Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast
Results 261 to 280 of 316

Thread: Returnal

  1. #261
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  2. #262
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η απουσια κάποιου ειδους save δυστυχώς για μενα είναι αποτρεπτική στo να συνεχίσω το παιχνιδι και παει για πούλημα. Κριμα γιατι μου αρεσε παρα πολυ, αλλα δεν εχω το χρονο, ειδικα αυτη την περιοδο, να κάθομαι σερι ωρες να πολεμάω να περασω ενα boss και αμα χάνω αντε τα πάντα απο την αρχη

    Δεν μου φταιει κανεις βεβαια που το πηρα, το ηξερα οτι ειναι ετσι, αλλα πιστευα οτι έστω αυτον τον λιγο χρόνο που εχω για gaming θα προλάβαινα να κανω progress

  3. #263
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τεράστιες εταιρίες προσπάθησαν να αγοράσουν την Housemarque πριν το PlayStation

    https://unboxholics.com/news/gaming/85784-terasties-etairies-prospathisan-na-agorasoun-tin-housemarque-prin-to-playstation


    Και εδώ έκοβε βόλτες η μεγάλη πορτοφόλα της βιομηχανίας;

  4. #264
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ηρθε η ωρα να ασχοληθω κι εγω μιας και δεν ηθελα με τιποτα να το χασω, το πηρα σημερα. Σας διαβαζω στις προηγουμενες σελιδες και εχω τρομοκρατηθει λιγο με τη δυσκολια, δεν εχω την παραμικρη ιδεα/εμπειρια απο roguelike οποτε το παρελθον μου με τα souls games δεν πιστευω οτι θα βοηθησει σε κατι.
    Παρολα αυτα θα το ξεκινησω με αυτοπεποιθηση! lol


  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (01-08-2021)

  6. #265
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Miyazaki: my games are tough
    Housemarque: hold my beer

    Seriously, τι ξυλο εχω φαει 2 μερες τωρα? Μιλαμε για ξεφτιλα κανονικη και ειμαι μολις στο δευτερο biome.
    Παρολα αυτα το παιχνιδι εχει απιστευτο gameplay και ειναι πολυ εθιστικο.


  7. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (04-08-2021),Valkyre (04-08-2021)

  8. #266
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Διεκοψα λογω διακοπων και το ξαναεπιασα χθες, εκανα ενα τεράστιο run που περασα 2 bosses και 3 περιοχες, εχασα στον αρχηγο πιο πολυ επειδη ημουν εξουθενωμενος η αληθεια ειναι παρα απο τη δυσκολια. Το παιχνιδι σε εχει στην τσιτα οχι μονο λογω δυσκολιας αλλα γιατι ξερεις οτι αν χασεις χαθηκες. Αγχος λεμε!
    Εκ των υστερων καταλαβα οτι εφτασα στο τελευταιο boss. Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του niche στην κυριολεξια, θεωρω οτι το «δεν ειναι για ολους» δεν καλυπτει το συγκεκριμενο παιχνιδι, πιο πολυ στα ορια της παραπληροφορησης ειναι η συγκεκριμενη ατακα . Προσωπικα δεν εχω ξαναδει high profile παιχνιδι με τετοια production values να παιρνει τοσα ρισκα και να ειναι τοσο niche στην ουσια μιας και ελαχιστος κοσμος θα μπει στη διαδικασια να ασχοληθει σοβαρα μαζι του.
    Και δεν τους αδικω ετσι? Το παιχνιδι για να το τελειωσει καποιος απαιτει τεραστια αφοσιωση και υπομονη.
    Θα ηταν καλυτερο αν ηταν πιο accessible? Ειλικρινα δεν μπορω να το απαντησω, ισως εχανε ολη του τη μαγεια.
    Αυτο που ξερω ειναι οτι με το Returnal το προσφατο αρθρο του Jason μοιαζει με ανέκδοτο. Ειναι ο,τι πιο risky εχει βγαλει ποτε η Sony και κατα την ταπεινη μου αποψη το καλυτερο παιχνιδι της κονσολας αυτη τη στιγμη (αφηνω εκτος το Demon’s souls μιας και ειναι remake).


  9. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (17-08-2021),Valkyre (17-08-2021)

  10. #267
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Αυτο που ξερω ειναι οτι με το Returnal το προσφατο αρθρο του Jason μοιαζει με ανέκδοτο. Ειναι ο,τι πιο risky εχει βγαλει ποτε η Sony και κατα την ταπεινη μου αποψη το καλυτερο παιχνιδι της κονσολας αυτη τη στιγμη (αφηνω εκτος το Demon’s souls μιας και ειναι remake).
    Εμ γι αυτο φωναζα και φωναζα οταν ειδα αυτες τις αηδιες οχι μονο να γραφονται απο τον Jason, αλλα ακομα χειροτερα να επηρεαζουν την γνωμη του κοινου... Μια βδομαδα πριν την κυκλοφορια του Returnal και αυτος ο δημοσιογραφισκος βγηκε να κλεψει τις εντυπωσεις οπως συχνα κανει.

    Αξεχαστες θα μεινουν μερικες ατακες:
    - H Sony δεν παιρνει ρισκα και δεν επενδυει σε μικρους developers και niche games. (μια βδομαδα μετα Returnal, 1-2 μηνες μετα εξαγορα του studio...)
    - H κακια Sony δεν προχωρησε με sequel του Days Gone 2 παρολο που το πρωτο παιχνιδι ηταν profitable (Λιγο μετα βγηκε ο δημιουργος του παιχνιδιου και ειπε αν θελατε Days Gone 2 ας αγοραζατε το πρωτο μερος day one keyboard warriors μου...)

    Και φυσικα η κορυφαια μαλακια ολων των εποχων:

    Η Sony δεν δινει ευκαιριες και δεν εμπιστευεται αλλα studio οπως την Naughty Dog στην οποια κανουν ολα τα χατηρια...



  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (18-08-2021)

  12. #268
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πραγματικά απίστευτο παιχνίδι. Πρώτη φορά που ασχολούμαι με τέτοιο είδος. Όταν το ξεκίνησα κόλλησα αμέσως με το όμορφο αλλά και απόκοσμο ύφος του. Στα πρώτα runs και ειδικά με το ξύλο που έτρωγα από το πρώτο boss έλεγα "ωχ δεν βλέπω φως και ήταν και ακριβό!" Άσε που είναι κρίμα να μην μπορείς να δεις τι έχει στην συνέχεια. Φανταζόμουν ότι δεν θα καταφέρω να δω ποτέ ούτε τα πιο προχωρημένα biomes και φυσικά ούτε λόγος για τα τελευταία bosses και για τα άλλα acts. Το παιχνίδι όμως σε κάνει σιγά σιγά καλύτερο χωρίς να το καταλαβαίνεις. Σε κάποιο σημείο κάνεις απροσδόκητα το break though. Από εκεί που δεν μπορείς να βγάλεις ένα biome πας συνεχόμενα 2 και 3. Όταν έφτασα και στον τελευταίο κόσμο λέω καλά είμαστε. Τουλάχιστον τώρα έχω δει αρκετά από αυτά που έχει να προσφέρει το παιχνίδι. Αλλά από την άλλη υπάρχουν ακόμη πράγματα που δεν έχεις κάνει και μέρη που δεν έχεις δει. Αφού έφτασες ως εδώ δεν χάνεις και τίποτα να πας λίγο παρά πέρα. Οπότε έτσι λίγο λίγο βγήκαν όλα όσα μπορεί να κάνει κανείς στο παιχνίδι και απέμειναν μερικά scout logs και glyphs διάσπαρτα. Η αλήθεια είναι ότι μπορούν να σε παιδέψουν αρκετά για να τα βρεις όλα αλλά είναι και ένας καλός λόγος να συνεχίζεις με το παιχνίδι. Δεν νομίζω ότι θα ξεχάσω την στιγμή που βρήκα το τελευταίο μου glyph στο τελικό biome. Ούτε καν το είχα καταλάβει ότι ήταν κάτω από τα πόδια μου. Αν δεν μου είχαν επιτεθεί πιθανότατα να μου είχε ξεφύγει. Από τις πιο γλυκές πλατίνες. Μακάρι να βγάλουν και δεύτερο κάποια στιγμή.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to jper75 For This Useful Post:

    chronohill (23-08-2021),hakoo (23-08-2021),Valkyre (23-08-2021)

  14. #269
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πηρες πλατινα ρε θηριο; Μπραβο!
    Εγω το τελειωσα, παω για act 3 αλλα για πλατινα χλωμο το κοβω μιας και ειναι απιστευτα χρονοβορο απ οτι καταλαβα. Οχι οτι το παιχνιδι δεν αξιζει multiple playthroughs αλλα καποια πραγματα ειναι στην τυχη εντελως.


  15. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    jper75 (23-08-2021)

  16. #270
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν το είχα σκοπό αλλά παίζοντας μάζευα collectibles και μετά το act3 είδα ότι μου έλειπαν περίπου 20 στο σύνολο. Γενικώς δεν το έκανα τόσο για την πλατίνα όσο γιατί κόλλησα και έψαχνα λόγο να τα ξεκλειδώσω όλα Πάντως τώρα έχουν φτιάξει τα surveys οπότε μπορείς πολύ πιο εύκολα να παρακολουθείς τι λείπει και επίσης έχουν διορθωθεί ορισμένα logs και glyphs που ήταν super σπάνια.

  17. #271
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ θα ήθελα να πάρω την πλατίνα, αλλά είδα όπως είναι πολύ χρονοβόρο με τα collectibles..

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #272
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μια απο τα ιδια κι εγω. Βεβαια εμαθα οτι πλεον τα εκαναν πολυ πιο ευκολα τα collectibles (το drop rate αυξηθηκε σημαντικα) οποτε ποιος ξερει.. ισως στο μελλον.

  19. #273
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

    Default

    εχω πλατιναρει ολα τα souls.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΑ SOULS ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΙΑ.Ειναι πολυ καλο ομως αλλα πολυ δυσκολο...

  20. #274
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Ξεκίνησα σήμερα και εγώ το Returnal. Ρε παιδιά τι ατμόσφαιρα είναι αυτή;!

  21. The Following User Says Thank You to juliahna12 For This Useful Post:

    Valkyre (14-09-2021)

  22. #275
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default


  23. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (16-09-2021),psx3 (16-09-2021)

  24. #276
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Προχθες με έτρωγε καλά όποτε εκεί που σκεφτομουν να ξεκινήσω το cyberpunk , εφαγα φλασια και θυμήθηκα ότι έχω το συγκεκριμένο παιχνίδι και κάθεται , όποτε χωρίς δεύτερη σκέψη, μιας και ήξερα περίπου τι παιζει , το έβαλα έτσι να δω και τα τριγκερς την ατμόσφαιρα κτλ ..
    Ο χειρισμός αποθέωση με το νέο χειριστηριο απλά αποθέωση .
    Παρακατω εξηγώ τι μπορεις να παθεισ με τον συγκεκριμένο τίτλο .
    Και προχωράω .. και χάνω βλακωδώς και λέω αααα
    Πάμε απο την αρχή τώρα .. .. Ε οκ ..
    ξερω θα γίνει αυτό .. θα προσέξω εκεί ..fuck …
    Γέρασα .. πρέπει να είμαι λίγο πιο γρήγορος μωρέ..
    αλλη μια .….
    Ώπα .. περίμενε .. τι είναι αυτό τώρα;;;;
    τρεχα πισωωω .. fuck έχασα πάλι..
    εεε ένταξει ..δεν .. σιγά μην το βγάλω ποτέ αυτό το τέρας ..
    Μαλακια παιχνίδι ..
    Τι χαζός .. βάλε το cyberpunk κάνε κ ένα save και μια χαρά , θα το συνέχιζες κάποια στιγμή .
    Εδω τώρα τι θα κανεις ;; Αφού θα χάσεις !!
    Ohh .. τι είναι αυτό; Νέο όπλο ;;
    Για ελάτε .. για ελάτε να φάτε τα λαιζερς στη μαπα ρε ..
    πατα το Ο δεξιά για να αποφεύγεις .
    ωωχ πάλι αυτό το μεγάλο ..
    πάρτα ρε μαλακισμενο … όχι μη μη πίσω fuckkk !!
    Αι στα κομμάτια το κλείνω .
    Και μαλακια που το έβαλα .
    ( Μετά από 10 λεπτά κάνοντας Ντουζ πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται )
    Μα και σύ πας γύρω γύρω στις κολώνες
    πηδα - κάνε αριστερά με 0 και φύγε τρέχοντας .. γυρνά απότομα και πυροβόλησε
    και ξανά μετά .
    -Οκ αύριο ετοιμάσου σε έχω .
    -Γιατί όχι μια προσπάθεια τώρα ρε.. έλα πριν πας για ύπνο .. it’s ok .
    Εθισμός … λολ

  25. The Following 4 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    chronohill (05-10-2021),enstikto (05-10-2021),mihalis13 (05-10-2021),Valkyre (05-10-2021)

  26. #277
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όλα αυτά που λέγαμε 1980-1992 στα coin-op δηλαδή!

    χααχαχαχαχαχαχαχ

  27. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    obione (06-10-2021)

  28. #278
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Δοκίμασε το αν δεν το έχεις κάνει ήδη ,
    χωρις πλάκα .
    Όντως σιγά σιγά γίνεσαι καλύτερος .

  29. #279
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    It looks like a large Returnal update is currently being tested



    6GB ‘BETA’ PATCH COULD POTENTIALLY ADD A MUCH-REQUESTED SAVE FEATURE

    https://www.videogameschronicle.com/...-being-tested/

  30. #280
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  31. The Following 6 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-10-2021),gonzalez (26-10-2021),hakoo (26-10-2021),jk_blue_tiger (27-10-2021),Snk (26-10-2021),tonybsg (26-10-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •