Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 316

Thread: Returnal

  1. #61
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Είναι πολύ πιθανό lefteri εύχομαι να κανείς λάθος αλλά μετά από όλα αυτά που είδα ότι πάνε να παντρέψουν

    μαλλον μπορεί να πέσεις μέσα και να έχεις δίκιο

    Θα περιμένω την κυκλοφορία σε 1 μισή μήνα αν βγει πατάτα και αυτό και μετά την ήττα από το kena και την καθυστέρηση μέχρι τα τέλη Αυγούστου

    Τοτε βγάζω το PS5 από πρίζα και μπαίνει πάλι στο κουτί του lol είναι κρίμα να πάει άκλαυτο από σκόνη από τόσο νωρίς

  2. #62
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα που θα το δουμε για να πουμε και του στραβου το δικιο παντως Λευτερη οι τελευταιες προσπαθειες της Housemarque που ηταν στο υφος που περιγραφεις πηγαν απατες. Μετα το Resogun το ενα project παει χειροτερα απο το προηγουμενο, κατι πρεπει να αλλαξουν αν θελουν να επιβιωσουν και νομιζω αυτο κανουν με το Returnal.


  3. #63
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Πάντως δεν υπάρχει κάποιος τίτλος της Housemarque που να έχει απογοητεύσει, οπότε δεν αποκλείεται και το Returnal στο τέλος να μας εκπλήξει ευχάριστα.

    Τα Nex Machina, Alienation & Matterfall που ακολούθησαν μετά το Resogun, ήταν αρκετά καλα παιχνίδια (ειδικά τα πρώτα δύο) τα οποία απλώς δεν πουλησαν αρκετά. Απαρατήρητο θα μπορούσε να περάσει και το Resogun, αν δεν το έδιναν free με το ps plus στο λανσαρισμα του ps4.

    Μπορει ο οπτικός τομέας του Returnal να μην εντυπωσιάζει, ομως θεωρρώ πως οι devs επικεντρώνονται όπως συνηθίζουν στο gameplay και τους θεωρρώ άξιους στο να παραδώσουν ακόμα ένα ικανοποιητικό shooter, οπότε παρακολουθώ και αναμένω με ενδιαφέρον το πρώτο τους third person shooter.

    Το μόνο που με προβληματίζει, είναι η τιμή του.
    Last edited by BillyFlo81; 26-02-2021 at 21:51. Reason: Ο

  4. #64
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ο οπτικός τομέας είναι αρκετά καλός για ένα τόσο μικρό γκρουπ. Εγώ αν είναι καλό θα το στηρίξω... ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΊΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΑ ΤΙΤΛΟΥΣ αν δεν τους στηρίξουμε θα φάμε στην μάπα loot box και multi-player games μόνο. Βαρέθηκα να ακούω όταν είμαι έξω (ήμουν δηλαδή γιατί τώρα γαμω τον covid τπ) παιδιά να λένε για fortnite... Έλεος όχι άλλη σαπίλα και καλά το fortnite είναι τίμιο σε σχέση με άλλα παιχνίδια που είναι p2w μέχρι το κόκκαλο.

  5. #65
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Να το στηρίξουμε αλλά όχι όταν έρχεται στα 80¤. Για μένα είναι πολλά για ότι έχω δει μέχρι τώρα.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-02-2021),psx3 (27-02-2021),Stefanos (27-02-2021)

  7. #66
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Ο οπτικός τομέας είναι αρκετά καλός για ένα τόσο μικρό γκρουπ. Εγώ αν είναι καλό θα το στηρίξω... ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΊΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΑ ΤΙΤΛΟΥΣ αν δεν τους στηρίξουμε θα φάμε στην μάπα loot box και multi-player games μόνο. Βαρέθηκα να ακούω όταν είμαι έξω (ήμουν δηλαδή γιατί τώρα γαμω τον covid τπ) παιδιά να λένε για fortnite... Έλεος όχι άλλη σαπίλα και καλά το fortnite είναι τίμιο σε σχέση με άλλα παιχνίδια που είναι p2w μέχρι το κόκκαλο.
    Πάντα υπάρχουν αυτές οι μόδες ρε συ. Προ δεκαετίας (2011) άκουγα πιτσιρικάδες να συζητάνε για Call of Duty. Τώρα είναι ντεμοντέ το CoD και ανέβηκε το Fortnite. Σε άλλα 10 χρόνια (2031) θα υπάρχει κάποια άλλη μόδα που δεν μπορούμε να προβλέψουμε από τώρα (αν μπορούσαμε, θα αγοράζαμε π.χ. μετοχές της Epic Games το 2012 όταν ήταν φτηνές ).

    Όσο για τους AA τίτλους, max ¤40 για μένα.

    Κρατήστε μικρό καλάθι πάντως για το 80άρι, γιατί κάτι μου λέει ότι θα το δούμε στο PS+ (και δεν εννοώ 6-12 μήνες μετά).

    Φάση Destruction AllStars (¤75 στο skroutz). Ποιός θα δώσει ¤75-80; Ειδικά όταν θες υποχρεωτικά PS+ για online gaming (δεν είναι F2P); Κανάς συλλέκτης και αν...

  8. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-02-2021)

  9. #67
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ναι μα και εγώ δεν θα το πάρω day 1 είπα απλά ότι θα το πάρω, λογικά σε τιμή 40€ κοντά

  10. #68
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #69
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια το παιχνιδι ειναι 60 fps? Απο περιεργεια ρωταω γιατι οτι εχω δει μεχρι στιγμης απο τρεηλερ και gameplay δεν ειναι 60 fps με την καμμια (εκτος και αν φταιει το βιντεο).


  12. #70
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Στο παραπάνω YouTube video βλέπω έχει 60 fps επιλογές. Συνήθως αν είναι 30 fps, τότε έτσι είναι και στα videos που ανεβάζουν.

  13. #71
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καλα στο youtube βλεπεις και ανεβαζουν βιντεο ολη την ωρα και λενε ξερω γω Uncharted 4 Walkthrough PS4 4K 60 fps!!!

    Τι να σου πω η λογικη λεει οτι θα πρεπει σιγουρα να εχει επιλογη 60 fps αλλα πραγματικα κανενα βιντεο που εχω δει μεχρι στιγμης δεν εχει 60 καρε. Με τιποτα. Ισως ειναι unlocked framerate και το... βαφτιζουν 60!

  14. #72
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μιλάω για τα επίσημα videos της Sony ρε συ, όχι τι κάνει ο κάθε τρίτος (το 2011 το DF είχε ανεβάσει 60 fps από την έρημο του UC3 ).

    Η Housemarque παραδοσιακά στοχεύει στα 60 fps, αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πλέον δεν έχουν custom engine (το γύρισαν στην UE4). ¶ρα ναι, μπορεί να έχει dips και να μην είναι locked 60 fps. Ίδωμεν!

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (22-03-2021)

  16. #73
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μιλάω για τα επίσημα videos της Sony ρε συ, όχι τι κάνει ο κάθε τρίτος (το 2011 το DF είχε ανεβάσει 60 fps από την έρημο του UC3 ).

    Η Housemarque παραδοσιακά στοχεύει στα 60 fps, αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πλέον δεν έχουν custom engine (το γύρισαν στην UE4). ¶ρα ναι, μπορεί να έχει dips και να μην είναι locked 60 fps. Ίδωμεν!
    Ναι ενα δικιο το εχεις οταν ειναι βιντεο απο Sony μεριας. Απλα μου φανηκε περιεργο που δεν υπαρχει επισημη τοποθετηση οπως γινεται συνηθως για ολα τα παιχνιδια. Θα δουμε κοντος ψαλμος...

  17. #74
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default




  18. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Kkritikos (26-03-2021),Valkyre (26-03-2021)

  19. #75
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Hands-on preview: https://blog.playstation.com/2021/04...ds-on-preview/

    TL;DR: πολύ καλή χρήση του Tempest/3D audio, DualSense adaptive triggers & next-gen vibration, tight/arcadey controls και SSD-powered portals... για να δούμε τι θα δούμε!
    Last edited by psx3; 02-04-2021 at 04:52.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (02-04-2021),WolfRathmA (02-04-2021)

  21. #76
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με τη στερηση που υπαρχει παιζει και να παει και αυτο για αγορα ακομα και μετριο να ειναι... ε ρε καταντια...!

    ΥΓ: Αυτο με το L2 adaptive thing με προβληματιζει λιγο ειναι η αληθεια. Και αυτο γιατι γενικα πιεζω εγω τα πληκτρα με μια Α δυναμη. Μη φανταστει κανεις τωρα οτι προσπαθω να λιωσω το χειρηστηριο...απλα τις σκανδαλες ε τις πιεζω η αληθεια ειναι... και δεν ξερω κατα ποσο θα με φρεναρει η adaptive σκανδαλη οταν θελω απλα να σημαδεψω και οχι να χρησιμοποιησω το alt fire...

  22. #77
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default


  23. #78
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Πολύ "dark" παιχνίδι μου φαίνεται... και τα boss fights σαν να θυμίζουν κάτι από Soulsborne (?).

    Σίγουρα θα βρει το κοινό του.

  24. #79

    Default

    ενω τα animation φαινονται πολυ ομορφα το art design ειναι λιγο meh...για να δουμε...

  25. #80
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εμενα μου βγαζει θετικα vibes το παιχνιδι παντως, τηρουμενων των αναλογιων παντα. Δεν περιμενω να ειναι στο επιπεδο που μας εχουν συνηθισει τα μεγαλα exclusives αλλα φαινεται οτι εχει καποια arcade στοιχεια που χαρακτηριζουν και αλλα προιοντα της Housemarque, χαμος στην οθονη, απειρο πιστολιδι, γρηγορα αντανακλαστικα κτλ. Ολα αυτα μαζι με ενα υποτυπωδες (η και οχι θα δειξει) story μου φαινεται ωραιος συνδιασμος.


  26. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (16-04-2021),tonybsg (16-04-2021)

Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •