Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516
Results 301 to 316 of 316

Thread: Returnal

  1. #301

    Default

    Εντάξει. Έχω φάει πολύ ξύλο. Προς το παρόν δεν με ενοχλεί γιατί μου πετάει "τυράκια" συνέχεια. Δεν ξέρω όμως για πόσο δεν θα με ενοχλεί. Χθες κατάφερα να φτάσω στο πρώτο boss. Εννοείται ότι με έριξε. Παραδόξως άντεξα αρκετά.
    Θέλω να ρωτήσω: Αν περάσω το πρώτο boss λογικά με πάει στον επόμενο κόσμο σωστά; Χάνοντας από που θα με ξεκινήσει; Πάλι τελείως από την αρχή;

  2. #302
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Από την αρχή σε ξεκινάει αλλά θα υπάρχει shortcut για τον δεύτερο κόσμο.
    Τα bosses γενικά να ξέρεις δεν είναι δύσκολα. Τα περισσότερα τα έβγαλα με την πρώτη προσπάθεια.
    Η διαδρομή προς τα bosses είναι που τρως πραγματικό ξύλο.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Conjure7 (08-01-2022)

  4. #303
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    το τερματισα, πολυ γαματο ενιωθα λες κ επαιζα αεροπλανακι(resogun) αλλα με ανθρωπο.
    με feeling απόκοσμο, Alien/Dead space.soundtrack επισης φοβερο.
    Πρωτοτυπο παιχνιδι.
    Δανεικο μου το δωσανε κ το επαιξα, σιγουρα καποια στιγμη θα το αγορασω να ξαναπαιξω.
    Τα bosses και μενα μου φανηκανε ευκολα..ισα ισα εβγαλα μερικα και first try.O φιλος μου λεει οτι το εχουν κανει πιο ευκολο με patch, εγω ειχα διαβασει απλα βαλανε το Suspend cycle. Ti ισχυει? εχει φαει nerf ?

  5. The Following 2 Users Say Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    mihalis13 (01-02-2022),Valkyre (01-02-2022)

  6. #304
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν υπαρχει χειροτερος εχθρος σε ολοκληρο το παιχνιδι απο τα rocket drones. Και μονο ο ηχος που βγαζουν με κανουν να κανω κακα και να ψαχνω την πορτα...

    Τι boss και μλκιες, τα drones ειναι το Νο1 με διαφορα. Λιγο στο reddit να ψαξεις να δεις λιστες, θα δεις οτι σχεδον οι περισσοτεροι τα εχουν στην πρωτη θεση και αν οχι, στανταρ στο τοπ 3... μιλαμε για φρικη. ��

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (01-02-2022),hakoo (06-02-2022),nikosgnr (06-04-2023)

  8. #305

    Default

    Το έχω βάλει αρκετές μέρες στην άκρη. Πήγα μέχρι κάποιου σημείου στο 2ο biome. Αμφιβάλλω αν θα το τελειώσω ποτέ και πραγματικά μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι το καταφέρατε. Τόσο που σκέφτομαι ότι μάλλον είμαι πολύ κακός.

  9. #306
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εγω δεν την παλεψα και το παρατησα μετα το 2ο boss. Παραειναι παλουκι και θελει τρελη υπομονη

  10. #307
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πηρα και το platinum οντας ενας noobas και μισος στην αρχη με απειρο ξυλο. Θελει να μαθεις καλα τα mechanics και τους εχθρους και να μην βιαζεσαι, αν εισαι τουμπανιασμενος με αναβαθμισεις και ξερεις τα επιπεδα δυσκολα χανεις. Τα shortcuts προσωπικα τα χρησιμοποιησα απο σπανια εως καθολου, δεν εχει νοημα να προσωρας χωρις να αναβαθμιζεσαι μεσω του loot, ειναι θεμα χρονου να χασεις.
    Συμφωνω παντως οτι θελει να αφιερωσεις χρονο το παιχνιδι, δεν μου κανει εντυπωση που το εχουν παρατησει τοσοι και τοσοι. Κι εμενα αν δεν μου αρεσε τοσο το gameplay θα ειχε φαει σουτ, οπως εφαγε το mortal shell.
    Μετα την προσθηκη του suspend cycle εχει γινει αρκετα πιο accessible παντως μιας και το platinum το πηρα προσφατα που το ξαναεπιασα αφου το ειχα τερματισει πριν καιρο.


  11. The Following 4 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (07-02-2022),geogoku (14-02-2022),obione (06-02-2022),Valkyre (07-02-2022)

  12. #308
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πέρασε στο ντούκου αυτό, οπότε το ποστάρω εγώ:

    Returnal: Ascension update adds Co-Op and Tower of Sisyphus mode

    https://blog.playstation.com/2022/03...sisyphus-mode/

    Το πάνε για GaaS λογικά με επιπλέον updates...

    Πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον το Co-op αν υλοποιηθεί σωστά. Άλλη φάση να παίζεις με φίλο και να μιλάτε!

    ΥΓ: Τίποτα άλλο ενδιαφέρον είχε το State of Play; Γιατί βλέπω μια νέκρα/ξεραΐλα (μηδέν posts επί του θέματος). Ούτε ο Leon δεν ενθουσιάστηκε μάλλον.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    chronohill (11-03-2022),Conjure7 (26-03-2022),Valkyre (11-03-2022)

  14. #309

    Default

    Δοκίμασα χθες το coop. Matchmaking random. Δουλεύει καλά κι είναι διασκεδαστικό. Θεωρώ ότι είναι μια πολλή καλή προσθήκη, που φρεσκάρει ιδιαίτερα το παιχνίδι. Πολύ περισσότερο αν έχεις φίλο να το παίξεις. Είχα μια ελπίδα να περάσω το 2ο boss, που έχω κολλήσει. Έφτασα 2-3 φορές. Μας ξεφτύλισε. Νταξει. Δεν είμαι και πολύ καλός...


  15. #310
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Late to the party (ευτυχώς γιατί το πιασα με τα μεγάλα Updates), ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

    Νέος κάτοχος PS5 και σκεφτόμουν τι να ξεκινήσω. Έβαλα κάποια παιχνίδια να κατεβαίνουν και μεταξύ αυτών ήταν και το Returnal.

    Η αλήθεια είναι πως γνωρίζοντας για το Background του παιχνιδιού δεν ήταν απο τις πρώτες επιλογές, όμως κάτι με έτρωγε να το δω έστω και λίγο.

    Ε λοιπόν αυτό ήταν. Δε.Μπορώ.Να.Ξεκολλήσω. Τι και αν ξεκίνας απο την αρχή? Τι και αν τρώς ΤΟΣΟ ξύλο? Τι και αν η Φρίκη αρχικά φαίνεται σαν Boss που θα μείνεις εκεί για πάντα?

    Το παιχνίδι είναι δίκαιο και όπως έγραψε και κάποιος πιο πίσω, γίνεσαι καλύτερος χωρίς να το καταλάβεις. Φρίκη τέλος, Ixion με τη 3η αφού μας έβγαλε λίιιιγο το λάδι και πλέον στη Nemesis.

    Δε νομίζω πως υπάρχει κάτι επιπλέον να γράψω που δεν έχει υποθεί ήδη. Έχει μπεί ήδη στα Top-5 Ever μου. Και ακόμα δεν το 'χω τελειώσει...!

    PS: Το Cthonos πόσο συχνά το χρησιμοποιούσατε? Είμαι ακόμα στο σημείο που ζητάει μόνο 5 Ether.
    Last edited by nikosgnr; 23-03-2023 at 21:23.

  16. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (23-03-2023)

  17. #311
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    https://www.imdb.com/title/tt5169938/

    Ενα μικρο ντοκυμαντερ για το τι περασε το στουντιο HOUSEMARQUE ως να μπορεσει να βρει χρηματοδοτηση που τελικα οπως ολοι ξερουμε κατεληξε σε συνεργασια με Sony.
    Ελλήνας προγραμματιστης σε αυτα τα τοσο ωραια παιχνιδια , Ηarry Kruger απο την Κεφαλονία!

    (Μπορειτε να το δειτε και στο νετφλιξ)

  18. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    geogoku (06-04-2023)

  19. #312
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Είναι γνωστή ομάδα από τα early 90s!

    Έχω φωτογραφία τους από το 1992-93, πάλι με Έλληνα στην ομάδα. (Έχω δει το ντοκιμαντέρ πολύ καιρό πριν, αρκετά καλό αν και περιορίζεται μόνο στα σύγχρονα γεγονότα που είναι σχετικά μικρής σημασίας σε σχέση με τα αγγούρια που έζησε η ομάδα στο ξεκίνημα της τριάντα χρόνια πριν)

  20. #313
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    E φανταζομαι οι περισσοτεροι εδω το ξερετε απλα ειπα να το ποσταρο. Ωντος ειναι μια ματια σε συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και γεγονοτα του στουντιο. Ωραιο, δεινχει κ λιγο της διαδικασιες που περναει καποιο στουντιο για να συνεργαστει με Sony. Πολυ περιεργος ειμαι να δω τι θα φτιαξουν μετα το Returnal. Γιατι το returnal ειναι σαν μια φυσικη εξελιξη πανω στο στυλ που δουλεψανε κ τα προηγουμενα παιχνιδια. Θα το πανε ενα βημα παραπερα? Παει? Ή θα κανουν κατι τελειως διαφορετικο απο θεμα mechanics ktl.

  21. #314
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Το 5ο Biome (Fractured Wastes) είναι ο,τι πιο εκνευριστικό έχει υπάρξει. Παλεύω 4 μέρες τώρα έχοντας καταφέρει να πάρω μόνο το πρώτο κλειδί.

    Με βλέπουν τα προηγούμενα Biomes πόσες φορές έχω ξεκινήσει απο την αρχή και γελάνε.

  22. #315
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eιναι το μοναδικο Biome που περασα με την πρωτη φορα που εφτασα! Το θυμαμαι γιατι ελεγα μεσα μου "αποκλειεται" και μετα ελεγα "στοιχημα οτι θα χασω λιγο πριν το τελος" και μετα ελεγα στον εαυτο μου "surprise me αν μπορεις" και τελικα εφτασα στο μπος και λεω, "οκ it was a good run" και τελικα το εβγαλα με την πρωτη.

    Θυμαμαι οτι ειχα το ρουκετοβολο αναβαθμισμενο σε καποια συγκεκριμενη μορφη και θυμαμαι να λεω "δις σιτ ιζ δε μπεστ γκαν εβερ"!

    Θα το καταφερεις Νικο!

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    nikosgnr (06-04-2023)

  24. #316
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

    Η αίσθηση που σου αφήνει στο τέλος το άνοιγμα της πόρτας στο 5o Biome με τα 3 κλειδιά είναι καλύτερη απο Boss.

    Επίσης, πόσο εκπληκτικό όπλο είναι τελικά το Electopylon Driver? Αν επενδύσεις έστω και λίγο καταντάει το παιχνίδι σπασμένο.

    Έφτασα λοιπόν στο 6ο Biome όπου ενω πήγαινε καλά, απο το πουθενά με φάγανε. Τουλάχιστον απ' όσο ξέρω και καταλαβαίνω, εδώ είναι πιο βατά τα πράγματα.
    Last edited by nikosgnr; 06-04-2023 at 20:43.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (07-04-2023),obione (08-04-2023),Valkyre (06-04-2023)

Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •