Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 121 to 140 of 317

Thread: Resident Evil 8: Village [+VR]

  1. #121
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Κρίμα και ήλπιζα να ήταν εξαιρετικό. Επειδή σχόλασα απο τις 07:00 το πρωί στις 20:00 και αύριο πάλι θα έχω περίεργο ωράριο δεν εχω κουράγιο να καθίσω να το δοκιμάσω. Αλλά απο κάνα δύο βιντεάκια που είδα πραγματικά ξενέρωσα. Και σε σχέση με τις και καλά εκδόσεις των ps4/ps4 pro οι διαφορές με το ps5 μου φαίνονται πολύ μικρές. Τι να πώ μακάρι να κάνουμε λάθος και το τελικό αποτέλεσμα να είναι πιο καλό αλλιώς μάλλον θα περιμένω σοβαρή πτώση τιμής για να το αποκτήσω.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #122

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Κρίμα και ήλπιζα να ήταν εξαιρετικό. Επειδή σχόλασα απο τις 07:00 το πρωί στις 20:00 και αύριο πάλι θα έχω περίεργο ωράριο δεν εχω κουράγιο να καθίσω να το δοκιμάσω. Αλλά απο κάνα δύο βιντεάκια που είδα πραγματικά ξενέρωσα. Και σε σχέση με τις και καλά εκδόσεις των ps4/ps4 pro οι διαφορές με το ps5 μου φαίνονται πολύ μικρές. Τι να πώ μακάρι να κάνουμε λάθος και το τελικό αποτέλεσμα να είναι πιο καλό αλλιώς μάλλον θα περιμένω σοβαρή πτώση τιμής για να το αποκτήσω.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλό θα ήταν να του ρίξεις μια και συ να μας πεις από πρώτο χέρι την άποψη σου γιατί εγώ πραγματικά είμαι απογοητευμένος .
    Το περίμενα πως και πως το παιχνίδι αλλά σε αυτή την κατάσταση δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω λεφτά .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #123
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τα «καλά» του άρπα-κόλλα crossgen.

    Εύγε Capcom, σε βλέπω να έχεις λησμονήσει τον παλιό σου περιπαικτικό χαρακτηρισμό -Crapcom- και είπες να τα κάνεις μαντάρα στο RESI 8.

  4. #124
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    For the dogs

  5. #125
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    «for the payers»



    (δεν είναι ορθογραφικό λάθος)

  6. #126
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Καλό θα ήταν να του ρίξεις μια και συ να μας πεις από πρώτο χέρι την άποψη σου γιατί εγώ πραγματικά είμαι απογοητευμένος .
    Το περίμενα πως και πως το παιχνίδι αλλά σε αυτή την κατάσταση δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω λεφτά .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος αυτην την εβδομάδα που δεν προλαβαίνω. Ίσως στο επόμενο demo. Αλλά όπως είπα δεν με έχει πείσει ως τώρα. Μακάρι να αλλάξει στην πορεία.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Giannis1979 (19-04-2021)

  8. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τα «καλά» του άρπα-κόλλα crossgen.

    Εύγε Capcom, σε βλέπω να έχεις λησμονήσει τον παλιό σου περιπαικτικό χαρακτηρισμό -Crapcom- και είπες να τα κάνεις μαντάρα στο RESI 8.
    Για μένα αυτό που είδα χθες στα περιβάλλοντα είδικα (χιόνι,δέντρα, χόρτα ,εξωτερικές υφές κτιρίων κλπ) δεν είναι καν Cross Gen.
    Για μένα ανήκουν στη γενιά 360/PS3 με απλώς (πολύ) καλύτερη ανάλυση και φωτισμό.

    Ίσως να ακούγομαι άκρως υπερβολικός και απολογουμαι γ αυτό αλλά αυτό είδα αυτό λέω ρε παιδιά .

    Εύχομαι να είναι από πρώιμο στάδιο του παιχνιδιού αυτο που έδειξαν, και όλα να είναι άψογα στο Release γιατί το Resi δεν είναι μεν το franchise που με έκανε Gamer σίγουρα όμως είναι αυτό που με βάφτισε και του έχω ιδιαίτερη αδυναμία από την οποία προκύπτουν και οι μεγάλες απαιτήσεις.

    ΥΓ: Όαση στην στην έρημο το Dualsense που τα adaptive Triggers σου δίνουν πραγματικά την αίσθηση ότι τραβάς αληθινή σκανδάλη.
    Το χειριστήριο αυτο είναι όλα τα λεφτά .
    Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις πόσο πολύ ανεβάζει την εμπειρία .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 19-04-2021 at 08:06.

  9. #128
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Κ γω δεν τρελάθηκα από τα ντεμο τα έπαιξα και τα δύο μαζί δνε είχα παίξει το Maiden. Τα γραφικά όντως πολύ μέτρια δεν ξέρω γιατι..κοιτούσα τους τοίχους με τούβλα που ήταν και ήταν κακοφτιαγμενα.. Το 7 μαρεσε πολύ και ήταν καλό φτιαγμένο... Δεν νομίζω να το πάρω σύντομα.. Έχω αποφασίσει να μην παίρνω πλέον άμεσα resi.. Το 3 ευτυχως κρατήθηκα το αγόρασα φθηνά και το έπαιξα το πούλησα και τέλος..
    Έβλεπα τα γραφικά που γράφουν και κάποιοι στο νετ ότι είναι φανταστικά και θυμάμαι τι είδαν τα μάτια μας στο tlou part 2 κ γελάω πραγματικά

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #129

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Κ γω δεν τρελάθηκα από τα ντεμο τα έπαιξα και τα δύο μαζί δνε είχα παίξει το Maiden. Τα γραφικά όντως πολύ μέτρια δεν ξέρω γιατι..κοιτούσα τους τοίχους με τούβλα που ήταν και ήταν κακοφτιαγμενα.. Το 7 μαρεσε πολύ και ήταν καλό φτιαγμένο... Δεν νομίζω να το πάρω σύντομα.. Έχω αποφασίσει να μην παίρνω πλέον άμεσα resi.. Το 3 ευτυχως κρατήθηκα το αγόρασα φθηνά και το έπαιξα το πούλησα και τέλος..
    Έβλεπα τα γραφικά που γράφουν και κάποιοι στο νετ ότι είναι φανταστικά και θυμάμαι τι είδαν τα μάτια μας στο tlou part 2 κ γελάω πραγματικά

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όντως ,επειδή έκανα και εγώ μια βόλτα στα Forum βλέπεις κάποιους να αποθεώνουν τον τεχνικό τομέα και λες WTF?
    Δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις το Tlou2 ως παράδειγμα σύγκρισης .
    Τα Textures είναι τόσο Low Res που οποιοδήποτε last gen game θαρρώ κάνει μια χαρά .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #130
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ μετά από το zombie army έβαλα resi 8 και λέω τελικά το zombie army έχει πολύ καλά γραφικά

  12. #131
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω γιατι το βρηκατε τοσο κακο τεχνικα να ειμαι ειλικρινεις. Δεν διεκδικει δαφνες προφανως αλλα δεν μπορει και να το λες ps360 game ρε συ Γιαννη!

    Εγω το βρηκα οπτικα οκ προς μετριο/καλο. Τextures δεν ειδα κατι τραγικο. Το Maiden demo κανει παρα πολυ καλη δουλεια στους εσωτερικους χωρους και το θεωρω πιο εντυπωσιακο απο αυτο που επαιξα τωρα. Το raytracing συμφωνω κι εγω αναθεμα και αν καταλαβα τι εκανε ακριβως σε αυτο το ντεμο εκτος απο το να ριχνει frames... εψαχνα απο εδω απο εκει τιποτα. Στους εσωτερικους χωρους θα δουμε κατι τοις οπως στο Maiden demo αλλα και παλι πολυ φασαρια για το τιποτα. Τα προσωπα μου φανηκαν αρκετα καλα και το lip sync εξαιρετικο. Απο ατμοσφαιρα επισης μου αρεσε.

    Τεχνικα λοιπον εγω το βρηκα οκ, cross gen επιπεδο. Gameplay wise ομως δεν μου αρεσε καθολου... αυτο που το οπλο στα resident evil ειναι λες και ειναι με καψουλια, αδυνατω να το χωνεψω προσωπικα. Στον πρωτο εχθρο, σπαταλησα 12 μετρημενες σφαιρες, οι 2 απο αυτες βρηκαν κεφαλι, 2 αστοχησα και ολες οι υπολοιπες κορμι... με λιγα λογια 10 σφαιρες εκ των οποιων οι 2 headshots για να πεσει στο πατωμα...

    ειναι δυνατον? Τι αηδια ειναι αυτη? Για εμενα εκει το game τελος παιδια. Δεν θελω ενα FPS τυπου COD προφανως αλλα τουλαχιστον κανε οτι κανει το TLOU... λιγες σφαιρες, αλλα να ειναι αποτελεσματικες γαμωτο...για ονομα δηλαδη. Μετα φυσικα δοκιμασα το melee... αλλο ανεκδοτο αυτο... 20 μαχαιριες για να πεσει κατω το ρημαδι. Θα μου πεις αμα θες 10 σφαιρες δε θα θες 20 μαχαιριες? Και δωστου αμυνα, και ριξε 2 μαχαιριες, και δωστου παλι αμυνα... και ξανα και ξανα... παρα πολυ κουραστικο και καθολου μα καθολου enjoyable. Φανταζομαι πιο μετα τα οπλα γινονται πιο αποτελεσματικα, αλλα και παλι αυτο το συστημα στοχευσης θα παραμεινει κακο για τα γουστα μου καθολη τη διαρκεια. Ειναι ο ιδιος λογος που απερριψα το Resident Evil 2 να ειμαι ειλικρινεις...

    Μου πηρε 23 λεπτα να τελειωσω το ντεμο και φυσικα εκανα σκιπ σχεδον ολα τα cutscenes μιας και δεν ημουν σιγουρος αν οι θεοι εκει στην CAPCOM κανουν το χρονομετρο να μετραει κανονικα οταν παιζουν τα cutscenes ή οχι. Πραγματικα αυτη η τακτικη των 30 λεπτων ειναι οτι χειροτερο εχω βιωσει σε μαρκετινγκ επιπεδο... δηλαδη ενταξει σηκωνω τα χερια ψηλα απλα.

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (20-04-2021)

  14. #132
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ο χρόνος μετράει και στο pause BTW. Επίσης εγώ έβαλα δυσκολία casual και όντως η σφαίρες ήταν σαν ασφαιρες. Για μένα είναι άκυρο πάντως

  15. #133

    Default

    Συγνωμη ρε παιδια, σου δινουν 30 λεπτα να παιξεις το ντεμο, αλλο μονο μια φορα; Δεν μπορεις να παιξεις δευτερη;

  16. #134
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Oχι, απο τη στιγμη που το φορτωσεις το παιχνιδι μετρανε 30 λεπτα. Και τελος. Αυτο ηταν... δεν ξερω ποιος ειχε αυτη την εμπνευση πραγματικα.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (19-04-2021)

  18. #135
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    «for the payers»



    (δεν είναι ορθογραφικό λάθος)
    Διφορούμενο.
    Για τους payers? Aυτούς που πληρώνουν ή για τους πέηers? Για τον λούτσο κοινώς.

  19. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Lefteris_X (19-04-2021)

  20. #136

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω γιατι το βρηκατε τοσο κακο τεχνικα να ειμαι ειλικρινεις. Δεν διεκδικει δαφνες προφανως αλλα δεν μπορει και να το λες ps360 game ρε συ Γιαννη!

    Εγω το βρηκα οπτικα οκ προς μετριο/καλο. Τextures δεν ειδα κατι τραγικο. Το Maiden demo κανει παρα πολυ καλη δουλεια στους εσωτερικους χωρους και το θεωρω πιο εντυπωσιακο απο αυτο που επαιξα τωρα. Το raytracing συμφωνω κι εγω αναθεμα και αν καταλαβα τι εκανε ακριβως σε αυτο το ντεμο εκτος απο το να ριχνει frames... εψαχνα απο εδω απο εκει τιποτα. Στους εσωτερικους χωρους θα δουμε κατι τοις οπως στο Maiden demo αλλα και παλι πολυ φασαρια για το τιποτα. Τα προσωπα μου φανηκαν αρκετα καλα και το lip sync εξαιρετικο. Απο ατμοσφαιρα επισης μου αρεσε.

    Τεχνικα λοιπον εγω το βρηκα οκ, cross gen επιπεδο. Gameplay wise ομως δεν μου αρεσε καθολου... αυτο που το οπλο στα resident evil ειναι λες και ειναι με καψουλια, αδυνατω να το χωνεψω προσωπικα. Στον πρωτο εχθρο, σπαταλησα 12 μετρημενες σφαιρες, οι 2 απο αυτες βρηκαν κεφαλι, 2 αστοχησα και ολες οι υπολοιπες κορμι... με λιγα λογια 10 σφαιρες εκ των οποιων οι 2 headshots για να πεσει στο πατωμα...

    ειναι δυνατον? Τι αηδια ειναι αυτη? Για εμενα εκει το game τελος παιδια. Δεν θελω ενα FPS τυπου COD προφανως αλλα τουλαχιστον κανε οτι κανει το TLOU... λιγες σφαιρες, αλλα να ειναι αποτελεσματικες γαμωτο...για ονομα δηλαδη. Μετα φυσικα δοκιμασα το melee... αλλο ανεκδοτο αυτο... 20 μαχαιριες για να πεσει κατω το ρημαδι. Θα μου πεις αμα θες 10 σφαιρες δε θα θες 20 μαχαιριες? Και δωστου αμυνα, και ριξε 2 μαχαιριες, και δωστου παλι αμυνα... και ξανα και ξανα... παρα πολυ κουραστικο και καθολου μα καθολου enjoyable. Φανταζομαι πιο μετα τα οπλα γινονται πιο αποτελεσματικα, αλλα και παλι αυτο το συστημα στοχευσης θα παραμεινει κακο για τα γουστα μου καθολη τη διαρκεια. Ειναι ο ιδιος λογος που απερριψα το Resident Evil 2 να ειμαι ειλικρινεις...

    Μου πηρε 23 λεπτα να τελειωσω το ντεμο και φυσικα εκανα σκιπ σχεδον ολα τα cutscenes μιας και δεν ημουν σιγουρος αν οι θεοι εκει στην CAPCOM κανουν το χρονομετρο να μετραει κανονικα οταν παιζουν τα cutscenes ή οχι. Πραγματικα αυτη η τακτικη των 30 λεπτων ειναι οτι χειροτερο εχω βιωσει σε μαρκετινγκ επιπεδο... δηλαδη ενταξει σηκωνω τα χερια ψηλα απλα.
    Όντως ήταν όμορφο το maiden και γενικά οι εσωτερικοί χώροι φαίνονται πολύ καλύτερα φτιαγμένοι.
    Ίσως αυτό να ανέβασε και τις απαιτήσεις στο θεό τι να πω και γω.
    Το Resi 7 παντως ήταν πολύ πιο όμορφο και Eye friendly στις περιοχές που έβγαινες έξω.
    Κατά τη γνώμη μου απουσιάζει πλήρως το στοιχείο της εξέλιξης από τον προηγούμενο τιτλο Δημήτρη.

    Για τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα και εγώ βρέθηκα να μαχαιρωνω ανελέητα αλλά αυτά θα κρατήσουν λίγο.

    Πιστεύω το main game θα δίνει και καλύτερα και περισσότερα πυρομαχικά.
    Και όπως είπες με τα Upgrade θα εξαλειφθεί πλήρως.



    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #137
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τις ιδιες χαζομαρες εκαναν και με την προωθηση του Re2 Remake, ενα 20λεπτο demo αν θυμαμαι καλα στυλ μια και εξω οποιος προλαβε προλαβε, μαλλον ειναι καποιο μαρκετινιστικο τρικ που προφανως ειναι πολυ χαρουμενοι που το ανακαλυψαν και πρεπει για καποιο λογο να το υποστουμε παλι. Μαλλον να αισθανεται ο καταναλωτης οτι γινεται μερος μιας καταστασης πολυ σημαντικης με limited access? Κατι τετοιο.
    Πολυ εξυπνο να μου βαζει το demo νεφτι στον κωλο και να ψαχνω επισης τι ωρες μπορω να το τρεξω αφου ηδη εχω κατεβασει τοσα giga. Καθολου ταλαιπωρια και totally worth it.
    lol
    Εννοειται βαριεμαι να μπω σε αυτη τη διαδικασια οποτε λογικα θα το κανω skip.


  22. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Brazhlias (19-04-2021),obione (20-04-2021),Snk (19-04-2021)

  23. #138
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    "Τεχνητό προνόμιο", είναι μάρκετινγκ εργαλείο (του κώλου όμως).

    Κι έτσι ο μέσος (κόπανος) καταναλωτής αισθάνεται ότι αποτελεί μέρος μιας ειδικής μερίδας καταναλωτών που απέκτησαν πρόσβαση σε ένα δείγμα προϊόντος περιορισμένης πρόσβασης.

    Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα.


  24. #139
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    EDIT

    Έξτρα κράξιμο για την απαράδεκτη μέθοδο που επέλεξε η Capcom.

    https://www.eurogamer.net/articles/2...pects-our-time

  25. #140
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το διαβασα και συμφωνω, ειχαμε την κουβεντα αυτη και σε αλλο thread για το θεμα των trophies. Ειναι γνωστο πρωτα απ' ολα στις εταιρειες που ειναι και οι ενδιαφερομενες οτι τα ηλικιακα ορια των καταναλωτων στη συγκεκριμενη βιομηχανια εχουν ανεβει πολυ.
    Τουλαχιστον τραγικο να μην σεβονται τον χρονο του αλλου στο βωμο του οποιου ακαταλαβιστικου marketing.


  26. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    WolfRathmA (19-04-2021)

Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •