Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 64

Thread: Far Cry 6

  1. #1
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Far Cry 6



    Διαρροή από το PSN


    Upgrade to the PlayStation 5 version: "Polar Cry 6" PlayStation 4 digital game provides you with a free upgrade to the later "Polar Cry 6" PlayStation 5 digital game. You will need a PlayStation5 console or PlayStation 5 digital console, a PlayStation Network account, additional storage space, and a broadband internet connection (download size to be determined)
    Rough translation:
    Welcome to Yara, a tropical paradise frozen in time. As the dictator of Yara, Anton Castillo is intent on restoring his nation back to its former glory by any means, with his son, Diego, following in his bloody footsteps. Their ruthless oppression has ignited a revolution.

    FIGHT FOR FREEDOM
    Play as Dani Rojas, a local Yaran and become a guerrilla fighter to liberate the nation

    YARA TORN APART
    Fight against Anton's troops in the largest Far Cry playground to date across jungles, beaches and Esperanza the capital city of Yara

    GUERRILLA FIREPOWER
    Employ makeshift weapons, vehicles, and Amigos, the new Fangs for Hire to burn the tyrannical regime to the ground


    - - - Updated - - -

    Μάλλον 18 Φεβρουαρίου 2021 θα κυκλοφορήσει

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Polar Cry?? Τι ειναι αυτο?

    Placeholder? Αλλα γιατι? λολ?

  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Polar Cry?? Τι ειναι αυτο?

    Placeholder? Αλλα γιατι? λολ?
    Translation error
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Bipolar cry 7 , interesting....lol

  5. #5

    Default

    Κλασσικη ubisoft.

    Το 2018 κυκλοφορησε το Far Cry 5 και μετα απο 2χρονια παρε ανακοινωση για Far Cry 6...

    Μετα ''απορουν''καποιοι γιατι τα παιχνιδια της μοιαζουν μεταξυ τους τοσο πολυ..

  6. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    obione (11-07-2020)

  7. #6
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εδώ ένα teaser που μας προτρέπει να δούμε το κανονικό trailer μεθαύριο Κυριακή λολ

    https://mobile.twitter.com/Ubisoft_U...11737884774402

    Σόρρυ παιδιά αλλά αυτό και το ασασινσ είναι κάπως βαρετά για εμένα προσωπικά.

  8. #7

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Εδώ ένα teaser που μας προτρέπει να δούμε το κανονικό trailer μεθαύριο Κυριακή λολ

    https://mobile.twitter.com/Ubisoft_U...11737884774402

    Σόρρυ παιδιά αλλά αυτό και το ασασινσ είναι κάπως βαρετά για εμένα προσωπικά.
    πως μπορουν δυο παιχνιδια που δεν εχουν δειξει τιποτα ακομα να σου ειναι βαρετα? εκτος και αν εννοεις οτι γενικα αυτες οι σειρες δεν ειναι του γουστου σου,πιο λογικο μου φαινεται.

    σχετικα με το παιχνιδι,φοβερη επιλογη κακου οπως και του 5 βεβαια! θελω πολυ να δω το παιχνιδι,ελπιζω αυριο να δειξουν τιποτα παραπανω απο ενα απλο trailer.

  9. #8

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Εδώ ένα teaser που μας προτρέπει να δούμε το κανονικό trailer μεθαύριο Κυριακή λολ

    https://mobile.twitter.com/Ubisoft_U...11737884774402

    Σόρρυ παιδιά αλλά αυτό και το ασασινσ είναι κάπως βαρετά για εμένα προσωπικά.
    Αν εννοεις για την βασικη φορμουλα που εχουν του map cleaning με camps,μπαρες με reputation που γεμιζουν και γενικα τα κοινα στοιχεια μεταξυ των παιχνιδιων,πιστεψε με δεν εισαι καθολου μονος σε αυτο,εαν ειναι ετσι και το 6 φυσικα. Και εμενα που το επαιξα προσφατα το FC5,ενω ειχε καποιες καλες βασεις σαν παιχνιδι,με απογοητευσε αρκετα στο συνολο του.

  10. #9
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Σχετικά με τα παιχνίδια παραπάνω

    Η αλήθεια είναι ,ότι έχω γίνει αρκετά επιλεκτικος για το χρόνο που θα διαθέσω για ένα βίντεο παιχνίδι πλεον.Θα πρέπει να είναι, η του γούστου μου,(πχ the last of us η το αναμενόμενο ghost ) η κάτι εντελώς διαφορετικό ( πχ vr game ) για να μπω σε διαδικασία να καθίσω και να απολαύσω.
    Οι δύο συγκεκριμένοι τίτλοι δεν είναι οι μόνοι που απλά με κουράζουν. Απλά αναφέρθηκα σε αυτούς συγκεκριμένα λόγο που είναι στα σκαριά να βγουν καινούρια. Είναι σαν να γίνεται αυτό...the last of us 3 πάμε στην Καλιφόρνια (μαθαίνουμε για την Καλιφόρνια με τους ίδιους μηχανισμούς gameplay, μετά 4 πάμε Παρίσι, αααα όμορφο το Παρίσι...Άντε ξανά μανά τα ίδια...Και τρέχα να κάνεις 200 πράγματα για map cleaning όπως σωστά αναφέρατε..
    Ε εμένα προσωπικά..Δεν μου αρέσει όλο αυτό. Δεν διασκεδάζω. Βαριέμαι. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα παιχνίδια έτσι. Επισεις για το ασασινσ εχω πάρει και την κολεκτορ εντισιόν για το odyssey. Το παιχνίδι το είδα το έπαιξα 2-3 ώρες και αυτό ήταν όλο..(και αυτό γιατί είμαι λάτρεις της Οδύσσειας, όποτε μου φάνηκε ενδιαφέρον)
    Ναι από το teaser του φαρ cry άντε να κατάλαβα αυτό που λένε ότι θα είναι prequel του 3 ..εεε οκ. Φαντάζομαι Επίσης αυτούς που κούρασε σε διάρκεια πχ το the last of us 2 ...Τι έχουν να τραβήξουν με τους δύο πιο πάνω τιτλους..

    Πάντα προσωπική άποψη έτσι!!

  11. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Lefteris_X (11-07-2020)

  12. #10

    Default

    οπως εχουμε ξαναπει πολλες φορες,δεν ειναι ολα τα παιχνιδια για ολους. αυτα που αναφερεις και λες οτι δεν σου αρεσουν,εμενα μου αρεσουν. γουσταρω μεγαλους χαρτες με μπολικα πραματα για να εξερευνησω και αρεσουν επισης σε πολλους αλλους. σιγουρα δεν θα αρεσουν σε ολους,δεν γινεται να αρεσουν σε ολους. κατι τετοιο ειναι φυσιολογικο.
    για να βγαινουν ομως καθε 4 χρονια,παει να πει οτι αρεσει σε πολλους και πουλαει,συνεπως να φερνει κερδη στην εταιρεια. το σιγουρο ειναι οτι παντα θα υπαρχουν παιχνιδια για ολα τα γουστα,για να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι.


  13. #11
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μα γι'αυτό τόνισα προσωπική παντα άποψη.
    Επίσης δεν μίλησα για μεγάλα παιχνίδια και εξερεύνηση.Αν το παραπάνω συνδυάζεται αρμονικά και δένει με την ιστορία οπότε και δεν κουράζει, τότε sure why not.
    Μιλήσα για επανάληψη που είναι κουραστική ,ιδιαίτερα για ένα τίτλο που έχει φτάσει στο νούμερο 7 η 10 ..
    Και κάνει απολύτως το ίδιο πράγμα με λίγο καλύτερα γραφικά. Αν αυτό για κάποιους είναι ελκυστικό τότε μπράβο και καλό Gaming.
    Εγώ όμως βαριέμαι. Και βαριέμαι και γρηγορα!
    Παντα όμως θα έχω στο νου μου να τα "κοιτάξω " έτσι ώστε αν αλλάξει κάτι και μου αγγίζει το ενδιαφέρον να τα παίξω.
    Δεν έχει γίνει με αυτούς τους τιτλους δυστυχώς.

  14. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020)

  15. #12
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η θεματολογία του μου αρεσε παρα πολυ. Μακαρι να ειναι και το gameplay ωραιο. Αν ειναι σαν το 5 εγω ειμαι καλυμμένος γιατι ειναι το αγαπημένο μου far cry απο ολα. Ακομα και τωρα μετα απο τοσο καιρο βαζω και παιζω αραιά και που και ας εχω κανει τα πάντα στον χάρτη











  16. #13
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default




    Cinematic title sequence trailer

  17. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (13-07-2020)

  18. #14

    Default

    συμφωνω για το 5 απο τα καλυτερα far cry αλλα θα ηθελα περισσοτερη ελευθερια,στο 5 με το που συμπληρωνες τα resistance points σε τραβαγε στο boss χωρις να μπορεις να κανεις τιποτα αλλο. αυτο δεν το θελω με τιποτα στο 6.

  19. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (13-07-2020)

  20. #15
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post



    Cinematic title sequence trailer

    Όταν το έβλεπα χτες μου θύμισε κάτι ανάμεσα σε Daredevil + True Detective και όντως το έχει κάνει ο ίδιος! Καταπληκτικό intro και CGI trailer!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #16
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://culturedvultures.com/ubisoft...4k-on-ps4-ps5/

    4k υποστήριξη και στις δύο κονσόλες ps4 and ps5.Απλά μια διευκρίνηση προς τους καταναλωτές

  22. #17
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Worldwide Gameplay Reveal on 28th May at 18:30 CEST

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (27-05-2021),Leon_DiZ (26-05-2021),Valkyre (26-05-2021)

  24. #18
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Θέλω πολύ να δω in game υλικό από το far cry 6, καθώς το τρίτο μέρος το είχα ευχαριστηθεί στο ps3 όπως και το τέταρτο μέρος στο ps4, τα οποία και πλατίναρα αν και δε κυνηγάω γενικά τα platinum trophies. Και ούτε θα έλεγα ότι είμαι γενικά φαν των fps, όμως τα τελευταία της σειράς για μένα είχαν όλο το πακέτο και κατάφεραν να με κερδίσουν. Αρκεί το έκτο μερος να είναι ανανεωμένο και στον τομέα του gameplay, όπου έχει μείνει στάσιμο.

  25. #19
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εμενα παλι που μου αρεσε το far cry primal??
    Πρεπει να ειμαι και ο μονος στον πλανητη.


  26. #20
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^Σίγουρα θα εισαι ο μόνος εδώ στο forum.

    Πάντως απ' όλη την σειρά, μόνο τα primal κ new dawn δεν έχω παίξει καθόλου. Γενικά δεν ψήνομαι να ασχοληθώ και με τους πειραματισμούς της ubisoft.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •