Page 12 of 16 FirstFirst ... 28910111213141516 LastLast
Results 221 to 240 of 317

Thread: Resident Evil 8: Village [+VR]

  1. #221
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ειναι κατι που δεν κανω καλα;
    Spoiler!

  2. #222

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια ειναι κατι που δεν κανω καλα;
    Spoiler!
    Δεν αντιμετώπισα προσωπικά κάποιο πρόβλημα.
    Το δεδομένο είναι όμως ότι οι σφαίρες στα όπλα θέλουν καλή διαχείριση γιατί δεν είναι πολλές .
    Να χρησιμοποιείς και τις mines κάνουν άψογη δουλειά
    Επίσης ακόλουθα τις αναβαθμίσεις στα όπλα στο firwpower κυρίως .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #223
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Σήμερα είδα το τέλος του παιχνιδιού. Απλά φοβερό. Ίσως και το καλύτερο RE που έπαιξα. Και επαναλαμβάνω δεν του το είχα.
    Μπράβο στην Capcom. Επίσης το action μέρος του παιχνιδιού δεν με χάλασε καθόλου. Αντιθέτως ταιριάζει λόγω καταστάσεων. Ξεκίνησα πάλι απο την αρχή σε standard δυσκολία αφού θέλω πρώτα να αναβαθμίσω πλήρες τα όπλα πριν βάλω hard. Οπότε στο 3ο play through μάλλον θα είμαι έτοιμος.

  4. #224
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ τα κανω ολα αυτα. Δεν βρισκω το παιχνιδι δυσκολο. Το βρισκω απλα υπερβολικο σε αυτον τον τομεα. Δηλαδη ακομα και για τετοιου ειδους παιχνιδιου μου κανει λιγο υπερβολικο το σκηνικο. Τεσπα it is what it is.

  5. #225
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελος και απο εμενα το παιχνιδι.

    Μου αρεσε, το θεωρω αρκετα καλοφτιαγμενο και νομιζω η διαρκεια του ηταν οση χρειαζοταν, στο στυλ που ηταν.

    Το τελειωσα στις 14 ωρες.

    Καποια επιπεδα ηταν τρομερα καλοφτιαγμενα και ατμοσφαιρικα. Το παιχνιδι εχει καταπληκτικο 3d audio, μπραβο σε οποιον το σχεδιασε. Τα γραφικα ειναι πολυ λεπτομερη και το παιχνιδι τρεχει νερο. Απενεργοποιησα το Raytracing γιατι το οποιο οπτικο εξτρα εδινε δεν αξιζε για το drop στο performance. Δεν το θεωρησα καν σπουδαιο upgrade, εφτασα στο σημειο να παιρνω φωτο απο το ιδιο ακριβως σημειο με ή χωρις RT για να εντοπισω τις διαφορες. Ε στη λογικη τη δικη μου οταν μπαινω σε τετοια διαδικασια, αυτοματως μιλαμε για κλαην διαφορες...

    Το Setting μου αρεσε, ιδιως καποια συγκεκριμενα κομματια του, αλλα νομιζω σε καποιες φασεις ο φωτισμος δεν το κολακευει. Εκει το απογευματακι/πρωι φαση, δεν του ταιριαζει. Θεωρω οτι ο καλυτερος φωτισμος μακραν ειναι αυτος με τον οποιο ξεκιναει το παιχνιδι.

    Στορυ οκ, συμπαθητικο για Resident Evil παντα, οπου η φαση ειναι ψιλο silly πλεον (δεν το λεω για κακο αυτο) και ωραια setpieces.

    Θα συμφωνησω οτι σε καποιες φασεις το παρακανει σε θεμα action αλλα γενικοτερα για εμενα ειναι καλη η κατευθυνση που εχει παρει και θεωρω οτι το παντερμα Resi 7 και Resi 4 δουλεψε καλα.

    Αυτο ομως που μου την εσπασε πολυ παιδια ειναι η ποσοτητα πυρομαχικων που πρεπει να ριξεις σε καποια boss και εχθρους. Ειναι υπερβολη απλα και κατανταει τελειως silly.

    Επισης κατι πρεπει να κανουν με το τρεξιμο στο παιχνιδι. Γενικα η κινηση του χαρακτηρα ειναι παρα πολυ αργη και μη ρεαλιστικη. Δεν λεω να τρεχει σαν χαρακτηρας απο COD αλλα οσο ναναι οταν κανεις sprint να νιωθεις οτι ο τυπος προσπαθει να τρεξει και οχι να κανει βαδην λολ. Εν τω μεταξυ σε καποια boss fights παιρνω ορκο οτι ενιωθα οτι χαρακτηρας μου εσκεμμενα πηγαινε/ετρεχε πιο αργα απο το νορμαλ...

    Ενιγουεη, το ευχαριστηθηκα νομιζω θα του εβαζα ενα 8αρακι, το οποιο ειναι πολυ κολακευτικη βαθμολογια.

  6. #226
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πραγματικά το παιχνίδι είναι φοβερό. Και θα παίξω από τι φαίνεται αρκετά walkthrough ώστε να ξεκλειδώσω διάφορα. Όμως ένα πράγμα που με έχει εκνευρίσει είναι η έλλειψη του stash. Αν θέλεις να πάρεις όλα τα όπλα πού θα τα βάλεις. Στον κ.... σου? Πραγματικά απαράδεκτο. Αν τα κάνεις discard τα χάνεις? Δοκίμασε κανείς? Τα παίρνει πάλι ο πωλητής? Τι γίνεται?
    Last edited by cocous; 24-05-2021 at 21:24.

  7. #227
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πραγματικά το παιχνίδι είναι φοβερό. Και θα παίξω από τι φαίνεται αρκετά walkthrough ώστε να ξεκλειδώσω διάφορα. Όμως ένα πράγμα που με έχει εκνευρίσει είναι η έλλειψη του stash. Αν θέλεις να πάρεις όλα τα όπλα πού θα τα βάλεις. Στον κ.... σου? Πραγματικά απαράδεκτο. Αν τα κάνεις discard τα χάνεις? Δοκίμασε κανείς? Τα παίρνει πάλι ο πωλητής? Τι γίνεται?
    Nαι ειναι βλακεια αυτο. Καλυτερα να τα πουλησεις στον πωλητη και να τα ξαναγορασεις.

  8. #228
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Είμαι στο 97% και έμεινε ένα trophy στο mercenaries mode.

    Σε τέσσερα runs μιλάμε το ήπια το αίμα το έμαθα απ έξω.

    Mercenaries ωραίο mode σε στιγμές λίγο εκνευριστικό (μπορεί να χάσεις combo επειδει κανεις reload και άργησες)
    Απαιτεί εκμάθηση της πίστας και στρατηγική.

    Πρέπει να πάρω σε ολες τις πιστες τουλάχιστον S για το τελευταίο trophy!

  9. #229
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Nαι ειναι βλακεια αυτο. Καλυτερα να τα πουλησεις στον πωλητη και να τα ξαναγορασεις.
    Το θέμα είναι ότι τα έχω σχεδόν maxαρισμένα με όλα τα parts. Αν δώσεις πίσω τέτοια όπλα μετά πόσο τα αγοράζεις και παραμένουν όπως τα δίνεις?
    Μιλάμε για epic fail η συγκεκριμένη κατάσταση. Χρειάζεται επειγόντως patch. Η να δώσουν storage box ή έστω μετά από κάποια playthrough να δώσουν την δυνατότητα επιπλέον επέκτασης χώρου.

  10. #230

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Το θέμα είναι ότι τα έχω σχεδόν maxαρισμένα με όλα τα parts. Αν δώσεις πίσω τέτοια όπλα μετά πόσο τα αγοράζεις και παραμένουν όπως τα δίνεις?
    Μιλάμε για epic fail η συγκεκριμένη κατάσταση. Χρειάζεται επειγόντως patch. Η να δώσουν storage box ή έστω μετά από κάποια playthrough να δώσουν την δυνατότητα επιπλέον επέκτασης χώρου.
    Δεν χάνονται τα uogrades που έχεις κάνει αλλά χάνεις τα μισά λεφτά στις αγοραπωλησίες.
    Κράτα τα καλύτερα από κάθε είδος .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (26-05-2021)

  12. #231
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν χάνονται τα uogrades που έχεις κάνει αλλά χάνεις τα μισά λεφτά στις αγοραπωλησίες.
    Κράτα τα καλύτερα από κάθε είδος .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σε αυτό δεν έχουν γίνει παράπονα προς την capcom? Δεν μπορώ να καταλάβω το συγκεκριμένο σκεπτικό. Υπάρχουν πολλά όπλα που μπορείς να πάρεις. ¶λλος θέλει να τα μαζέψει όλα και να τα αλλάζει. Αν τα αγοράζεις όσο τα παίρνεις την πρώτη φορά χρειάζεται συνέχεια να παίζεις για να μαζεύεις χρήμα. Τουλάχιστον ας τα κρατάει ο πωλητής και να τα παίρνεις δωρεάν οπότε τα θέλεις πίσω. Μιλάω μόνο για τα όπλα. Όχι για σφαίρες και τέτοια. Εξάλλου μετά απο κάποια playthrough πας σε unlimited ammo.

  13. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Giannis1979 (26-05-2021)

  14. #232

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Σε αυτό δεν έχουν γίνει παράπονα προς την capcom? Δεν μπορώ να καταλάβω το συγκεκριμένο σκεπτικό. Υπάρχουν πολλά όπλα που μπορείς να πάρεις. ¶λλος θέλει να τα μαζέψει όλα και να τα αλλάζει. Αν τα αγοράζεις όσο τα παίρνεις την πρώτη φορά χρειάζεται συνέχεια να παίζεις για να μαζεύεις χρήμα. Τουλάχιστον ας τα κρατάει ο πωλητής και να τα παίρνεις δωρεάν οπότε τα θέλεις πίσω. Μιλάω μόνο για τα όπλα. Όχι για σφαίρες και τέτοια. Εξάλλου μετά απο κάποια playthrough πας σε unlimited ammo.
    Δίκιο έχεις αλλά που θα το βρεις.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (26-05-2021)

  16. #233
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο λογος που το κανει αυτο η capcom ειναι απλος. Για να συνεχισει ο κοσμος να ασχολειται με τον τιτλο περισσοτερα playthrough απο οτι σκοπευε. Και ολα αυτα για να μαζευεις λεφτα να αγοραζεις-πουλας στον ντολμα που εχουν βαλει για merchant!

  17. #234
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Resident Evil Village Ships Over 4 Million Units Globally!

    - - - Updated - - -

    Το τρίτο πιο γρήγορο σε πωλήσεις της σειράς. Το 7 έπιασε παρόμοιο στόχο στους 10 μήνες.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #235

    Default

    Μου έφυγε ο πάτος στο τέλος αλλά τέλος και το τρίτο playthrough στη μεγάλη δυσκολία.
    Με το παιχνίδι πέρασα 47 απολαυστικές ώρες.
    Μπράβο Capcom , πάμε παρακάτω.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



  19. #236
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ωραίος. Εγώ το πήγα speed run και το έβγαλα σε λιγότερο απο 3 ώρες στην τελευταία δυσκολία. Και σύνολο 5ο walkthrough. 57 ώρες συνολικά. Λογικά αν πάω για πλατίνα θα παίξω άλλα 2 σίγουρα διότι έχει κάτι περίεργα που ζητάει οπότε θα χρειαστεί.
    Πολύ ωραίο παιχνίδι όντως.

  20. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Giannis1979 (29-05-2021)

  21. #237

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Ωραίος. Εγώ το πήγα speed run και το έβγαλα σε λιγότερο απο 3 ώρες στην τελευταία δυσκολία. Και σύνολο 5ο walkthrough. 57 ώρες συνολικά. Λογικά αν πάω για πλατίνα θα παίξω άλλα 2 σίγουρα διότι έχει κάτι περίεργα που ζητάει οπότε θα χρειαστεί.
    Πολύ ωραίο παιχνίδι όντως.
    Να ρωτήσω κάτι ρε συ.
    Ειδικά στο τελευταίο playthrough είχα θέμα με το dualsense στις γρήγορες εναλλαγές των όπλων με τα πλήκτρα του Σταύρου.

    Φαντάσου δηλαδή πάνω στην απελπισία της μάχης να πατάω κάτω για να κάνω equip την καραμπίνα και να μου βγαίνει από δεξιά το handgun.

    Γενικά ο Σταυρος φαίνεται πολύ σφιχτός πάνω στο χειριστήριο και ίσως γ αυτό να μου παίρνει πολύ συχνά λάθος εντολές λόγω μεγάλης ευαισθησίας.

    Είχες και συ τέτοιο θέμα στις δύσκολες μάχες?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #238
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο το παρατηρησα και εγω με τις εναλλαγες των οπλων. Υπαρχει μια καθυστερηση οχι τοσο στο να αλλαξει το οπλο οσο να πυροδοτηθει με το που αλλαξει. Ειναι καθαρα καποιο θεμα ή σχεδιαστικη επιλογη του συγκεκριμενου παιχνιδιου γιατι σε αλλα παιχνιδια που αλλαζεις οπλα με τον σταυρο δεν συμβαινει κατι αναλογο. Ισως υπαρχει αυτη η καθυστερηση για να προσδωσει εναν Α ρεαλισμο.

  23. #239
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Να ρωτήσω κάτι ρε συ.
    Ειδικά στο τελευταίο playthrough είχα θέμα με το dualsense στις γρήγορες εναλλαγές των όπλων με τα πλήκτρα του Σταύρου.

    Φαντάσου δηλαδή πάνω στην απελπισία της μάχης να πατάω κάτω για να κάνω equip την καραμπίνα και να μου βγαίνει από δεξιά το handgun.

    Γενικά ο Σταυρος φαίνεται πολύ σφιχτός πάνω στο χειριστήριο και ίσως γ αυτό να μου παίρνει πολύ συχνά λάθος εντολές λόγω μεγάλης ευαισθησίας.

    Είχες και συ τέτοιο θέμα στις δύσκολες μάχες?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κοίταξε να σου πω την αλήθεια δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Όμως είμαι παίχτης που δεν αλλάζω εύκολα τα όπλα. Απλά κατασταλάζω στο τί με βολεύει. Οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω τόσες πολλές εναλλαγές. Στο τελευταίο playthrough ειδικά πήγα με unlimited semi auto magnum και χρειάστηκε κανά 2 φορές να αλλάξω σε rocket launcher. Αλλά δεν παρατήρησα ούτε καθυστέρηση ούτε λάθος εντολή.

    Edit: Για την καθυστέρηση πυροδότησης που γράφει ο Val παραπάνω θα συμφωνήσω διότι το αισθάνεσαι κάποιες φορές. Αλλά η εναλλαγή γίνεται άμεσα.
    Last edited by cocous; 30-05-2021 at 09:03.

  24. #240

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Κοίταξε να σου πω την αλήθεια δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Όμως είμαι παίχτης που δεν αλλάζω εύκολα τα όπλα. Απλά κατασταλάζω στο τί με βολεύει. Οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω τόσες πολλές εναλλαγές. Στο τελευταίο playthrough ειδικά πήγα με unlimited semi auto magnum και χρειάστηκε κανά 2 φορές να αλλάξω σε rocket launcher. Αλλά δεν παρατήρησα ούτε καθυστέρηση ούτε λάθος εντολή.

    Edit: Για την καθυστέρηση πυροδότησης που γράφει ο Val παραπάνω θα συμφωνήσω διότι το αισθάνεσαι κάποιες φορές. Αλλά η εναλλαγή γίνεται άμεσα.
    Εγώ δεν είχα το semi auto που παίρνει κάπου 17 σφαίρες αν θυμάμαι καλά αλλά το wolfsbane που παίρνει 7.
    Πιστολαρα, ,θέριζε στην κυριολεξία αλλά ειδικά σε levels όπως το "stronghold" άδειαζε γρήγορα και έκανα switch σε shotgun μεχρι να καθαρίσει η περιοχή για να μπορέσω να κάνω reload.

    Ισχιει και αυτό που είπε ο Δημήτρης το παρατήρησα και εγώ αλλά δεν με ενοχλησε ιδιαίτερα το αφομοίωσα πολύ γρήγορα .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    cocous (30-05-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •