμενο παιχνιδι (οπως και σε καθε FPS) κανουν τεραστια διαφορα στο βαθμο της απολαυσης. Ο κοσμος εχει αρκετη ποικιλια, περισσοτερη απο οσο θα περιμεναν καποιοι. Το stealth ειναι τρομερα βελτιωμενο απο το Far Cry 5, οπου εκει η AI ηταν πολυ αδικη με το detection. Ηχος παρα πολυ καλος στο παιχνιδι, και μιλαω κυριως για τα εφφε. Παρα πολυ καλο dualsense support επισης με πολλες εφαρμογες των λειτουργιων του χειριστηριου.

    Bugs δεν εχω συναντησει εκτος απο μερικα που ειναι ΑΙ related και τα οποια τις περισσοτερες φορες με εκαναν να γελασω περισσοτερο παρα να ξενερωσω. Τρεχει νερο με μοναδικο ψεγαδι τα cutscenes που δεν εχω ιδεα για ποιο λογο θελησαν να τα κανουν στα 30 καρε. Μειονεκτημα το on by default Chromatic Aberation που δεν απενεργοποιειται και ΙΜΟ χαλαει την ποιοτητα της εικονας πολυ περισσοτερο απο οσο βοηθαει την παρουσιαση. Πληζ δωστε επιλογη αφαιρεσης.

    Κοντολογοις, η συνταγη γενικα ειναι η γνωστη. Αλλα γι αυτο που ειναι εχει ψιλοτελειοποιηθει. Ειχα ενα πολυ μεγαλο διαστημα που δεν ειχα ορεξη για games απο το καλοκαιρι και μετα. Πιστεψα οτι το Κena θα ηταν αυτο που θα με εκανε να μπω ζεστα παλι στο παιχνιδι, αλλα η δυσκολια του με απωθησε σε τετοιο βαθμο, που με το που το τελειωσα παλι δεν ανοιξα PS5. Και η ειλικρινης αληθεια ειναι οτι το Far Cry 6 ηταν αυτο που καταφερε να με κανει να θελω να ανοιξω PS5 non stop.

    In my book, this is simply success. Και οπως ειπα χαιρομαι που υπαρχει το Far Cry 6 και ας ειναι ξαναζεσταμενο φαγητο που το τρως καθε 3 χρονια.

    ΥΓ: Οποιος ειχε την ιδεα ο χαρακτηρας καποιες φορες που εχει ορεξη να τραγουδαει ΜΕ ΠΑΘΟΣ τα κομματια που παιζουν στο ραδιοφωνο ενω οδηγας, του αξιζει αυξηση επιτοπου!! Μιλαμε οτι πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε παιχνιδι και ηταν απλα κορυφαια στιγμη γιατι εκτος του οτι ηταν παααααρα πολυ καλοφτιαγμενο απο αποψη voice acting του ηθοποιου, εκτος του οτι με εκανε να ξεραθω στα γελια, ταυτοχρονα καταφερε να με κανει να γουσταρω που ακουω το Livin La Vida Loca του Ricky Martin, κατι που δεν το περιμενα ποτε να πω στη ζωη μου! Δινει επισης μια αρκετα ανθρωπινη πινελια στον χαρακτηρα. Εξαιρετικη ιδεα και απορρω πως δεν το ειχε σκεφτει κανεις αλλος μεχρι τωρα (αν κανω λαθος διορθωστε με).

  3. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (11-10-2021),giotios (11-10-2021),gonzalez (11-10-2021),hakoo (11-10-2021),jper75 (14-10-2021),panos74gr (11-10-2021),Snk (11-10-2021),spartan (11-10-2021)

  4. #43

    Default

    Ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι κι εγώ όσο τα ίδια ακριβώς θα έγραφα. Με 2 λόγια: Αν είσαι fan far cry αγοράζεις. Υπάρχουν νέες ιδέες κι οι περισσότερες είναι πετυχημένες. Ο κόσμος είναι μεγάλος κι όμορφος. Είναι πραγματικά μια τεράστια παιδική χαρά. Ανοίγω την κονσόλα και τον ελάχιστο χρόνο που έχω διασκεδάζω.

  5. #44
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Next gen ξε-next gen, το παιχνιδι ωρες ωρες ειναι απλα πανεμορφο και το draw distance ανεπαναληπτο πραγματικα. Εχει προχωρησει πολυ η Dunia engine τουλαχιστον στα δικα μου ματια. Απο το Far Cry 3 στο Far Cry 6 μιλαμε για ενα χαος. Αν εξαιρεσεις τους χαρακτηρες που εσκεμμενα στα Far Cry games εχουν μια καρτουνιστικη σχεδιαστικη προσεγγιση και ειναι ξεκαθαρα το αδυνατο σημειο, το περιβαλλον, η βλαστηση και η γενικοτερη λεπτομερια το κανουν σε αρκετες στιγμες φωτορεαλιστικο.

    Βαζω μερικες φωτο απο direct gameplay (οχι photo mode) και προφανως ειναι αρκετα συμπιεσμενο το αποτελεσμα σε σχεση με αυτο που βλεπουν τα ματια μου οταν παιζω.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails EBE053D8-E7EE-4BFD-BD44-3CF795C4026A.jpeg   B157C4DA-527E-4ED7-A85C-33141E6DAC17.jpeg   46EC3581-82B4-4F72-ADBE-63B61DD7FEE6.jpeg   6FBF293A-A1B3-4BF4-AD34-B8F4362C0612.jpg   38EB78CC-C150-41BE-A35D-18780E77CAB0.jpeg  

    1BCDE128-C374-44E5-901D-E1B1462488B1.jpeg  

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (18-10-2021)

  7. #45
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Η Dunia engine δυστυχως (στο παρελθον τλχ) ειχε υποστει μερικως downgrade (π.χ. object destructability, vegetation, fire & grenade physics, destruction), αναφερομαι σε εποχες fc2 & fc3.

    Το ξερω γιατι οταν ειχα δοκιμασει το 3, μου φανηκε περιεργο σε καποια σημεια, ψαχνοντας το θεμα ειχα βρει το παρακατω συγκριτικο:



    Τωρα σε σχεση με τα 4, 5, new dawn κ 6 δεν ξερω εαν εχουν γινει αλλα πισωγυρισματα, εαν συναντησετε κατι περιεργο στο 6 μας ενημερωνετε οσοι το παιζετε.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #46

    Default

    Μετά από αρκετές ώρες (μπορώ να το δω κάπου άραγε αυτό μπορώ να πω, με βεβαιότητα, οτι όσο πιο πολύ το παίζω τόσο πιο πολύ μου αρέσει.
    Είναι πραγματικά far cry κι είναι next gen, στα δικά μου μάτια. Είναι ο πρώτος τίτλος που χαίρομαι που έχω ps5. Ταυτόχρονα όμως είναι κι όσο old school θέλω, για να με κάνει να περάσω χρόνο στον κόσμο του. Ακόμη και κάνοντας βόλτες.

    Δείτε λεπτομέρειες που δείχνουν ότι έχει γίνει με όρεξη ο τίτλος. Πέρα από τα όποια reviews.

  9. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Valkyre (20-10-2021)

  10. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δυστυχως η ρετσινια του να γραφει καπου στο εξωφυλλο "Ubisoft" δυσκολα φευγει απο το μυαλο του καταναλωτη...

    Σε αυτο μεχρι ενα βαθμο ευθυνεται η Ubisoft αναμφιβολλα, αλλα απο εκει και περα σιγουρα υπαρχει και μια Α προκαταληψη η οποια χτιζεται με τον καιρο. Το εχω πει πολλες φορες. Με αλλο ματι θα ξεκινησεις να κρινεις ενα παιχνιδι της Ubisoft και με αλλο ενα παιχνιδι της Naughty Dog. Και οπως ειπα σε ενα βαθμο ειναι λογικο γιατι οπως και να το κανεις το reputation η εταιρεια το χτιζει, οχι ο καταναλωτης.

    Το Far Cry 6 εχει στα ματια τα δικα μου που εχει παιξει ολα τα main games μεγαλες βελτιωσεις σε καποιους τομεις. Ενας εξ αυτων ειναι το animation που νομιζω απο το βιντεο που εβαλες γινεται πασιφανες. ιδιως τα ζωα εχουν εξαιρετικο ρεπερτοριο. Η συνταγη εχει τελειοποιηθει και το παιχνιδι εχει αποκτησει ενα σοβαροτατο επιπεδο λεπτομεριας που δεν συναντας συχνα σε παιχνιδια. Καποιος ειχε κανει προσφατα ενα συγκριτικο λεπτομεριας μεταξυ Far Cry 6 και Red Dead Redemption 2. Φυσικα το RDR2 ηταν καλυτερο, αλλα η διαφορα δεν ηταν και τοσο μεγαλη οσο θα νομιζε κανεις. Αλλωστε το γεγονος και μονο οτι υπαρχει τετοιο συγκριτικο νομιζω ειναι ενδεικτικο και κολακευτικο για την Ubisoft. Θελω να πω οτι η προσπαθεια εκ μερους της Ubisoft φαινεται.

    Απο εκει και περα, προφανεστατα το παιχνιδι ειναι Far Cry και προφανεστατα μοιραζεται την ιδια φιλοσοφια με τα προηγουμενα παιχνιδια, με τον ιδιο τροπο που ενα Uncharted 4 μοιραζεται την ιδια φιλοσοφια με τα προηγουμενα. Λογικο.

    Γι αυτο που ειναι, ειναι διασκεδαστικοτατο. Και ναι πολυ ομορφο.

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (20-10-2021)

  12. #48
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Μετά από αρκετές ώρες (μπορώ να το δω κάπου άραγε αυτό

    How to show play time on PS5

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Conjure7 (20-10-2021)

  14. #49

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Ευχαριστώ πολύ για το tip. Εγώ, σαν νουμπάς, έψαχνα το μενού του παιχνιδιού.
    43 ώρες και δεν είμαι ούτε στη μέση του στόρι. Τέλειο!
    Επίσης αν είχα ψάξει από πριν τα περιεχόμενα των expansions θα είχα πάρει την ultimate edition. Ίσως μόνο και μόνο για το blood dragon σε next gen.

  15. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (20-10-2021)

  16. #50
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Επίσης αν είχα ψάξει από πριν τα περιεχόμενα των expansions θα είχα πάρει την ultimate edition. Ίσως μόνο και μόνο για το blood dragon σε next gen.
    Το season pass εχει 3 story dlc ακομα:



    Content of Far Cry 6 editions


    H Ubi απο το AC Odyssey κ μετα, βαζει συχνα δωρο στις σειρες AC & Far Cry, remasters απο προηγουμενα παιχνιδια των σειρων αυτων.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. #51
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια τι κανω λαθος και δεν μπορω να παιξω με τιποτα coop? Οποιαδηποτε επιλογη και να διαλεξω δεν καταφερνω ουτε να μπω σε παιχνιδι αλλου, ουτε να μπει αλλος στο δικο μου...

    Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να μπω να παιξω με φιλο.

  18. #52

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια τι κανω λαθος και δεν μπορω να παιξω με τιποτα coop? Οποιαδηποτε επιλογη και να διαλεξω δεν καταφερνω ουτε να μπω σε παιχνιδι αλλου, ουτε να μπει αλλος στο δικο μου...

    Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να μπω να παιξω με φιλο.
    Ίσως κάνω λάθος αλλά co-op με τυχαίο κόσμο δεν υποστηρίζει(
    Μόνο στο mode (δεν θυμάμαι πως το λέει) που δίνει moneda, αυτό με τη βόμβα, που υπερθερμένεται , έχω παίξει, στο quick play, με randoms.

  19. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Valkyre (25-10-2021)

  20. #53
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ίσως κάνω λάθος αλλά co-op με τυχαίο κόσμο δεν υποστηρίζει(
    Μόνο στο mode (δεν θυμάμαι πως το λέει) που δίνει moneda, αυτό με τη βόμβα, που υπερθερμένεται , έχω παίξει, στο quick play, με randoms.
    Σοβαρα μιλας? Και τοτε γιατι εχει επιλογη "join a partner" "find a partner"? Ειναι μονο βαση της friendlist σου?

    Εν τω μεταξυ την επιλογη να παιξεις με φιλο την εχει σε ξεχωριστη επιλογη...

  21. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σοβαρα μιλας? Και τοτε γιατι εχει επιλογη "join a partner" "find a partner"? Ειναι μονο βαση της friendlist σου?

    Εν τω μεταξυ την επιλογη να παιξεις με φιλο την εχει σε ξεχωριστη επιλογη...
    Δεν μιλώ σοβαρά γιατί δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Είπα "μπορεί να κάνω λάθος".
    Έχω ρεπό. Θα το βάλω σε λίγο και θα ψάξω καλύτερα. Μέχρι τώρα δεν έχω δει επιλογές για Co op, πέρα από εκεί που ανέφερα.

  22. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Mπορει καλλιστα να εχεις δικιο. Ειμαι ασχετος με multiplayer γενικοτερα.

  23. #56
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μπορεις να παιξεις με αλλους που δεν ξερεις αλλα θελει πολυ τυχη να βρει ατομο. Εγω πάλευα κανα 40λεπτο και τελικα μου βγηκε μια κοπελα που εκανε live στο twitch εκείνη την ωρα και απάνταγε στα σχόλια καθε λιγο

  24. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ ΚΛΑΙΩ!!

    χαχαχαχ

  25. #58

    Default

    Έψαχνα τρόπο για να φαρμάρω moneda. Από τα πρώτα σχόλια που μου έβγαλε το reddit...

    Το έψαξα και λίγο παραπάνω με το coop. Υπάρχει κανονικά η δυνατότητα να μπει κάποιος στο παιχνίδι σου ή εσύ σε κάποιου άλλου. Όμως (όπως υποστηρίζουν) δεν μπορεί να γίνει ταυτόχρονα. Δηλαδή όταν δηλώνεις πως είσαι διαθέσιμος για βοήθεια, στο παιχνίδι κάποιου άλλου, δεν γίνεται να μπει κάποιος στο δικό σου. Τη πρώτη φορά που κατάλαβα το παραπάνω και δήλωσα διαθέσιμος έβγαλε κάποιον παίχτη. Αλλά δεν κατάλαβα ποιο πλήκτρο ζήταγε για αποδοχή και μάλλον το ακύρωσα. Έκτοτε δεν βρήκα ψυχή.
    Last edited by Conjure7; 26-10-2021 at 15:41.

  26. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Valkyre (26-10-2021)

  27. #59
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πολυ προσοχη με το quest με τους 4 farmers. Εχει bug που μετα δεν σου φορτώνει το save καθολου

    Μετα απο πολλες δοκιμες και πειραματα, αυτο που επιασε για μενα ηταν να κανω νεο save, μετα quit στο αρχικο μενου και load το παλιο save απο το new game ομως, ΟΧΙ απο το continue. Ετσι με εβγαλε πριν την ολοκλήρωση του 4 farmers quest και αφου το αφησα ανολοκλήρωτο μπορεσα να συνεχισω κανονικα το save μου

    https://www.reddit.com/r/farcry/comm...apper1c07b734/

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Conjure7 (26-10-2021),Valkyre (26-10-2021)

  29. #60
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tελος απο εμενα το παιχνιδι το οποιο ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ (ναι με κεφαλαια)!

    Καιρο ειχα να παιξω single player first person shooter με τοσο solid gameplay mechanics. Ολα λειτουργουν αψογα στο να δημιουργησουν μια ακρως απολαυστικη FPS open world εμπειρια. Σιγουρα ειναι το δυνατο του σημειο και δεν με χαλασε καθολου.

    Τα γραφικα προσωπικα τα βρηκα πανεμορφα. Τρομερα textures (ιδιως αν αναλογιστουμε οτι ειναι FPS), αριστο framerate, πολυ γελιο, εντελως απροσμενα sandbox σκηνικα και -Ω ΝΑΙ- ουτε ενα τοσο δα bug δεν συναντησα σε πανω απο 70 ωρες παιχνιδιου.

    Μου αρεσε τοσο που ηθελα να τα κανω ολα στο παιχνιδι, τα παντα (και ας μην το απαιτουσε η πλατινα η οποια βγαινει σε 30 ωρες περιπου)!

    Δεν ξερω, εμενα με εφτιαξε πολυ το παιχνιδακι αυτο και λογικα θα ειμαι day one και στο επομενο, εκτος και αν τα σκατωσουν καπως. Δεν υπαρχει ΙΜΟ αλλο στο ειδος του. Η ελευθερια που σου δινει ειναι τρομερα διασκεδαστικη.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (01-11-2021),panos74gr (02-11-2021)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •