Results 1 to 20 of 317

Thread: Resident Evil 8: Village [+VR]

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έπαιξα και εγώ το demo εχθές και γράφω και εγώ απλά τις εντυπώσεις μου.

    Όπως όλοι είπατε, απαράδεκτη αυτή η λογική για τα 30 λεπτά... Εφόσον έχει αρχή και τέλος το demo, ποια η λογική ρε Capcom; Ίσως αυτό που είπε ο hakoo. Να με κάνει να νιώσω λες και είμαι κανένας εκλεκτός ας πούμε... Το ίδιο ακριβώς ήταν και στο RE2Remake.

    Για τα γραφικά, εγώ θα έλεγα πως είμαι οκ. Ειδικά στους εσωτερικούς χώρους δείχνει πολύ προσεγμένο εγώ θα έλεγα, με ωραίες λεπτομέρειες. Ναι, δεν είναι κάτι σούπερ ουάου, αλλά είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. RT off εννοείται πριν καν ξεκινήσω το παιχνίδι.

    Πολύ καλή ατμόσφαιρα εγώ θα έλεγα, και αρκετά καλός ήχος.



    Από θέμα gameplay, θα έλεγα και εγώ πως είναι κακό προς μέτριο. Δεν "νιώθεις" τον χαρακτήρα. Το όπλο είναι πραγματικά σα να μην υπάρχει. Πιο πού σε αεροβόλο σου θυμίζει όταν βαράς παρά για "κανονικό" όπλο. Έχουν την τεχνολογία του dualsense, και θα μπορούσαν να είχαν κάνει κάτι πολύ καλύτερο με τα όσο τεχνικά χαρακτηριστικά έχει το χειριστήριο, και νομίζω πως δεν έχουν δώσει και πολύ ιδιαίτερο βάρος σε αυτό.

    Με έχει βάλει σε σκέψεις αν θα το πάρω Day one ή αργότερα. Τείνω περισσότερα να περιμένω λιγάκι, να δούμε και τι "κουλά" μπορούν να συμβούν όταν κυκλοφορήσει και αυτό και θέλει στρώσιμο με διάφορα updates κτλ.

    Επίσης νομίζω ότι έχουν δείξει πολλά από το παιχνίδι, trailers, cutscenes κτλ και αισθάνομαι σα να το έχω δει όλο ένα πράγμα...

    Delete το demo, δε θα παίξω ούτε εγώ το δεύτερο, και απλά θα περιμένω την κυκλοφορία να το παίξω όλο μαζί.
    Last edited by WolfRathmA; 19-04-2021 at 16:43.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •