Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 81 to 100 of 317

Thread: Resident Evil 8: Village [+VR]

  1. #81
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Εμένα τα πράγματα δε μου φαίνονται πολύπλοκα κάθε άλλο το θέμα είναι πολύ ξεκάθαρο

    Αν κάποιος μας έλεγε πριν 3 χρόνια ότι θα παίζαμε full game Resi7 με πλήρη υποστήριξη VR σε ps4 με την πρώτη φουρνιά VR headset μάλλον θα κουνούσαμε
    το κεφάλι ειρωνικά όταν μέχρι τότε πληρώναμε 20 λεπτά game σε VR μέτριας ποιότητας 30 και 40 ευρώ

    Τα πράγματα άλλαξαν τελείως όταν η Sony αποφάσισε να δώσει 5 εκατομμύρια στην Capcom για να φτιάξει όλο το Resi7 σε VR
    ΑΑΑ τίτλος 15 ώρες gameplay απαράμιλλη ποιότητα και όλα αυτά σε PS4 με το PSVR1 στα ξεκινήματα

    Η Capcom παρέδωσε !!και με το παραπάνω μάλιστα

    Αυτη τη στιγμή έχουμε Resi8 με υποστήριξη PS4!!Επαναλαμβανω είναι cross gen τίτλος υποστηρίζει PS4 αυτό τα λέει όλα
    Για ποιο λόγο λοιπόν δεν έχουμε υποστήριξη VR??

    Έχουμε PS5 με υποστήριξη PSVR1 για περισσότερη δύναμη όπου χρειάζεται
    Δεν ‘μπορει’ το PSVR1 ? (Προσωπικά αμφιβάλλω ) ωραία μιλήστε μας τότε για το μέλλον του PSVR

    Υπάρχει μέλλον στο PSVR η τα έχετε παρατήσει ?

    Το φτεξιμο είναι καθαρά της Sony είναι απλά τα πράγματα
    Δεν πλήρωσε η Sony όπως έκανε με το Hitman και η Capcom φυσικά δεν παρέδωσε ποτέ VR

  2. #82
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αν θυμάμαι καλά, η Sony είχε πληρώσει αποκλειστικά δικαιώματα χρήσης της VR έκδοσης για 1 χρόνο και μετά βγήκε η PC VR έκδοση.

    Εδώ πέρα δεν έχουν κίνητρο να σπρώξουν κάτι εμπορικά και το PSVR2 αργεί, άρα μόνο αν θελήσει από μόνη της η Capcom... με το Hitman 3 τι παίχτηκε και βάλανε VR;
    Για την ακρίβεια δε βγήκε ποτέ στο PC σε VR. Μάλλον ξεχάστηκε στην πορεία .

  3. #83
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Για την ακρίβεια δε βγήκε ποτέ στο PC σε VR. Μάλλον ξεχάστηκε στην πορεία .
    Χμμμ, θυμάμαι ότι είχε βγει, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό headset ακριβώς (υπάρχουν διάφορα σε PC, όχι μόνο ένα).

    Ο PDS ίσως θυμάται καλύτερα που τα παρακολουθεί εντατικά!

  4. #84
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό εδώ εννοούσα:

    https://www.eurogamer.net/articles/2...ive-for-a-year

    Ψάχνοντας τώρα βρήκα και αυτά:

    https://www.reddit.com/r/SteamVR/com...rtual_reality/
    https://www.thegamer.com/resident-ev...culus-quest-2/

    Master Race του VR το PlayStation τελικά, χαχαχα! Δεν το περίμενα να δω begging της PCMR και εδώ.

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Υπάρχει μέλλον στο PSVR η τα έχετε παρατήσει ?
    Όντας η No1 επιλογή για gaming, πιστεύω ακράδαντα ότι έχει μέλλον.

    Το VR είναι ένα εξτραδάκι που δίνει η Sony στο κοινό της για περισσότερο exclusivity (να σε δέσει δηλαδή στην πλατφόρμα και να μην λοξοκοιτάς αλλού).

    Δεν πιστεύω ότι τους φεύγουν τόσα πολλά λεφτά, που να μην δικαιολογείται η επένδυση σε PSVR2.

    Σε αντίθεση με την MS που πάτωσε εντελώς το Τεραφλοπάτο XB1X και ο Φιλήμων την έκανε γυριστή την υπόσχεσή του:

    https://www.gamespot.com/articles/xb.../1100-6471746/

    TL;DR: όλα είναι θέμα install base παιδιά.

    Όσο το PlayStation πάει τρένο σε κάθε γενιά (100m+), τόσο τους παίρνει να δώσουν και κάτι extra.

    Εδώ μέχρι και η Nintendo έδωσε cardboard VR στο Switch...

  5. #85
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Χμμμ, θυμάμαι ότι είχε βγει, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό headset ακριβώς (υπάρχουν διάφορα σε PC, όχι μόνο ένα).

    Ο PDS ίσως θυμάται καλύτερα που τα παρακολουθεί εντατικά!
    Στο λέω γιατί μετά το ps vr ήθελα να το ξανά παίξω σε pc vr
    Spoiler!


    Τώρα ποιο θα είναι το μέλλον του vr κανείς δεν μπορεί να ξέρει, έχει περάσει από διάφορες φάσεις. Εγώ προσωπικά πλέον πχ το χρησιμοποιώ μόνο για να παίζω racing sims που εκεί πραγματικά είναι κουτί, είναι σχεδόν τέλειο.

    Τωρα στο θέμα μας, εγώ δεν πιστεύω ότι δε θα βγει vr έκδοση. Ίσως όμως ανακοινωθεί ή βγει αργότερα για να συμβαδίσει ενδοχομενως με psvr2. Αν δε βγει θα εκπλαγώ ταμάλα...

  6. #86
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Χμμμ, θυμάμαι ότι είχε βγει, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό headset ακριβώς (υπάρχουν διάφορα σε PC, όχι μόνο ένα).

    Ο PDS ίσως θυμάται καλύτερα που τα παρακολουθεί εντατικά!
    Δεν ειχε βγει σε pc απο οσο γνωριζω. Παρεμεινε psvr exclusive.
    .

  7. #87
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Όπως είχα γράψει και πιο πάνω, πλέον δεν θα μπορούσα να παίξω αντίστοιχο παιχνίδι χωρίς το vr, μετά από το σοκ του 7 στο vr.
    Για το demo του 8 πάντως δεν μπορώ να πω οτι με απογοήτευσε.Εννοείται το θέλω σε vr οπωδήποτε και όπως κατάλαβα από το παιχνίδι, σίγουρα ήταν σχεδιασμένο με αυτήν την λογική.
    Φάνηκε και στην απεικόνιση του περιβάλλοντος αλλά και όταν συναντάς τον χαρακτήρα στο τέλος του demo.Νομίζω φωνάζει για vr.

    Τώρα αν δεν το ανακοινώσουν, σίγουρα κάτι άλλο θα έχει παίξει από πίσω και το κάνουν τουμπεκί. Βέβαια μου κάνει πολύ παράξενο όταν όλοι μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για το 7 και προς το παρόν ούτε λόγο για vr.

    Στις εντυπώσεις του demo τώρα, εννοείται το έπαιξα σε τίγκα σκοτάδι, με surround και είχε 2-3 καλές ανατριχίλες και τρομερή ατμόσφαιρα.Θα πρότεινα εννοείται να παιχτεί έτσι για να φανεί.
    Ιδίως το πιάνο που παίζει χαμηλά όταν μπαίνεις στο main hall, θύμισε καλές εποχές ps1.
    Χαίρομαι που διατηρεί το setting του σπιτιού στο πουθενά,creepy, χωρίς raccoon city με ιούς κτλ, νομίζω είναι πολύ πιο horror η εικόνα του, σε σχέση με τα προηγούμενα.
    Γενικά νομίζω οτι η σειρά βρίσκεται σε πολύ καλύτερο δρόμο από το παρελθόν και μάλιστα είναι απ τα μόνα πραγματικά horror παιχνίδια που σέβονται το είδος, μιας και λείπουν άλλα μεγάλα ονόματα, πχ silent hill, siren κτλ.Σε pc νομίζω υπάρχουν περισσότερες επιλογές στο είδος.

    Εννοείται σε vr θα απογειωθεί, δεν το συζητάμε,αλλά ακόμα και αν δεν βγει σίγουρα θα το παίξω. Δεν περιμένω τίποτα next gen οπτικά, αλλά σίγουρα η ατμόσφαιρα με κέρδισε και το θεωρώ πρώτο παράγοντα για τέτοιο παιχνίδι.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    captainjacko (24-01-2021),PDS (23-01-2021)

  9. #88
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εγω θα περιμενω εστω καποια εκδοση για psvr2. Δεν μπορει να μην βγει εκει. Θα θελουν να σπρωξουν το headset.
    .

  10. #89
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Αν η Sony θέλει να σπρώξει το PSVR 2 τότε θα πρέπει να ασχοληθεί λίγο ποιο σοβαρά με το θέμα

    Δεν είναι δυνατόν να περιμένει κάθε φορά ένα παιχνίδι για να σπρώξει τη νέα γενιά headset

    Αν καθυστερεί τη VR έκδοση για να υποστηρίξει μόνο το PSVR 2 τότε κάνει λάθος

    Ειμαι σίγουρος ότι το 50% αν όχι παραπάνω αγόρασε PSVR 1 λόγο Resi7 και περιέργειας για το τι είναι το VR

    Τώρα όμως που οι περισσότεροι έχουν πάρει γεύση από VR είτε αγοράζοντας τη συσκευή είτε δοκιμάζοντας το σε κάποιο φίλο η μαγαζί
    πρεπει να προσπαθήσουν πολύ παραπάνω

    Η υποστήριξη μετά το Resi και μετά από 3 χρόνια πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ηταν πολύ μέτρια και γι αυτό παρά πολύ κόσμος πούλησε το headset η το έφαγε
    η σκόνη σε κάποια αποθήκη

    Με τα δεδομένα αυτά δε νομίζω ότι θα αγοράσει πολύ κόσμος ξανά PSVR 2 για να παίξει απλά Resi8 και μετά το χάος !

    Ας σταματήσουν αυτή τη μυστικοπάθεια επιτέλους και να πουν ξεκάθαρα αν βλέπουν σοβαρά το θέμα VR αυτή τη φορά με πράξεις και όχι μόνο με ένα game

    To demo πάντως βγάζει μάτια ότι έχει φτιαχτεί από την Capcom με γνώμωνα το VR
    Φαινεται ότι κρατάνε το βασικό κορμό από το Resi7 και αυτό είναι θετικό μακάρι να είναι καλό το game και ακόμα καλύτερο από το προηγούμενο αν γίνεται
    η σειρά αυτή το αξίζει

  11. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Leon_DiZ (24-01-2021),mania (25-01-2021)

  12. #90
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Ας σταματήσουν αυτή τη μυστικοπάθεια επιτέλους και να πουν ξεκάθαρα αν βλέπουν σοβαρά το θέμα VR αυτή τη φορά με πράξεις και όχι μόνο με ένα game
    Νομίζω αυτή την στιγμή τους καίει να καλύψουν την ζήτηση σε PS5 και έπονται τα άλλα...

    Σε 2-3 χρόνια που θα υπάρχει και Slim SKU θα βγει το PSVR2.

  13. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (27-01-2021)

  14. #91
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Στο 9:44 δείχνει το παιχνίδι με RT OFF vs RT ON... υποθέτω θα έρθει και στα μέρη μας (PS5/XSX) με τέτοια επιλογή.

    Δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα να πω την αλήθεια το RT ON στο εν λόγω παιχνίδι. OK, έχει πιο φυσικό φωτισμό, μέχρι εκεί.

    Πιστεύω το σαγόνι θα μας πέσει στα big guns/exclusives, όπου εκεί θα ξεζουμίσουν πραγματικά την RDNA2 αρχιτεκτονική.

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    hakoo (04-03-2021)

  16. #92
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Valkyre (02-04-2021)

  18. #93
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχει βγει η beta απο το online. Για να παιξει θελει να εχουμε κανει capcom id

    https://store.playstation.com/en-gr/...VERSEBETA00000


    Οση ωρα το άφησα δεν βρήκε άνθρωπο να συνδεθεί

  19. #94
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν υπάρχει καν λόγος να ασχοληθεί κανείς με το online κομμάτι.

    Απορώ δηλαδή, ποιός κάθεται και ασχολείται. Και στο RE3, πραγματικά ένα χάλι μάυρο...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2021)

  21. #95
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Resident Evil Village Second Demo Files Found on PSN Ahead of April 15th Showcase

    It looks like Capcom intended to surprise players with another Resident Evil Village demo on April 15th. Just as the developer dated its upcoming showcase, folks over on MP1st discovered files for a second gameplay demo on the PlayStation Network.

    source: Playstationlifestyle

  22. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (09-04-2021)

  23. #96
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Γιατι υποτιθεται οτι ειναι μυστικο το demo? Αφου ειχαν πει επισημα οτι θα ακολουθησει demo και μαλιστα αν θυμαμαι καλα ειχαν πει Μαρτιο, οποτε ηδη εχει καθυστερησει κιολας.


  24. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Giannis1979 (09-04-2021)

  25. #97

    Default

    Καλημέρα γνωρίζουμε αν θα εχει dualsense features το παιχνίδι ώστε να αποφασίσω σε ποια πλατφόρμα θα το πάρω?
    Θα είναι πολύ ωραία εμπειρία με τα HD rumbles (,sorry Ninty αλλά πώς αλλιώς να τα πω) και τα adaptive triggers το παιχνιδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. #98
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Καλημέρα γνωρίζουμε αν θα εχει dualsense features το παιχνίδι ώστε να αποφασίσω σε ποια πλατφόρμα θα το πάρω?
    Θα είναι πολύ ωραία εμπειρία με τα HD rumbles (,sorry Ninty αλλά πώς αλλιώς να τα πω) και τα adaptive triggers το παιχνιδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι θα εχει το εχουν ανακοινωσει. Τωρα τι ακριβως δεν ξερω, αλλα ξεκαθαριζει οτι το παιχνιδι θα κυκλοφορησει με dualsense features. Βασικα πλεον ΟΛΑ τα παιχνιδια που κυκλοφορουν θα εχουν υποστηριξη του νεου χειριστηριου. Θελω να πω δεν τιθεται πλεον τετοιο θεμα/ερωτημα. Ειναι δεδομενο.



    adaptive triggers and haptic feedback are supported for gunplay

  27. #99

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι θα εχει το εχουν ανακοινωσει. Τωρα τι ακριβως δεν ξερω, αλλα ξεκαθαριζει οτι το παιχνιδι θα κυκλοφορησει με dualsense features. Βασικα πλεον ΟΛΑ τα παιχνιδια που κυκλοφορουν θα εχουν υποστηριξη του νεου χειριστηριου. Θελω να πω δεν τιθεται πλεον τετοιο θεμα/ερωτημα. Ειναι δεδομενο.

    [/I][/FONT][/COLOR]
    Thanks φίλε.
    Τότε δεν χωράει συζήτηση θα αγοραστεί για PS5.
    Το θεματακι που με κρατούσε σε δίλημμα είναι ότι στο series X έχω κοτσαρει 2ΤΒ εξωτερικό σκληρό για τα last gen κ έχω αρκετο next gen storage διαθέσιμο.
    Στο PS5 είμαι ήδη σχεδόν φουλ στην εσωτερική μνήμη από τα last gen γιατί δεν έχω εξωτερικο αλλά δε μαμιεται θα πάρω κ για εκεί έναν αργότερα για να μην έχω θέμα.
    Ούτως η άλλως θα χρειαστει .


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-04-2021 at 11:14.

  28. #100
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Με VR τι γίνεται?
    Θα παίζει με το 1, πάει για PSVR 2 ή δεν θα υποστηρίζει VR γενικώς?

Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •