View Poll Results: Ποιά έκδοση για το PS5 θα προτιμήσετε?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • PS5 Digital (φθηνότερη έκδοση)

    5 7.81%
  • PS5 Digital (μικρή διαφορά με την Physical)

    0 0%
  • PS5 Physical σε λογική τιμή (μικρή διαφορά με την Digital)

    12 18.75%
  • PS5 Physical όσο και να κοστίζει

    44 68.75%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμη

    3 4.69%
Page 20 of 30 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast
Results 381 to 400 of 591

Thread: PlayStation 5 Hardware Design Reveal

  1. #381
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Χωρίς primer. Κατευθείαν χρώμα.




    Spoiler!

  2. #382
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μηδενική υπομονή σε όλα... ακόμη δεν την παρέλαβε θέλει να την βάψει.

    Βέβαια θα μου πεις άμα είναι να βγάλει η Sony τα επίσημα μετά από κάνα χρόνο εδώ Themes & Folders δεν έχει ακόμη στο λειτουργικό (πόσο δύσκολο πια). Πάντως το ότι έχει βγει και τους κυνηγάει όσους φτιάχνουν custom covers/skins μάλλον είναι ένδειξη ότι ετοιμάζει δικά της.

  3. #383
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μα από τι στιγμή που μπαινοβγαίνουν τόσο εύκολα, ήταν δεδομένο ότι είναι στα σχέδια της να βγάλει διαφορά faceplate.

    Spoiler!

  4. #384
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μηδενική υπομονή σε όλα... ακόμη δεν την παρέλαβε θέλει να την βάψει.

    Βέβαια θα μου πεις άμα είναι να βγάλει η Sony τα επίσημα μετά από κάνα χρόνο εδώ Themes & Folders δεν έχει ακόμη στο λειτουργικό (πόσο δύσκολο πια). Πάντως το ότι έχει βγει και τους κυνηγάει όσους φτιάχνουν custom covers/skins μάλλον είναι ένδειξη ότι ετοιμάζει δικά της.
    Δεν υπαρχει υπομονη Νεκταριε εν μεσω λοκνταουν! χαχα.

    Οχι κοιτα να δεις απο το πρωτο λοκνταουν ασχοληθηκα πολυ με το σπιτι και τον χωρο μου. Καθοτι κλεισμενοι επεσε αρκετη δουλεια στο εσωτερικο/εξωτερικο του σπιτιου με μαστορεματα (η τακτοποιηση των καλωδιων με την αγορα της νεας τηλεορασης), σενιαρισματα κλπ. Αυτο οπως ειναι φυσικο σε οδηγει στο να σου ξυπνησει το αισθημα "αγαπας λιγο περισσοτερο" το μερος που μενεις. Και αυτο με τη σειρα του σου φερνει ενα Α OCD πακετακι-δωρακι.

    Καθοτι λοιπον ο χωρος του σαλονιου ειναι 100% claimed απο εμενα και δεν επιδεχεται καμμιας υποδειξης ( ) το να ερθει και να μου μπαστακωθει ενα κατασπρο πραγμα, μου χαλαει την 1st world αισθητικη μου πως να το κανουμε! Ειναι και λιγο μαλακω η Sony που δεν εχει βγει να πει τιποτα για τα faceplates.

    Οποτε εν μεσω 2ου λοκνταουν, δηλαδη 2ου γυρου μαστορεματων, καλλιτεχνικων ανησυχιων κλπ, με κατι πρεπει να ασχοληθω! Games δεν μπορω να παιζω ολη μερα καθοτι εχω τον μικρο, οποτε πρεπει κατι να βρω να κανω αλλιως θα το χασω τελειως χαχα!

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nek_Food (18-11-2020)

  6. #385
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Εγω αν θα το εβαφα θα περίμενα πρωτα ενα διάστημα ώστε να δω τυχών προβλήματα. Αντεχει στις θερμοκρασιες ή μπορει να ξεφλουδίσει/αλλαξει χρωμα? στις γρατζουνιες ειναι ανθεκτικο?

    Ίσως για αρχη να παρω και να δοκιμασω με αυτοκόλλητο 3M αλλα πιστευω πως εγω προσωπικά θα ειμαι 100% ικανοποιημένος μονο με aftermarket.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  7. #386
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by modecris View Post
    Εγω αν θα το εβαφα θα περίμενα πρωτα ενα διάστημα ώστε να δω τυχών προβλήματα. Αντεχει στις θερμοκρασιες ή μπορει να ξεφλουδίσει/αλλαξει χρωμα? στις γρατζουνιες ειναι ανθεκτικο?

    Ίσως για αρχη να παρω και να δοκιμασω με αυτοκόλλητο 3M αλλα πιστευω πως εγω προσωπικά θα ειμαι 100% ικανοποιημένος μονο με aftermarket.
    To plasti dip υποτιθεται το βαζουν σε αυτοκινητα, ζαντες κλπ. Δηλαδη αντεχει πολυ. Τι να κ...σει το PS5!

    Προφανως ομως. Κι εγω θελω ενα κανονικο προιον που να παω να το αγορασω και να το κουμπωσω. Οχι να κανω αλχημειες...!

  8. #387
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να κανω το παρακατω... το εχει δοκιμασει κανεις σας;



    Φαινεται αρκετα απλο και μπορεις να το αφαιρεσεις αν δε σου κανει...
    Καλημέρα. Δε το έχω δοκιμάσει και σίγουρα είναι εύκολο.

    Όμως... ο τύπος δεν έχει ιδέα τι κάνει.

    α) ποτέ δε ψεκάζουμε από τόσο κοντινή απόσταση.

    β) θα παρατηρήσετε ότι σε κάποια σημεία το σπρέι έχει "φτύσει" χοντρούς κόκκους χρώματος και αυτό γιατί

    γ) μπορεί να μη το έχει ανακινήσει καλά αλλά κυρίως γιατί ΠΟΤΕ μα ποτέ δε ψεκάζουμε αυτό που θέλουμε με το σπρέι να κοιτάζει προς τα κάτω.

    Η φιάλη μας πάντα την ώρα που ψεκάζουμε είναι κατακόρυφα και το αντικείμενο που ψεκάζουμε είναι κάπου όρθιο και όχι ξάπλα όπως το έχει.

    Στο τέλος επίσης θα δείτε αν κοιτάξετε προσεκτικά πως υπάρχουν ορατές οριζόντιες χοντρές γραμμές από τον τρόπο που ψέκαζε.

    Το υλικό σαν υλικό δε το έχω δοκιμάσει ποτέ, σίγουρα το ότι μπορείς να το αφαιρέσεις είναι ένα έξτρα αλλά νομίζω και με ένα πολύ καλής ποιότητας σπρέι

    και από πάνω με ένα βερνίκι με σωστό σκληρό βερνίκι 2Κ μπορείς να κάνεις εξίσου και μάλλον καλύτερη δουλειά.

    Έχω βάψει μέρη της μοτοσικλέτας μου και έχουν βγει καταπληκτικά. Απλά είναι μόνιμη δουλειά.

    Άλλος τρόπος είναι να το περάσεις φιλμ βινυλίου. Επίσης μπορεί να αφαιρεθεί.

    Ούτε εγώ ήμουν φαν του λευκού από τη πρώτη μέρα που το είδα στα βίντεο και φωτογραφίες.

    Όμως κάπου διάβασα ότι δεν είναι λευκό αλλά πολύ ανοιχτό γκρι.

    Μπορεί από κοντά να είναι πολύ καλύτερο οπότε ας πάρουμε την κονσόλα στα χέρια μας και ας δούμε μετά τι κάνουμε.

    Πάντως όπως και να έχει είναι τρομερά εύκολο να βάψεις αυτά τα δυο κομμάτια.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Giannis1979 (18-11-2020),panos74gr (18-11-2020),psx3 (25-11-2020),Valkyre (18-11-2020)

  10. #388
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To παρατηρησα απο την πρωτη στιγμη οτι δεν το εβαψε καλα. Υπαρχουν αλλοι που προσφερουν πολυ καλυτερο tutorial αλλα οι αλλοι κανανε κατι καγκουρικα χρωματα μωβ περλες κλπ

    Nα ειμαι ειλικρινεις δεν περιμενω ουτε εγω να εχω πολυ καλο αποτελεσμα καθοτι ειμαι αμπαλος τελειως με βαψιματα. Αλλα δεν με πειραζει και τοσο γιατι δεν θα φαινεται και πολυ εκει που θα το βαλω και συν τοις αλλοις αφαιρειται οποτε...

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (18-11-2020)

  12. #389
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Nα ειμαι ειλικρινεις δεν περιμενω ουτε εγω να εχω πολυ καλο αποτελεσμα καθοτι ειμαι αμπαλος τελειως με βαψιματα. Αλλα δεν με πειραζει και τοσο γιατι δεν θα φαινεται και πολυ εκει που θα το βαλω και συν τοις αλλοις αφαιρειται οποτε...
    Θα το ξέρεις όμως ότι δεν είναι πολύ καλό και θα σε ενοχλεί για τα επόμενα 3-7 χρόνια!

  13. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Giannis1979 (18-11-2020)

  14. #390
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Θα το ξέρεις όμως ότι δεν είναι πολύ καλό και θα σε ενοχλεί για τα επόμενα 3-7 χρόνια!
    Ωχ λες? Οχι δε νομιζω. Επισης αν κανει 7 χρονια να βγαλει official faceplates η Sony δε θα το κανω plasti dip θα το κανω... 1 οροφο dip!

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (18-11-2020)

  16. #391
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    το να ερθει και να μου μπαστακωθει ενα κατασπρο πραγμα, μου χαλαει την 1st world αισθητικη μου πως να το κανουμε
    Έλα σου έχω την τέλεια λύση και χωρίς να ταλαιπωρείσαι εσύ και η κονσόλα σου πολύ, ενώ είναι παράλληλα και οικολογική.

    Spoiler!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Error Flynn (19-11-2020),psx3 (25-11-2020),Valkyre (18-11-2020)

  18. #392
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Να κ μια λύση με αυτοκόλλητο. Όχι όμως τα faceplates


    Spoiler!

  19. #393
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Εχω διαβασει οτι αυτο το πραγμα για να το βαλεις σου βγαινει η πιστη... και για να κατσει καλα πρεπει να κανεις ταμα. Επισης αν το κανεις στα faceplate η μια πλευρα (η μεσα) θα παραμενει ασπρη... οποτε πας για καλο και θα γινει χειροτερο...

  20. #394
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Η αλήθεια είναι το αυτοκόλλητο είναι δύσκολο. Συν ότι χρειάζεσαι κ θερμοπιστολο για να φτιάξεις τυχων γωνιες, τεντωματα ή περίεργες κουρμπες. Θέλει κάποιον γνώστη στο αντικείμενο. Το πάνω κομμάτι δεν φαίνεται δύσκολο. Το κάτω όμως που έχει την εσοχή του drive θέλει προσοχή.
    Για το μέσα έξω, ή το κάνεις διχρωμο (Μαύρο έξω άσπρο μέσα. Το είδα κάπου σε φωτο Κ δεν φαίνεται πολύ καλό. Αρκεί να κοπεί ίσια) ή τρελή προσπάθεια με θερμοπιστολο. Που κ πάλι δεν ξέρω αν θα πιάσει. Εχω φίλο με επιγραφές κ αυτοκόλλητα. Θα τον ρωτήσω (εξάλλου θα πάρει κ αυτός ps5) πόσο δύσκολο θα είναι.

    Spoiler!

  21. #395
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έχω δουλέψει αρκετά με θερμοπίστολο και βινύλιο από την 3Μ καθώς είχα ντύσει ένα δυο μέρη της μηχανής μου που είναι αλουμίνιο εμφανές και δεν ήθελα να το βάψω μόνιμα.

    Έχω μια α εξοικείωση δηλαδή. Δεν είναι πολύ δύσκολο να ντύσεις τα faceplates και να γυρίσεις το αυτοκόλλητο να ντυθεί εσωτερικά από μέσα με ένα εννιαίο κομμάτι.

    ΟΚ το σημείο που είναι σίγουρα tricky είναι στην εσοχή του drive. Εκεί δυσκολεύει το πράγμα.

    Θα πρότεινα σε όποιον θέλει να αλλάξει χρώμα να πάει στη λύση της βαφής. Θα έχει ένα πολύ ωραίο φινίρισμα και με μια σχετική προσοχή θα το καταφέρει μια χαρά.

  22. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Giannis1979 (19-11-2020)

  23. #396
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Πάντως σε μαύρη είναι πανέμορφη...


    Spoiler!

  24. The Following 3 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Giannis1979 (19-11-2020),Valkyre (19-11-2020),Viper (19-11-2020)

  25. #397
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    και σε πολύ ωραία θέση την έχει....

    πέραν της πλάκας ναι ωραία είναι μαύρη.

  26. #398
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Για εμενα μαυρη ειναι τοσο ομορφη που ακομα και ξαπλωτη μου αρεσει, πραγμα που στο ασπρο δε μου αρεσει καθολου.

  27. #399
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Πρεπει να εχει βαψει και το μπροστινο μερος (εκει που ειναι οι USB) γιατι φαινεται λιγοτερο γυαλιστερο.

    Πολυ καλυτερη σε μαυρο χρωμα.

  28. #400

    Default

    Προσωπικα αν την έβαφα μαύρη θα έβαφα και τα λευκά μέρη του dualsense.
    Και γω συμφωνω μαύρη ειναι αρκετα πιο ωραια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •