Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Forspoken (Square Enix, Luminous Productions)

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είδα πριν το νέο trailer και σκεφτόμουν ποιος να είναι άραγε ο συνθέτης.

    Απ' ο,τι φαίνεται θα είναι ο Bear McCreary που έκανε και το νέο God of War.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Fuck off στην αρκουδα???
    Πεθανα.

    Οκ, αν εξαιρεσεις την μεγαλη προσπαθεια language wise να δειξουν οτι προκειται για κατι διαφορετικο απο την SE φαινεται συμπαθητικο.


  3. #23
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Fuck off στην αρκουδα???
    Πεθανα.

    Οκ, αν εξαιρεσεις την μεγαλη προσπαθεια language wise να δειξουν οτι προκειται για κατι διαφορετικο απο την SE φαινεται συμπαθητικο.
    Ακριβως αυτό ήταν το πράγμα που μου χτύπησε ποιο πολύ. Για εμένα καλό είναι, γιατί δείχνει ότι δεν θα ειναι ενα FF clone ή κάτι πάρομοιο. Και η πρωταγωνίστρια δείχνει πολύ καλή, μακάρι να έχουμε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

  4. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μονο εμενα η ολη φαση μου θυμισε πολυ το FFXV?

    Απο το τοπιο που ειναι σχεδον καρμπον η πρωτη περιοχη (αισθητικα) του FFXV, μεχρι την ενδυμασια (ανετα εμπαινε στο γκρουπακι του FFXV) και τελος το movement που μου θυμισε το warping.

    Δε ξερω μου εβγαλε μεγαλη FFXV αισθητικη.

  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Μου βγάζει πολύ παιχνίδι που είχαν μια μηχανή γραφικών και έφτιαξαν πρώτα το gameplay και μετά όλα τα άλλα.

    Τι θες; Ξορκια; Πάρε. Όπλα; Πάρε. Γρήγορο traversal; Δικό σου.

    Ελπίζω να βγει κάτι καλό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post


    Μου βγάζει πολύ παιχνίδι που είχαν μια μηχανή γραφικών και έφτιαξαν πρώτα το gameplay και μετά όλα τα άλλα.

    Τι θες; Ξορκια; Πάρε. Όπλα; Πάρε. Γρήγορο traversal; Δικό σου.

    Ελπίζω να βγει κάτι καλό.
    Μικρό καλάθι για checklist-based games... δεν συνιστά σοβαρό/οργανικό game design το να τικάρεις κουτάκια.

  7. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-09-2021)

  8. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Finally, I’m excited to announce some of the talented writers behind this game. They include Gary Whitta (Rogue One: A Star Wars Story), Amy Hennig (Uncharted series), Allison Rymer, and Todd Stashwick. Together, they’ve worked to craft a beautiful story of Frey’s journey of self-discovery that I have no doubt you will enjoy.
    You may also be wondering about the music in the trailerβ€”pretty amazing, right? I’m happy to announce that the track was composed by the legendary Bear McCreary, who you may know from God of War (2018) and The Walking Dead.

    We’re so excited that Bear has joined the Forspoken team as he can bring the immersive world and all of its twisted beauty come to life by fusing contemporary electronic beats with a fantasy tone. But why stop at one legendary composer when you can work with two? In addition to Bear, the renowned Garry Schyman (BioShock) is also composing musical tracks for the game. So go ahead and set those expectations high β€” you’re going to be wowed.
    https://blog.playstation.com/2021/09...d-next-spring/

    Χαίρομαι που θα έχουμε και πάλι ένα παιχνίδι από την Hennig.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Slay (10-09-2021)

  10. #28
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν θυμάμαι εαν το είχαμε δει και παλιότερα, αλλά το παράθυρο του console exclusivity είναι 2 χρόνια!!!

  11. #29
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    ^πεταμενα λεφτα. Η κανεις κανονικο exclusivity και δουλευεις πανω στην μια κονσολα στο μεγιστο που μπορει η το δινεις day one σε ολους(και στο xbox). Αυτο εναι απλα anethical που κανει κατ εμε. Δεν εχει ουσιαστικο νοημα για το παιχνιδι το να το κρατησεις για σενα 2 χρονια. Δεν ειναι οτι θα το δουλεψεις για τον SSD του ps5 ας πουμε.
    .

  12. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2021)

  13. #30
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Συμφωνώ. Δεν θέλουμε ανούσια κλειδώματα για ψυχολογικούς λόγους, αλλά να αξιοποιηθεί το hardware baseline στο έπακρο.

    Εγώ π.χ. αν βγει αύριο το Returnal σε PS4, δεν θα απορήσω (λόγω UE4).

  14. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (10-09-2021)

  15. #31
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πεταμενα λεφτα business wise δεν θεωρω οτι ειναι, ανουσιο για τον μεσο χρηστη (εμας) σιγουρα.
    Η MS με την εξαγορα της Bethesda ηδη εχει βγαλει off ενα πολυ μεγαλο κομματι του "ραφιου" για την Sony οποτε απο ενα σημειο και μετα υπαρχει και θεμα επιλογων (καθαρα ποσοτικα και αριθμητικα) για την Sony. Να μαζεψει προιοντα στο ραφι της κοινως.
    Ενα exclusivity 2 χρονων ειναι με τους νομους της αγορας σαν κανονικο exclusivity, σε 2 χρονια ενα "κοινο" παιχνιδι εχει χασει την οποια εμπορικη αξια εχει και εχει ολοκληρωσει τον κυκλο του (εκτος αν μιλαμε για Rockstar games που θα πουλανε και στα εγγονια μας).
    Ανουσιο φουλ απο τη στιγμη που στην ουσια δεν ειναι exclusive αλλα πεταμενα λεφτα δεν θεωρω οτι ειναι, δεν νομιζω να σκορπαει λεφτα χωρις λογο ειδικα η Sony, δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα αλλωστε.
    Τωρα στο παιχνιδι αυτο καθεαυτο, δεν με ενθουσιασε και για να πω την αληθεια καθε φορα που το βλεπω χανω ολο και περισσοτερο το ενδιαφερον μου. Το story απο τα λιγα που καταλαβαμε μου φαινεται εντελως βαρετο, ενα συνηθισμενο κοριτσι που διψαει για escapism απο τον κανονικο κοσμο μεταφερεται σε μια αλλη διασταση που θα ειναι chosen one και μονο αυτη μπορει να τους σωσει και δεν ξερει που πανε τα 4 στην αρχη και wtf is happening αλλα μετα το κανει embrace κτλ κτλ. Πολυ teenια για τα γουστα μου, και η γλωσσα επισης (οι βρισιες) μου κανει εντελως επιτηδευμενη τυπου σε περιπτωση που δεν το καταλαβατε το παιχνιδι ειναι cool, η τυπισσα φοραει σταρακια, κανει ξορκια και βριζει. Τι αλλο θελετε?
    Τα γραφικα τωρα που τα ειδαμε λιγο καλυτερα επισης δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιαζουν, το scale μεγαλο αλλα ο κοσμος ψιλοαδειος τυπου FFXV.
    Δεν μου τραβηξε το ενδιαφερον, μακαρι να αλλαξω γνωμη οταν το δουμε εκτενεστερα.


  16. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το "πεταμένα λεφτά" δεν πήγαινε στο μπίζνες πλάνο. Μια τέτοια απόφαση δεν ωφελεί ούτε το παιχνίδι ούτε εμάς. Γενικά δεν παίζουν σωστά. Ούτε η ms φυσικά με την αγορά Bethesda.
    .

  17. #33
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default



  18. #34
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  19. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    O κοσμος του μου φαινεται απιστευτα μονοτονος και βαρετος...

  20. #36
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Same.. το ειχα υπο παρακολουθηση αλλα με τα οσα εχω δει εως τωρα κλεινω προς το οχι!
    Στο FFXV ειχαν κανει πολυ καλυτερη δουλεια (Luminous Productions) ισως επειδη ηταν και μεγαλο Franchise, εδω φαινεται το rushαραν αρκετα αφηνω ενα μικρο παραθυρακι για βελτιωσεις αλλα και παλι..

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #37
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Τραγικο perfomance στην συγκεκριμενη buld
    Ελπιζω να υπαρχει κανα perfomance mode στα 60/ στην τελικη του εκδοση

  22. #38
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πραγματικά ενώ είχα καλές προσδοκίες για τον συγκεκριμένο τίτλο, μόλις είδα το τελευταίο gameplay απογοητεύτηκα. Φαίνεται βαρετό απίστευτα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #39
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mixed feelings, το traversal φαινεται ωραιο αλλα τα υπολοιπα so and so. Για να πω την αληθεια μου βεβαια μου φαινεται πιο ενδιαφερον απο το FFXV.


  24. #40
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πηγε για 11 Οκτώβρη


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •