Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 316

Thread: Returnal

  1. #181
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να πας κόντρα στα ψυχαναγκαστικά σου και να σεβαστείς την τσέπη σου (και αντίστοιχα τον κόπο σου)!!!!

  2. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (04-05-2021)

  3. #182
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Τέτοιου είδους παιχνίδια πρέπει να έχουν όπως αναφέρατε πολύ σωστά , φοβερό χειρισμό .
    Εγω κρατάω το ότι είναι δύσκολο για εμένα και απαιτεί εγρήγορση και αντανακλαστικά που το ξέρω αν ασχοληθώ θα με πιάσουν τα νεύρα μου ..λολ
    θα ήθελα να μάθω όμως είναι όντως τόσο καλή η αίσθηση με το νέο χειριστήριο ;;

  4. #183
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Τέτοιου είδους παιχνίδια πρέπει να έχουν όπως αναφέρατε πολύ σωστά , φοβερό χειρισμό .
    Εγω κρατάω το ότι είναι δύσκολο για εμένα και απαιτεί εγρήγορση και αντανακλαστικά που το ξέρω αν ασχοληθώ θα με πιάσουν τα νεύρα μου ..λολ
    θα ήθελα να μάθω όμως είναι όντως τόσο καλή η αίσθηση με το νέο χειριστήριο ;;
    Ειναι έτσι η φύση του παιχνιδιου που αν ο χειρισμός ήταν κακός τότε θα μιλούσαμε για πλήρη αποτυχία!
    Ολα αυτά που συμβαίνουν ταυτόχρονα στην οθόνη σου σε συνδυασμό με το challenge δυσκολίας κάνουν τον καλό χειρισμό must !
    Αν είχαμε κακό χειρισμό στο συγκεκριμενο η τίποτα frame drops τότε θα μιλάγαμε για άλλο παιχνίδι και τα σχόλια θα ήταν τελείως διαφορετικά

    Ειναι φαντάσου σαν να παίζεις VR με 20 frames και κακό χειρισμό θα ζαλιστείς και θα και κανείς εμετό και το game θα πήγαινε στον κάδο κατευθείαν
    Ισως γι αυτό βλέπουμε και αν downgrade στα γραφικά γιατί η Housemarque τα ήξερε αυτό και έδωσε βάση σε αλλά τα υπόλοιπα
    και καλά έκανε κατά τη γνώμη μου το game είναι πολύ όμορφο και έτσι άλλου είναι το ψωμί

    Επισης το dualsense στο συγκεκριμενο παιχνίδι λειτουργεί σαν μια δεύτερη οθόνη στα χέρια σου
    οτι βλέπεις στην Tv και ότι ακούς μέσα από τα ακουστικά όλα περνάνε μέσα από το χειριστήριο είτε αυτό είναι βροχή , πυροβολισμός και
    διαφορα εφέ τα νοιωθεις όλα μέσα της νέας δόνησης στο dualsense
    Last edited by captainjacko; 04-05-2021 at 00:19.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    mihalis13 (04-05-2021),obione (06-05-2021)

  6. #184
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  7. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-05-2021)

  8. #185
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Έπεσαν τίτλοι τέλους χθες μετά από 30 ώρες gameplay
    Ότι και να γράψω για τον συγκεκριμενο τίτλο θα είναι λίγο και τι να πρωτοπιασεις το άκρως εθιστικό gameplay ,το μοναδικό soundtrack κάτι σαν μια dark εκδοχή του Matrix
    το level design ,τα επικά Boss fights ,την ατμόσφαιρα που θυμίζει καλές εποχές Alien ,την αψεγάδιαστη απόδοση σε 60 frames χωρίς drops όταν παραληληλα στην οθόνη γίνεται
    ενα πανδαιμόνιο από καταιγισμό δράσης και εφέ ,τα μηδενικα bugs ,τον 3D ήχο του με όλη τη σημασία της λέξης ,την απόλυτη αξιοποίηση του dualsense,το story ?
    ναι υπάρχει και αυτό υπάρχει και στορι και είναι και καλό!

    Τι άλλο πρέπει να ζητήσεις από ένα game αναρωτιέμαι ??
    Ειχα πάντα ελπίδες ότι το Returnal μπορεί να είναι ένα καλό game λόγο Housemarque επειδή ήξερα ότι είναι ένα καλό και σοβαρό studio
    Οταν βγήκαν τα review είπα οκ εδώ ήμαστε το Returnal δεν είναι απλά καλό είναι πολύ καλό
    Τελειωνοντας εχθές το game κατάλαβα ότι πλέον από εδώ και πέρα το Returnal έχει κερδίσει μια ξεχωριστή θέση στη συλλογή μου

    Είναι ένα ξεχωριστό παιχνίδι και μια κατηγορία μόνο του!
    Αμα πιάσεις το dualsense και κανείς ένα Run στο Returnal αυτό ήταν δεν το ξανα αφήνεις κάτω μέχρι να αδειάσει η μπαταρία !

    Ζηλευω όσους δεν το έχουν αγγίξει ακόμα και θα έδινα πλέον με κλειστά μάτια πάλι 70 ευρώ για να ξαναζήσω την εμπειρία όλη αυτή από την αρχή
    Κλεινοντας να πω ότι το παιχνίδι κορυφώνει σε όλους τους τομείς όσο πλησιάζεις προς το τέλος και αυτός είναι ο λόγος που χθες έμεινα
    ξαγρυπνος και πήγα σχεδόν σερί για δουλειά β€¦ούτε 15 χρόνων δεν τα έκανα αυτά lol
    Τέλος υπάρχει endgame content το οποίο στην ουσία σε αφήνει πλέον να επισκεφτείς περιοχές όπου δεν είχες πρόσβαση πριν
    Οποτε μόλις παρω μια ανάσα από τα σερί ξενύχτια η λούπα θα συνεχιστεί

    Καλη δύναμη σε όσους θαρραλέους αποφασίσουν να το δοκιμάσουν μια συμβουλή έχω να σας δώσω μόνο

    Καθε αρχή και δύσκολη κάντε υπομονή και σε βάθος χρόνου θα ανταμειφθητε από αυτό το δύσκολο αλλά δίκαιο και μοναδικό παιχνίδι !!

  9. The Following 12 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-05-2021),chronohill (06-05-2021),enstikto (06-05-2021),Error Flynn (05-05-2021),jper75 (06-05-2021),nikosgnr (12-03-2023),obione (06-05-2021),panos74gr (05-05-2021),Slay (08-05-2021),Snk (06-05-2021),Valkyre (05-05-2021),WolfRathmA (06-05-2021)

  10. #186
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Hints n tips (απαιτείται σύνδεση πληκτρολογίου):

    Spoiler!

  11. #187
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

    Default

    μας κορυφωσες το hype captain

  12. #188
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τι έπος είναι ρε παιδιά αυτό; τι εμπειρία; τι έφτιαξαν;
    Είμαι λίγο μετά τα μισά και έχω να νιωσω έτσι με γκειμ από το πρώτο ντιμονς..
    Οσον αφορά την δυσκολία το παιχνίδι έχει και second life και respawn point και shortcut για το μπος και όλα..οι περισσότεροι μάλλον δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να σκεφτούν πως λειτουργουν... Απλά τα παιχνίδια αυτα όπως είναι λογικό δεν θέλουν να πηγαίνεις γιολο.. Κάνεις ένα μάζεμα από αντικείμενα για να οχυρωθεις για το μπος.. Πχ το 3 μπος το έβγαλα καπάκια από το δεύτερο χωρίς να χασω!
    Ο ήχος είναι καταπληκτικός φανταστική ατμόσφαιρα..
    Και σε όλα αυτά βάζεις και το κερασάκι στην τούρτα την ιστορία και φτάνουμε να μιλάμε για την μεγαλύτερη και πιο απρόσμενη έκπληξη των τελευταίων ετών! Πρέπει να κάνει κάτι πολύ κακό το παιχνίδι μέχρι το τέλος του για να μου αλλάξει την γνώμη αλλά μιλάμε για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει πραγματικά...
    Κάτι τελευταίο... Ποσο ανατριχιαστικη η κορύφωση μέχρι να φτάσεις στο 4ο μπος.. Πραγματικά μαεστρικο το σκηνικο

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. The Following 7 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (10-05-2021),captainjacko (10-05-2021),mihalis13 (10-05-2021),panos74gr (10-05-2021),sndev (10-05-2021),Valkyre (10-05-2021),WolfRathmA (10-05-2021)

  14. #189
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Νταξ, τα εχει ολα αυτα second life και respawn point, ομως καποια απο αυτα πρεπει να σου κατσουν σαν drops και καποια αλλα κοστιζουν παρα πολυ. Επισης, το second life ειναι πιο πολυ extra health points περισσοτερο παρα κανονικη εξτρα ζωη. Δηλαδη σε ξαναζωντανευει για 1-2 hits.

    Παντως ετσι οπως τα λες ειναι. Δεν μπορεις να πας γιολο. Πρεπει οπως το ειχα τονισει κι εγω να ξεψαχνιζεις τα επιπεδα και να τουμπανιασεις οσο μπορεις. Αν το πας ετσι, αργα, μεθοδικα και σου κατσουν και καποια τρομερα drops, γινεσαι πραγματικα τουμπανο.

    Εμενα παντως με δυσκολεψαν καποια boss αλλα η χειροτερη δυσκολια μου ηταν καποιοι συγκεκριμενοι τυποι/συνδυασμοι εχθρων, που σε συνδυασμο με τυχον δυσκολα απανωτα δωματια λογω της procedural generated φυσης του τιτλου μου φανηκε υπερδυσκολο και ας ημουν τουμπανο. Ειναι και να το εχεις βεβαια δεν λεω, αλλα ειναι και να σου "κατσει" μερικες φορες. Μου ειχε τυχει να καθαρισω ολοκληρα τα levels και να μου εχει κατσει τοσο δυσκολη αλληλουχια δωματιων και ασχημα drops που και να ηθελα καπως να τουμπανιασω δεν γινοταν πλεον. Γι αυτο και αν προσεξεις το παιχνιδι εχει επιλογη "restart cycle". Γιατι ειναι τοσο random που μερικες φορες απλα δεν καθεται καλα.

    Τα μαμημενα τα (enemy type απο 3ο biome και μετα)
    Spoiler!
    απλα και ολοψυχα τα ΜΙΣΩ! Ευτυχως που υπαρχουν οι πορτες... Φακ δοουζ θινγκς...

    Τωρα παντως που τους εχω μαθει ολους τους τυπους εχθρων πολυ καλα, ειμαι πολυ πιο ανετος. Το παιχνιδι σε κραταει φουλ στην τσιτα μεχρι να το τελειωσεις την πρωτη φορα.

    Τελος, Thermogenic Launcher>>>>>>> all other weapons. Με το που το δειτε παντρευτειτε το απλα. Μολις ξεκλειδωσετε και ολες τις αναβαθμισεις απο την χρηση του απλα σπερνει...

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (10-05-2021)

  16. #190
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Τι έπος είναι ρε παιδιά αυτό; τι εμπειρία; τι έφτιαξαν;
    Είμαι λίγο μετά τα μισά και έχω να νιωσω έτσι με γκειμ από το πρώτο ντιμονς..
    Οσον αφορά την δυσκολία το παιχνίδι έχει και second life και respawn point και shortcut για το μπος και όλα..οι περισσότεροι μάλλον δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να σκεφτούν πως λειτουργουν... Απλά τα παιχνίδια αυτα όπως είναι λογικό δεν θέλουν να πηγαίνεις γιολο.. Κάνεις ένα μάζεμα από αντικείμενα για να οχυρωθεις για το μπος.. Πχ το 3 μπος το έβγαλα καπάκια από το δεύτερο χωρίς να χασω!
    Ο ήχος είναι καταπληκτικός φανταστική ατμόσφαιρα..
    Και σε όλα αυτά βάζεις και το κερασάκι στην τούρτα την ιστορία και φτάνουμε να μιλάμε για την μεγαλύτερη και πιο απρόσμενη έκπληξη των τελευταίων ετών! Πρέπει να κάνει κάτι πολύ κακό το παιχνίδι μέχρι το τέλος του για να μου αλλάξει την γνώμη αλλά μιλάμε για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει πραγματικά...
    Κάτι τελευταίο... Ποσο ανατριχιαστικη η κορύφωση μέχρι να φτάσεις στο 4ο μπος.. Πραγματικά μαεστρικο το σκηνικο

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπράβο χαίρομαι που σας αρέσει παιδιά για πάμε ένας ένας να ακούμε εντυπώσεις !!
    Τι κακό να κάνει στο τελείωμα πλάκα κανεις??ισα ίσα κάτσε να δεις πως θα προωθείς στο τέλος !!

    Εγω δεν άντεξα ήταν τόσο εθιστικό το gameplay που ξεκίνησα δεύτερο run θα τα ξεσκονίζω όλα όπως είχα πει υπάρχει end game content
    Οποτε όλες οι περιοχές θα ξανα ψαχτούν από την αρχή

  17. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    chronohill (11-05-2021)

  18. #191
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παιδιά μια ερώτηση.
    Επειδή το παιχνίδι αισθητικά και ηχητικά μου αρέσει πολύ,
    μπορείτε να μου πείτε σε ποια κατηγορία θα το βάζατε;

    Είναι καθαρά arcade ;(γουστάρω με τρέλα)
    Είναι arcade με στοιχεία rpg ; (δε το έχω γενικά με τα rpg)
    Είναι arcade gameplay αλλά με έντονο rpg κομμάτι; Θέλει φαρμάρισμα, grinding κλπ (μακριά και αγαπημένοι)

    Με ποιον τίτλο από το παρελθόν θα μπορούσατε να πείτε πως έχει κοινά στοιχεία ώστε να καταλάβω.

    Σαν εικόνα αυτό που βλέπω μου αρέσει εξαιρετικά και σαν ατμόσφαιρα. Κατάλαβα πως είναι ιδιαίτερα δύσκολο.
    Δεν έχω καταλάβει όμως αν είναι παιχνίδι του γούστου μου στον πυρήνα του ή όχι.

  19. #192
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι φουλ arcade. Αλλα ειναι roguelike. Δηλαδη οτι αναβαθμισεις παιρνεις τις παιρνεις στο εκαστοτε run που κανεις. Απαξ και πεθανεις τελος ολα 0 απο την αρχη παλι. Ειναι τελειως arcade ομως και το κομματι της αναβαθμισης. Φαντασου ειναι σαν τα «power ups» που ειχαμε στα κλασσικα arcade.

  20. #193
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Οκει η τελευταία σου πρόταση μου αρκεί.



    ευχαριστώ!

  21. #194
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απλα τα power ups θα πρεπει να πειραματιστεις λιγο να δεις πως λειτουργουν. Δηλαδη θελω να πω οτι πρεπει να διαβασεις το description και μερικες φορες να επιλεξεις τι θα αποκτησεις και τι οχι. Γιατι καποια upgrades ερχονται παντρεμενα με downgrades.

  22. #195
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Απλα τα power ups θα πρεπει να πειραματιστεις λιγο να δεις πως λειτουργουν. Δηλαδη θελω να πω οτι πρεπει να διαβασεις το description και μερικες φορες να επιλεξεις τι θα αποκτησεις και τι οχι. Γιατι καποια upgrades ερχονται παντρεμενα με downgrades.
    ναι είδα δυο video reviews που λένε ένα δυο πράγματα σχετικά με τα power ups ... δείχνει πολύ ενδιαφέρον και ολοκληρωμένο παιχνίδι σε αυτό που προσφέρει.

    με την τόσο αυξημένη δυσκολία ίσως να έχω ένα θέμα αλλά λέω να το προσπαθήσω γιατί με τραβάει πολύ αυτό που βλέπω και διάβασα επίσης και για ενδιαφέρον story που παίζει από πίσω.

    ευχαριστώ ξανά !

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (12-05-2021),Valkyre (12-05-2021)

  24. #196
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    ναι είδα δυο video reviews που λένε ένα δυο πράγματα σχετικά με τα power ups ... δείχνει πολύ ενδιαφέρον και ολοκληρωμένο παιχνίδι σε αυτό που προσφέρει.

    με την τόσο αυξημένη δυσκολία ίσως να έχω ένα θέμα αλλά λέω να το προσπαθήσω γιατί με τραβάει πολύ αυτό που βλέπω και διάβασα επίσης και για ενδιαφέρον story που παίζει από πίσω.

    ευχαριστώ ξανά !


    Αυτά που γράφει ο Δημήτρης και να προσθέσω επίσης είναι από αυτά τα game που όσα βίντεο και να δεις όσα review και να διαβάσεις
    αν δεν πιάσεις στα χέρια σου το dualsense να κανείς ένα run δεν μπορείς να καταλάβεις για την ποιότητα του το ποσό ξεχωριστό είναι και ποσό
    εθιστικο gameplay έχει εύκολα παίρνει το βραβείο για την αποκάλυψη της χρονιάς μέχρι στιγμής

    - - - Updated - - -

    Και ένα πολύ ωραίο Trailer όσοι πιστοί προσέλθετε




  25. The Following 3 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    chronohill (12-05-2021),Error Flynn (12-05-2021),mihalis13 (12-05-2021)

  26. #197
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το πήρα τελικά και εγώ μιας και το βρήκα σε καλή τιμή (μεταχειρισμένο εννοείται).
    Τώρα βάζω να το κάνω install και λογικά θα προλάβω να παίξω καμία ωρίτσα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  27. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    captainjacko (13-05-2021),chronohill (13-05-2021),Dragonpaul (12-05-2021)

  28. #198
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το πήρα τελικά και εγώ μιας και το βρήκα σε καλή τιμή (μεταχειρισμένο εννοείται).
    Τώρα βάζω να το κάνω install και λογικά θα προλάβω να παίξω καμία ωρίτσα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Περιμενουμε εντυπώσεις Μιχάλη αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σου αρέσει πολύ

  29. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    mihalis13 (13-05-2021)

  30. #199
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πρώτη φορά αυτό με γκειμ.. Γύρισα από μπύρες αργα και το είχα σε rest mode στην μέση από ένα run.. Θεωρούσα ότι ήμουν κοντά στο μπος.. Είχε πολύ ψωμί.. Τελικά είχα κάνει παίξει καλά και τελείωσα το act2. Τι έγινε ρε παίδες τι ανατριχίλα ήταν αυτή; πρώτη φορά στην ζωή μου αλήθεια καθισα να ξενύχτησω.. Κοιμήθηκα 2 μέσα στην αδρεναλίνη... Έπεσαν οι τίτλοι τέλους αλλά υπάρχει και act 3 ετσι;

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    captainjacko (13-05-2021),Valkyre (13-05-2021)

  32. #200
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Υπαρχει ναι, στην ουσια ειναι
    Spoiler!

  33. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (13-05-2021)

Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •