Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 121 to 140 of 316

Thread: Returnal

  1. #121
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Νομίζω 15:00 δικές μας

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #122
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

  3. #123
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περιφημα τα πηγαινει.. ποιος θα το περιμενε..

  4. #124
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

    Default

    η τιμη μονο με κοβει...αλλα εχω hypeαριστει

  5. #125
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εμένα γαμωτο.. Ελπίζω πως θα το πάρει πολύς κόσμος και θα απογοητευτεί από την δυσκολία, οπότε να το τσιμπήσω μτχ σε καλή τιμή.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (29-04-2021),Valkyre (29-04-2021)

  7. #126
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Val sorry που δεν απάντησα παραπάνω.. Αυτό που διάβασα για τα upgrades ήταν στο reddit.. Τώρα πλέον θα ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα ριβιους...
    Πωπω θεέ μου είναι πολύ καλές και οι κριτικές... Τι θα κάνουμε είναι βαρύ το 70ε ρε γμτ! Πολύ χαίρομαι ελπίζω να πουλήσει καλά κιόλας φαίνεται να το αξίζει και με το παραπάνω

    Χαχαχα Μιχάλη και γω το ίδιο έχω σκεφτεί! Να ρίξουμε σύρμα μεταξύ μας αν βλέπουμε να τα πουλάνε!
    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (29-04-2021),Valkyre (29-04-2021)

  9. #127
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    80 ευρώ δεν αξίζουν για κανένα παιχνίδι.

    Ούτε για τα πιο αγαπημένα μας, ούτε για το πιο advanced τεχνολογικά, ούτε για τα best of the best of the best 1st party.

    Αυτό το θράσος της 80άρας είναι προσβλητικό, άθλιο, όνειδος. Πρέπει να δώσουμε "μήνυμα" (μην αγοράζοντας στα 80 ευρώ τίποτα) ότι οι εταιρείες πρέπει να υποχωρήσουν. (όπως τα έχουμε καταφέρει σε άλλα θέματα πχ. την πρόσφατη ανάκληση απόφασης για κλείσιμο PS3 Store / δυστυχώς όμως ποτέ σε θέματα τιμών).


    ΥΓ: Ναι, ναι ξέρω: "και μετά.....ξύπνησα".

    EDIT

    Μόλις παρατήρησα τον chronochill που αναφέρει 70 ευρώ. Έστω, ακόμα και τα 70 ευρώ είναι ΠΑΡΑ πολλά για οποιοδήποτε παιχνίδι. Το "όριο, κι αυτό τραβηγμένο απ' τα μαλλιά" είναι τα 60 ευρώ. ΑΝ τους αρέσει (των εταιρειών). Ειδάλλως ξύδι.......και αγορά όταν πέφτουν οι τιμές.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (29-04-2021),jk_blue_tiger (29-04-2021),pnnchios (29-04-2021)

  11. #128
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    80αρι ειναι η επισημη τιμη του, καλα το ειπες.
    Κι εγω δεν ψηνομαι για full price, το εκανα με το Demon's Souls και δεν νομιζω οτι θα το ξανακανω anytime soon.
    Πολυ καλα τα reviews παντως, θα παιχτει σιγουρα.


  12. #129
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι έβαλα 70 και κάτι που είναι στα σκρουτζομαγαζα...
    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες Λευτέρη.. Είναι πάρα πολλά... Ας περιμένουμε δεν θα πάθουμε κάτι γιστι είναι σημαντικό και το μνμ που πρέπει να περαστεί για την αύξηση των τιμών..

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. #130
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ρε παιδιά να πω και εγώ κάτι. Αν είναι ένα παιχνίδι να σε γεμίζει τότε αξίζει και 70 και 80 και 100€. Βέβαια αν γενικότερα θέλεις να παίζεις αρκετά παιχνίδια ναι το 80€ χτυπάει και δυστυχώς δεν βγαίνει να τα παίρνεις όλα 80€ γιαυτό και περιμένεις τα deals (skroutz ή store). Αν όμως παίρνεις 1 παιχνίδι και παίζεις φανατικά αυτό τότε αξίζει

  14. The Following 2 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    mihalis13 (29-04-2021),Valkyre (29-04-2021)

  15. #131
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια με το θεμα της τιμης διατηρειται κατα την αποψη μια πολυ ωραια ισορροπια.

    Καποιοι αγοραζουν στα 80€ και καποιοι αλλοι δεν αγοραζουν.

    Αυτοι που δεν αγοραζουν ενισχυουν την αποψη οτι οι τιμες ειναι υψηλες και χρειαζεται μεσω της συμπεριφορας αυτης να πεσουν.
    Και αυτοι που αγοραζουν φροντιζουν να εχει ενα Α μελλον καποιο στουντιο οπως καλη ωρα η Housemark και να μην πατωσει τελειως η φαση.

    Στην ουσια ο ενας δουλευει για τον αλλο αν το καλοσκεφτει κανεις.

    Δεν θεωρω οτι αν δεν παρει κανεις το Χ παιχνιδι ξαφνικα θα αλλαξει τιμολογιακη πολιτικη η Σονυ. Αυτο που θα γινει ειναι να πεσει στα ταρταρα η τιμη του συγκεκριμενου παιχνιδιου. Αποτελεσμα γεια σας κα Housemark.

    Γιατι αν δεν αγορασει κανενας το παιχνιδι μετα θα λεμε οτι η Σονυ εκλεισε το ταδε στουντιο. Καπως ετσι βγηκε και ο dev του Days gone και ειπε αν θελατε Days Gone 2 ας το αγοραζατε φουλ price..

    Εγω λοιπον πιστευω οτι αυτη η ισορροπια που διατηρειται μεσω μιας ταυτοχρονης διαμαρτυριας και υποστηριξης ειναι καλο πραγμα.

    Προσωπικα το παιχνιδι θα το παρω μαλλον με την επιστροφη 20% σε yellows οποτε θα βγει στα 64€ τελικη τιμη. Θα σας πω εντυπωσεις σε 1-2 μερες. Ειναι το πρωτο μου roguelike game και ανησυχω. Με τραβηξαν πολυ αυτα που διαβασα στα reviews και το ολο next gen showcase της υποθεσης.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-04-2021),chronohill (29-04-2021),djpar (29-04-2021),mihalis13 (29-04-2021)

  17. #132
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Λοιπον επειδή εγώ με τo genre έχω επαφή αλλά δεν το είχα συνειδητοποιήσει... Rogue like ειναι το binding of Issac και (σημερα το θυμήθηκα) το καταπληκτικό dead cells που έχει αποσπάσει διθυράμβους...αν κάνω λάθος διορθώστε με γιατί δεν είναι ότι έχω εντρυφήσει και στο θέμα... Αυτά τα παιχνίδια είναι πολύ ξεχωριστά και το ότι πεθαίνεις και ξανά ξεκινάς δεν είναι απογοητευτικό ούτε gamebreaking.. Προσδίδουν μια αγωνία και ένα άλλο αίσθημα..θυμαμαι όταν ξεκίνησα και πέθανα στο dead cells είπα.. Σοβαρά τώρα; όλα από το μηδέν; αλλά επενδύοντας λιγοστό χρόνο και μαθαίνοντας τα mechanics του παιχνιδιού είδα ότι είναι όλα μελετημένα..και upgrades κρατούσες με τον καιρό και ένα βήμα παρακάτω πήγαινες με κάθε θάνατο... Και είναι από τα καλύτερα indies και εμπειρίες που είχα στο ps4..
    Πραγματικά χαίρομαι που βγαίνει ένα τέτοιο παιχνίδι στο ps5 πιστεύω θα κερδίσει πολύ κόσμο το genre αυτό και το ότι είναι ίσως το πρώτο 3rd person που το τολμά - αποτι καταλαβαίνω- είναι εξαιρετική ιδέα!

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #133
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Λοιπον επειδή εγώ με τo genre έχω επαφή αλλά δεν το είχα συνειδητοποιήσει... Rogue like ειναι το binding of Issac και (σημερα το θυμήθηκα) το καταπληκτικό dead cells που έχει αποσπάσει διθυράμβους...αν κάνω λάθος διορθώστε με γιατί δεν είναι ότι έχω εντρυφήσει και στο θέμα... Αυτά τα παιχνίδια είναι πολύ ξεχωριστά και το ότι πεθαίνεις και ξανά ξεκινάς δεν είναι απογοητευτικό ούτε gamebreaking.. Προσδίδουν μια αγωνία και ένα άλλο αίσθημα..θυμαμαι όταν ξεκίνησα και πέθανα στο dead cells είπα.. Σοβαρά τώρα; όλα από το μηδέν; αλλά επενδύοντας λιγοστό χρόνο και μαθαίνοντας τα mechanics του παιχνιδιού είδα ότι είναι όλα μελετημένα..και upgrades κρατούσες με τον καιρό και ένα βήμα παρακάτω πήγαινες με κάθε θάνατο... Και είναι από τα καλύτερα indies και εμπειρίες που είχα στο ps4..
    Πραγματικά χαίρομαι που βγαίνει ένα τέτοιο παιχνίδι στο ps5 πιστεύω θα κερδίσει πολύ κόσμο το genre αυτό και το ότι είναι ίσως το πρώτο 3rd person που το τολμά - αποτι καταλαβαίνω- είναι εξαιρετική ιδέα!
    Eχεις παιξει στο PSVR το Τhe Persistence εχω την εντυπωση οποτε κατι τετοιο θα δουμε και εδω μαλλον αλλα σε πιο action.
    .

  19. #134
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ωχ έχεις δίκιο.. Το είχα πλατίναρει και είναι από τα αγαπημένα μου για vr! Σοκαρίστηκα καλό το persistence yay

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (29-04-2021)

  21. #135
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Οι ελπίδες που είχα για το Returnal βγήκαν αληθινές χαίρομαι για την housemarque που κατάφερε χωρίς πολλές τυμπανοκρουσίες να μας προσφέρει

    εναν AAA τίτλο με τα όλα του κόντρα σε όλα τα προγνωστικά και ας αμφισβητήθηκε από πολλούς και όχι μόνο αυτό αλλά τόλμησαν και έβγαλαν

    ενα ξεχωριστό τίτλο διαφορετικό από ότι κυκλοφορεί μέχρι τώρα πάλι πηγαίνοντας κόντρα στο ρεύμα και επιτέλους έχουμε στα χέρια μας ένα

    next gen τίτλο για το Ps5 με τα όλα του και να ξεφύγουμε επιτέλους από τα ίδια και τα ίδια ,τα περισσότερα στούντιο πλέον στηρίζονται στην ίδια περπατημενη συνταγή

    και πλέον τα περισσότερα game μοιάζουν σαν μια επανάληψη

    Αυτο πάνω από όλα είναι για μένα η ποιο μεγάλη επιτυχία της Housemarque μπράβο τους που είχαν τα κότσια να επενδύσουν σε κάτι διαφορετικό και ξεχωριστό και από

    οτι φαίνεται τα πήγαν περίφημα!!

    Μολις τελείωσα όλα τα review που ήθελα να δω και επιτέλους μετά από μήνες απραξίας και σκόνης το Ps5 ξαναπαίρνει μπρος τα μεσάνυχτα !!

    Η τιμή είναι υπερβολική αλλά θα στηρίξω την Housemarque που τόλμησε και κατάφερε να με κάνει να επιστρέψω στο Ps5 με έναν ξεχωριστό και πλήρη ΑΑΑ τίτλο

    σε αντίθεση με κάποια αλλά μεγαλύτερα στούντιο που τάζανε λαγούς με πετραχήλια και τα αποτελέσματα στην καλύτερη τα λες απλά απογοητευτικά

    Οσο για την δυσκολία που λένε ότι είναι σε αρκετά υψηλό βαθμό το ποιο κοντινό σε τέτοιου είδος παιχνιδιού που έχω παίξει είναι η σειρά dark souls δεν ξέρω κατά ποσό

    σχετίζονται αυτά τα δυο αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω

    Θα επιστρέψω με εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες καλό Πάσχα σε όλους !!

  22. The Following 4 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-04-2021),chronohill (29-04-2021),jk_blue_tiger (30-04-2021),mihalis13 (29-04-2021)

  23. #136
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όσοι έζησαν την χάουζμαρκ από το πρώτο κιόλας παιχνίδι της στην Amiga (1993 stardust, που δεκαετίες μετά εμφανίστηκε στο πς3 και μετέπειτα πς4) ξέρουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι σημαίνει «παλούκι παιχνίδι από την χάουζμαρκ».

    Εντελώς δικό τους λεβελ παλουκιστάν.

  24. #137

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    80 ευρώ δεν αξίζουν για κανένα παιχνίδι.

    Ούτε για τα πιο αγαπημένα μας, ούτε για το πιο advanced τεχνολογικά, ούτε για τα best of the best of the best 1st party.

    Αυτό το θράσος της 80άρας είναι προσβλητικό, άθλιο, όνειδος. Πρέπει να δώσουμε "μήνυμα" (μην αγοράζοντας στα 80 ευρώ τίποτα) ότι οι εταιρείες πρέπει να υποχωρήσουν. (όπως τα έχουμε καταφέρει σε άλλα θέματα πχ. την πρόσφατη ανάκληση απόφασης για κλείσιμο PS3 Store / δυστυχώς όμως ποτέ σε θέματα τιμών).


    ΥΓ: Ναι, ναι ξέρω: "και μετά.....ξύπνησα".

    EDIT

    Μόλις παρατήρησα τον chronochill που αναφέρει 70 ευρώ. Έστω, ακόμα και τα 70 ευρώ είναι ΠΑΡΑ πολλά για οποιοδήποτε παιχνίδι. Το "όριο, κι αυτό τραβηγμένο απ' τα μαλλιά" είναι τα 60 ευρώ. ΑΝ τους αρέσει (των εταιρειών). Ειδάλλως ξύδι.......και αγορά όταν πέφτουν οι τιμές.
    εγω αυτο κανω απο τη προηγουμενη γενια...day one μονο παιχνιδια που δε γινεται να μην τα παιξω day one...souls,gow,naughty dog games κτλ...τα υπολοιπα μπορουν να περιμενουν...Δεν προκειται να καταφερουμε τιποτα...Οι αγορες που τους ενδιαφερουν εχουν μεγαλυτερα πορτοφολια απο εμας και δεν πιστευω οτι τους ενδιαφερει αν θα ειναι 70 ή 80...

  25. #138
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Παντός ακόμα και μέσω stream φαίνεται ότι έχει γίνει φοβερή δουλειά στο γραφικό τομέα

  26. #139
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ήξεραν πολύ καλά τι έκαναν με το €80ρι τελικά.

    HOUSEMARQUE'S NEXT AWESOME ARCADE ACTION GAME RELEASES TOMORROW!


    Ένα ωραίο post από την Housemarque για την ανάπτυξη του παιχνιδιού, τη φιλοσοφία περί arcade και την Sony. Αξίζει να το διαβάσετε όλο.

    2 quotes

    Although we managed to release one of the best reviewed new game of 2017 according to metacritic, we were certainly left disappointed with the sales leading me to declare #arcadeisdead and ending our long standing commitment to the arcade genre. Giving up on the genre didn’t mean that we’d be giving up on our deep commitment to fast-twitch action gameplay. Instead, we wanted to take on the challenge to figure out how we could translate our arcade 2D gameplay expertise into a 3rd person action game. On the other hand, it was still very uncertain, if we’d be able to move past the prototype phase and convince Sony to keep on funding a new, unproved concept. The concept was ridiculously ambitious and looking back we as a company really weren’t totally appreciating the challenge ahead of us and how hard it could be to tackle it.
    In the age when game publishers are taking less and less creative risks, we are truly thankful to our publishing partner Sony, who has given us an opportunity to work on something very risky and has given fantastic support during the whole project. We are forever grateful for having this opportunity.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (30-04-2021),jk_blue_tiger (30-04-2021),panos74gr (30-04-2021),Slay (30-04-2021)

  28. #140
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να τα διαβασει και ο Jason o Schreier αυτα.

Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •