Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast
Results 241 to 260 of 316

Thread: Returnal

  1. #241
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    https://blog.playstation.com/2021/05...t/#sf246280475
    Πραγματικά μαεστρικο στησιμο

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  2. #242
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    https://blog.playstation.com/2021/05...t/#sf246280475
    Πραγματικά μαεστρικο στησιμο

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έπαιζα με ακουστικά και όταν έφτασα στο boss που δυναμώνει η μουσική απλά ανατριχιασα!!!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (29-05-2021)

  4. #243
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Φανταστικο το αρθρο! Μονο για οποιον εχει παιξει το game φυσικα! Και εννοειται απιστευτο boss!

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (29-05-2021)

  6. #244
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το παιχνίδι, μετά από καμία 15 ώρες και καμιά 20 deth είδα ότι υπάρχει κάποιο εργαλείο που σκαρφαλώνεις στα πορτοκαλί σημεία που έχει η πιστα, πως το κάνω αυτό, δεν ξέρω πως να το ψάξω στο youtube.

    PS: να κάνω μια διόρθωση 21 hours 31 deaths και έχω φτάσει μέχρι το δεύτερο boss και έχασα, φυσικά αυτό δεν με χαλάει καθόλου.
    Last edited by pgp69; 30-05-2021 at 21:35.

    Spoiler!

  7. #245
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το παιχνίδι, μετά από καμία 15 ώρες και καμιά 20 deth είδα ότι υπάρχει κάποιο εργαλείο που σκαρφαλώνεις στα πορτοκαλί σημεία που έχει η πιστα, πως το κάνω αυτό, δεν ξέρω πως να το ψάξω στο youtube.

    PS: να κάνω μια διόρθωση 21 hours 31 deaths και έχω φτάσει μέχρι το δεύτερο boss και έχασα, φυσικά αυτό δεν με χαλάει καθόλου.
    Θα το πάρεις κατά την πορεία του παιχνιδιού. Δεν γίνεται να το χάσεις, μην ανησυχείς


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    pgp69 (30-05-2021)

  9. #246
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Θα το πάρεις κατά την πορεία του παιχνιδιού. Δεν γίνεται να το χάσεις, μην ανησυχείς


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Kαλο ότι δεν το χάνω αλλά περίεργο που μετά από 20 ώρες δεν το έχω βρει

    THX!!!!

    Spoiler!

  10. #247
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    Kαλο ότι δεν το χάνω αλλά περίεργο που μετά από 20 ώρες δεν το έχω βρει

    THX!!!!
    Δεν είναι περίεργο, γιατί είσαι ουσιαστικά ακόμα στο δεύτερο biome. Δεν έχεις προχωρήσει την ιστορία


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    pgp69 (30-05-2021)

  12. #248
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Τέλος τέλος κι από εμένα
    Spoiler!
    , έχω πάνω από 72 ώρες ήδη, τι να πω για το παιχνίδι, πραγματικά από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις για μένα. Εκεί που νόμιζα ότι θα μου ήταν αδιάφορο, έφαγα άγριο κόλλημα. Πραγματικά όταν ξεκινούσα να παίζω δεν μπορούσα να σταματήσω. Ευτυχώς που ήταν σχετικά νεκρή περίοδος και αποφάσισα να το τιμήσω.

    Πραγματικά πάντως, είναι για βραβείο στον τομέα του ήχου, και το σκηνικό που αναφέρθηκε πιο πάνω με τη μουσική πριν το boss που δυναμώνει είναι απλα εκπληκτικό, από τα καλύτερα στο παιχνίδι, αλλά και γενικότερα.
    Και μένα πάντως τελικά τα bosses δε μου φάνηκαν ιδιαίτερα δύσκολα, με εξαίρεση το 1ο, που ίσως και μέχρι να συνηθίσω, πρέπει να έχασα 3-4 φορές.
    Από ένα σημείο και μετά όμως, επειδή στα runs πάντα προσπαθούσα να ξεψαχνίζω το κάθε level, ή θα πέθαινα σε κανένα random δωμάτιο, ή θα πέρναγα τελικά τα bosses αέρα.

    Θεωρώ όμως, επειδή τα runs από ένα σημείο και μετά ήταν αρκετά μεγάλα, έπρεπε να έχουν βάλει τη δυνατότητα να μπορείς τουλάχιστον να κλείσεις το παιχνίδι και να συνεχίσεις από εκεί που ήσουν και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχει μπει ήδη (τι θα αφαιρέσει δλδ από την εμπειρία του παιχνιδιού αυτό, εφόσον το ίδιο πράγμα επιτυγχάνεις με το rest mode).
    Το gameplay του επίσης θεωρώ οτι είναι απόλαυσ και έχουν καταφέρει να δέσουν τους μηχανισμούς του παιχνιδιού πανέξυπνα.

    Επίσης, αν και στη μεγαλύτερη διάρκεια ήμουν fan του Hollowseeker, νομίζω τελικά το Thermogenic Launcher με full auto και λιγο ανεβασμενο damage, είναι ασύγκριτο ώρες ώρες, ειδικά στα bosses/mini bosses.
    Από τα λίγα παιχνίδια που παρότι το τερμάτισα, θα συνεχίζω νομίζω που και που να παίζω.
    Ένα μεγάλο στους δημιουργούς από μένα και αναμένουμε τη συνέχεια...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    chronohill (01-06-2021),Valkyre (01-06-2021)

  14. #249
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  15. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    hakoo (01-06-2021),panos74gr (01-06-2021),Valkyre (01-06-2021)

  16. #250
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    μακάρι να ισχύει. Θα είναι ακόμα ένα στούντιο που ξέρει να κάνει deliver (παρότι πολλοι, και εγώ μέσα σε αυτούς, δεν είχαν πιστέψει/ήταν πολύ σκεπτικοί για το returnal) για την Sony.

  17. #251
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    O Jason ξερει καλυτερα. Σορρυ.. το ζητα ο οργανισμος μου!

  18. #252
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μακαρι, οπως και ολα τα studios που δουλευουν χρονια ουτως η αλλως με τη Sony και εχουν αποδειξει τι μπορουν να κανουν.
    (Bluepoint says hi)


  19. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (01-06-2021),panos74gr (01-06-2021)

  20. #253
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τέλος και από μένα
    Spoiler!


    Φανταστικό παιχνίδι!!
    Κοιτάω τις πρώτες σελίδες του thread και απλά γελάω με αυτά που πιστεύαμε τότε

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Και λεει το παιχνιδι ειναι επος και κανει θραυση!
    Το βλέπες... το παίξες;


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Θα ειμαι τρομερα εντυπωσιασμενος αν ειναι παιχνιδι του 7-8... προσωπικα το κοβω 6 και κατω... αλλα μακαρι να απατανε τα φαινομενα...
    Είπατε τίποτα κύριε;
    Last edited by mihalis13; 02-06-2021 at 00:20.
    Spoiler!

  21. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (02-06-2021),enstikto (02-06-2021),nikosgnr (15-03-2023),Valkyre (02-06-2021)

  22. #254
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επεσα διανα οχι αστεια!

    Μακαρι ολα μου τα λαθη να με χαροποιουσαν ετσι!

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (02-06-2021),enstikto (02-06-2021),mihalis13 (02-06-2021),modecris (15-06-2021)

  24. #255
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γενικά επειδή ακούγεται πολύ για το save να πω πως προσωπικά δεν ένιωσα την ανάγκη του save. Φρόντιζα να παίζω όταν είχα κανένα 2ωρο ελεύθερο, αν έβλεπα πως στο μισάωρο δεν το έχω το άφηνα για την επόμενη μέρα.
    Τα runs δεν είναι τόσο μεγάλα ώστε να σε τρομάξουν 1-1,5 ώρα να έκανα το πολύ για ένα run και έψαχνα πολύ τα biomes.
    Θεωρώ πως αν βάλουν save πρέπει να βρουν τρόπο ώστε να μην "κλέβει" ο παίκτης. Να είναι του τύπου μόνο save & quit και όταν επιστρέφεις να χάνεται το συγκεκριμένο save.
    Τώρα οκ αν θέλουν να βάλουν και ένα mode για πιο casual καταστάσεις δεν θα με πειράξει. Αντίθετα θα κάνει ακόμα περισσότερες πωλήσεις το παιχνίδι. Αρκεί να υπάρχει πάντα και το original mode.

    Σκέφτομαι πολύ να πάω για πλατίνα μιας και λείπουν τα collectibles (2-3 σε κάθε biome μου λείπουν). Αλλά διάβασα πως μπορεί να παίξεις αρκετές φορές το κάθε biome μέχρι να σου εμφανιστεί το δωμάτιο που έχει το xenoglyph.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  25. #256
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ηθελα κι εγω πολυ πλατινα για αυτο το παιχνιδι αλλα δυστυχως απαιτει πολυ χρονο για χαζους λογους ΙΜΟ. Δεν ειναι καλη η τροπαιολιστα. Το κανει πολυ αγγαρεια το θεμα.

    Για το save νομιζω αυτο ζητανε. Ενα τροπο να μπορεις να κοψεις το παιχνιδι και να παιξεις κατι αλλο, και μετα με το που το φορτωσεις να σβηνει αυτοματα. Το θεμα ειναι βεβαια οτι μπορει ο αλλος να κανει upload το προσωρινο save στο cloud ωστε αν χασει in game να μπορει να το ξανακατεβασει και να μην χασει προοδο.

    Δεν ξερω αν αυτο το save θα μπορουσε να μην γινεται upload στο cloud ή copy με οποιονδηποτε αλλο τροπο.

    Εμενα πιο πολυ μου λειπει αυτο το save τωρα που θελω να φορτωσω το παιχνιδι για 1 run παρα οταν το επαιζα φουλ time. Γιατι τωρα θα μου αρεσε να παιξω λιγο να τουμπανιασω και μετα να βαλω αλλο παιχνιδι που παιζω φουλ time. Γενικα το Returnal προσφερεται παρα πολυ για να σκοτωσεις ενα μισαωρακι παρα πολυ ευχαριστα, αφου το εχεις τερματησει εννοω.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (02-06-2021),mihalis13 (02-06-2021)

  27. #257
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι αυτό με το save και γω θεωρώ ότι τελικά είναι πρόβλημα για τόυς εξής λόγους που έχω εντοπίσει :
    1. Θέλει να παίξει κάποιος άλλος άλλο game. Το γίνεται;
    2. Μια φορά μου έτυχε αλλά έβαλα rest mode και κόλλησε το ps5 και έχασα το run
    3. Εγώ τώρα έχω κάνει ένα μεγάλο progress και δεν θελω να το χάσω.. Αλλά θέλω να ξεκινήσω από την αρχή να δω ξανά τα bosses, όπωε και να πάρω το τροφι από το πρώτο μπος που μου γκλίτσαρε...
    4. Γενικά δεν καταλαβαίνω γιατι τόσο κόλλημα με το να κάνει φούστια κάποιος με το γκειμ με το σειβ.. Αν θέλει κάποιος να μπει στην διαδικασία ας μπει...
    Εμενα κάποια run μου πήραν πολύ ώρα.. Είχα πάντα την έννοια του δεν έχω να κάνω save...
    Μακάρι να βρουν τρόπο...

    Εν τω μεταξύ πρεπει να συζητήσουμε κάποια στιγμή την ιστορία έτσι; μετα και το secret ending έχει πολύ ζουμί... Δεν μπορω να βάλω και spoiler tag από το Tapatalk μη γαμ...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  28. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    gonzalez (02-06-2021),mihalis13 (02-06-2021),panos74gr (02-06-2021),Snk (02-06-2021),Valkyre (02-06-2021)

  29. #258
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Αυτό ακριβώς, είναι πολλοί οι λόγοι για το save (save on quit δλδ ή κάτι). Δε νομίζω οτι θα χαλάσει η "αίγλη" του παιχνιδιού ή θα υποβαθμιστεί η δυσκολία, γιατί το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου θεωρώ, απλά θα μπορούν να το απολαύσουν με λιγότερο άγχος/πίεση. Ας το βάλουν σαν artefact ρε αδερφέ στην τελική .
    Νομίζω στο story ο καθένας δίνει την ερμηνεία του, από τότε που το τελείωσα κι είδα μερικά βιντεάκια, ο καθένας λέει πάνω κάτω τα δικά του...
    Πάντως η αλήθεια είναι οτι έχει πολύ ενδιαφέρον και το ίδιο το story αλλά και το πώς παρουσιάζεται. Βάλανε πολύ φαντασία και νομίζω απέδωσε και εδώ...

  30. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    chronohill (02-06-2021),Valkyre (02-06-2021)

  31. #259
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε παιδια λολ.. πως ξεκινας νεο παιχνιδι; Εννοω φουλ απο την αρχη ολα; Δεν βλεπω να υπαρχει επιλογη.. δηλαδη τι; Πρεπει να σβησω το save? Ρε Housemarque? Lol?

  32. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (05-06-2021)

  33. #260
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Returnal PS5 Patch 1.4.0 Out Now, 5.6GB in Size

    Big balance and quality of life improvements

    https://www.pushsquare.com/news/2021..._5_6gb_in_size

  34. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (15-06-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •