Page 27 of 36 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast
Results 521 to 540 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #521
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Είναι αλλιώς να γεμίζεις ωραία τον κόσμο σου με activities και αλλιώς να τον πνιγείς με αδιάφορα quests απλά για να μεγαλώσεις την διάρκεια...
    Εγώ πχ μπουχτισα από τα open world της Ubisoft. Ναι και το Witcher είχε ίδια λογική, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό να ξέρεις πως αν πας σε ένα ερωτηματικό στο Witcher θα συναντήσεις ένα ωραίο quest και αλλιώς να πάω στο AC και να με στείλουν από την Κόρινθο στην Κρήτη για να τους φέρω ελιές (τυχαίο παράδειγμα).
    Εγώ πλέον Ubisoft games δεν αγγίζω (με εξαίρεση το Star Wars που φημολογείται και αυτό επειδή μου αρέσει το SW).



    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #522
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μιλας για την ποιοτητα των side quests που φυσικα συμφωνω μαζι σου, δεν τιθεται συγκριση. Απλα εγω αναφερομαι στα κλασσικα activities τυπου καθαρησε αυτα τα camps, μαζεψε αυτα τα collectibles κλπ. Στο Witcher στην συντριπτικη πλειοψηφια των ερωτηματικων εβρισκες σεντουκια. Θυμαμαι το Skellige map ηταν πολυ αστειο με ολα αυτα τα ερωτηματικα κατα μεσης της θαλασσας.

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (23-02-2022)

  4. #523
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Μιλας για την ποιοτητα των side quests που φυσικα συμφωνω μαζι σου, δεν τιθεται συγκριση. Απλα εγω αναφερομαι στα κλασσικα activities τυπου καθαρησε αυτα τα camps, μαζεψε αυτα τα collectibles κλπ. Στο Witcher στην συντριπτικη πλειοψηφια των ερωτηματικων εβρισκες σεντουκια. Θυμαμαι το Skellige map ηταν πολυ αστειο με ολα αυτα τα ερωτηματικα κατα μεσης της θαλασσας.
    Δεν διαφωνώ Δημήτρη. Αλλά μιλάμε και για 7 χρόνια πριν..
    Ε πλέον έχω άλλες απαιτήσεις από ένα open world game πάρα από σεντούκια κλπ..
    Σαφώς αν βγει ένα Witcher 4 και είναι με γεμάτα ερωτηματικά και σεντούκια θα με ενοχλήσει.

    Γενικά δεν δηλώνω και φαν των open world games. Πάντα θα προτιμώ τα look linear.
    Δεν χρειάζεται όλα να είναι παιδική χαρά, δεν χρειάζονται όλα skills (τρανό παράδειγμα το RDR2. Δεν μου έλειψαν ποτέ όλα αυτά τα skills). Άσε που θεωρώ αστείο να παίζω ένα παιχνίδι να έχω τα τρομερά όπλα και μετά να παίζω το sequel και ουσιαστικά να πρέπει να αναβαθμίσω πάλι τα όπλα μου. Αυτό δεν ισχύει μόνο σε open world games αλλά γενικά.
    Θα μου πεις εφόσον έβαλαν skills "αναγκαστικά" θα σε βάλουν να ξανακάνεις τα ίδια πράγματα..
    Δεν θα διαφωνήσω και ούτε είναι deal breaker για μένα. Αλλά δεν παύει να μου φαίνεται αστείο γενικά στα παιχνίδια.

    Γενικά για μένα τα open world games εχουν μπει σε ένα comfor zone και κάνουν σχεδόν όλα το ίδιο πράγμα. Σεντούκια, camps, κλπ κλπ...
    Ε ρε γαμωτο δεν μπορώ να δεχτώ πως αυτό είναι το ταβάνι σε ένα open world game και δεν μπορούν οι δημιουργοί να βρουν έναν άλλον τρόπο να κάνουν πιο πλούσιο τον κόσμο που έφτιαξαν..

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    mtifosi (22-02-2022),Nikoladim (22-02-2022),panos74gr (22-02-2022),Valkyre (22-02-2022)

  6. #524
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Νομιζω καταληγουμε στο ιδιο συμπερασμα αν το καλοσκεφτεις, οτι τα open world games εχουν μπει σε ενα καλουπι, που λιγο πολυ αυτο ανακυκλωνεται με τον ιδιο τροπο στο 95% των περιπτωσεων (και λιγο λεω). Δεν διαφωνω φυσικα, οτι ταβανι δεν μπορει να ειναι αυτο, ουτε οτι δεν υπαρχει τροπος να πρωτοτυπησει κανεις, αλλα θεωρω οτι και απο development σκοπια τα open world παιχνιδια "αναγκαζουν" σε ενα βαθμο τους δημιουργους για καποια πραγματα.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (22-02-2022),panos74gr (22-02-2022)

  8. #525
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Έχετε παρατηρήσει όσοι παίζετε το παιχνίδι, Framedrops και ταυτόχρονα να ακούγεται ένα διακεκομμένος ήχος απο τη κονσόλα?

    Κάποιοι λένε ωφείλεται στο Coil Whine, άλλοι κάνουν λόγο για τον ανεμιστήρα.

    Έχω την εντύπωση πως επηρεάζει κυρίως τα CFI-1016A.

  9. #526
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Έχετε παρατηρήσει όσοι παίζετε το παιχνίδι, Framedrops και ταυτόχρονα να ακούγεται ένα διακεκομμένος ήχος απο τη κονσόλα?

    Κάποιοι λένε ωφείλεται στο Coil Whine, άλλοι κάνουν λόγο για τον ανεμιστήρα.

    Έχω την εντύπωση πως επηρεάζει κυρίως τα CFI-1016A.
    Προσωπικα δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο οσο εχω παιξει. Παιζω στο perfromance mode ομως οποτε δεν ξερω εαν τυχον το 4Κ/30 εχει καποιο θεμα με framedrops.

  10. #527
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ναι έχεις δίκιο, μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό. Επίσης, πρόσθετα στο παραπάνω:

    https://twitter.com/bambielouise/sta...78121360556034

  11. #528
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Νομιζω καταληγουμε στο ιδιο συμπερασμα αν το καλοσκεφτεις, οτι τα open world games εχουν μπει σε ενα καλουπι, που λιγο πολυ αυτο ανακυκλωνεται με τον ιδιο τροπο στο 95% των περιπτωσεων (και λιγο λεω). Δεν διαφωνω φυσικα, οτι ταβανι δεν μπορει να ειναι αυτο, ουτε οτι δεν υπαρχει τροπος να πρωτοτυπησει κανεις, αλλα θεωρω οτι και απο development σκοπια τα open world παιχνιδια "αναγκαζουν" σε ενα βαθμο τους δημιουργους για καποια πραγματα.
    Για μένα έχει καθαρά με την ιστορία και την πρόθεση που σου δημιουργεί να πας να κάνεις αυτά τα activities καθώς και με το πόσο ευχάριστα και επαναλαμβανόμενα είναι αυτά. Στα Assassin's creed δεν το ένιωθα αυτό καθόλου, όπως και στο Zero Dawn, είτε καθάριζα τα bandit camps είτε ότι δεν έκανε καμία σημασία στον κόσμο του παιχνιδιού. Στο Forbidden west δεν έχω αυτή την αίσθηση μέχρι εκεί που έχω παίξει. Επίσης έχει να κάνει με το gameplay και πόσο αυτό επαναλαμβάνετε και με το αν όλα ειναι ίδια ή κάποια έχουν και κάποιο twist που για άλλο πας και άλλο σου βγει τελικά (κάτι που το Witcher 3 το έκανε πάρα πολύ ωραία).

    ακολουθεί παράδειγμα στο spoiler για το πρώτο 10ωρο του παιχνιδιού (νομίζω πολύ safe για σένα Δημήτρη)...
    Spoiler!
    Last edited by panos74gr; 22-02-2022 at 14:16.

  12. #529
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καταλαβαινω τι λες. Προφανεστατα το setting, η προσοχη στην ιστορια, οι χαρακτηρες, το gameplay ολα αυτα μαζι σε κανουν ή οχι να θες να εξερευνησεις οσο περισσοτερο θες το παιχνιδι. Δηλαδη για να το δουμε απο την αλλη σκοπια το θεμα: Αν εμενα μου εδινε καποιος το forbidden west και ειχε βγαλει απο μεσα ολη την "openworld-ιλα" και ειχα μεινει εγω μετα το περας του main story να θελω να παιξω και να πειραματιστω με το gameplay και να μην εχω τι να κανω, θα ξενερωνα πολυ. Αλλα ειναι οπως ειπα συνδυασμος του ποσο σου αρεσει αυτο που παιζεις και ποσο θες να συνεχισεις να το κανεις.

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (22-02-2022)

  14. #530
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    σκέφτομαι μήπως και δεν κάνω προς το παρόν τα tallnecks έτσι ώστε να μην αποκαλυφθούν όλα αυτά και να το πάω πιο εξερευνητικά το παιχνίδι και να πηγαίνω εκέι που με οδηγούν τα quests και τα σημεία ενδιαφέροντος που βλέπω στον ορίζοντα. Κάπως όπως σε καλούσε να εξερευνήσεις και το breath of the wild που ηταν ότι καλύτερο σε αυτό το κομμάτι.

  15. #531
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχω δει αρκετούς να ανεβάζουν το video δεν είναι απλά framedrops το παιχνίδι είναι λες και κολλάει και σου δείχνει καρέ καρέ σκηνές από gameplay.
    Εγώ που παίζω σε 4Κ/30 δεν έχω παρατηρήσει κάτι αλλά γενικά έχει αρκετά bugs το παιχνίδι, όχι κάτι τρελό η αλήθεια είναι, αλλά έχω συναντήσει αρκετά η αλήθεια είναι.
    Πιο πολύ με ενοχλούν κάτι pop in που έχω συναντήσει.
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosgnr (24-02-2022)

  17. #532
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γενικα, το να μην εκφρασεις ή δωσεις τα ευσημα σου σε μια εταιρεια/προιον/ομαδα αναπτυξης, σκεπτομενος οτι στο μελλον μπορει να σε "προδωσει" με τον τροπο που το "εκανε" η οποια CDPR, δεν ειναι ουτε σωστο ουτε δικαιο.

    Ο καθενας θα κριθει με βαση το παρον και το παρελθον του. Μελλοντικα δεν μπορεις να τον εχεις στη μπουκα, επειδη μπορει να βγει σκαρτος.



    Θα συμφωνησω οτι πρεπει παντα να κραταμε μια πισινη, τυφλη εμπιστοσυνη εγω προσωπικα δεν εχω σε κανεναν, αλλα οκ οταν μου δινει καποιος ενα τετοιο προιον, εγω το μονο που μπορω να πω ειναι μπραβο και οτι τα λεφτα του τα αξιζει 3 και 4 φορες μπροστα σε αλλα παιχνιδια που εχω αγορασει και μαλιστα ουτε γι αυτα δεν ειχα βγει να πω οτι πεταξα τα λεφτα μου.

    ΥΓ: Δεν ξερω ακριβως τι θεωρει ο κοσμος οταν αναφερεται σε Ubisoft game. Συγνωμη ειμαι gamer τοσα χρονια και δεν το καταλαβαινω. Ειναι λιγο οφφτοπικ βεβαια αλλα το εχω μεγαλη απορρια επειδη το λεει συνεχεια ο κσομος. Εξηγηστε μου επιγραμματικα αν θελετε να μπορεσω να το καταλαβω. Στα ματια μου δεν βελπω τι εχει ο χαρτης του Horizon που δεν εχει ο χαρτης του Assassins Creed ή του Far Cry 6 κλπ. Αληθεια δεν το καταλαβαινω. Ερωτηματικα υπαρχουν, side activities υπαρχουν, collectibles υπαρχουν κλπ κλπ. Θελω να πω σαν χαρτες δεν βλεπω πως δεν "Ubisoft-ιζει" ενα Horizon ή ακομα και ενα Witcher...
    Σιγουρα τυφλη εμπιστοσυνη δεν μπορεις να εχεις πουθενα απλα εγω τουλαχιστον σε καποια studio εχω περισσοτερη.
    Οταν λεω ubisoft εννοω ανουσιες αποστολες και σεναριο τραβηγμενο απο τα μαλλια κανοντας το αχταρμα απλα και μονο για να βγει ο επομενος τιτλος Assasin για παραδειγμα. Αναθεμα και αν καταλαβαινεις ποια τι γινεται με τους templars, assasin κλπ. Απλα αλλαζει το settings οι μηχανισμοι μενουν ιδιοι σε ολα της τα παιχνιδια και ο αετος του AC αλλαζει με κατι αλλο στο ghost Recon ή σε καποιο αλλο τιτλο της. Εγω αυτο δεν το μπορω ποια.
    Και το πρωτο Horizon ειχε ανουσιες δευτερευουσες αποστολες αλλα τουλαχιστον η ιστορια ειχε αρχη, μεση και τελος.

  18. #533
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μου φαίνεται αρκετά πιο εύκολο από το πρώτο..
    Έχω κλείσει 10 ώρες και δεν έχω χάσει ούτε μια φορά.. Παίζω στο hard και σκέφτομαι να το πάω στο very hard..
    Επίσης σε όσους έχουν παίξει παραπάνω, παίρνει καθόλου μπροστά η ιστορία;; Προς το παρόν μου φαίνεται λίγο αδιάφορη...
    Έχοντας παίξει το πρώτο που πραγματικά από την αρχή είχα τεράστιες απορίες για το πώς έγινε έτσι ο κόσμος, τώρα δεν έχω πιάσει τον εαυτό μου να αναρωτιέται τι παίζει στο sequel..
    Λογικό από την μια μιας και στο πρώτο παιχνίδι λύθηκαν όλες οι απορίες μου.
    Αλλά περιμένω να δω πως θα με τραβήξει το 2.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. #534
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μου φαίνεται αρκετά πιο εύκολο από το πρώτο..
    Έχω κλείσει 10 ώρες και δεν έχω χάσει ούτε μια φορά.. Παίζω στο hard και σκέφτομαι να το πάω στο very hard..
    Επίσης σε όσους έχουν παίξει παραπάνω, παίρνει καθόλου μπροστά η ιστορία;; Προς το παρόν μου φαίνεται λίγο αδιάφορη...
    Έχοντας παίξει το πρώτο που πραγματικά από την αρχή είχα τεράστιες απορίες για το πώς έγινε έτσι ο κόσμος, τώρα δεν έχω πιάσει τον εαυτό μου να αναρωτιέται τι παίζει στο sequel..
    Λογικό από την μια μιας και στο πρώτο παιχνίδι λύθηκαν όλες οι απορίες μου.
    Αλλά περιμένω να δω πως θα με τραβήξει το 2.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μιχάλη ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ για το story - οτι πχ το πρώτο από την αρχή σου κινούσε πάρα πολύ το ενδιαφέρον.
    Θεωρώ ότι παίρνει μπροστά σε κάποια φάση και αποκτά ενδιαφέρον - δεν έχω προχωρήσει βέβαια πολύ ακόμα (κάνω πολλά side quests), και δεν ξέρω τώρα αν καθαρά από άποψη story θα είναι τόσο καλό όσο το πρώτο.
    Όσο για το ότι είναι (πιο) εύκολο, θεωρώ εξαρτάται πως προσεγγίζει κανείς το παιχνίδι, δηλαδή μπορείς πχ πολύ εύκολα απλά να αποφύγεις καταστάσεις και σκηνικά που μπορείς να χάσεις για πλάκα.
    Κι εγώ στο hard παίζω, αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ και ίσως το κάνει πιο εύκολο, νομίζω έχει πολλά περισσότερα healing items να μαζέψεις, και σχεδόν ποτέ δε μου έτυχε πχ να ξεμείνω.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    mihalis13 (22-02-2022),panos74gr (22-02-2022)

  21. #535
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Μιχάλη ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ για το story - οτι πχ το πρώτο από την αρχή σου κινούσε πάρα πολύ το ενδιαφέρον.
    Θεωρώ ότι παίρνει μπροστά σε κάποια φάση και αποκτά ενδιαφέρον - δεν έχω προχωρήσει βέβαια πολύ ακόμα (κάνω πολλά side quests), και δεν ξέρω τώρα αν καθαρά από άποψη story θα είναι τόσο καλό όσο το πρώτο.
    Όσο για το ότι είναι (πιο) εύκολο, θεωρώ εξαρτάται πως προσεγγίζει κανείς το παιχνίδι, δηλαδή μπορείς πχ πολύ εύκολα απλά να αποφύγεις καταστάσεις και σκηνικά που μπορείς να χάσεις για πλάκα.
    Κι εγώ στο hard παίζω, αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ και ίσως το κάνει πιο εύκολο, νομίζω έχει πολλά περισσότερα healing items να μαζέψεις, και σχεδόν ποτέ δε μου έτυχε πχ να ξεμείνω.
    Καλά από προμήθειες γενικά έχω πάρα πολλές, καμία σχέση με το πρώτο. Ειδικά healing items έψαχνα σαν τρελός να βρω να γεμίσω στο Zero Dawn τώρα έχω φουλ στο απόθεμα.
    Γενικά δεν με έχει δυσκολέψει κάποια μάχη μέχρι στιγμής..
    Ίσως το βάλω στο very hard και θα δω...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. #536
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι πρεπει να κανω λαθος με το παιχνιδι δεν εξηγειται αλλιως...

    Ειμαι στις 26 ωρες και το completion ratio μου μπηκα να το τσεκαρω εχθες και ελεγε 22%...

    wtf?

  23. #537
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κατι πρεπει να κανω λαθος με το παιχνιδι δεν εξηγειται αλλιως...

    Ειμαι στις 26 ωρες και το completion ratio μου μπηκα να το τσεκαρω εχθες και ελεγε 22%...

    wtf?
    Δεν κάνεις κανένα λάθος. Απλά το παιχνίδι είναι τεράστιο. Και το ωραίο είναι ότι δεν το βαριέσαι με τίποτα.

  24. #538
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Βγήκε patch

    https://www.reddit.com/r/horizon/com...est_patch_105/


    kudos για το χιούμορ στα release notes

    • A rogue Tallneck near The Sand of the Sentinels that would sometimes change the direction of its route has been disciplined.

  25. The Following 5 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Error Flynn (23-02-2022),gonzalez (23-02-2022),Stefanos (23-02-2022),Valkyre (23-02-2022),WolfRathmA (23-02-2022)

  26. #539
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Προχωραω αργα αργα κυριως με το main story να πω την αληθεια μιας και με τραβαει πολυ περισσοτερο απο τα side activities.
    Εχω παθει πλακα με τα προσωπα, η δουλεια που εχει γινει σε skin shaders, animation και εκφραστικοτητα σε ο,τι αφορα τα προσωπα ειναι απιστευτη.
    Το αστειο ειναι οτι βρισκω πολλους side χαρακτηρες πολυ πιο εντυπωσιακους απ οτι την ιδια την Aloy.


  27. #540
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διάβασα ότι σε 40 ώρες χωρίς κανένα σαϊντ κουέστ τελειώνει το στορυ και ο βαθμός ολοκλήρωσης του παιχνιδιού φτάνει το (μόλις) 35%.

    Συνεπώς έχετε να παίξετε μποοοοοοοόλικο πράμα ακόμη!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •