Page 14 of 19 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 361

Thread: Ratchet & Clank: Rift Apart

  1. #261
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Να τώρα αυτά κάνετε, και ωθείτε το χέρι στην τσέπη.

    Ίσως βρήκα σφραγισμένο στα 60 (μάλλον από το bundle), οπότε αν όλα πάνε καλά θα παιχτεί μπαλίτσα.

  2. #262
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μεγάλη παπαριά να μην υπάρχουν οι ελληνικοί υπότιτλοι στο μενού το παιχνιδιού και να πρέπει αναγκαστικά να γυρίσεις το PS5 firmware στα ελληνικά.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Valkyre (17-06-2021),WolfRathmA (17-06-2021)

  4. #263
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μεγάλη παπαριά να μην υπάρχουν οι ελληνικοί υπότιτλοι στο μενού το παιχνιδιού και να πρέπει αναγκαστικά να γυρίσεις το PS5 firmware στα ελληνικά.

    Συμφωνώ. Και δεν μπορώ να καταλάβω και τον λόγο...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #264
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ A στο καλο και ελεγα που στο καλο ειναι οι ελληνικοι υποτιτλοι αφου το κουτακι τα λεει ολα στα ελληνικα...

  6. #265
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Kάτι για 120fps που λέτε στην προηγούμενη σελίδα ισχύει?
    60 παίζει σε μένα στο performance, ή χάλασε η τηλεόραση μου ή έχει βγει κάποιο patch σήμερα.

  7. #266
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Kάτι για 120fps που λέτε στην προηγούμενη σελίδα ισχύει?
    60 παίζει σε μένα στο performance, ή χάλασε η τηλεόραση μου ή έχει βγει κάποιο patch σήμερα.
    60 λέγανε τι 120, πρώτη φορά το ακούω στα 120.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 17-06-2021 at 19:41.

    xbox:Christoforo7s

  8. #267
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Έχω φτάσει σχεδόν στην τελευταία αναμέτρηση και με στεναχώρησε λιγάκι. Μετά από πολλές ώρες gameplay ταυτόχρονα και το δικό μου progress και του γιού μου που το τελείωσε, σήμερα μου έφαγε ένα κόλλημα τρελό. Εκεί που έπαιζα έχασα και αντί να φορτώσει το παιχνίδι έδειχνε μαύρη οθόνη και δεν έκανε τίποτα. Βγήκα στο κεντρικό μενού και πάλι δεν μπορούσα να πατήσω να κλείσω την εφαρμογή. Κάποια στιγμή μου άνοιξε το μενού και ενώ έκλεισα την εφαρμογή αυτό φόρτωνε και δεν ανταποκρίνονταν. Μετά πάτησα αναγκαστικά το power και δεν έκλεινε ενώ αναβοσβηνε το led στην κονσόλα. Τέλος έκλεισα το ups και ξανά άνοιξα την κονσόλα. Μετά ήταν όλα εντάξει αφού βέβαια έβγαλε κάτι μυνήματα για τον τρόπο που έκλεισε και έκανε έλεγχο στον δίσκο. Ότι νά ναι πάντως. Αυτά χαλάνε την εμπειρία ρε γμτ. Δυστυχώς.

  9. #268
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ισως να μην έχει να κάνει με το παιχνίδι, η δικιά μου έχει φάει δύο γερά κολλήματα το ένα απλά κοιτούσα τα τρόπαια και το άλλο προχθές ήμουν στο store και μόλις πάτησα search κόλλησαν όλα,
    πρίζα πάντως δεν βγάζω, είναι ότι χειρότερο, κράτα πατημένο το power για περίπου δέκα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει η κονσόλα.

  10. #269
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ισως να μην έχει να κάνει με το παιχνίδι, η δικιά μου έχει φάει δύο γερά κολλήματα το ένα απλά κοιτούσα τα τρόπαια και το άλλο προχθές ήμουν στο store και μόλις πάτησα search κόλλησαν όλα,
    πρίζα πάντως δεν βγάζω, είναι ότι χειρότερο, κράτα πατημένο το power για περίπου δέκα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει η κονσόλα.
    Το έκανα αλλά αναβοσβηναν τα led και δεν έκλεινε. Άστα να πάνε. Έχω ένα σωρό ups για να αποφύγω τέτοια και βγάζω απο μόνος μου την πρίζα. Γενικά όμως πολλά θέματα. Και όχι μόνο το δικό μου. Πολλές κονσόλες. Ειδικότερα οι δουλεμενες. Εγώ πάντως το λιώνω. Έχω πει είμαι σπίτι ps5. Δεν έχω κάτι άλλο οπότε το απολαμβάνω. Αλλά να πω και την αλήθεια και στο ps4 pro που είχα έτρωγε κολλήματα. Αρκετές φορές είχα μπλέ οθόνη και σφάλματα. Τι να πω. Το ps5 χρειάζεται οποσδήποτε διορθώσεις το λογισμικό και δεν το χει η Sony απο τι φαίνεται.
    Last edited by cocous; 17-06-2021 at 23:28.

  11. #270
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το UPS θα σου πρότεινα να το αποφύγεις, γιατί η έξοδος τους δεν είναι πάντα ιδανική για το τροφοδοτικό της κονσόλας (ίσως και PC). Line interactive (τέτοιο έχεις υποθέτω?) vs Online έχουν σημαντικές διαφορές και στο ημίτονο και στο κόστος.

    2 διαφορετικές κονσόλες να κάνουν κουλά πράγματα είναι περίεργο, εκτός κι αν έπιασες το τζακ ποτ ατυχίας.

  12. #271
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Διαφορετικό ups είχα σε ps4 άλλο έχω τώρα. Δεν νομίζω να φταίει κάτι εκεί. Και σε φιλαράκια μου στο ps5 υπάρχουν παρόμοια θεματατάκια. Γενικά είχε πολύ καιρό να μου κάνει κόλπα και το τερμάτισε. Χαλαστηκα πολύ πάντως.

  13. #272
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εννοώ ότι σε Line interactive αντί να είναι αναλογικό το σήμα (ημίτονο/sine wave) είναι ψηφιακό (με σκαλοπατάκια) και κάποια τροφοδοτικά δεν δουλεύουν σωστά με τέτοια είσοδο ρεύματος.

    Αν δεν είσαι σε περιοχή που πέφτει συχνά το ρεύμα (π.χ. κανά μικρό νησί με ντιζελογεννήτριες), θα σου έλεγα να το ξεφορτωθείς το UPS για console χρήση.

    Εγώ σε PC είχα πολύ παλιά, αλλά τα τελευταία 10+ χρόνια που έχει ενισχυθεί το δίκτυο, σπανίως έχει διακοπές η ΔΕΗ, οπότε για μια στο τόσο δεν αξίζει (και αλλαγή οι μπαταρίες κάθε 2-3 χρόνια max).

  14. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (17-06-2021)

  15. #273
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Εννοώ ότι σε Line interactive αντί να είναι αναλογικό το σήμα (ημίτονο/sine wave) είναι ψηφιακό (με σκαλοπατάκια) και κάποια τροφοδοτικά δεν δουλεύουν σωστά με τέτοια είσοδο ρεύματος.

    Αν δεν είσαι σε περιοχή που πέφτει συχνά το ρεύμα (π.χ. κανά μικρό νησί με ντιζελογεννήτριες), θα σου έλεγα να το ξεφορτωθείς το UPS για console χρήση.

    Εγώ σε PC είχα πολύ παλιά, αλλά τα τελευταία 10+ χρόνια που έχει ενισχυθεί το δίκτυο, σπανίως έχει διακοπές η ΔΕΗ, οπότε για μια στο τόσο δεν αξίζει (και αλλαγή οι μπαταρίες κάθε 2-3 χρόνια max).
    Το συγκεκριμένο πάντως απο τι ρώτησα σε κατασκευαστή κάνει για κονσόλα αλλά πέρα αυτού δυστυχώς η περιοχή μου είναι Χάλι μαύρο και κάποιες φορές η τάση πέφτει κάτω από 210 και το ups μπαίνει σε AVR.
    Υπάρχει όμως περίπτωση να είναι η αιτία για διάφορα σφάλματα κτλ? Πραγματικά με προβληματισες.

  16. #274
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Το συγκεκριμένο πάντως απο τι ρώτησα σε κατασκευαστή κάνει για κονσόλα αλλά πέρα αυτού δυστυχώς η περιοχή μου είναι Χάλι μαύρο και κάποιες φορές η τάση πέφτει κάτω από 210 και το ups μπαίνει σε AVR.
    Υπάρχει όμως περίπτωση να είναι η αιτία για διάφορα σφάλματα κτλ? Πραγματικά με προβληματισες.
    Η τροφή του PSU είναι το ρεύμα και καλό είναι να είναι όσο πιο υψηλής ποιότητας γίνεται (μετράει και το σχήμα του σήματος όπως σου είπα, η τάση δεν μετράει και τόσο πολύ -πλέον- γιατί τα περισσότερα σύγχρονα PSU είναι universal 100-240V):



    https://www.cyberpowersystems.com/bl...hoosing-a-ups/

    Διάβασε εκεί που λέει "Do I need sine wave output from my UPS?" και περί "Active PFC".

  17. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (18-06-2021)

  18. #275
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Η τροφή του PSU είναι το ρεύμα και καλό είναι να είναι όσο πιο υψηλής ποιότητας γίνεται (μετράει και το σχήμα του σήματος όπως σου είπα, η τάση δεν μετράει και τόσο πολύ -πλέον- γιατί τα περισσότερα σύγχρονα PSU είναι universal 100-240V):



    https://www.cyberpowersystems.com/bl...hoosing-a-ups/

    Διάβασε εκεί που λέει "Do I need sine wave output from my UPS?" και περί "Active PFC".
    Ωραίος. Πάντως για τα συγκεκριμένα ups έχω ακούσει τα καλύτερα.

  19. #276
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Τέλος και από εμένα. Ότι και να πω θα είναι λίγο. Άσε που ο VAL τα έχει πει προ πολλού. Παιχνιδάρα. 100% και μένουν 7 τρόπαια για πλατίνα.
    Πάμε λίγο Metro και επιστρέφω για 2ο παιχνίδι ώστε να το απολαύσω ξανά. Το καλύτερο που έχω παίξει στο είδος του.

  20. #277
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μετα το Metro που μαλλον θα παγωσει για λιγο ξαναεβαλα το Ratchet παλι.. λες και εκανα αλμα 2 γενιες ενα πραγμα


  21. #278
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Τελειώνοντας το παιχνίδι, το οποίο πραγματικά είναι πολύ μπροστά απο οτι άλλο κυκλοφορεί εκεί έξω (τεχνικά πάντα), πραγματικά απορώ γιατί υπάρχει μια τάση να το μειώσουν διάφοροι.

    Τι οτι είναι 5 ώρες σε διάρκεια άκουσα, τι οτι δεν είναι σοβαρός λόγος για αγορά ps5, τι οτι δεν αξίζει τα 80€, μέχρι και οτι δεν βλέπεται από την πτώση της ανάλυσης στο performance rt...

    Αντί να παρακαλάμε, μάλλον να απαιτούμε να έχουν όλα τα παιχνίδια αυτήν την κατάσταση και μάλιστα day one βλέπουμε σχόλια τύπου "80€ για 5 ώρες... εγώ έδωσα 80€ για 3 χρόνια pass"

  22. The Following 4 Users Say Thank You to fistikis For This Useful Post:

    cocous (20-06-2021),psx3 (20-06-2021),sndev (20-06-2021),Valkyre (20-06-2021)

  23. #279
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εντάξει τα λεφτά όσο κ να το κάνουμε είναι πολλά για παιχνίδι που το παίζεις μια φορά δεν είναι ένα multi που θα σε κρατήσει πάρα πολλές ώρες (αν κ αυτά πλέον με τα Season κ τα σκατα έπρεπε να είναι f2p, αλλά είναι άλλη συζητήσει αυτή).
    Βέβαια αυτή είναι γνώμη δική μου κ το λέω γενικά σαν τιμή γιατί το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μου αρέσει κιόλας το πρώτο με το ζόρι το έφτασα στην μέση,αλλά κ να μου άρεσε πχ να ήταν το God πλέον θα το σκεφτόμουν να δώσω 80 ευρώ, όταν τόσα λεφτά είχα δώσει για deluxe έκδοση στο προηγούμενο, τέλος πάντων δεν λέω κανέναν βλακα που θα τα δώσει γιατί γουστάρει να δει γραφικαρες στη τηλεόραση του.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 20-06-2021 at 13:38.

    xbox:Christoforo7s

  24. #280
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Η τιμή είναι κάτι πολύ ρευστό για να την ακούμε τόσο πολύ ακόμα και σε reviews.

    Το παιχνίδι κυκλοφόρησε παρασκευή στα 80€ επίσημη, 75€ στο σκρουτζ και την τρίτη το βρήκα στα 55-60€ και σιγά σιγά θα πέσει και άλλο.

    Απολύτως δεκτό να μην θέλει κάποιος να πληρώσει 80, αλλά δεν νομίζω οτι πριν πλήρωνε 70 και τον πείραξαν τα +10€.

    Αλήθεια όταν τα παιχνίδια πήγαν από τα 60 στα 70 είχε γίνει ο ίδιος ντόρος;

    Προσωπικά ποτέ δεν θα πληρώσω 80 όπως δεν πλήρωσα ποτέ 70 ούτε καν 60 και μιλάω πάντα για day one αγορές. Τώρα έδωσα για πρώτη φορά 60€ για το R&C και το ME LE, το max ήταν νομίζω 58€ για το RDR2 day one.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to fistikis For This Useful Post:

    Brazhlias (20-06-2021),mihalis13 (20-06-2021),sndev (20-06-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •