Page 15 of 16 FirstFirst ... 5111213141516 LastLast
Results 281 to 300 of 317

Thread: Resident Evil 8: Village [+VR]

  1. #281
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια το ποστάρω εδω διοτι άντε να βρεις το θεμα του resident evil directors cut lol

    Φόρτωσα δυο φορες το παιχνιδι και μου εκανε ακριβώς το ιδιο.
    Δεν βρίσκω πουθενά την broken shotgun για να κανω replace και επίσης υπαρχει προς το τελος μια μπανιέρα με νερο που απλα το αδειάζεις και αποκτάς ενα σημαντικό κλειδί .Š… σκατουλες δεν εχει σε εμενα μεσα τιποτα .
    Εψαξα σε οτι σημειο υπηρχε και στο YouTube.Εκει τα εχει ολα κανονικα . Wtf ( Ναι .. οκ ηθελα να παιξω το original και οχι την remake εκδοση .Φέρνει αλλες αναμνήσεις μετα απο τοσα χρονια )



    Τεσπα περιμένοντας το update του Village , ηθελα να περάσω τον χρονο μου .

    Να σημειώσω ειναι η εκδοση του ps5 και παιζω με C Redfield

    Οκ την βρηκα την ακρη !
    Last edited by obione; 19-10-2022 at 09:04.

  2. #282
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  3. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    drifterx (15-12-2022)

  4. #283
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Μπράβο ρε την πρώην Cashcom.

    Πωπω ανατριχιάζω και μόνο στην ιδέα πως θα είναι στο vr2, ΕΙΔΙΚΑ το κομμάτι στην βίλα..

    Θα πάρω κανα-δυο βρακάκια καινούρια να υπάρχουν.

  5. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    PDS (15-12-2022)

  6. #284
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    Εχουμε καποιες προσθηκες. Θα βλεπεις σωμα κανονικα και οχι floating hands, για αυτο και ο φακος θα μπορει να ειναι στο παλτό σου. (Δεν ξερω αν υπήρχε φακός στο κανονικό game)

    πριν

    νεα version



    Demo στις 22 του μηνα.
    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (20-02-2023)

  8. #285
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Πολύ καλή προσθήκη αυτή με το σώμα να το βλέπεις κανονικά

    Ένα από καλύτερα game στο psvr1 αν όχι το καλύτερο επιστρέφει πλέον με το τελευταίο game της σειράς αναβαθμισμένο
    σε νέα γενιά Vr το Psvr2 πλέον και με τη δύναμη του Ps5 τι άλλο να ζητήσεις

    Προσωπική γνώμη : Με όλες αυτές τις προδιαγραφές και τη δουλειά που έχει πέσει το συγκεκριμενο game θα είναι το πρώτο game σε Vr που θα δείχνει καλύτερα ακόμα και από Flat screen

  9. #286
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά έφαγα χοντρή φλούδα. Είχα τερματίσει το παιχνίδι αρκετές φορές και σχεδόν είχα ξεκλειδώσει τα πάντα. Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έφαγε και μου έχασε το save. Και τώρα μόνο new game. Ακόμη και στο cloud έχει σημερινή ημερομηνία. Παναθεμα τους αυτόματους συγχρονισμούς.Τι έπαθε?

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 22-02-2023 at 22:40.

  10. #287
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά έφαγα χοντρή φλούδα. Είχα τερματίσει το παιχνίδι αρκετές φορές και σχεδόν είχα ξεκλειδώσει τα πάντα. Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έφαγε και μου έχασε το save. Και τώρα μόνο new game. Ακόμη και στο cloud έχει σημερινή ημερομηνία. Παναθεμα τους αυτόματους συγχρονισμούς.Τι έπαθε?
    Heads Up! Resident Evil Village's PSVR2 Support Is a Separate Download

    Resident Evil Village was updated this week to add PSVR2 support you’ll even see a little headset icon next to the game’s name but you will have to jump through some extra hoops to play.
    Unlike the unbelievable Gran Turismo 7, which will work automatically with Sony’s next-gen headset once updated, Capcom’s survival horror requires a separate download.

    Don’t worry, though it’s free.
    If you head to the game’s DLC section, you’ll spot a 783MB download for the PSVR2 mode, which you’ll need to ensure is installed before immersing yourself in the release’s world.
    One caveat is that you can’t pick up an existing save; you need to start a new campaign in virtual reality, which is a little bit of a shame.

  11. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    cocous (23-02-2023)

  12. #288
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Heads Up! Resident Evil Village's PSVR2 Support Is a Separate Download

    Resident Evil Village was updated this week to add PSVR2 support you’ll even see a little headset icon next to the game’s name but you will have to jump through some extra hoops to play.
    Unlike the unbelievable Gran Turismo 7, which will work automatically with Sony’s next-gen headset once updated, Capcom’s survival horror requires a separate download.

    Don’t worry, though it’s free.
    If you head to the game’s DLC section, you’ll spot a 783MB download for the PSVR2 mode, which you’ll need to ensure is installed before immersing yourself in the release’s world.
    One caveat is that you can’t pick up an existing save; you need to start a new campaign in virtual reality, which is a little bit of a shame.
    Ρε ημαρτον, προσπαθουσα να παιξω και δεν με αφηνε και λεω τι γινεται...
    Θενκς
    .

  13. #289
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ωραίο το έχουν κάνει πάντως. Άλλη φάση VR.


    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #290
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εξαιρετικό το VR mode στο RE8. Καθαρή εικόνα, υπεροχα γραφικά. Παίζει να κάθησα καμια ώρα στο σπιτι που ξεκινάς το game. Παρατηρούσα τα πάντα, καθώς όπως έχω ξαναπει, το VR σου επιτρέπει να θαυμάσεις την δουλειά που έχουν κάνει, τα μικρά details που δεν θα παρατηρούσες στην flat screen. Νιώθω σαν παιδάκι που του φαίνονται όλα καινούρια. Απο το τσαλακωμένο χαλάκι, μέχρι τις λεπτομέριες στο πιάτο του φαγητού ή τα κουμπακια στο τηλεκοντρολ της τηλεόρασης. Το HDR το βρήκα παρα πολυ καλό, σου δίνει accurate αισθηση του σπιτιου και επίσης τα φώτα στις λάμπες είναι πιο έντονα. Με το που έβγαλα το headset το μάτι μου έπεσε στο φωτιστικό μου και σκέφτομαι οκ, αυτό το πράγμα έβλεπα και μεσα στο σπιτι ( στο παιχνίδι).
    Spoiler!
    το βράδυ ήταν το κάτι άλλο. Το αισθάνεσαι στο πετσί σου οτι είναι νύχτα και ο φακός (παρόλο που μπορεί να σταθεί πανω σου και ακολουθεί το headset, προτιμώ να τον κρατάω) χρησιμοποιέιται συχνά γιατί θέλεις να παρατηρήσεις τα πάντα. Με βλεπω να το τελειώνει σε 50 ώρες το game .

    Τώρα θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι πήγαμε στο άλλο άκρο σε σύγκριση με το RE7. Δηλαδή προσπαθούν να κάνουν τον χειρισμό πολυ ρεαλιστικό και αυτό μπορεί να κουράσει. (Βαζεις εσυ τις σφαίρες πχ. Τα όπλα ειναι πανω σου και τα παιρνεις απο εκει, χρειάζεται να τα κρατάς, οπότε πατώντας με το R1 ουσιαστικα κρατάς και εσύ στην πραγματικότητα πιο σφιχτά το κορμο του controller) , αλλά εμένα μου άρεσε γιατί γίνεται ακόμα πιο δυσκολο-immersive.

    Μακάρι να κάνουν upgrade και το RE7 με τέτοιο χειρισμό. Το ξανάπαιζα άνετα.
    .

  15. The Following 7 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2023),cocous (25-02-2023),Dragonpaul (25-02-2023),Error Flynn (25-02-2023),mania (25-02-2023),panos74gr (25-02-2023),Valkyre (25-02-2023)

  16. #291
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Αυτή η λεπτομέρεια στους χώρους και τα αντικείμενα που έχει το Resi είναι απαράμιλλη
    Ειναι ο ορισμός του Hyprid Game σε VR

  17. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    cocous (25-02-2023),PDS (25-02-2023)

  18. #292
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Προχώρησα χθες επιτέλους το παιχνίδι αφού κατάφερα να ξεκολησω έστω και για λίγο από το GT7

    Αφού έφυγα από τις πρώτες ανοιχτές περιοχές του παιχνιδιου που τέτοιες περιοχές δεν παίζονταν καν σε PSVR1 λόγω θολούρας
    και πάτησα πόδι σε ποιο κλειστοφοβικες περιοχές να το πω έτσι που τις προτιμώ προσωπικά γιατί εκει είναι πιστεύω διαπρέπει το Resident και όχι
    αυτή η open world φάση που ξεκινάει μου έφυγε το σαγόνι στο πάτωμα

    Ήταν σαν ξαφνικά να έκλεισα την πόρτα στα 1080p που έπαιζα που οκ είναι σούπερ γιατί τέτοιες περιοχές πριν όχι 1080p αλλά ούτε τη μύτη σου δεν έβλεπες
    και ξαφνικά ειπα καλημέρα 4K !!!
    Είναι η πρώτη φορά μετά από 6 χρόνια εμπειρίας VR που βλέπω σε 3D περιβάλλον σε πραγματικό 4K
    Είναι η πρώτη φορά μετά από 5 ημέρες κυκλοφορίας του PSVR2 που το Κρανος μου δείχνει τα δόντια του και το τεχνολογικό επίτευγμα της Sony πραγματικά είναι τεράστιο
    Μην πιστεύοντας αυτό που βλέπω έδωσα το κρανος σε άλλον και ειδα το παιχνίδι σε flat screen
    Η διαφορά που ειδα δεν περιγράφετε με λόγια
    Ο φωτισμός του παιχνιδιου μέσα σε PSVR2 και σε συγκεκριμένες περιοχές όπως ανέφερα και ποιο πάνω είναι σε εξωπραγματικά επίπεδα
    Κάνει ακόμα και την ακριβοπληρωμένη μου 85 ιντσών Σονυ τηλεόραση να κοκκινίζει lol
    Ακόμα και σε αυτό το σημείο η Tv παρέμενε ποιο Sharp αλλά όλη η μαγεία είχε χαθεί πλέον σε Flat screen
    Ολες αυτές οι λεπτομέρειες που υπήρχαν σε Vr mode χάθηκαν μέχρι και την σκόνη που υπάρχει στον αέρα εχουνε κάνει 3D lol
    Ο φωτισμός που διαχέεται από ένα παράθυρο και σκάει επάνω στο σώμα σου οι σκιές που δημιουργεί και το contrast να είναι στο θεό δεν μπορώ να το
    περιγραψω με λόγια νόμιζα ότι το Horizon και το Kayak ήταν το showcase του PSVR2 μέχρι στιγμής αλλά ούτε κατά διάνοια

    Η λεπτομέρεια που έχει βάλει η Capcom σε αυτό το game και όλο γενικά το 3D περιβάλλον που έχει δημιουργήσει σε κλειστούς χώρους με αυτούς
    τους απίστευτους φωτισμούς κάνουν το PSVR2 να λάμπει ότι και να γράψω είναι λίγο γι αυτό το τεχνολογικό επίτευγμα της Sony και τη δουλειά
    που έχει κάνει η Capcom για ακόμα μια φορά σε VR άμα δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις και δεν εξηγείται

    Resident και GT7 δίνουν μαθήματα πως πρέπει να είναι ένα VR game ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι developers αυτό το παράδειγμα

    THIS IS THE WAY!!


    Click image for larger version. 

Name:	A5869824-97D5-4F09-94F9-8E7EEC01EADA.jpeg 
Views:	74 
Size:	148.7 KB 
ID:	13097
    Last edited by captainjacko; 27-02-2023 at 14:17.

  19. The Following 6 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023),isildur83 (27-02-2023),Lefteris_X (27-02-2023),mania (01-03-2023),panos74gr (27-02-2023),PDS (27-02-2023)

  20. #293
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Ο φωτισμός του παιχνιδιου μέσα σε PSVR2 και σε συγκεκριμένες περιοχές όπως ανέφερα και ποιο πάνω είναι σε εξωπραγματικά επίπεδα
    Βσκ χίλιες φορές τα τραγικό sweet spot αυτων των lenses και την δυνατότητα για τέτοιο φωτισμό, παρά pancake lenses που θα μειώσει την ποιότητα του HDR. Είναι πράγματι εντυπωσιακό.


    Btw δεν χρειάζεται να κρατάς το R1 για να κρατάει το όπλο τελικά. Το πατάς μόνο για να πιάσεις το οπλο και μετα το αφήνεις και το όπλο μένει στα χέρια σου. αλλα χρειάζεται να αγκαλιάζει το χέρι σου τον κορμό του sense controller για να συνεχίζεις να το κρατας το οπλο. Μονο αν ανοιξεις τα δαχτυλα σου φέυγει!
    Εντυπωσιάζομαι που μπορεί ο καθε dev να παίξει διαφορετικά με τα χαρακτηριστικά των κοντρολερς. Πίστευα οτι οι αισθητήρες για το που βρίσκονται τα δαχτυλα σου ήταν απλα για gestures, εντυπωσιάζομαι που τελικά δουλεύουν και προς όφελος του gameplay.

    Ο αντιχειρας μαζέυεται οταν ακουμπας το μοχλακι, ο δείκτης οταν πατάς το R2 (R2 και μοχλάκι ειναι επιτηδες κοντά στο design του sense) και τα αλλα τρια δαχτυλα οταν ακουμπας το R1. Οταν το πατάς όμως σφίγγεις τα δαχτυλα σου. Εχει ενδιαφέρον το πως μπορουν να πειραματιστούν με αυτά.
    .

  21. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (27-02-2023),cocous (27-02-2023),Lefteris_X (27-02-2023)

  22. #294
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Το δοκιμασα αυτό που λες PDS έχει και ρυθμίσεις άλλες μέσα να το φτιάξεις όπως εσυ θες φοβερό !!

    Όταν είμαι σε χαλαρό περιβάλλον λειτουργεί άψογα
    Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τα πράγματα έχουν ζορίσει πολύ εδώ που είμαι τώρα και μόνο χαλαρό δεν είναι το περιβάλλον με το που γίνεται κάτι
    η με κυνηγάει κανείς μου φεύγουν τα όπλα από τα χέρια από την τρομάρα lol

  23. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    PDS (27-02-2023)

  24. #295
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ρε παιδιά, δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αν παίζετε με υπότιτλους..

    Σε πολλές περιπτώσεις οι υπότιτλοι δε διαβάζονται, σαν να έρχονται πολύ κοντά στη μούρη και να τους βλέπεις διπλούς. Πρέπει να κλείσεις το ένα μάτι για να τους διαβάσεις.

    Υπάρχει καμία ρύθμιση για αυτο?

  25. #296
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ναι υπάρχει ,να τους απενεργοποιήσεις τελείως lol αυτό έκανα εγώ

    Το είχα ξανα αναφέρει αυτό το πρόβλημα δεν ξέρω τι έχει κάνει η Capcom και γενικά το μενου του Resi και τα περισσότερα γράμματα που διαβάζεις μέσα στο παιχνίδι
    δεν είναι καθαρα σε αντίθεση με όλα τα αλλά game που έχω δοκιμάσει

  26. #297
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Παιδιά το παιχνίδι ήταν απλά ανατριχίλα. Τι φτιάξανε οι τύποι αλήθεια?

    Το τελείωσα χθες με ένα σερί τελευταίο τετράωρο γιατί δεν μπορούσα να το αφήσω.

    Πραγματικά το immersion σε άλλα επίπεδα, όσο γραφικό και να ακούγεται, όντως είσαι εκεί μέσα.
    Πολλά μπράβο στους δημιουργούς, όχι μόνο για το vr που λειτουργεί άψογα, αλλά γενικά για την σειρά που την παρακολουθω από το πρώτο παιχνίδι σε ps1 και νομίζω πλέον οτι έχει φτάσει στα αρχικά επίπεδα ίσως και παραπάνω, μετά τα απαράδεκτα 5-6, σπάνια στροφή τέτοιου μεγέθους για σειρά. Εννοώ και σε θέμα ροής, πλοκής, αλλά και setting.

    Σε προσωπικό γούστο μου άρεσε πολύ παραπάνω ακόμα και από το 7 το οποίο ήδη ήταν το αγαπημένο μου παιχνίδι σε vr.Φοβερό setting από το χωριό εώς το κάστρο κτλ και χωρίς spoiler να αναφέρω απλά, τι τρελή εμπειρία boss ήταν αυτή?? Δεν λέω ποιο, απ΄ολα νομίζω όσοι το παίξουν θα καταλάβουν την ένταση και την κλίμακα του όλου σκηνικού.

    Το παιχνίδι πάντως θα έπρεπε να λειτουργεί σαν πρότυπο για τους υπόλοιπους που θα ασχοληθούν να φτιάξουν παιχνίδι vr, είτε από θέμα γραφικών είτε από motion sickness η οποία σε μένα προσωπικά ήταν μηδενική σε όλο το παιχνίδι. Ότι κίνηση και να έκανα, όσο γρήγορα και να έτρεχα στο κυνήγι κτλ, δεν ένιωσα το παραμικρό.
    Η μέθοδος των όπλων και της στόχευσης μου δούλεψε άψογα. Συνηθίζεται άνετα και μετά απλά πάνε μόνα τους τα χέρια, γενικά τρελή εμπειρία να γεμίζεις και να οπλίζεις, ιδίως κάτι shotgun κτλ.Η στόχευση επίσης.

    Κρίμα που τα remake των 2+3 δεν σχεδιάστηκαν και σε vr.

    Το θέμα με τους υπότιτλους όντως ισχύει, διάβασμα με το ένα μάτι, αλλά γενικά οκ, δεν έχει πολύ διάβασμα, οπότε δεν του έδωσα και πολλή σημασία.

  27. The Following 4 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    captainjacko (01-03-2023),isildur83 (01-03-2023),PDS (01-03-2023)

  28. #298
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Το RE:Village στο Psvr2 ειναι οτι πιο immersive εχω βιωσει μεχρι στιγμης και με διαφορα κιολας!

    Στην αρχη μου φαινοταν "βουνο" ολα αυτα τα mechanics να μπορω να τα διαχειριστω αμεσα και σωστα μεσα στο παιχνιδι, σε καταστασεις πανικου με τους εχθρους να τρεχουν καταπανω μου. Μετα απο καποια ωρα ολα εγιναν δευτερη φυση.Ηξερα ανα πασα ωρα και στιγμη τι ειχα πανω μου και που το ειχα ακριβως.Εβλεπα ας πουμε κιβωτιο,ασυναισθητα εβγαζα το μαχαιρι και το πετουσα απο μακρια για να το σπασω.Πεταγοταν ξαφνικα εχθρος,τραβουσα επιτοπου το pistol και headshot.Πολλοι εχθροι μαζι,ανοιγα το σακακι,επιανα ενα pipe bomb και γεια σας.

    Ολα λειτουργουν ΑΨΟΓΑ μολις το συνηθισεις και η ικανοποιηση που παιρνεις οταν κατεβαζεις τους εχθρους και ειδικα τα bosses δεν περιγραφεται.Επισης, το reloading των οπλων και ειδικα του shotgun ποσο μα ποσο απολαυστικο ειναι!Νιωθεις κυριολεκτικα badass!Ολα τα mechanics ειναι μελετημενα αρτια.Πιανεις το οπλο με τα δυο χερια αντι για το ενα,επιτοπου σταθεροποιειται το aiming.Πιανεις τον φακο και μπορεις να τον περιστρεψεις οπως σε βολευει,με τεντωμενο το χερι η με λυγισμενο τον αγκωνα (το ιδιο ισχυει και για το knife).Μπορεις να κρατας τον φακο στο ενα και το οπλο στο αλλο και να εχεις και σταυρωτα τα χερια σου και με περιστροφες του καρπου να φωτιζεις στον χωρο εκει που θελεις, ενω με το αλλο χερι κρατας το οπλο και σημαδευεις.Μπορεις επισης να κρατας τον χαρτη την ωρα που κανεις εξερευνηση της περιοχης χωρις να χρειαζεται να μπεις σε menu και στο αλλο χερι να κουβαλας καποιο οπλο.Αλλη μια λεπτομερεια που εντοπισα ειναι πως το R2 εχει και αυτο touch λειτουργια,δηλαδη αν απλα το ακουμπησεις την ωρα που κρατας οπλο,το δαχτυλο του χαρακτηρα πιανει τη σκανδαλη.Πραγματικα εδωσε ρεστα η Capcom στην psvr2 εκδοση του RE:Village. Καμια επαφη με το RE7 στο πρωτο psvr μιας και εκει επαιζες απλα με το dualshock 4 και σημαδευες με το κεφαλι σου lol.

    Ελπιζω η capcom να ετοιμαζει κατι δυνατο για το RE4 remake στο psvr2 και οχι κατι τυπου demo.

  29. The Following 7 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    Brazhlias (01-03-2023),captainjacko (01-03-2023),cocous (01-03-2023),gonzalez (01-03-2023),mania (01-03-2023),PDS (01-03-2023),Valkyre (01-03-2023)

  30. #299
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Iσως το πιο "ζημιαρικο" ποστ για το PSVR2 που εχω διαβασει μεχρι στιγμης στο φορουμ...

    οχι δηλαδη να ξερω που να στειλω το λογαριασμο...

  31. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    isildur83 (01-03-2023)

  32. #300
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν θυμάμαι να έχει touch στο R2 (γενικώς στα κουμπιά).

    Μάλλον θα "καταλαβαίνει" ότι ακουμπάς το R2 μέσω του finger tracking που έχουν τα χειριστήρια (φανταστείτε πόσο καλά λειτουργεί)!!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •