View Poll Results: Ποιά έκδοση για το PS5 θα προτιμήσετε?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • PS5 Digital (φθηνότερη έκδοση)

    5 7.81%
  • PS5 Digital (μικρή διαφορά με την Physical)

    0 0%
  • PS5 Physical σε λογική τιμή (μικρή διαφορά με την Digital)

    12 18.75%
  • PS5 Physical όσο και να κοστίζει

    44 68.75%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμη

    3 4.69%
Page 22 of 30 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 421 to 440 of 591

Thread: PlayStation 5 Hardware Design Reveal

  1. #421
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Άσχετο με αυτό που συζητάτε. Αλλά αυτό το πράγμα με την βάση που μου συμβαίνει είναι εκνευριστικό. Έτσι και κουνήσω λίγο το PS5 από τη θέση σου (το έχω οριζόντια) φεύγει η βάση.

    Θέλω να το σπάσω!
    Μήπως δεν την έχεις κουμπωσει καλά? Έχω δει κάτι βιντεάκια κ ασκούν λίγη πίεση στα ποδαράκια κ σαν να κουμπωνει στο faceplate.

    Αλλιώς βρες τίποτα πλαστικά ποδαράκια ή κάτι άλλο κ βάλτα στις άκρες για να μην "παιζει".
    Last edited by ilias78; 24-11-2020 at 12:22.

    Spoiler!

  2. #422
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Επίσης να ξερεις Δημήτρη οτι τροποποιημένες κονσόλες χάνουν μεταπωλητική αξία.
    Γ αυτο σου προτείνω να κρατήσεις τα δικά του σε καθε περιπτωση οπως ειναι.
    Το βασικό είναι ότι χάνεις την εγγύηση (ή κάνω λάθος?) και αυτό είναι ρίσκο αν χρειαστεί να πάει στην Cometron.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Προσωπικα αν την έβαφα μαύρη θα έβαφα και τα λευκά μέρη του dualsense.
    Αυτό πόσο ασφαλές είναι; Δεν έχει καμία τοξικότητα η βαφή;

    Σε controller που θα το πιάνεις για ώρες με τα χέρια, θα ιδρώνεις κλπ.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Και γω συμφωνω μαύρη ειναι αρκετα πιο ωραια.
    Ή έστω διχρωμία σκούρο μπλε/μαύρο...


  3. #423

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το βασικό είναι ότι χάνεις την εγγύηση (ή κάνω λάθος?) και αυτό είναι ρίσκο αν χρειαστεί να πάει στην Cometron.


    Αυτό πόσο ασφαλές είναι; Δεν έχει καμία τοξικότητα η βαφή;

    Σε controller που θα το πιάνεις για ώρες με τα χέρια, θα ιδρώνεις κλπ.


    Ή έστω διχρωμία σκούρο μπλε/μαύρο...
    Μπα αφου τα faceplates ειναι αφαιρουμενα απο το χρήστη μπορεις (λογικα) να τα βάψεις οτι χρωμα θες δε νομιζω να τεθεί θεμα εγγύησης.

    Τωρα το dualsense που λογικα θελει λύσιμο για να βγουν τα πλαστικά εκει προφανώς τη χάνεις.

    Στην προηγούμενη γενιά ειχα βάψει λευκό το ps4 και το DualShock.
    Δεν ειχα κανενα θεμα με χρωμα να αφαιρείται η να άφηνουν αποτυπώματα τα χέρια σου επάνω.
    Δεν γνωρίζω ομως αν με τα χρονια θα γινόταν αυτο γιατι την άλλαξα οταν βγήκε το pro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #424
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Εγώ πάντως προσωπικά το χειριστήριο δεν θα το εβαφα ποτέ. Θέλει πολύ λυσιμο κ δεν θα ήθελα να μπω σε αυτή τη διαδικασία.

    Spoiler!

  5. #425
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To χειρηστηριο παιδια δεν το βαφεις. Πρωτα απο ολα το χειρηστηριο μου αρεσει πολυ που ειναι ασπρο (ανωμαλος )!

    Επισης οπως σωστα εθιξε ο PSX3 με τα χερια να ιδρωνουν λεκεδες παντου και γενικα τριψε απο εδω τριψε απο εκει, η βαφη θα φυγει σιγουρα και μετα αστα να πανε στο διαλο. Καλυτερα να περιμενουμε την μαυρη βερζιον. Αν και ξαναλεω το ασπρο μου αρεσει πολυ.

    Και θελω να σχολιασω οτι τα διαφανα πληκτρα ηταν εξαιρετικη ιδεα οποιου την ειχε. Και μου αρεσει που δε φαινονται βιδες και ας κανει πιο δυσκολη τη δουλεια του να ανοιξεις το χειρηστηριο...

  6. #426
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Μπα αφου τα faceplates ειναι αφαιρουμενα απο το χρήστη μπορεις (λογικα) να τα βάψεις οτι χρωμα θες δε νομιζω να τεθεί θεμα εγγύησης.
    Αφαιρούμενα είναι σίγουρα, αλλά μπορείς να πας στην Cometron κονσόλα με βαμμένα τα μανίσια faceplates και να την δεχτούν; Αυτό εννοούσα.

  7. #427
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κι αν βρε αδελφέ το έσπασες το faceplate στην κονσόλα σου προσπαθώντας να την καθαρίσεις βάσει των οδηγιών της Sony δεν θα σου καλύψουν την εγγύηση σε ολόκληρη κονσόλα; Τι θα γίνει άμα πας την κονσόλα χωρίς τα faceplates και ζητήσεις επισκευή ή αντικατάσταση χωρίς τα faceplates; Το αυτό βέβαια στο κατάστημα αγοράς και όχι στην Cometron. Θα αρχίσουν τα τρελά μήπως, φέρτε την μέσα στο κουτί της παρακαλώ με όλα τα συνοδευτικά της ή θα ανοίξουν ένα κουτάκι, θα βγάλουν την κονσόλα από μέσα, θα ξεκουμπώσουν τα faceplates και θα σου την δώσουν έτσι; Λέμε τώρα ακραία σενάρια αν και στο παρελθόν έχω τύχει σε παρόμοιο περιστατικό αντικατάστασης από κατάστημα συσκευής (ξεπακετάρισμα και "ανταλλαγή" συσκευών), χωρίς όμως φυσικά το θέμα των faceplates που είναι κάτι νέο.

  8. #428
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Βάζω εδώ κάτι γιατί δεν ξέρω που αλλού να το βάλω. Όταν βάλετε το cd ενός παιχνιδιού του ps4 αυτό ξεκινάει να φορτώνει δεδομένα και patch. Αν έχει το παιχνίδι ps5 upgrade πρέπει να πας στο store στην σελίδα του προϊόντος και να κατεβάσεις το upgrade. Εγώ το έκανα αυτό στο mortal kombat 11 και σήμερα που μπήκα στον σκληρό να δω γιατί έχει γεμίσει ο μισός με σχετικά λίγα παιχνίδια παρατήρησα ότι είχε 2 mortal kombat 11 (το ένα έγραφε ps4 και το άλλο ps5). Έσβησα περί τα 50gb του ps4 και άφησα μόνο αυτά του ps5, έτρεξα το παιχνίδι και έπαιξε κομπλέ. ’ρα όταν υπάρχει upgrade κατέβαζει λογικά όλο το Game του ps5 και εμείς manual πρέπει να σβήσουμε του 4

  9. The Following 3 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    nikosarg (26-11-2020),obione (27-11-2020),Slay (26-11-2020)

  10. #429
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Βάζω εδώ κάτι γιατί δεν ξέρω που αλλού να το βάλω. Όταν βάλετε το cd ενός παιχνιδιού του ps4 αυτό ξεκινάει να φορτώνει δεδομένα και patch. Αν έχει το παιχνίδι ps5 upgrade πρέπει να πας στο store στην σελίδα του προϊόντος και να κατεβάσεις το upgrade. Εγώ το έκανα αυτό στο mortal kombat 11 και σήμερα που μπήκα στον σκληρό να δω γιατί έχει γεμίσει ο μισός με σχετικά λίγα παιχνίδια παρατήρησα ότι είχε 2 mortal kombat 11 (το ένα έγραφε ps4 και το άλλο ps5). Έσβησα περί τα 50gb του ps4 και άφησα μόνο αυτά του ps5, έτρεξα το παιχνίδι και έπαιξε κομπλέ. ’ρα όταν υπάρχει upgrade κατέβαζει λογικά όλο το Game του ps5 και εμείς manual πρέπει να σβήσουμε του 4
    Eγω εχω την PS5 εκδοση του Miles Morales. Το εγκατεστησα μεσα απο το δισκακι. Παω μετα στις πληροφοριες του παιχνιδιου και μου δειχνει 2 εκδοσεις. Μια του PS5 και μια του PS4... παω μετα στο store management και δεν βλεπω πουθενα να μπορω να απεγκαταστησω κατι... επισης πως γινεται να μου δειχνει 2 εκδοσεις αφου εκανα τα παντα απο το δισκακι του ps5?

  11. #430
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω εχω την PS5 εκδοση του Miles Morales. Το εγκατεστησα μεσα απο το δισκακι. Παω μετα στις πληροφοριες του παιχνιδιου και μου δειχνει 2 εκδοσεις. Μια του PS5 και μια του PS4... παω μετα στο store management και δεν βλεπω πουθενα να μπορω να απεγκαταστησω κατι... επισης πως γινεται να μου δειχνει 2 εκδοσεις αφου εκανα τα παντα απο το δισκακι του ps5?
    Από περιέργεια, αν βάλεις το δισκάκι του MM στο PS4, το αναγνωρίζει; Σου βγάζει κάποια επιλογή για να κατεβάσεις την έκδοση του 4;

    Edit:



    Το βρήκα, τελικά δεν το διαβάζει, κρίμα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #431
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Όλοι εσείς που έχετε την κονσόλα όρθια στη βάση της, είναι αρκετά σταθερή? Ή θα χτυπήσει καμία ηλεκτρική σκουπα το έπιπλο κ θα φύγει από κάτω?

    Spoiler!

  13. #432
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Όλοι εσείς που έχετε την κονσόλα όρθια στη βάση της, είναι αρκετά σταθερή? Ή θα χτυπήσει καμία ηλεκτρική σκουπα το έπιπλο κ θα φύγει από κάτω?
    Φαίνεται σταθερή αλλά εγώ την έχω αρκετά ψηλά. Όσο για τον valkyre, εμένα το mk11 μου το έδειχνε κανονικά στον σκληρό και το έσβησα. Μήπως πήρες το morales με το remastered Spiderman ;

  14. #433
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οχι σκετο το Morales πηρα!

  15. #434
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Οσον αφορα την μπροστινή usb δώστε λιγο παραπανω προσοχή όταν την χρησιμοποιήσετε.

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20201126_151745.jpg 
Views:	70 
Size:	490.4 KB 
ID:	12614

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  16. #435
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Με χειρουργική ακρίβεια κούμπωσα USB βύσμα εκεί πέρα, δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος «άρρωστος». Ακόμα και τα δισκάκια τα πιάνω πάντα με 2 δάχτυλα από κέντρο και περιφέρεια (ΚΑΜΙΑ επαφή των δαχτύλων με την επιφάνεια ανάγνωσης, όπως βλέπω να κάνουν πολλοί σε videos).

    Πάντως θα συμφωνήσω ότι τα glossy πλαστικά αν και βγάζουν μια "premium" αίσθηση, καταλήγουν σε βάθος χρόνου να είναι scratch/fingerprint magnet.

  17. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-11-2020)

  18. #436
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Οχι σκετο το Morales πηρα!
    Εμένα παντός εκεί που πας στο storage σε αφήνει να κάνεις uninstall την ps4 έκδοση στο mk11

  19. #437
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Με χειρουργική ακρίβεια κούμπωσα USB βύσμα εκεί πέρα, δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος «άρρωστος». Ακόμα και τα δισκάκια τα πιάνω πάντα με 2 δάχτυλα από κέντρο και περιφέρεια (ΚΑΜΙΑ επαφή των δαχτύλων με την επιφάνεια ανάγνωσης, όπως βλέπω να κάνουν πολλοί σε videos).

    Πάντως θα συμφωνήσω ότι τα glossy πλαστικά αν και βγάζουν μια "premium" αίσθηση, καταλήγουν σε βάθος χρόνου να είναι scratch/fingerprint magnet.
    Tα αυτονόητα κάνεις.

  20. #438
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Με χειρουργική ακρίβεια κούμπωσα USB βύσμα εκεί πέρα, δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος «άρρωστος». Ακόμα και τα δισκάκια τα πιάνω πάντα με 2 δάχτυλα από κέντρο και περιφέρεια (ΚΑΜΙΑ επαφή των δαχτύλων με την επιφάνεια ανάγνωσης, όπως βλέπω να κάνουν πολλοί σε videos).

    Πάντως θα συμφωνήσω ότι τα glossy πλαστικά αν και βγάζουν μια "premium" αίσθηση, καταλήγουν σε βάθος χρόνου να είναι scratch/fingerprint magnet.
    Μπαα δεν εισαι ο μονος!
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20201126_172107.jpg 
Views:	66 
Size:	571.8 KB 
ID:	12616

    Edit. Για καποιο λογο μπηκε αναποδα η φωτο, αλλα το πιανεις το νοημα...!

  21. #439
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Μπαα δεν εισαι ο μονος!
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20201126_172107.jpg 
Views:	66 
Size:	571.8 KB 
ID:	12616

    Edit. Για καποιο λογο μπηκε αναποδα η φωτο, αλλα το πιανεις το νοημα...!
    Sorry αλλά τι βλέπουμε??

    Spoiler!

  22. #440
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Το ps5 τυλιγμενο με το προστατευτικο της συσκευασιας του για εξτρα προστασια απο τη σκονη...αλλα αναποδα!

    Περι "αρρωστιας" ο λογος...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •